Herbie Hancock

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Herbie Hancock

Příspěvek od Mark Levinson »

Herbert Jeffrey Hancock, známý spíše jako Herbie Hancock (narozen 12.4.1940, Chicago, Illinois), je americký jazzový pianista a skladatel, desetinásobný držitel prestižní hudební ceny Grammy. Je jedním z nejdůležitějších a nejvlivnějších jazzových pianistů a skladatelů. Ve své hudbě kombinuje prvky rocku, funku, soulu a jazzu.
Jako součást kvintetu Milese Davise pomohl změnit pojetí jazzové rytmiky a byl také jeden z těch, kteří začali hrát tzv. post-bop. Později byl jeden z prvních jazzových hudebníků, kteří experimentovali se syntetizátorem. I přes nesčetné experimenty (které nebyly vždy úspěšné) je jeho hudba často velmi melodická, přístupná širšímu publiku. Hancock napsal mnoho skladeb, které jdou napříč hudebními žánry, úspěch sklízel dokonce i u popově naladěného publika.
Hancockova sólová práce zahrnuje skladby „Cantaloupe Island“, „Watermelon Man“, „Maiden Voyage“, „Chameleon“ nebo „Rockit“. Některé z nich jsou už dnes považovány za jazzové standardy.
Jeho diskografie je tak obsáhlá, že tady ani nejde vypsat všechna alba, ale za pozornost určitě stojí jedny z nejlepších:
Maiden Voyage - 1965
Head Hunters - 1973

http://www.herbiehancock.com/
(čerpáno z wikipedie)
Mark Levinson
Uživatelský avatar
TOM
Příspěvky: 94
Registrován: 07 kvě 2011 22:35
Bydliště: Praha

Re: Herbie Hancock

Příspěvek od TOM »

Kdysi jsem toto koupil za hubičku,34 CD.
Obrázek
Roman2

Re: Herbie Hancock

Příspěvek od Roman2 »

Mám jeho 2 alba. Man Child ( Spekers Corner) a Head Hunters ( Analogue Production ). Skvělá muzika.
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Herbie Hancock

Příspěvek od koudelka »

Taky tu más pár vinylů, ale hlavně vzpomínku na Brněnský koncert 2014, za bicími navíc seděl Vinnie Colaiuta, byl to krásný zážitek :thumbup:

https://vltava.rozhlas.cz/recenze-herbi ... ne-5039175
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Herbie Hancock

Příspěvek od koudelka »

Obrázek
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Herbie Hancock

Příspěvek od Mark Levinson »

TOM píše:Kdysi jsem toto koupil za hubičku,34 CD.
Obrázek
Tak tomu říkám průřez dílem. 34 CD, to je pořádná dávka!


Roman2 píše:Mám jeho 2 alba. Man Child ( Spekers Corner) a Head Hunters ( Analogue Production ). Skvělá muzika.
Desku Man child nemám, ale Head Hunters považuji za jeho nejlepší věc, ostatně i odborná veřejnost ji hodnotí jako jednu z nejlepších. Romane máš to na vinylu nebo na CD?


koudelka píše:Taky tu más pár vinylů, ale hlavně vzpomínku na Brněnský koncert 2014, za bicími navíc seděl Vinnie Colaiuta, byl to krásný zážitek :thumbup:
Také jsem navštívil jeho koncert (v Praze), jinak pěkná sbírka vinylů.
Mark Levinson
Roman2

Re: Herbie Hancock

Příspěvek od Roman2 »

Viktore,
obojí mám na LP.
Odpovědět