Prog rock

Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Prog rock

Příspěvek od zappa »

Tento žánr zde jěště není zastoupen a tak si dovoluji založit toto vlákno já.
Obrázek



Na začátek si dáme malou anketu 10 vaších nejoblíbenějších albumů progresivního rocku z 60 a 70 let.Prosím o uvedení titulů vydané pouze v těchto letech.Další dekády příjdou na řadu později.Pouze jedno album od skupiny,vím mohly by být uvedeny všechny desky YES,Pink Floyd atd.,alespon dáte šanci jiným méně známým kapelám.
Můj seznam je celkem jednoduchý:
Bez pořadí
King Crimson- In the court of KC
Genesis-Selling England by the pound
Yes-Close to the edge
Van der graaf-Still life
Camel-Mirage
Pink Floyd - Dark side of the moon
Gentle Giant-In a glass house
Family-1
Banco Del Mutuo Soccorso-Darwin
Mahavishnu Orchestra-Birds of Fire
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Prog rock

Příspěvek od zappa »

Za 14 dní bude následovat druhá anketa č.2-10 nejoblíbenějších albumu progresivního rocku od kapel jiných než Yes,Van der Graaf,Genesis,ELP,Pink Floyd a King Crimson a za měsíc anketa č.3 prog rock albumů od 1980 po současnost.To jen abyste se mohli lépe připravit. :smile:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Prog rock

Příspěvek od pajuna »

Progrockove kapely jsou jiz nektere pod ROCKem, nezakladal bych dalsi poskupiny timto zpusobem, protoze odnozi rocku, jazzu, metalu a jinych je spousta a dojde k dohadum kdo kam vlastne patri, budeme mit spousty temat a maloco pod nimi. Toto tema bych navrhl presunout pod ROCK! :!:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Prog rock

Příspěvek od zappa »

:thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Lindemann
Příspěvky: 80
Registrován: 25 pro 2010 20:06
Bydliště: Havířov

Re: Prog rock

Příspěvek od Lindemann »

Zdravím! Možná se v rubrice Rock vytvoří oblíbená Art část :thumbup: sama vo sobě.Je ale úzce specifická, že by možná mohla mít svou kolonku.Má své publcisty i kritiky....mezi odborníky.Př. Hudba do kapsy... mGuide.. Př. Leoš Kofronˇ r.2006.S úctou vynechal floydy..a dal top ten..:K.C....in the court...The Nice..Five Bridges....Yes... Close to the...Genesis..Foxtrot....Gentle giant..Octopus....E.L.P....brian salad ...Greenslade...Spyglass guest...Renaissance...scheherezade....Camel...nude.. The Moody Blues days of future.... Jsem trochu se Zappou... no ale uvidíme .čusek Lin :thumbup:
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prog rock

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Zrovna dnes jsem doposlouchal toto skvělé album Italského progrocku :

Jedná se o mou jednu z nejoblíbenějších 3 progalb, které velmi rád poslouchám.Samozřejmě mě k tomu dovedl kdo jiný než zdejší člen Zappa.
Toto cd je i velmi slušné po zvukové stránce ale nejdůležitější u této kapely je hudba, vždycky si vzpomenu na ten plápolající krb v Hrochově Týnci a pobíhajícího Zappíka a ještě tohle a tohle....Děkuji tímto za tip a všem ostatním doporučuji k poslechu.

Takže Premiata Forneria Marconi - per un amico v provedení mini lp

Obrázek
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Prog rock

Příspěvek od winelover »

Ano Petře, PFM je myslím nejlepší italská progrocková kapela. Per Un Amico je velmi povedená deska, ale já mám ještě radši prvotinu Storia Di Un Minuto a to i přes její takový nějaký, řekněme syrový zvuk (njn, rok 72). Líbí se mi ty krásné melodie, střídání tempa, nálad, pěkné klávesové party a občas vstupující flétna. I ta italština k tomu sedí. Parádní progresivní rock - doporučuji.

Obrázek
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prog rock

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

winelover : Souhlasím s tebou PFM je jedna s nejlepších progrockových kapel.

Storia Di Un Minuto je taky vynikající, rád se k obou vracím...

Strašně se mě tam líbí Melotron, nástroj který byl na tu dobu velice často používán i u jiných věhlasných kapel
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Prog rock

Příspěvek od fox »

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Deset nej se mi těžko hledá. Tak aspoň pár obrázků.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: Prog rock

Příspěvek od monte »

Psáno na Wiki

Symfonický rock (symphonic rock) — je charakteristický bohatým „orchestrálním“ zvukem, získaným díky používaní syntetizátorů a melotronů nebo sporadicky orchestrem. Styl je definovaný též alternativním, dnes málo používaným termínem barok rock. Hlavními představiteli jsou: Yes, Genesis, Rick Wakeman, Procol Harum.
Modernistický rock (modern rock) — se charakterizuje příznačným, šetrným zvukem. Často mu slouží jako vzor evropská hudba 19. století. Hlavními představiteli jsou Emerson, Lake and Palmer, Renaissance, Van der Graaf Generator.
Experimentální rock (experimental rock) — avantgarda progresivního rocku. Čerpá inspirace ze současné hudby. Novátorský ve využívaní nástrojů, harmonických struktur a rafinovaných rytmických prvků. Hlavními představiteli — King Crimson, Gentle Giant, Henry Cow, Brian Eno, Faust, Can.
Elektronický rock (electronic rock, kraut rock) — je charakteristický využívaním elektronických hudebních nástrojů, zároveň prakticky žádným zpěvem. Mnohými je považován za druh rocku, který se najvíc dostal do takého stádia, že se nebere jako jeho část, ale jako samostatný druh — elektronická hudba. Hlavními představiteli: Klaus Schulze, Tangerine Dream.
Jazzrock (jazz-rock fusion) — hudba vznikla ze spojení prvků rocku a jazzu. Hlavními představiteli: Soft Machine, Robert Wyatt, Weather Report, Frank Zappa, Brand-X, Blood, Sweat & Tears.
Umělecký rock (art rock) — často definovaný jako ambiciózní hard rock. Hlavními představiteli: Pink Floyd, Camel, Focus. Jdou vůbec zařadit do jednoho balíku ????

Kdy vlastně vzniklo rozdělování rocku, mám několik knih z dob minulých, ale nikde rozdělení nebylo popsáno v době vzniku interpretů. Taky se skupiny vyvíjely a mnohokrát po třech albech hráli už úplně něco jiného.

Obrázek
monte

Re: Prog rock

Příspěvek od monte »

THE ALAN PARSONS PROJECT - I Robot

The Alan Parsons Project je britská progressive rocková skupina aktivní v letech 1975 až 2007, založená Skotem Ericem Woolfsonem a Angličanem Alanem Parsonsem.
Skupina byla nesmírně populární v Severní Americe a v kontinentální Evropě. Vynikající muzika a hlavně skladba Breakdown, na teprve druhé desce stojí za poslech.

Obrázek Obrázek

Vydáno : 1977, Arista Records, New York
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Prog rock

Příspěvek od zappa »

Oprášíme Prog rock.Co takhle krásný album Rockpommel's land od Grobschnitt?
Obrázek
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Prog rock

Příspěvek od Tinariwen »

Tak v kontexte čo napisal Pajuna a Monte,mojich 10

Hawkwind-Space Ritual Alive in Liverpool and London
Magma- Mekkanik Destruktiw Kömmandöh
Residents - Fingerprince
Ash Ra Tempel - Schwingungen
Amon Düül - Yeti
Nektar- Remember The Future
King Crimson- Larks Tonguess In Aspic
Pink Floyd- Dark Side Of The Moon
Gentle Giant- The Power and Glory
Genesis - The Lamb Lies Down On Broadway
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Prog rock

Příspěvek od zappa »

Tinariwen píše:Tak v kontexte čo napisal Pajuna a Monte,mojich 10

Hawkwind-Space Ritual Alive in Liverpool and London
Magma- Mekkanik Destruktiw Kömmandöh
Residents - Fingerprince
Ash Ra Tempel - Schwingungen
Amon Düül - Yeti
Nektar- Remember The Future
King Crimson- Larks Tonguess In Aspic
Pink Floyd- Dark Side Of The Moon
Gentle Giant- The Power and Glory
Genesis - The Lamb Lies Down On Broadway
Wow,příjemně jsi překvapil.Vítej do klubu progrockerů. :thumbup: Magma,Amon,Ash Ra,Residents, to nejsou až tak běžně jmenované kapely.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Prog rock

Příspěvek od lidumil »

No Residents jsem si pořídil ze zvědavosti, ale přijdou mi tak trochu jako "onanisti" ;)
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Prog rock

Příspěvek od Tinariwen »

To Zappa: vďaka :thumbup:


Mal som v zalohe aj ine kapely s ktorymi som vyrastal,ale pockam na dalšiu anketu kde ako spominaš nemali by tam byt VDGG a uz predomnou spominane perly progrocku :thumbup:

To: ludomil....


The Residents :thumbup: ....čo by si očakaval od vtedajšich anonymnych filmovych výtvarnikov z Hollywoodu ktori boli inšpirovaní Frankom Zappom a Captainom Beefheartom :thumbup: :ymdevil: ^:)^
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Prog rock

Příspěvek od Tinariwen »

Sorry Lidumil ^:)^
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Prog rock

Příspěvek od lidumil »

No tak nějak jsem si to sice představoval, jen mě překvapilo, že jsem to odhadl celkem přesně. V pohodě, nejsem na to háklivý a navíc je to překlad do slovenčiny :clap:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Prog rock

Příspěvek od Tinariwen »

Tak u mña budeš ludomil so zmyslom pre humor :thumbup:
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Prog rock

Příspěvek od Tinariwen »

To Zappa...
Trochu to zamrzlo,rad by som prihodil dalšie kapely aj ked ešte nie je 17.5. keď by mala začat druha etapa kapiel..čakame? :crazy:
Toto vlakno je skvele v tom,ze si tu vieme najst kapely o ktorych možno nevieme,alebo sme na ne zabudli ako je to aj u mňa.
Bol som včera u stareho kamoša a pripomenuli sme si naše začiatky ked sme lapali dych pri počuvani Edgara Vareseho, Karlheinza Stockhausena etc... :thumbup:
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Prog rock

Příspěvek od zappa »

Jo,tak jo.Dnes začneme s druhou vlnou TOP 10 tzv druhé ligy progresivního rocku 60-70 let(neznamená to horší jen méně známé či obskurní kapely).
1.England - Garden Shed(ala Genesis & Yes)
Obrázek
2.Novalis -Sommeraband(obsahuje úžasnou instrumentální skladbu Aufbruck)
Obrázek
3.Curved Air - Second
Obrázekhttps://encrypted-tbn0.gstatic.com/imag ... _62fzPG1fA

5.Grobschnitt - Rockpommel's land(nádherný album jak obal napovídá ala YES)
Obrázek
6.Gnidrolog -Lady lake
Obrázek
7.Ranaissance - 1
Obrázek
8.Cathedral - Stained glass stories
Obrázek
9.East of eden -Mercator projected
Obrázek
10.Web - I spider
Obrázek
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Prog rock

Příspěvek od Tinariwen »

61iKFlZhwPL._SL500_AA280_.jpg
613W93NPVQL._SY300_.jpg
FLASH-Out Of Our Heads
51zFP82DSYL._SY300_.jpg
BLODWYN PIG - Getting To This
61H--Wqv9kL._SY300_.jpg
ROBERT CALVERT - Lucky Lief And The Longships
EDGAR BROUGHTON BAND-Wasa Wasa
BREAD-Bread
GILES,GILES& FRIPP-The chearful Insanity of GG&F
CAN-Monster Movies
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Prog rock

Příspěvek od Tinariwen »

61yaDNJo7YL._SX300_.jpg
61q-mg8okmL._SY300_.jpg
514Z3P+Q8ML._SY300_.jpg
DIE KRUPPS-Stahlwerksymphonie
PINK FAIRIES-What a Bunch of Sweeties
CAN-Monster Movies
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Prog rock

Příspěvek od Tinariwen »

Dovolim si doplnit ešte dva tituly ...

Rilley Terry - A Rainbow in Curved Air
Rupert Hine - Immunity
MI0001092562.jpg
MI0000328257.jpg
Velmi príjemna atmosfera aj hudba..
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: Prog rock

Příspěvek od soundgarden »

50 Greatest Prog Rock Albums of All Time
From the Court of the Crimson King to the Comatorium

http://www.rollingstone.com/music/lists ... e-20150617
kvalitný rebrík :thumbup:
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Prog rock

Příspěvek od Tinariwen »

Už dávno som sa chystal oprášiť toto vlakno :smile:
Soundgarden,dik za zaujímavý vyber, č. 24 v zozname sú moji oblubenci, ešte lepší album je ich šiesty album "Üdü Wüdü z roku 1976 :thumbup:
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Prog rock

Příspěvek od jirie »

Z celého seznamu jich 32 mám ve sbírce :cool:

Sice bych tam vnutil ještě dalších 50, ale i tak je to velmi kvalitní výběr :thumbup:
LawIAR
Příspěvky: 136
Registrován: 12 led 2017 16:50

Re: Prog rock

Příspěvek od LawIAR »

jirie píše:Z celého seznamu jich 32 mám ve sbírce :cool:
:shock: :shock: :shock:

Ja mám len 8, takže ešte mám čo dobiehať, no veciam ako Genesis a Yes neviem nijak raz prísť na chuť. A tak isto niektorým kúskom od ELP. Veľa z tých albumov ani nepoznám, tak objavovanie bude zaujímavé.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Prog rock

Příspěvek od jirie »

LawIAR píše:
jirie píše:Z celého seznamu jich 32 mám ve sbírce :cool:
:shock: :shock: :shock:

Ja mám len 8, takže ešte mám čo dobiehať, no veciam ako Genesis a Yes neviem nijak raz prísť na chuť. A tak isto niektorým kúskom od ELP. Veľa z tých albumov ani nepoznám, tak objavovanie bude zaujímavé.
Přeji hodně trpělivosti.
Ke Genesis, Marillion, Yes, Jethro Tull, EL&P a PINK FLOYD jsem se dostal v postpubertální věku a už tehdy jsem to vyloženě hltal.
Naproti tomu Gentle G., Van der Graaf Generátor, Camel, Gong, Fruup, Caravan a Kansas jsem "objevil" až ve zralém věku.
S objevováním té staré progresivní muziky mám spojeny úžasné zážitky.
Těžko se to popisuje, ale alespoň u mě se tahle hudba stala neskutečným zdrojem pozitivních emocí.
Někdy z nedostatku času mám problém si vybrat čím se nabiju. Hodně záleží na momentálním rozpoložení, ale ať už zvolím cokoli, vždy je mi tak nějak dobře na duši.
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Prog rock

Příspěvek od winelover »

Paráda kluci, já jich zatím držím jen 29, ale pilně dosbírávám :thumbup:.
Dobrý žebříčky jsou taky na Progarchives. Tam mám třeba z Neo-Progu celou top stovku a z RPI taky. Ovšem ve flacu. win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Prog rock

Příspěvek od Tinariwen »

Toto Zappove vlakno po 4.rokoch oprášil Soundgarden čo je dobrá sprava pre všetkych progrock fandov.
Kto z vás zaznamenal za ten čas výnimočne počiny prog kapiel, podeľte sa aké skvosty medzitým vyšli :thumbup:
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Prog rock

Příspěvek od Mark Levinson »

Mám jich doma na fyzických nosičích (některé i vícero vydání) CD nebo SACD jen 21, ale bude to i tím, že poslední léta mne více zajímá jazz. I když klasické rockové věci si moc rád pouštím.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Prog rock

Příspěvek od pajuna »

Ja jich napocital 20. Muzu potvrdit to co Viktor. Posloucham vice jazz a akustiku, taky klasiku, blues. Uz mi ty rockove zanry trochu utikaji.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Prog rock

Příspěvek od Urbino »

~x(
Mark Levinson píše:Mám jich doma na fyzických nosičích (některé i vícero vydání) CD nebo SACD jen 21, ale bude to i tím, že poslední léta mne více zajímá jazz. I když klasické rockové věci si moc rád pouštím.
:thumbup:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Prog rock

Příspěvek od Urbino »

pajuna píše:Ja jich napocital 20. Muzu potvrdit to co Viktor. Posloucham vice jazz a akustiku, taky klasiku, blues. Uz mi ty rockove zanry trochu utikaji.
Pajuno to jsme asi do toho poslouchat jazz blues dozráli. Ja jsem ještě úplně nedozrál do klasiky. Musím ji dát asi více šancí se se mnou seznámit :lol:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Prog rock

Příspěvek od pajuna »

Urbino píše:
pajuna píše:Ja jich napocital 20. Muzu potvrdit to co Viktor. Posloucham vice jazz a akustiku, taky klasiku, blues. Uz mi ty rockove zanry trochu utikaji.
Pajuno to jsme asi do toho poslouchat jazz blues dozráli. Ja jsem ještě úplně nedozrál do klasiky. Musím ji dát asi více šancí se se mnou seznámit :lol:
Na klasiku je potreba dobra aparatura a pak take spravna nalada! Alespon u me to je nutne.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
-NIN-
Příspěvky: 116
Registrován: 04 led 2014 13:27
Bydliště: Strakonice

Re: Prog rock

Příspěvek od -NIN- »

Zrovna sjíždim Něžného obra. Pro fanoušky Jethro Tull nezbytná záležitost. Dobrej zvuk a progresu přehršel.
Obrázek
Ayon+MF+Tannoy
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Prog rock

Příspěvek od Urbino »

pajuna píše:
Urbino píše:
pajuna píše:Ja jich napocital 20. Muzu potvrdit to co Viktor. Posloucham vice jazz a akustiku, taky klasiku, blues. Uz mi ty rockove zanry trochu utikaji.
Pajuno to jsme asi do toho poslouchat jazz blues dozráli. Ja jsem ještě úplně nedozrál do klasiky. Musím ji dát asi více šancí se se mnou seznámit :lol:
Na klasiku je potreba dobra aparatura a pak take spravna nalada! Alespon u me to je nutne.
:thumbup: Dám ji šanci
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Prog rock

Příspěvek od jirie »

Gentle Giant-Octopus SW mix.jpg
Tohle je velmi zdařilý, ale bohužel neúplný remix alba. Právě proto, že chybí multitrack záznamy, některé skladby jsou ve stereo jen v provedení původní podoby kladeb a je možno slyšet rozdíl v kvalitě zvuku. Samozřejmostí vydání je už standardně tzv. flat transfer vinylu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Prog rock

Příspěvek od Mark Levinson »

Vyšlo také v japonsku na SHM-SACD, zvukově zdařilé :thumbup: .
Bohužel to není hybrid, takže jen pro vlastníky SACD playerů.
Mark Levinson
Odpovědět