Diana Krall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Diana Krall

Příspěvek od Mark Levinson »

Protože se v jiném vlákně dost psalo o Dianě Krall, napadlo mne, že by si zasloužila mít vlastní vlákno.
Diana Krall je kanadská jazzová zpěvačka a pianistka, která se narodila 16.11.1964 (na to, že bude mít co nevidět 50, vypadá velmi dobře). Byla osm krát nominována na cenu Grammy, přičemž dvakrát nominaci proměnila ve vítězství v kategoriích nejlepší vokální jazzové album (2002) a album roku (1999).
Méně známý fakt je, že její manžel je známý skladatel a zpěvák Declan Patrick MacManus známý hlavně jako Elvis Costello.

Obrázek
Obrázek


Studiová alba
1989 - Heartdrops s Vince Benedetti
1993 - Stepping Out
1995 - Only Trust Your Heart
1996 - All for You: A Dedication to the Nat King Cole Trio
1997 - Love Scenes
1999 - When I Look in Your Eyes
2001 - The Look of Love
2002 - Live in Paris
2004 - The Girl in the Other Room
2005 - Christmas Songs s Clayton-Hamilton Jazz Orchestra
2006 - From This Moment On
2007 - The Very Best of Diana Krall
2009 - Quiet Nights
2012 - Glad Rag Doll
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Diana Krall

Příspěvek od Mark Levinson »

Milovníci Diany Krall ji mohou letos vidět na živo v Praze, kde se 12.11.2012 ve 20:00 hodin koná její koncert (Kongresové centrum Praha).
Vstupenky jsou v prodeji od 22. 2. 2012 v prodejní síti TICKETPRO, v cenových kategoriích 2500/1800/1500/1200/990 Kč.

Více zde: http://www.zazabavou.cz/products/diana- ... 012-praha/
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Diana Krall

Příspěvek od Mark Levinson »

Opět se blíží koncert Diany Krall v ČR, opět Kongresové Centrum Praha. Termín je 3.7.2016 ve 20:00 hodin v Kongresovém sále.
Vstupenky opět v pěti cenových kategoriích, ale o něco dražší než minule: 2900/1900/1600/1300/990 Kč.

https://shop.ticketpro.cz/cs/Event/Deta ... iana-krall
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Diana Krall

Příspěvek od pajuna »

Diky za info, zvazim to. zatim jsem ji vzdycky propasl, ikdyz ji mam velice v oblibe...
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Diana Krall

Příspěvek od Mark Levinson »

Které její desky posloucháte nejraději? Napište své nejoblíbenější.
Jardo a Tvoje nejoblíbenější?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Diana Krall

Příspěvek od pajuna »

Mam alb asi 8, neco i na LP. Moje nejoblibenejsi je "Girl in the other room". Hned po ni asi "When I look in your eyes".
A co vy?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
sartel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 říj 2014 13:08

Re: Diana Krall

Příspěvek od sartel »

Moje nejoblíbenější je Doesn´t matter how it sounds till I have boobs and makeup
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Diana Krall

Příspěvek od Frogyman »

Nejoblíbenější:
Live in Paris
Girl in the other room

Jinak u mne v poličce má čestné místo - cca 16xCD + 5x LP + 1xSACD + 2 BD... :lol:

Mimochodem - znáte toto album, natočené v roce 1990 jako její první nahrávka, ale vydané až v roce 2003?
Má docela zajímavý příběh - viz: http://jazztimes.com/articles/13774-hea ... iana-krall

Obrázek
Já jej mám s tímto obalem, vydané v Polsku...
Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Diana Krall

Příspěvek od Frogyman »

8 desek vychází znovu na vinylu :-).
http://www.northendhaarlem.nl/search/?m ... ch=15+juli
Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Diana Krall

Příspěvek od Dieter Burmester »

:thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Diana Krall

Příspěvek od Mark Levinson »

Tak jsem si taky udělal kontrolu kolik, že desek od ní mám. Je jich celkem pět a nejraději mám asi onu The girl in the other room a hned za ní následuje deska All for you. Tohle mi asi od ní stačí, snad jen ještě Live in Paris bych si pořídil.
2018-12-26 15.33.36.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Diana Krall

Příspěvek od Frogyman »

Live in Paris by podle mne neměla v žádné sbírce chybět. Je to moje nejoblíbenější... :thumbup:
Ale já mám pro DK slabost :angel:, hlavně po koncertu v pražském KC v r. 2009.
IMG_20181226_162132.jpg
IMG_20181226_162027.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Diana Krall

Příspěvek od Mark Levinson »

Zabiny 007 smekám klobouk až k podlaze, protože to je opravdu sbírka nosičů od jednoho interpreta co se jen tak nevidí. I když jsi to už výše psal, tak ta realita fotek je daleko úchvatnější. Prosím Tě, nevíš jestli Live in Paris vyšla i na SACD? Které desky od ní máš na SACD?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Diana Krall

Příspěvek od Dieter Burmester »

Mark Levinson píše:Zabiny 007 smekám klobouk až k podlaze, protože to je opravdu sbírka nosičů od jednoho interpreta co se jen tak nevidí...
Tak to tady tedy radsi nebudu ukazovat svou sbirku Santany, protoze do bys musel pro klobouk az do sklepa :lol:

zabiny: pekna sbirka :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Diana Krall

Příspěvek od Mark Levinson »

Dieter Burmester píše:
Mark Levinson píše:Zabiny 007 smekám klobouk až k podlaze, protože to je opravdu sbírka nosičů od jednoho interpreta co se jen tak nevidí...
Tak to tady tedy radsi nebudu ukazovat svou sbirku Santany, protoze do bys musel pro klobouk az do sklepa :lol:

zabiny: pekna sbirka :thumbup:
No tak sem s tím. Pokud Ti to vejde do jednoho záběru, tak dej fotku do vlákna Santana a já už jdu pro klobouk.
Taky se podívám co tu od něj mám, bohužel ja bez vinylu.
Mark Levinson
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Diana Krall

Příspěvek od koudelka »

Tak na Sašu se s Dianou fakt nechytám :oops: , v Santánovi nejedu, ale až přijde řeč na Milese Davise...tak tam bych si celkem věřil :thumbup:

Obrázek
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Diana Krall

Příspěvek od Frogyman »

DK není rozhodně moje největší sbírka, mám i mnohem obsáhlejší :cool:
U DK je to relativně jednoduché - je jasné, kolik toho vydala, takže se sbírka relativně snadno kompletuje. Mne chybí už jen pár kousků.
Ale jak píše Koudelka, třeba takový Miles Davis nebo Oskar Peterson, Dave Brubeck atd - to se snad ani zkompletovat nedá, protože mi občas přijde, že pokaždé když jamovali či koncertovali, tak někdo zapnul nahrávání a pak to vydal. Zvláště, pokud se interpret motal po Japonsku. Ale je pak úžasné takové desky na burzách či v bazarech objevoval. Takže když jsem v Praze, snažím se vždy kouknout do Černé růže, kde vždy něco zajímavého objevím...

No a pak je tu kapitola sama o sobě a to PF. od těch mám některé tituly i na 10 různých vydáních, takže i když toho vydali méně než DK, tak sbírka má hodně pře 50 nosičů... ... :crazy:

Ale zpět k DK:

Live in Paris podle mne na SACD nevyšel. Jen záznam na BRD a pak LP + CD. Za pozornost stojí jpn Platinum SHM. Osobně ale dávám přednost buď vinylu od ORG anebo v MCH na plátno na BRD.

Ve sbírce mám na SACD nyní toto:
Love Scenes,
When I Look In Your Eyes
The Look Of Love

A vím, že ještě vyšlo na SACD i:
Wallflower
The Girl In The Other Room


A pak ještě vyšly tyto tituly i na DVD-A:
When I Look In Your Eyes
The Look Of Love
Love Scene
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Diana Krall

Příspěvek od Dieter Burmester »

Mark Levinson píše:No tak sem s tím...
Mam jeste nejaky titul na ceste. Ne, ze bych ho nemel vubec, ale 3 vydani od kazdeho alba je dle meho optimum :lol: Pockejme tedy do pristiho tydne :smile:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Diana Krall

Příspěvek od Frogyman »

Minulý týden vyšlo nové album
This Dream Of You, vydáno u Vervue jako 2LP. Mělo by se jednat o nevydané studiové nahrávky z let 2016-2017. Máte někdo?

0602507445416.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Diana Krall

Příspěvek od PavelDosko »

vcera jsem to poslouchal, neodbytny pocit ze jsem ty pisnicky uz slysel ...
neni placka, neni highend
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Diana Krall

Příspěvek od Fidji99 »

Po asi styroch-piatich koncertoch sme po vcerajsku dospeli k nazoru, ze nasu dozivotnu potrebu navstev koncertov D.K. sme uz naplnili.

Pritom vobec nie zle, dobry setlist, klasicka zostava. Konzerthaus tomu dodava vzdy taku noblesu [boli sme predtym v indickej restike a tam sme posobili trochu divne v spolocenskom, ale do Konzerthausu sa outdoor nehodi]. Akustika asi najlepsia, aku Diana bude mat pocas celeho turne, plny dom fanusikov. Vykon dobry, akurat uz je citit, ze jej taha na 60tku a neviem preco z nej mam vzdy dojem, ze tak trochu tajne chlasta.

Len uz sme asi dalej, etapu nadsenia z D.K. mame za sebou. Preto hor sa na Metallicu .....
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Diana Krall

Příspěvek od blesk666 »

aby si obdobne nedopadol aj na Metalice.
Ale myslim ze si to aj tak uzijete, ked to mate ako zazitkovy vyjazd s priatelmi.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Diana Krall

Příspěvek od PavelDosko »

Metallica je v soucasne dobe za zenitem dele nez doba kdy teta Krall zacala vydavat desky ... (a ne, nemusim ji nutne poslouchat, Krall teda)
neni placka, neni highend
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Diana Krall

Příspěvek od Fidji99 »

PavelDosko píše: 16 kvě 2023 22:11 Metallica je v soucasne dobe za zenitem dele nez doba kdy teta Krall zacala vydavat desky ... (a ne, nemusim ji nutne poslouchat, Krall teda)
Schopnost predviest spickovy koncert a aktualna umelecko-tvoriva relevancia su dva uplne odlisne parametre. Bohuzial ich prienik je velmi, velmi zriedkavy.

Cely heavy metal je za zenitom uz 25 rokov a "100 best Jazz records" tiez bude mat priemer 50+rokov od vydania.

Trochu off-topic - otestoval som tieto, odporucam.

https://www.amazon.com/stores/Minuendo% ... f_=ast_bln
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Diana Krall

Příspěvek od Mark Levinson »

Otevření tohoto vlákna mne inspirovalo k vložení do playeru mé nejoblíbenější desky Diany Krall - The Girlin the other room, kterou jsem delší čas nepouštěl. Dnes tedy s chutí na SACD od Verve.
Hudba: (*) (*) (*) (*)
Zvuk: (*) (*) (*) (*) 1/2
.
2023-05-21 11.22.15-1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Diana Krall

Příspěvek od pajuna »

Ja ji poslouchal v nedeli Viktore:-)
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Odpovědět