Supertramp

vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Supertramp

Příspěvek od vitek »

Máš to prosím na LP? A basy? Dík

To jsme to tady zaplevelili. Doufám, že to Viktor přesune na patřičná místa...
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Supertramp

Příspěvek od Dieter Burmester »

Na LP to nemam. Abychom se tedy vratili k Supertrampum...jak uz vyse zaznelo, mam SHM-SACD, takze az dorazi SACD od MFSL (uz je na ceste), tak to porovnam a prvni, na co se zamerim, budou spodky. Vezmu to zkratka od podlahy :lol:
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Supertramp

Příspěvek od aretax »

LP Crime Of The Century vydal Speaker Corners a je naozaj perfektne remastrovaná.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: Supertramp

Příspěvek od soundgarden »

Medzi MFSL SACD a SHM SACD veľký rozdiel vo zvuku asi nebude ???
http://dr.loudness-war.info/album/list? ... In+America
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Supertramp

Příspěvek od Mark Levinson »

soundgarden píše:Medzi MFSL SACD a SHM SACD veľký rozdiel vo zvuku asi nebude ???
http://dr.loudness-war.info/album/list? ... In+America
Podle DR bych si nedovolil hodnotit rozdíly ve zvuku, ono ještě stejné DR neznamená, že zvuk bude totožný. I když se Japoncům SHM-SACD hodně povedlo, tak i přesto jsem hodně zvědav na první praktické porovnání s MFSL.
Snad už sem někdo napíše srovnání, Vítku jak to slyšíš?
Mark Levinson
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Supertramp

Příspěvek od vitek »

Ještě jsem se k tomu nedostal. Jednak přišel balíček plný elpíček, takže peru poslouchám, peru, poslouchám a peru a poslouchám... A jednak mě to porovnávání moc nebaví (hlavně když jsem na to sám). Každý to má rád jinak, takže je to silně subjektivní. Já su spokojený až na půdu.... nechám si obě verze - Supertrampu mohu mít klidně plný šuplík...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Supertramp

Příspěvek od Mark Levinson »

Včera konečně dorazilo SACD od MFSL i ke mně a tak se dnes dopoledne chystám na poslech. Moje vydání má pořadové číslo No. 001814, jaké máte vy?
2018-07-05 09.30.21.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: Supertramp

Příspěvek od soundgarden »

Super už sa teším na vaše postrehy, ktoré vydanie je lepšie ...
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: Supertramp

Příspěvek od soundgarden »

Mark Levinson píše:Včera konečně dorazilo SACD od MFSL i ke mně a tak se dnes dopoledne chystám na poslech. Moje vydání má pořadové číslo No. 001814, jaké máte vy?
2018-07-05 09.30.21.jpg

Zdravim všetkých čo majú MFSL Supertramp, tak aké to JE ???
ĎAKUJEM
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Supertramp

Příspěvek od Mark Levinson »

Nechtěl jsem dělat ukvapené závěry, tak jsem si to porovnal vícekrát. Musím konstatovat, že pro mne je tedy verze MFSL lepší. I když to není jednoznačné, zprvu jsem myslel, že SHM-SACD je lepší, ale po delším poslechu je to naopak. Tentokrát je japonec jako by posazen hlouběji jak to bývá většinou vytýkáno MFSL. Zároveň se zdá SHM-SACD malinko zastřený na výškách v bezprostředním porovnání s MFSL.
Celkově musím uznat, že obě vydání jsou excelentní a popis rozdílů jsou nuance mezi těmito dvěma verzemi postřehnutelné jen při bezprostřední změně SACD ve stroji. Myslím, že není nutno mít obě verze.
Mark Levinson
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Supertramp

Příspěvek od Dasta »

Tento titul hraje pěkně na jakémkoliv formátu, vyjma indického vydání na LP, které se prodávalo v roce 79 i u nás.
Velmi dobře hraje cd z běžné produkce (AM Records 393 708-2), nebo i novější vydání na cd(AM Records 533 547-2).
Každé je trochu jiné, ale obě jsou výborná.
Nejraději mám LP (AM Records 750 21 3708) vydané v Americe, z které se mně tento titul líbí nejvíc.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: Supertramp

Příspěvek od soundgarden »

Mark Levinson píše:Nechtěl jsem dělat ukvapené závěry, tak jsem si to porovnal vícekrát. Musím konstatovat, že pro mne je tedy verze MFSL lepší. I když to není jednoznačné, zprvu jsem myslel, že SHM-SACD je lepší, ale po delším poslechu je to naopak. Tentokrát je japonec jako by posazen hlouběji jak to bývá většinou vytýkáno MFSL. Zároveň se zdá SHM-SACD malinko zastřený na výškách v bezprostředním porovnání s MFSL.
Celkově musím uznat, že obě vydání jsou excelentní a popis rozdílů jsou nuance mezi těmito dvěma verzemi postřehnutelné jen při bezprostřední změně SACD ve stroji. Myslím, že není nutno mít obě verze.
Aj mne sa zdá SHM-SACD viac posedení nižšie, basu je tam na Japonca veľa ... som rád že to je niekto napísal...
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Supertramp

Příspěvek od Dieter Burmester »

Mark Levinson píše:Nechtěl jsem dělat ukvapené závěry, tak jsem si to porovnal vícekrát. Musím konstatovat, že pro mne je tedy verze MFSL lepší. I když to není jednoznačné, zprvu jsem myslel, že SHM-SACD je lepší, ale po delším poslechu je to naopak. Tentokrát je japonec jako by posazen hlouběji jak to bývá většinou vytýkáno MFSL. Zároveň se zdá SHM-SACD malinko zastřený na výškách v bezprostředním porovnání s MFSL.
Celkově musím uznat, že obě vydání jsou excelentní a popis rozdílů jsou nuance mezi těmito dvěma verzemi postřehnutelné jen při bezprostřední změně SACD ve stroji. Myslím, že není nutno mít obě verze.
Naprosto presne popsano :thumbup: Bude zalezet na sestave - nekde bude vice vyhovovat MFSL, jinde Japonec. Do toho jeste osobni vkus a aktualni rozpolozeni. Pro jistotu je tedy vhodne mit naopak obe verze :smile:
Dieter Burmester
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: Supertramp

Příspěvek od soundgarden »

Dieter Burmester ako to hrá u teba, Burmester má Mocný Bass, detail, priestor ... ??
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Supertramp

Příspěvek od vitek »

Dneska uvolnili k prodeji (po SACD Breakfast in America - MFSL) také LP!!!
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Supertramp

Příspěvek od Mark Levinson »

Já bych uvítal kdyby MFSL vydalo i jiné alba Supertramp na SACD, např. mé oblíbené Crime of the century i další.
Mark Levinson
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Supertramp

Příspěvek od vitek »

Mark Levinson píše:Já bych uvítal kdyby MFSL vydalo i jiné alba Supertramp na SACD, např. mé oblíbené Crime of the century i další.
Musíš pořídit gramec!!! Crime of the century vyšlo u MFSl pouze na LP.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Supertramp

Příspěvek od PGH »

Já bych na SACD bral EVEN IN THE QUIETEST MOMENTS... podle mě jejich umělecký vrchol.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Supertramp

Příspěvek od Frogyman »

vitek
:thumbup: super, taky mi to ráno cinklo v mailu...
Jen jsem koukal, že zatím jen v US s odesláním 19/11 (musicdirect), nikdo z shopů v EU kde pravidelně beru (jpc, blackpearls) to zatím nenabízí. BlackPearls dnes ráno odpověděl, že se zatím neprodává... tak nevím.
Nebo víš o nějakém spolehlivém EU shopu, kde se dá teď koupit?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Supertramp

Příspěvek od vitek »

zabiny007 píše:vitek
:thumbup: super, taky mi to ráno cinklo v mailu...
Jen jsem koukal, že zatím jen v US s odesláním 19/11 (musicdirect), nikdo z shopů v EU kde pravidelně beru (jpc, blackpearls) to zatím nenabízí. BlackPearls dnes ráno odpověděl, že se zatím neprodává... tak nevím.
Nebo víš o nějakém spolehlivém EU shopu, kde se dá teď koupit?
Mi to v mailu necinklo já mám spolehlivější upozornění - žena - už ti zase stáhli peníze z mojí karty(já kartu nemám....) Je to tak, distribuje to Music Direct a pak přímo MFSL. Já to beru od nich. Ono se to časem rozběhne i jinde.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Supertramp

Příspěvek od Dieter Burmester »

zabiny007 píše:Nebo víš o nějakém spolehlivém EU shopu, kde se dá teď koupit?
Nikde, ale to te asi neprekvapi.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Supertramp

Příspěvek od Frogyman »

JJ, pamatuji si situaci kolem Abraxas box 45 - to jsem váhal objednávat z US kvůli clu, dopravě a DPH, ale když pořád v EU nic nebylo, objednal jsem v MD a dodneška jsem rád. Do EU totiž přišlo málo kusů a do volného prodeje se nedostalo skoro nic, protože to šlo na předobjednávky a překupníkům, kteří to nabízejí za x-násobek ceny, kterou jsem zaplatil včetně poplatků a poštovného.
Takže teď budu také objednávat u MD.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Supertramp

Příspěvek od lidumil »

Já mám tohle Obrázek
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Supertramp

Příspěvek od vitek »

Lidumil:
Moc pěkné, akorát v dobré kvalitě a za normální peníz nesehnatelné. Jsem rád že to vyjde znova u MFSL.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Supertramp

Příspěvek od lidumil »

Jj, to je pravda, musíš mít trpělivost. Já to sehnal náhodou a nebyla to zase taková raketa. Zajímalo by mě srovnání s novým vydáním.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Supertramp

Příspěvek od vitek »

Tak až to dorazí, tak to můžeme porovnat.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Supertramp

Příspěvek od lidumil »

OK,bude to zajímavé srovnání.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Odpovědět