Avishai Cohen Trio

WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Avishai Cohen Trio

Příspěvek od WaVe_99 »

Yngwie píše:Díky za info. Poslechnu zítra v autě a pak pořádně. Poslední léta se mi zdálo, že se trošku vyčerpal.
From Darkness nelibilo? Me moc, moc. Koncert byl skvelej, nova deska (mam ji z koncertu, privezl par kusu predem) taky dobra. Ten novej pianista je skvelej, imho. Koncert ve Foru Karlin byl zazitek.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Avishai Cohen Trio

Příspěvek od Yngwie »

WaVe_99 píše:
Yngwie píše:Díky za info. Poslechnu zítra v autě a pak pořádně. Poslední léta se mi zdálo, že se trošku vyčerpal.
From Darkness nelibilo? Me moc, moc. Koncert byl skvelej, nova deska (mam ji z koncertu, privezl par kusu predem) taky dobra. Ten novej pianista je skvelej, imho. Koncert ve Foru Karlin byl zazitek.
Ale jo, celkem jo ...člověk na to musí mít náladu. Obecně tíhnu k těm starším, ale já to tak mám skoro u všech :mrgreen: Instrumentálně je to špica bez diskuzí.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Avishai Cohen Trio

Příspěvek od Mark Levinson »

Avishai Cohen právě vydal novou desku s názvem "Big Vicious". Deska tentokrát vyšla u ECM, tak by to mělo být po zvukové stránce nadprůměrné. Zatím jsem neslyšel, tak jsem zvědav jaká bude po hudební stránce?
Jestli někdo už slyšel, tak se podělte o své dojmy.
.
71CDU3TYxTL._SS500_.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Avishai Cohen Trio

Příspěvek od efičák »

Ahoj Viktore, jo nahrávka je po zvukové stránce dobrá, nejsou tam umělá sladidla zvuk je velmi výrazný a přímý.

Hudba mi přišla spíš rocková, přehodil bych autory desky na Big Vicious a Cohen.
Kombinace trumpety a rockové kapely je neobvyklá a mě to nesedlo.
Na mě je tam málo Avishaye. Na starších deskách je mnoho melodických nápadů a zvratů které mě baví. Rockové tříakordové harmonie jsou pro trumpetu jistotou, že v improvizaci si může překakovat jak je zvyklý ale mě je to málo. S prominutím vzpomínám na vždy ladícícího Michala Žáčka s všemi nástroji, které vybírá dle žánru a tóniny.

A Měsíční sonáta na asi schválně rozladěné nástroje rockové kapely? Au, to bolelo. Neupírám nikomu vychutnání progresivního přístupu k látce, já zpátečničky požaduji staromódní ladění .

Hezký poslech a radost z hudby a zvuku všem.

Obrázek
Zvuk dobrý - všechno dobré
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Avishai Cohen Trio

Příspěvek od Fidji99 »

Je to TEN Avishai Cohen co ma Trio?
Neni to ten druhy?
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
komak
Příspěvky: 211
Registrován: 01 bře 2012 21:22

Re: Avishai Cohen Trio

Příspěvek od komak »

Je to oproti predchádzajúcim albumom zmena a spojenie s rockom mi nevadí,zvuk sa mi páči.
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Avishai Cohen Trio

Příspěvek od WaVe_99 »

Mark Levinson píše: 28 bře 2020 13:53 Avishai Cohen právě vydal novou desku s názvem "Big Vicious". Deska tentokrát vyšla u ECM, tak by to mělo být po zvukové stránce nadprůměrné. Zatím jsem neslyšel, tak jsem zvědav jaká bude po hudební stránce?
Jestli někdo už slyšel, tak se podělte o své dojmy.
.
71CDU3TYxTL._SS500_.jpg
To je jinej muzikant, jeho jmenovec. Trumpetista, podle me moooooooc, moc dobrej. Trosicku me obcas pripomina Truffaze... Urcite stoji za poslech.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Avishai Cohen Trio

Příspěvek od Mark Levinson »

WaVe_99 píše: 28 bře 2020 22:52
Mark Levinson píše: 28 bře 2020 13:53 Avishai Cohen právě vydal novou desku s názvem "Big Vicious". Deska tentokrát vyšla u ECM, tak by to mělo být po zvukové stránce nadprůměrné. Zatím jsem neslyšel, tak jsem zvědav jaká bude po hudební stránce?
Jestli někdo už slyšel, tak se podělte o své dojmy.
.
71CDU3TYxTL._SS500_.jpg
To je jinej muzikant, jeho jmenovec. Trumpetista, podle me moooooooc, moc dobrej. Trosicku me obcas pripomina Truffaze... Urcite stoji za poslech.
Doufám, že to není chyba, protože na Allmusic.com je to uvedeno v jeho diskografii (tedy Avishai Cohen kontrabasista).
https://www.allmusic.com/artist/avishai ... iscography
Mark Levinson
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Avishai Cohen Trio

Příspěvek od WaVe_99 »

Ahoj, je to chyba. Jedná se o izraelského trumpetistu stejného jména. Měl jsme na něj nedávno jít do Jazz Docku, bohužel korona nedovolila....

https://www.jazzdock.cz/cs/koncert/jazz ... icious-usa
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Avishai Cohen Trio

Příspěvek od Tony »

Od prvych taktov som si hovoril akoby to ani nebol Avishai Cohen, ale uz je v tom jasno :thumbup:
Inak na to, ze je to vydavatelstvo ECM, je DR10 dost malo...
To je najmenej, ako som u nich kedy zaznamenal...
Odpovědět