Sroll Epigram

Diskuze o integrovaných zesilovačích.
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od matori »

PMA :thumbup:
Musím se přihlásit k názoru prezentovaného PMA. Nejsem zaujatý, ale opět se začali po zádech plácat pocitáři. Jako normální zákazník bych požadoval relevatní data,srovnatelná s daty nabízená konkurencí. Padni komu padni.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od Frogyman »

Normální zákazník si zesilovač v této kategorii půjčí domů, vyzkouší a pak se rozhodne. Grafy a tabulky neřeší. Ty zajímají jen techniky, bastlíře, konkurenty a rejpaly - tedy ty, co si jej stejně nikdy nekoupí.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
rimidalv

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od rimidalv »

zabiny007

Normální zákazník si nejdříve "zrekognoskuje terén" a dle technických parametrů, ceny, recenzí, osobních doporučení, poslechů atd. vybere možné adepty a teprve poté půjčuje a zkouší.
Takže alespoň základní parametry zesilovače snad zajímají úplně každého!

Jestli to zdejší highend guru mají jinak, tak pardon..

ad hudební výkon - v polovině 90. let se mi známý chlubil věžičkou z "mexikoplac" s MEGAPOWER 1000W -... a někdy i víc :smile:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od Frogyman »

rimidalv
Já zde neobhajuji dílo LŠ. Jeho zesilovač nemám a pravděpodobně ani nikdy mít nebudu, protože mám jiné požadavky na možnosti zapojení do systému. Ale pokud bych hledal "instantní" řešení, určitě bych jej vyzkoušel. Právě díky recenzím, doporučením a hlavně poslechu. V různých sestavách jsem slyšel Lyric, Rhytm, Epigram i Bimotore a "malý Sroll" v podobě CASEA Cassiopeia jsem měl měsíc půjčený doma. Technické parametry mne opravdu nezajímají, protože je neumím vyhodnotit.

PS: A copak jsi ty po své rekognoskaci vybral? Nechceš ostatní inspirovat? Nebo na to nemáš koule? :silent:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
rimidalv

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od rimidalv »

zabiny007 píše: 26 úno 2020 22:07 rimidalv
Já zde neobhajuji dílo LŠ. Jeho zesilovač nemám a pravděpodobně ani nikdy mít nebudu, protože mám jiné požadavky na možnosti zapojení do systému. Ale pokud bych hledal "instantní" řešení, určitě bych jej vyzkoušel. Právě díky recenzím, doporučením a hlavně poslechu. V různých sestavách jsem slyšel Lyric, Rhytm, Epigram i Bimotore a "malý Sroll" v podobě CASEA Cassiopeia jsem měl měsíc půjčený doma. Technické parametry mne opravdu nezajímají, protože je neumím vyhodnotit.

PS: A copak jsi ty po své rekognoskaci vybral? Nechceš ostatní inspirovat? Nebo na to nemáš koule? :silent:


O kvalitu tady ale vubec nejde - komplet Casea sestavu se Sroll komplet kabelazi jsem provozoval 3 roky a bylo to super

P.S. Chytremu napovez, hloupeho trkni , ty chlep s gulama...
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od Frogyman »

No vida ho...
Tak teď zpět k tématu
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od zappa »

Syčák :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Sycak
Příspěvky: 26
Registrován: 13 led 2015 13:32

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od Sycak »

matori píše: 26 úno 2020 20:13 PMA :thumbup:
Musím se přihlásit k názoru prezentovaného PMA. Nejsem zaujatý, ale opět se začali po zádech plácat pocitáři. Jako normální zákazník bych požadoval relevatní data,srovnatelná s daty nabízená konkurencí. Padni komu padni.
S pocity to nemá nic společného. Šroll považuje za důležitější hudební výkon, tak uvádí ten. Možná je to špatně, dokonce si tím odradí pár lidí, ale to už je jeho smůla a je naprosto v pořádku, že to někdo napadne technickou argumentací. Mně se nelíbí, že je mu podsouván úmysl, šidit lidi a z něčeho se vylhat. Od lidí, kteří Luďka znají osobně a vědí, jak uvažuje, mě to prostě mrzí.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od PítrsPraha »

Myslím, že se tomu povinnému hejtu věnuje příliš mnoho pozornosti.

Osobně jsem rád, že existují lidi jako Šroll, Stranka a další, kteří pracují, mají špičkové výsledky a ty veřejně prezentují, namísto aby hejtovali ostatní v diskusích.

Epigram na výstavě neušlyším, ale snad budu mít příležitost jinde.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od lachim »

Pitrspraha
:thumbup:
...třeba u me.
roberto
Příspěvky: 57
Registrován: 24 úno 2020 09:50

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od roberto »

98% procent výrobců udává sinusový výkon. Takže různé hudební výkony působí neseriozně ala PMPO RMS z tržnice..
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od miero »

Vykon sa da merat i ako buřt a je na to i standard:
... the "dynamic" power according to CEA-2006/490A designed to keep car audio amplifier companies honest with peak power...
Zdroj: ASR
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od PMA »

Metodika pro zesilovace do auta, jak sam pises. Ty jsou napajene z 12V, je to nevhodny priklad.
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od miero »

Jasne, ale merat sa to da :-))

Este som nasiel popisok toho ako sa to meria, zrejme z manualu AP.
THD target is 1% by the way.
Zdroj: https://www.audiosciencereview.com/foru ... ost-230399
ceaburst.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od sekal »

Seriozní výrobce by měl výkon zesilovače udávat dle normy FTC nebo alespoň dle standardu EIA (http://soundandsong.com/Issue004/004_Po ... tings.html). U deklarovaných hodnot by tedy z tohoto důvodu měly být uvedeny i podmínky měření, což platí i pro případné další publikované tech. parametry.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od Jiri »

Tak se konečně po dlouhé době objevilo téma na Slovanetu.
Chladič u zesilovače Rhythm už se tam 5 let průběžně diskutoval, tak na dalších 5 let si teď vystačíte s odhady, jaký má Epigram vlastně to má výkon :lol:
Přijďte raději o víkendu na výstavu ať si uděláte představu.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od lachim »

Jiri
:clap:
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od WaVe_99 »

Aspoň může miero do něčeho rýpat, tak hlavně, že je spokojenej :-)
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od miero »

Na vystavu sa chystam v sobotu a aj na zosilnovac Epigram sa urcite pridem pozriet :-)
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od blesk666 »

miero: predpokladam ze do Prahy ides az z volebnej miestnosti
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od matori »

"Přijďte raději o víkendu na výstavu ať si uděláte představu.???"
Určitě jsem ten poslední, kdo chce rýpat. Vážím si malovýrobců a techniků, kteří k tomu i slyší. Opravdu vážím, i když jejich výrobky nemám, nebo mi nesedí. Ale....... Prostě některá technická data jsou pro výběr, či orientaci a nasměrování daná a nutná. Nebo snad každý výrobce by měl vytvořit svou normu a "byl ve své TŘÍDĚ jen nejlepší?" Je tu hodně mistrů, kteří nemají technické vzdělání, nebo kulantně napsáno mu "nerozumí". Přesto se snaží dehonestovat lidi jiným náhledem na věc. A to ukazuji na zdejší slušné oponenty- ty mírné, kteří se vyjadřují velmi kulantně. A docela i chápu ty agresivnější.
Moc mne mrzí, že na výstavu nedostanu. Rád bych se ukázal osobně a poznal i ostatní. Myslím, že při verbální komunikaci by jsme našli hodně společných bodu a i rozdílné názory toho druhého víc tolerovali a pochopili.
Možná vše co jsem napsal nepatří až tak úplně do tohoto vlákna ... ale tak to cítím.
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od miero »

blesk666: poriesil som to uz minuly tyzden postou :)
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Sroll Epigram

Příspěvek od lubos »

lachim píše: 24 úno 2020 16:58 Osobně se těším, až mi ho půjčí domů. Pak si ho zřejmě vyzkouší členové "stereokulich", "koudelka", "jiri", "pytel" a všichni další ... jako se všemi jinými modely z dílny Sroll.
a pak pojďme debatovat jak tedy Sroll Epigram hraje, ne?
:thumbup:
Ahoj Michale, podarilo sa ti Epigram zapožičať ? Ak áno, čo naň hovoríš ?
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Sroll E

Příspěvek od Fidas »

Měl jsem Epigram několik dnů doma společně s novými kabely a filtrem, co měl pan Šroll na výstavě. Zahraje všechno, co do něj pustíte. Oproti předchozímu modelu vnímám vyšší rozlišení, ještě přesnější zvuk. Doporučuji poslech každému, nebude zklamaný. Já si teď koupím novou sadu síťových kabelů a snad se dočkám i filtru :-) Pak začnu rozbíjet prasátka na Epigram ...ale než schrastím potřebnou sumu, bude to Epigram MKIII ...
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Odpovědět