Marillion

pajuna
Administrátor

Re: Marillion

Příspěvekod pajuna » sob 16. zář 2017 6:49:19

Pridavam se k nazoru, ze alba s Fishem jsou neprekonatelna. Jeho hlas je specificky, tak jako rada jinych hlasu v jinych kapelach, kde se take tezko daji nahradit. U me vedou dve zasadni desky - Fugazi a Misplace Childhood.
1. Jadis DA88S MkII(KT120), McIntosh MCD500, Franco Serblin Accordo, Heimdall2, Tyr2, LessLoss, filtr NA, BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Marantz SR4010, JMR Cantabile Sign, Pro-ject Debut III ES

jirie

Příspěvekod jirie » pon 18. zář 2017 11:49:38

S Marillion jsem se poprvé setkal z nahrávek na kazetách. Prakticky okamžitě jsem jim propadl. Vzhledem k tomu, že jsem tehdy neměl ani tušení o chronologisckém pořadí alb, ani jejich názvech, dlouho jsem si to užíval jen tak. Úžasná hudba s obrovským nábojem a navíc hlas zpěváka mi připomněl Petera Gabriela z Genesis.
Ještě na vojně jsem si na Bratislavké burze koupil jejich novinku Misplaced childhood, kterou jsem si pak odvezl domů jako svátost. Fishovy texty mi doslova učarovaly. Velmi hořká poezie se spoustou nádherných slovních obratů a hříček. Jeho teatrálnost a skvělá choreografie také připomínala Gabriela v počátcích Genesis. V těch osmdesátých letech to všechno působilo jako malý zázrak v pustině heavy metalu, popíku a punku. Většina progresivních kapel byla v jakési hibernaci, a tak Marillion zářili.
Těžko se mi objektivně hodnotí ta čtyři Fishovská alba. Všechna jsou neskutečně hudebně i textově vyvážená. Přestože jsem si pořídil i několik post-Fish alb, dál jsem jejich tvorbu přestal sledovat. Sólová alba byla rovněž obsahově zajímavá, ale hudební rukopis toho "zbytku" Marillion mi tam podprahově schází dodnes, přestože v jeho doprovodné kapele se střídají skvělí hráči.
Obaly jejich LP to je kapitola sama pro sebe. Velkou měrou se na nich svými nápady podílel právě Fish. Jako průvodce symbolikou a různých detailů výborně poslouží kniha The Masque, jejímž spoluautorem je zákonitě Mark Wilkinson, který všechna alba i singly Marillion vybavil svými jedinečnými výtvory. Pozornému fandovi určitě neunikly mimo jiné zobrazení alb Pink Floyd (A saucerful of secrets a The wall) na LP Script... a Fugazi. Na Fugazi Petera Hammilla ( Fool's mate a Over). Fugazi je zvláštní také tím, že jsou v té koláži použity i obrazy jiné umělkyně.

Alespoň ty první tři albová díla jsem si pověsil doma na zeď.
Script.JPG

Fugazi.JPG

Misplaced.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

artrock

Příspěvekod artrock » úte 26. zář 2017 23:27:05

Skoro po roce poslouchání F.E.A.R jsem našel těch pozitivních věcí vícero a líbí se mi. Stále však by výhrady byly! Kdybych to mohl ovlivnit, přál bych si příští album méně éterické, melancholické, prostě aby to příště mělo "větší koule".
Pro fanoušky raných Marillion bych si dovolil doporučit tyto bandy: Credo, Comedy Of Errors, Galahad.

jirie

Příspěvekod jirie » stř 27. zář 2017 13:35:16

... a nebo Pendragon :thumbup:

lidumil

Příspěvekod lidumil » sob 30. zář 2017 12:05:19

:thumbup: :clap: obzvláště pak CD The Masquerade Overture, Not Of This World, The World a The Window Of Life .
Poslouchám hudbu, která se mi líbí.

Dasta

Příspěvekod Dasta » sob 30. zář 2017 12:48:27

Dovolil bych si doporučit PALLAS " The Sentinel", vydáno 1992 - Centaur CENCD 001, souputníci Marillion, krásný progrockových, stojí za to poslechnout.

jirie

Příspěvekod jirie » sob 30. zář 2017 14:28:42

Když se doporučují souputníci Marillion, tak i odpadlíci Marillion: ARENA

jirie

Příspěvekod jirie » stř 04. říj 2017 15:49:54

Dnes jsem poprvé pustil BD z nové reedice Misplaced Childhood.

První vydání na CD jsem si tenkrát koupil ještě před Listopadem a nemohl se ho nabažit. Koncem 90. let přibyl i double CD s bonusy a 24 bit remasterem, který jsem prakticky ani neslyšel. Nakonec jsem pořídil i Japan repliku v přesvědčení, že je to definitivní zvuková podoba alba v mé sbírce. Bohužel právě tohle Japan album mě v přímém porovnání s prvním neremastrovaným vydáním velmi zklamalo. Basy místy přecházely v jakési unavující hučení. Pro mne v podstatě neposlouchatelné. Docela tvrdá kritika se na remaster snesla i na Steve Hoffmanforum:
(1- I'm not at all a fan of the 1998 remasters. To my ears they are awful. I would go as far as saying they are an example of some of the worst remastering work ever executed - boomy bloated bass, sucked out midrange, hyped up treble, over use of no-noise. Lets hope the rest of the Marillion reissues are remastered to the same high standard as the deluxe Misplaced Childhood. As you say, this smashes the previous effort out of the ball park!)
2- But it's good to hear the SW remaster is much better than the (awful) 1998 Peter Mew remaster.

Zpráva o chystaném boxu mě velmi potěšila, ale vzápětí vyšlo najevo, že S.Wilson provedl jen MultiCh remix, ale stereo už nikoliv :???:
Už na první poslech jsem byl spokojen. Rozhodně nic z negativních atributů staršího remasteru nebo Japan vydání. Subjektivně se mi zdá, že nahrávka má docela vylepšený prostor. MultiCh bohužel neprovozuji, ale ohlasy na 5.1 jsou velmi příznivé.

Mark Levinson
Administrátor

Příspěvekod Mark Levinson » stř 04. říj 2017 21:35:53

jirie píše:Dnes jsem poprvé pustil BD z nové reedice Misplaced Childhood.

První vydání na CD jsem si tenkrát koupil ještě před Listopadem a nemohl se ho nabažit. Koncem 90. let přibyl i double CD s bonusy a 24 bit remasterem, který jsem prakticky ani neslyšel. Nakonec jsem pořídil i Japan repliku v přesvědčení, že je to definitivní zvuková podoba alba v mé sbírce. Bohužel právě tohle Japan album mě v přímém porovnání s prvním neremastrovaným vydáním velmi zklamalo. Basy místy přecházely v jakési unavující hučení. Pro mne v podstatě neposlouchatelné.
Zpráva o chystaném boxu mě velmi potěšila, ale vzápětí vyšlo najevo, že S.Wilson provedl jen MultiCh remix, ale stereo už nikoliv :???:
Už na první poslech jsem byl spokojen. Rozhodně nic z negativních atributů staršího remasteru nebo Japan vydání. Subjektivně se mi zdá, že nahrávka má docela vylepšený prostor. MultiCh bohužel neprovozuji, ale ohlasy na 5.1 jsou velmi příznivé.

Ahoj Jirie,
prosím Tě je tady řeč o japonském vydání Marillion - Misplaced Childhood vydané u Toshiba TOCP-67786?
Mark Levinson

RedBaron

Příspěvekod RedBaron » čtv 05. říj 2017 8:49:58

jirie píše:Zpráva o chystaném boxu mě velmi potěšila, ale vzápětí vyšlo najevo, že S.Wilson provedl jen MultiCh remix, ale stereo už nikoliv :???:

Taky mě to zajímalo, ale v rozhovoru Steven Wilson zmiňuje, že nový stereo mix nezahrnul, protože proti originálnímu mixu nevidí žádný přínos:
Steven Wilson píše:The original stereo mix is absolutely the way it should be, I matched at as close as I could before doing the 5.1, but I felt nothing would be gained by including it.

viz http://www.superdeluxeedition.com/interview/steven-wilson-on-creating-a-5-1-mix-of-marillions-misplaced-childhood/
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
iFi iDSD Nano LE > Onkyo A-9010 > VMAudio VMA-III

adrian

Příspěvekod adrian » pon 27. lis 2017 23:00:26

Ahojte...
neporadite nejaky online obchod,ktory predava cd album Misplaced Childhood este z roku 1985,neremasterovane,pokial mozno UK EMI ale kludne aj US ? Trapim sa stym cez dve hodiny...vsetko len pouzite...vopred dakujem,kludne aj do spravy.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( NOS Sylvania 6cs7 x Tung-Sol KT66 Reissue ) Cerabase Slimline - Acoustic Revive SPC Reference Triple C - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio

zabiny007

Příspěvekod zabiny007 » pon 27. lis 2017 23:17:07

A zkoušel jsi discogs? Tam je toho docela dost, jak jeté, tak i zabalené

https://www.discogs.com/Marillion-Misplaced-Childhood/master/16191?sort=year&sort_order=

Zde by měl být výběr jen zabalených z roku 1985:

https://www.discogs.com/sell/list?format=CD&master_id=16191&ev=mb&condition=Mint+%28M%29&year=1985

jsou tam tři kousky - jeden vydaný v US, druhý v CH a třetí ve Fr.

Pokud bys bral i jeté, je toho mnohem víc...
PJ Xtension+Dr.Fuss+Ortofon RS-212D+Lyra Delos+Canor TP306VR+
PRIMARE SP33+BD32mkII+4xA30.2
Jadis DPL2
ProAc D30+centr, REL S3, MA RXFX
bižu: Sroll, Furutech, Nordost, AQ, VDH, HGA, AcousticRevive
AKG702

adrian

Příspěvekod adrian » pon 27. lis 2017 23:26:05

Skusal,vsetko su to pouzite...chcel by som nove.
Amazon,ebay,vsetko ak nove tak z r.2000 a viac poprípade vinyl z 1985. Cd ziadne. Pritom pred dvoma mesiacmi som ho nemal problem najst.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( NOS Sylvania 6cs7 x Tung-Sol KT66 Reissue ) Cerabase Slimline - Acoustic Revive SPC Reference Triple C - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio

zabiny007

Příspěvekod zabiny007 » úte 28. lis 2017 0:01:36

Koukám, že ten US nový jsi buď hned koupil ty, nebo jej někdo vyfoukl, protože už tam není... No pokud jsi to nebyl ty, příště raději pošlu do SZ.
PJ Xtension+Dr.Fuss+Ortofon RS-212D+Lyra Delos+Canor TP306VR+
PRIMARE SP33+BD32mkII+4xA30.2
Jadis DPL2
ProAc D30+centr, REL S3, MA RXFX
bižu: Sroll, Furutech, Nordost, AQ, VDH, HGA, AcousticRevive
AKG702

adrian

Příspěvekod adrian » úte 28. lis 2017 0:36:19

Pisany je ako novy,no pri obale a medii ma zase mint ,tak neviem. Kupil som ho,vdaka. :thumbup:

Zpět na “Rock”