Sroll Epigram

Diskuze o integrovaných zesilovačích.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Sroll Epigram

Příspěvek od lachim »

Finální verze vnitřího vzhledu Luďkova nového integrovaného zesilovače.
Poslal mi pár fotek. Vkládám pro potěchu dalších.
Epigram 1.JPG
Epigram 2.JPG
Epigram 3.JPG
Epigram 4.JPG

Vnitřní vzhled verze otevřené na výstavě ve Waršavě 19 se zcela změnil.
Zde foto pro porovnání. Tedy stará verze ve Waršavě 19. Otevřená jen na nátlak
tlumočníka a vystavovatele, člena "machalík". Luděk jej sám vůbec otevírat nechtěl!
Epigr old_Wars 19_web.JPG
Luděk totiž, na základě úprav v Bimotore Revolution / Rhytm Revolution zjistil tolik možných vyladění konstrukce,
že waršavskou verzi Epigramu "zahodil" a vnitří uspořádání zesilovače přestavěl zcela. Tzv. znovu a lépe.
Na svém webu má o Epigram povídání. Tyhle fotky se tam však zřejmě neobjeví.
Tak alespoň zde.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od PMA »

"Hudební výkon" 2x230W/4ohm je nyní dost, Michale? Něco se změnilo, kromě Luďkovy (marketingové) argumentace?
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od PavelDosko »

existuji vubec jakekoliv 2 identicke produkty se znackou Sroll ?
neni placka, neni highend
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od PGH »

Myslím že každý je trochu jiný original.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od terahera »

By mě zajímalo,kdyby se nedejbože s p.Srollem něco stalo,kdo bude všechny ty prototypy servisovat,protože si myslím,že není nikde žádná dokumentace,pouze v konstruktérově hlavě :-?
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od Dieter Burmester »

No ja bych rekl, ze zrovna Ludek vsechno na papire mit musi :smile:
Dieter Burmester
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od lubos »

Tiež to tak vidím , čo kus to prototyp. Verím, že každým vylepšením posúva zvuk prístroja , sorry ale ja by som nechcel byť majiteľom Srolla a platiť 2x upgrade do roku. Je super, že Srolla to baví stále vylepšovať , ale vidím to ako nekonečný príbeh... :-|
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od Jiri »

Upgrade Sroll Rhythm na nový Epigram již není možný.
Jinak samozřejmě nabízené upgrady, během 5 let kdy byl Rhythm v prodeji, byli na zvážení zákazníka. Zákazník si mohl napřímo porovnat původní a upgradovanou verzi tak, aby se mohl rozhodnout zda je slyšet přínos v jeho sestavě a poslechovce.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od lachim »

PMA
Pavle, co má co společného výkon zesilovače Epigram s mou zálibou pro ultra velké zesilovače?
Nechápu tvůj dotaz vůbec. Přečti si znovu můj text k těm fotkám, prosím.

DB, PGH, terahera
:thumbup:
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od Otikle »

Krása to na pohled❣️ Jsem moc zvědavý jak bude hrát na výstavě😍
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od lachim »

a ještě 2.
.
Epigram 6.JPG
Epigram 5.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od lachim »

lubos
nemusíš platit nic. zesilovač funguje.
mě osobně naopak VELICE těší Luďkova snaha o zlepšení a možnost upgradu stávajícího stavu.
jeho přístup ke zvuku zesilovače a mě, jako zákazníkovi značky Sroll, je zcela exkluzivní.
nevím, zda by mi něco podobného Boulder nebo FM acoustic ( a další značky v mém "Hledáčku) též nabídli a za dostupné ceny umožnili.
kychtax

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od kychtax »

má to pěkné. Z těch fotek "čouhá" poctivost při konstrukci..A že vylepšuje už dobrou věc je přece dobré. Vědí to všichni, kdo s ním jdou.
Taková malá vábnička na výstavku, toto vlákno. Těším se, až uslyším. :thumbup:
Jsem zvědavý, které reprosoustavy letos zvolil.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od terahera »

No vzhledem k tomu,že po projektu Soundgarden se slehla zem,bych typoval BW místního člena,které p. Sroll v nedávné době tunil :-?
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od Pytell »

Z doslechu bedny asi jako ve Waršavě, tam to hrálo super .
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od Pytell »

Když koukám na ty fotky, tak koukám, že nešetřil ferity . Odbočím , nedávno jsem dělal solo přívod ( na doporučení Luďka na každý vodič ferity ).
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od Jiri »

Pytel
Zaslechl jsem ale i ohlasy, že ve Varšavě to nebylo zcela ideální - malá a nedostatečně upravená místnost a slyšitelná limitace zesilovače na B&W 800D3, když se hrálo víc nahlas.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od terahera »

Pytell píše: 24 úno 2020 11:00 Když koukám na ty fotky, tak koukám, že nešetřil ferity . Odbočím , nedávno jsem dělal solo přívod ( na doporučení Luďka na každý vodič ferity ).
Jj,ferity do každé rodiny :thumbup: Zatty by jásal radostí :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od PMA »

Jiri píše: 24 úno 2020 11:06 Pytel
Zaslechl jsem ale i ohlasy, že ve Varšavě to nebylo zcela ideální - malá a nedostatečně upravená místnost a slyšitelná limitace zesilovače na B&W 800D3, když se hrálo víc nahlas.
Při tom výkonu, co to má (a ke všemu definovaném jako "hudební", rozuměj pouze pro krátké okamžiky řekněme v desetinách sekundy - je v tom jedno relativně malé trafo), se není co divit, že to limitovalo. Při hlučnějším pozadí rostou nároky na výkon enormně.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od PMA »

Trafo 2 x 34,4V / 3,5A?
Epigram 4b2.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od Pytell »

Jirko, ano při větší hlasitosti to bylo uřvané, ale že by to šlo až do limitace . Pro mě ve Waršavě jeden z top zvuků. Těším se na výstavu , určitě Luděk místnost upraví Kulichori a bude to opět výborný zvuk.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od Jiri »

Je to možné, že to bylo jen uřvané vlivem místnosti. Mám to jen z doslechu.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od PítrsPraha »

Škoda, že letos na výstavě neuslyším :sad: . Zasáhly pracovní povinnosti a budu v zahraničí moc daleko na to, abych se na víkend vracel... :sad: .

Ale ještě se nestalo, aby cokoliv z dílny Šroll nebylo "alespoň" nadprůměrné. Tak se těším na poznatky z výstavy. Krom toho je mně osobně moc sympatický, že jen nezlepšuje tradiční schémata, ale vydává se vlastní cestou.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od Jiri »

To je sice super, že neustále zlepšuje své zesilovače ale třeba kamarád čeká přes 2 roky na nový DAC s pravidelným příslibem, že již brzy bude. S reprosoustavama SROLL to bude obdobné. Problémem je, že s tímto přístupem L.Š. není schopen nabídnout svůj kompletní systém tak, aby se v nabídce vydržel aspoň 2 měsíce bez nějaké změny. Chápu, že spoustu potenciálních zájemců o špičkový zvuk tímto přístupem odradil.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od PítrsPraha »

Jo, to souhlas.

Technicky 1000 %. Obchodně, marketingově už méně, abych použil eufemismus :smile: .
Ale nezmám p. Šrolla osobně, důvodem může být hromada různých věcí...
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Sycak
Příspěvky: 26
Registrován: 13 led 2015 13:32

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od Sycak »

K té Waršavě - v limitaci zesilovač samozřejmě nebyl. Tu si Šroll měřil hrál pod touto úrovní.
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od WaVe_99 »

Hmm, to, že nepůjde upgradovat ze stávající verze pár lidí nepotěší :-) So ist das Leben.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od lachim »

neřešil bych zvuk demo-verze Epigramu ve Waršavě.
Byla to prostě demo-verze. Vývoj prezentovaný na výstavě.
Epigram je hotový teď a Luděk mi poskytl fotky z finální verze.
Osobně se těším, až mi ho půjčí domů. Pak si ho zřejmě vyzkouší členové "stereokulich", "koudelka", "jiri", "pytel" a všichni další ... jako se všemi jinými modely z dílny Sroll.
a pak pojďme debatovat jak tedy Sroll Epigram hraje, ne?
:thumbup:

jiri
kamarád zřejmě nesprávně odhadl reálné možnosti firmy Sroll. co naděláš...
hraji na DAC Sroll už pár let. jeho lepší verze mě nijak netrápí. Ač jsem jí doma měl a slyšel. Je sakra lepší.
jsa jednoduše spokojen s verzí původní ...
ale zpět k Epigram, prosím

PMA
vždyt víš ..... umím tak maximálně zapojit zesilovač do můstku. mě se na údaje z trafa vůči hudebnímu výkonu neptej, prosím.
jak tě vždy prosím, při podobných dotazech technicko-konstrukčního rázu, tak už 15 let zpět :
" zavolej Luďkovi, prober to s ním. vždyť se znáte léta. a nám sem písni komentář s vysvětlením pro běžné smrtelníky , prosím "
:thumbup:
roberto
Příspěvky: 57
Registrován: 24 úno 2020 09:50

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od roberto »

Pro trafo 2x34V vychází sinusový výkon na asi 125W /4 Ohm.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od lachim »

roberto

Poslal jsem LS čísla Tvého výpočtu. Luděk Sroll nejprve reagoval komplexně, odborně. Požádal jsem jej o "překlad" vysvětlení do srozumitelnější formy.
Poslal mi toto. Že více to zjednodušit a zkrátit nelze :
---------------------------
Na štítku trafa je uvedeno napětí při zátěži 500W. Taková zátěž při poslechu hudby nenastane. Při běžném poslechu je napětí vyšší a na kondenátorech napájecího zdroje je 50V. To co udávám jako hudební výkon, myslím jako minimální hudební výkon, když se to hulí do limitace na skladbách které mají nejvyšší příkon. Takto byl udáván výkon Rhythm.

Prototypové Epigramy měly ještě jeho trafo. Epigram je můj finální zesilovač, a takto půjde i do světa kde nemám přehled, jak tam funguje rozvodná síť. Jeho maximální napájecí napětí na zdroji je 2x60V, nad tuto hodnotu vypínají ochrany. Momentálně skládám první sériovou produkci, do které jsem objednal trafa s nižším napětím, aby byla větší rezerva na přepětí v síti. Foto co jsem ti posílal je z té montáže, a kompletně sestavené ještě nejsou. Proto ještě ani nedošlo na měření aktuálního sníženého výkonu. U epigramu narostly filtrační kapacity více než dvojnásobně, a moc se jejich napětí nehýbe ani při hutných basových pasážích.

Kontrola basů je tady extrémní, a jsou tvrdší a přesnější než i například na asi 5x výkonnějším Bimotore. Teoreticky by sice limitace s tímto trafem přišla asi o jeden krok hlasitosti dříve, ale vzhledem k velkému navýšení kapacit se to prakticky neprojeví. Žádnou uživatelskou nevýhodu v tom nevidím. A vzhledem k tomu že takto to půjde i daleko do světa, požaduji nejlépe absolutní spolehlivost, na kterou byl Epigram zaměřen ještě přísněji než Rhythm u kterého za 5 let jeho výroby nedošlo k žádné závadě. Snížení napětí trafa byla jedna z věcí co jsem pro to udělal.
Luděk Sroll.
-----------------------------
případné další technicko-odborné dotazy, prosím, přímo na LS. Že každému rád odpoví na email add Sroll Epigram.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od jirie »

Nechci s malicherným dotazem prudit výrobce.
V jaké cenové hladině se Epigram bude zhruba pohybovat???
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od Jiri »

lachim píše: 26 úno 2020 08:11 Kontrola basů je tady extrémní, a jsou tvrdší a přesnější než i například na asi 5x výkonnějším Bimotore.
Tak to je slovo do pranice, už se těším na výstavu.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od lachim »

jiri
na výstavě to nezjistíme. přijeď si poslechnout ke mě právě versus bimotore.
na to se moc těším!
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od lachim »

Jirie
Cena 175t
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od PMA »

lachim píše: 26 úno 2020 08:11
Na štítku trafa je uvedeno napětí při zátěži 500W. Taková zátěž při poslechu hudby nenastane. Při běžném poslechu je napětí vyšší a na kondenátorech napájecího zdroje je 50V. To co udávám jako hudební výkon, myslím jako minimální hudební výkon, když se to hulí do limitace na skladbách které mají nejvyšší příkon. Takto byl udáván výkon Rhythm.
Sorry nevidím smysl přenášet téma z diskusního fóra do soukromé korespondence s LŠ. Stejně dobře by LŠ mohl odpvědět tady - kdyby chtěl.

Považuji odpověď z 60% za marketingovou vytáčku. Definice "To co udávám jako hudební výkon, myslím jako minimální hudební výkon, když se to hulí do limitace na skladbách které mají nejvyšší příkon." není žádná technická definice a ten takzvaný "hudební výkon" se bude lišit podle konkrétní skladby a průměrné úrovně pro nějaký časový interval.

Abych též neplácal jen prázdnou slámu, udělal jsem měření napětí na trafu a DC napájecího napětí na zesilovače (to je to napětí "na kondenzátorech zdroje") na zesilovači, který má dvě 300W trafa (jedno na každý kanál, je to dual mono) o napětí 2 x 40Vac, od stejné firmy jako má Luděk (Tronic) a stejně udávaným sekundárním výstupním napětí, tj. při plné zátěži 300W.
Měřil jsem vstupní napětí trafa (síť), sekundár trafa a DC napětí na zdroji/zesilovači jednak na prázdno, potom při 100W/4ohm a potom pro plný výkon/4ohm. Toto je výsledek

Napětí na: primáru sekundáru na zesilovači(kondenzátory zdroje)

naprázdno 239,6Vac 2x44,2Vac 2x58,8Vdc
100W/4ohm 237,4Vac 2x42,5Vac 2x53,8Vdc
plný výkon 236,8Vac 2x41,6Vac 2x51,6Vdc

Můj názor je, že by měl LŠ udávat sinusový výkon (kvůli porovnání standardní metodikou s jinými zesilovači) a že hudební výkon udává, protože je to větší a tím pádem hezčí číslo. Kdyby ho udával jako doplňkové, nic proti tomu nemám, ale absenci standardní hodnoty zjištěné standardní metodikou považuji jen za trik.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od lachim »

PMA
1. pavle, ty cituješ mě. to je špatně.
ten vysvětlující článek nepíši přeci já. vložil jsem jej sem za Luďka Srolla.
píše to LS
2. podobnou debatu jsi se mnou již vedl u Bimotore. A onehdá jsi Luďkovi sám zavolal a pak nám sem přepsal technické vysvětlení.
Tzn. tenkrát to šlo a teď v tom nevidíš smysl? Škoda.
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od lubos »

Jiri píše: 24 úno 2020 11:06 Pytel
Zaslechl jsem ale i ohlasy, že ve Varšavě to nebylo zcela ideální - malá a nedostatečně upravená místnost a slyšitelná limitace zesilovače na B&W 800D3, když se hrálo víc nahlas.
Jirko ano, chalani co boli s Coughom vo Varsave sa zhodli, ze bud Sroll mal zvolit ine bedne alebo vykonnejsi zosik.
Sycak
Příspěvky: 26
Registrován: 13 led 2015 13:32

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od Sycak »

PMA
Pavle, jak píše Lachim, otázka použitého trafa, napájecího zdroje a také parametrů, které Šroll uvádí, se zde už probírala. Pokud vím, s Luďkem jste si v té věci volali a Ty sám jsi to pak na fóru velmi pěkně vysvětlil, tak nevím, proč je to tady zase. Rozumím tomu, že na přístupu k problematice se jako konstruktéři nemusíte shodnout, ale Ty Luďka celkem znáš a víš lépe než jiní, že tvrdí jen to, o čem je upřímně přesvědčen a čemu věří. Když potom píšeš, že používá marketingové vytáčky a triky, což nelze přeložit jinak, než že se snaží cíleně někoho obalamutit, že je tedy podvodník, připadá mi to jako rána pod pás, hodná spíš Antonína Koniáše československého hifi, pan Bunty, který se v boji za svoji deformovanou pravdu neštítí ničeho.
kulich
Příspěvky: 100
Registrován: 02 bře 2012 14:06

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od kulich »

Syčák :thumbup:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od lachim »

syčák :thumbup:
Odpovědět