Sroll Bimotore mkII

Diskuze o integrovaných zesilovačích.
Odpovědět
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od lachim »

že p. L. Sroll přestavuje své zesilovače Lyric na zcela nový model mkII je všeobecně známo.
co známo není...
o víkendu konečně v Brně vznikla i verze mkII unikátního modelu Sroll Bimotore.
2x600w/8 trvale a téměř 100 kg váhy...na vnějším vzhledu se nezměnilo nic. snad trochu lepší zpracování a kvalitnější elox.
za to vnitřek je zcela jiný. v zapojení bi-amp + 4 páry repro kabelu Tri-Vista vznikne zcela unikátní kombinace.
časem dodám lepší fotky. fotky vnitřku jsou, myslím, velmi ojedinelé. tyto mi dovolil tvůrce "syčák" zveřejnit.
(bo bez fotek příspěvek nemá šťávu)
Bimotore MkII_web 4.jpg
Bimotore MkII_web.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od lachim »

3 staré fotky pro neznalé
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od lachim »

sice historické, ale pro představu vzhledu dostačující
IMG_0050_web.JPG
IMG_1018_web.jpg
IMG_1015_web.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od -Kocour- »

Lachim, muzes k tomu napsat prosim povidani jaka byla myslenka za tim, jak to vznikalo, realizace, jak to hralo a zkouselo se atd? Je to solidni monstrum a v nasich koncinach ulet, v dobrem smyslu.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Frogyman »

Mne by zajímal, jak vlastně funguje. Ty jej máš tuším zapojen jako konec, ale vypadá to spíš na integráč, ne? To má nějaký bypass? A přepínámí na bi--amp/vs. můstek je nějaké jednoduché z venku, nebo jde o zásah "do střev"? Kolik to v biampu bude dávat, když v můstku je 2x600?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od lachim »

zabiny
lze jej zapojit jako konec nebo jako integráč. dle vstupů, jaké použiješ.
zasunutím reprokabelů do 3 typů repro konektorů volíš zapojení můstek, bi-amp, single-amp.
vymyšlené je to totálně "anti-blbec". ani já to nikdy nepopletl.
bi-amp dává méně. údaj neznám. ale hraje lépe než můstek.

kocour
můžu. s radostí. zajímavá story. to máš recht.
až budu mít chvilku, napíši sem ve zkratce "story bimotore".
jen popis všech možných kombinací zapojení s různými sestavami popsat nelze.
desítky reprobeden. kabelů... těch kombinací budou třeba i 2 stovky.
Naposledy upravil(a) lachim dne 10 črc 2018 10:14, celkem upraveno 1 x.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od lachim »

kocour
zvukově je to jednoduché.
většina posluchačů zvuk odsoudí jako mrtvý, plochý. bez barvy, bez šťávy.
pro mě je to zcela dokonalé. na klasickou hudbu naprosto ideální. v DK pak výkonově ideální.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Frogyman »

lachim píše:zabiny
lze jej zapojit jako konec nebo jako integráč. dle vstupů, jaké použiješ.
zasunutím reprokabelů do 3 typů repro konektorů volíš zapojení můstek, bi-amp, single-amp.
Tak to je fakt total dokonalé. Já když si chci hrát a testovat biamp/můstek, musím sestavu rozebrat, odstranit kryt (10šroubů..), přehodit jumpery a zase celé sestavit. A u třech koncáků je to docela na dlouho, takže omezuji experimentování a zkoušení jen na nezbytně nejnutnější...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od lubos »

Verím, že s novými modulmi bude i šťava :smile: a vzájomne porovnanie s MKII sa nechystá ?
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Pytell »

Kdo zná Lachima, ví , že nemusí lampy ( a co jsme jich vyzkoušeli ), ten double Sroll, má vše co požaduje od zvuku, a jsem zvědav co nabídne MK II, prý to bude ještě lepší, snad se dožiju,....a poslechnu na vlastní uši.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Jiri »

Měl jsem možnost být u přímého porovnání Sroll Bimotore mk1 vs Sroll Lyric mk2 a byla to celkem jednoduchá volba pro Lyric mk2 takže věřím, že Bimotore mk2 bude fantastický.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od lachim »

jiri
vidíš. já bych byl ve výběru zřejmě "na motýlech". lyric mkII měl určitě lepší zvuk. to máš recht!
ale na symfonie v mé poslechovce by mu rozhodně chyběla síla. a poslouchat "limitaci" v klasické hudbě nelze. u dire straits tato naopak naopak dodá "barvu"
:-)
zřejmě bych si vybral výrazně větší sílu (pro ozvučení prostoru se 40ri kulichory) před čistotou zvuku. sám bych se těžko rozhodoval.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Jiri »

Já měl na mysli pouze hledisko zvukové kvality (velmi čistý, detailní zvuk) u nové koncepce Lyric mk2 proti Bimotore mk1. To mě až šokovalo protože i Lyric mk1 (Bimotore mk1) měl velmi vysoké zvukové hodnocení ale proti mk2 to byl zcela jasný rozdíl.
Ano z hlediska vhodnosti do tvé poslechovky a tvé vysoké poslechové hlasitosti byl už Lyric mk2 limitován výkonem. Bimotore mk2 bude tím pádem skutečně TOP zesilovač do jakkoliv velké poslechovky a k jakýmkoliv repro.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od lachim »

jiri
ten rozdíl mezi Lyric a Lyric MkII byl tak výrazný, že se chlapcům v brně podařilo doslovo "vydolovat" upgrade i na Bimotore.
a že to byl nadlidský výkon, to víš sám. bo máš náhled do "zákulisí".
zřejmě to brněnské klima umožnilo realizaci. nikde jinde by to možné nebylo. vzácná konstalace!
a tak třeba zase dorazíš. bimotore mk2 za tu cestu bude stát, že?
:-)
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Jiri »

Rád na poslech Bimotore mk2 přijedu, dej vědět až bude hotovo. Rád bych viděl a slyšel i ty TriVista reprokabely protože opravdu nemohu věřit, že je v HIFI něco s takovým extrémním poměrem výkon/cena.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od WaVe_99 »

Michale, ty jsi schopen na Dire Straits dostat Lyric u tebe doma do limitace? :-) Velka mistnost a krev z usi? :-)
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od lachim »

Wave
Ano. Celkem snadno. Myslím, ze na making movies je TA skladba.
Prave sroll lyric v limitaci u me v poslechovce byl spouštěčem akce bimotore.
V akusticky nerešene poslechovce je skutečně "krev z uši" daleko dříve nez limitace.
V akusticky vyresene, hodně difuzovane, poslechovce se např s 2x200/8 dostaneš do limitace velmi rychle.
Proto jsem psal Jirkovi, ze u me v Dk bych byl "na motylech". Zda lyric mk2 nebo stary bimotore
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od WaVe_99 »

Jasné, věřím. Nemám prostor, kde bych se mohl do podobné hlasitosti dostat :-) Uvidíme v budoucnu, až bude někdy poslechovka.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od lachim »

wave_99
o tom to je. o těch podmínkách. přeji ti samostatnou poslechovku z celého srdce. sám jí majíce...
na stereo sestavě pro ozvučení televize (akustika zcela bez úprav) by mi též vytekly nejprve uši na podlahu, než bych čajový denon přivedl k limitaci.
ale pro příklad a představu...
relativně malinké avalon indra byly celkem náročné na zesilovač. na nich si hodně zesilovačů zcela vylámalo zuby. v limitaci byl téměř každý.
2x100w/8 z top modelu denon = katastrofa. ač "fyzikálně" 2x100w/8 MUSÍ stačit, že?
:-)
2x200w/8 marsh A400 = také málo. náročné symfonie - v limitaci co-by -dup.
2x225/8 sroll lyric = to už bylo 1A. ale i vmalé poslechovce (askustika výborná) jsem po zapojení monobloků audionet maxx nebo classé okamžitě slyšel, že avalon indra potřebují rezervu výkonu.
až 2x 550/8 sroll bimotore + avalon indra = pro mě nirvána.

škoda, že sem nepíší kolegové, ke kterým jsem přivezl bimotore na test jejich sestavy.
mkII přivede naopak k limitaci většinu beden! určitě s ním k pár lidem pojedu.
:-)
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od lachim »

ještě jedna zajímavá fotka z dávné historie
u pc leží kolega "pytel".
zkoušíme bimotore jako integráč proti kncákům MF750k s AR Ref3.
(k tomu též dnešní pytlovu sestavu marsh)
MBL101 mkII a Avalon Indra.
IMG_2172_web.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od lachim »

Kocour

Add tvé přání něco o vzniku projektu Sroll Bimotore.
(Spoléhajíc jen na svou paměť, omlouvám se předem za nepřesnosti)

Někdy kolem roku 2000 jsem se hodně kamarádil s chlapci z Brněnské kliky.
Neskutečně mi té v jihomoravské kolébce českého hifi pomohli se rozkoukat ve světě „big-soundu“.
Do dones jsem jim vděčný za trpělivou podporu a rady k nezaplacení.
Jednou z těch reálných rad byly opakované zápůjčky zesilovače Sroll Lyric. V té době absolutního „vysokého konce“ mezi zesilovači. Na české poměry tedy!
Během pár let mi jej postupně půjčili možná i 10x. Nevím.
V době, kdy jsme hoooodně střídal reprosoustavy, zesilovače a hořel zápalem blízkým šílenství, to bylo od brněnských borců velmi statečné a prozíravé.
Bez té brněnské trpělivosti a skutečné snahy o pomoc … aneb hrách na stěnu házeti, perlu svini předhazovati.
Zároveň s tím, v době reprosoustav jako Xavian XN360, Thiel 3.7, Dynaudio Countour 4, jsem nabyl pocitu, že pro můj poslech je u ultimativního zesilovače zásadním atributem jeho nekonečný výkon.

U Sroll Lyric (dle Brňáků pro Lachima to jediné správné) se mi postupným zkoušením víc a víc líbila líbit ta jeho zvuková „mrtvost“. Nebarevnost, jednoduchost. Nelze popsat slovy.
Jenže při veliké hlasitosti a na „tvrdých“ bednách to občas nebylo TO pravé.
U výrazně silnějších zesilovačů ( a nakonec jsem skončil u unikátních monobloků MF750 MkII by LG) mě fascinovala ta nekonečná dynamika zvuku. Odstup basů od středů. Klid hudby. Absolutní kontrola nad zvukem.
Čím silnější výkon zesilovače, tím více se mi v dlouhodobém poslechu líbila právě ta separovanost pásem a ta slovy nepopsatelná lehkost zvuku.

Takže jednoho odpoledne, o pár let později (2006?), při poslechu Sroll Lyric v mé tehdejší poslechovce, jsem panu L. Srollovi řekl, že bych Sroll Lyric moc chtěl, ale….
Pro mé potřeby nemá dost výkonu. Že těch 2x225W/8 je teprve začátek mé představy o „absolutním konci“ mezi zesilovači. Že ultimativní zesík by byly dva kousky Lyrica na sobě.
Maestro L.S. se podíval na velikost sloupovek v místnosti 5,5x 4,5 m. Vytřeštil oči, chytil se za čelo a krokem vzad se opřel o akustický panel na zdi zeď.
Neřekl mi, že jsem úplný blázen. To ne. Mlčel. Svezl se na podlahu, dopadl na kolena.
A koukal na mě těma svýma velkýma očima jako na poblázněnce. Někoho, co vůbec neví co říká a audio-fyzice vůbec, ale vůbec nerozumí.
Což byla ovšem také pravda.
A tak nějak (asi) vznikl projekt Sroll Bimotore. Z mého pohledu tedy.
:-)

Chlapci z Brněnské kliky mé opakované výtce k přebytku výkonu rozuměli technicky lépe než já. V Brně vznikl team pro konstrukci absolutního zesilovače s nekonečnou rezervou výkonu.
V jeho čele Syčák a Machalík.
(klaním se pánové hluboce a srdečně zdravím do brněnské hospody „pod schody“)
Má maličkost dala první větší zálohu na materiál a „haw-know“. Brněnský hifista navrhl vzhled. Syčák mechanickou konstrukci. Machalík vymyslel název a Syčáka naléval pivem.
Společně pak tlačili pana Srolla k opravdové realizaci.
Kdo zná L.S., dokáže si trošku přestavit jak náročné to muselo být. Pro Syčáka s Machaldou. Než vůbec dokázali vyrobit hrající kus. První a jediný.
Ten v létě 2011 skončil v mé „myšárně“.
Martin skutečně dovezl 2 kusy vylepšeného Sroll Lyric zapojené „v můstku“ a zabudované v monstrózní, železné krabici.
Veliká hromada železa.
Hloubka 73cm, šířka 43cm, výška 30cm. Váha +/- 90 kg.
Přikládám historickou fotku ze srpna 2011. Včera mi přišla do emailu.
Bimotore při první zapojení do sestavy. Omluvte šílenou kvalitu.

Snad to takto stačí.
Obraz0182_web.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Pěkné počteníčko.

"2x200w/8 marsh A400 = také málo. náročné symfonie - v limitaci co-by -dup.
2x225/8 sroll lyric = to už bylo 1A. ale i vmalé poslechovce (askustika výborná) jsem po zapojení monobloků audionet maxx nebo classé okamžitě slyšel, že avalon indra potřebují rezervu výkonu.
až 2x 550/8 sroll bimotore + avalon indra = pro mě nirvána."

K tomu bych poznamenal, že to není o výkonu, tedy o té číslovce za kterou je velké dvojté W v prospektu výrobce. To dokazuje fakt, že Sroll Lyric s prakticky totožným výkonem co ten Marsh se jevil jako velký rozdíl. Ano, protože nějakých 12% na výkonu není poznal na dosažené hlasitosti. A jednou tolik co dává bimotore přinese jen 3dB v hlasitosti navíc.
Ono jde o to, jak se daný zesilovač při tom svém maximu vydávaného výkonu chová, jak je stabilní a jak zkresluje. Z vlastní zkušenosti vím, že zrovna tento Marsh na tom není na velké výkony dobře, subjektivně i malý Sroll Rhythm se svými asi jen 100/8 což je polovina,( ale jen o 3dB méně), dokázal stejné bedny krmit na vysokou hlasitost lépe. Marsh již místy doslova krchal a vzbuzovalo to pocit vady výškového reproduktoru. Tento koncák má zjevně nedostatečně dimenzovaný zdroj-malé trafo. Jeho hmotnost je pouhých 20kg, stejně výkonný a ještě trochu levnější kolega Parasound Halo A21 má 27kg.

A ještě bych poopravil, že Bimotore nemá skříň samozřejmě ze železa, takže je to monstrózní hliníková krabice :smile:
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od -Kocour- »

Lachim, diky za fajn cteni.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od jimmi »

Kolko by stál taký Sroll Bimotore mkII ak by ho Sroll začal aj na zakazku vyrábať? :cool: :?:

Ale ak by bol zaujemca asi by musel minimálne 2ks vyrobiť aby 1ks mohol mať na predvádzanie.
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od WaVe_99 »

Michale, díky za krásné počtení :-) A klobouk dolů :-)
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Yngwie »

Super :thumbup: . Takže jestli jsem to pochopil správně, tak ten zesík je u tebe na stálo. Btw. taky hodně poslouchám klasiku a u tranzistorů mě třeba zaujaly zesilovače jako Soulution, Accuphase A-70, M-900u (ten jsem slyšel jen ve studiu) ... kompletně rozdílné pojetí, ale ani u jednoho jsem neměl, a to ani ve větších místnostech, kde byly instalovány, pocit nedostatku výkonu ... papírové hodnoty zdaleka výkonů Bimotore.

Když jsem díval na to chlazení těch výkonových modulů ... to je nějaký speciál s heat-pipes, které to rozvádí? Co to vůbec je za topologie v jaké třídě to pracuje? Bude to Šroll nějak promovat nebo to bude jeho klasika? :mrgreen:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od lachim »

yngwie
pocit o nedostatku výkonu = nepřenositelná zkušenost.
nutno slyšet 2x200w/8 proti 2x400w/8. samozřejmě v podobné kvalitě.
nemyslím tím třeba accuphase kontra digitál hypex.
též záleží na tebou aktuálně dosažené vrstevnici audio-kopce
:-)
k vnitřku zesilovačů sroll nevím téměř nic. ani mě to nezajímá. řeším jen zvuk a maximálně vnější vzhled.

jimmy
na cenu dalších kusů bimotore se obrať na p. Srolla. nejsi určitě jediný zájemce o tento unikátní kousek.

kocour
bylo by tto téma na celý článek. spousta zajímavostí z vývoje.
ale na to zde není vhodný prostor. těžko by se to četlo.
díky za inspiraci
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Yngwie »

lachim píše:yngwie
pocit o nedostatku výkonu = nepřenositelná zkušenost.
nutno slyšet 2x200w/8 proti 2x400w/8. samozřejmě v podobné kvalitě.
nemyslím tím třeba accuphase kontra digitál hypex.
též záleží na tebou aktuálně dosažené vrstevnici audio-kopce
:-)
No, abych si nahradil lampy ke své spokojenosti, tak bych musel sáhnout do kapsy tak hluboko, že je lepší se na to vykašlat. Nevím, na jaké straně audio kopce jsem, ale většina sestav na tranzistoru je pro mě naprosto neuspokojivá ... kdybych si měl udělat něčím radost tak snad Audionet Heisenberg ... to jo :mrgreen:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od lachim »

yngwie
1. sroll lyric mkII nebo snad bimotore.. to je protipól lampového zvuku.
2. Audionet bývala kdysi "dávno" dostupná značka i pro našince.
a také proto považuji více a více sroll lyric mkII za směšně levný vysoký konec. poměr cena/výkon je u něj zcela jedinečný.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od lachim »

a ještě
- pohled na velmi robustní nožky bimotore mkII
- další foto vnitřích modulů modelu mkII
(cerabase od F.E. nemají u bimotore zcela žádný přínos)
- zřejmě brněnský levoboček járy cimermana sedící na svém výtvoru.
aneb nemohu si odpustit ... "není jeden lyric málo, martine martinoviči?"
Nožky_web.jpg
Bimotore MkII_web 2.jpg
final4_web.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od lachim »

a zde sroll lyric na repro thiel 3.7 před 11 lety
(dokumentační, sorry za kvalitu)
zde někde v těchto okamžicích začíná příběh "bimotore"
Obraz001_web1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Frogyman »

lachim píše: ... "není jeden lyric málo, martine martinoviči?"
A nejsou dva málo, Lachime Lachimoviči? :lol: :silent:

Už vidím pro potřeby MCH dokonalé řešení v podobě né tří, ale rovnou čtyř nebo pěti Lyriků. Pro kino by to pracovalo s AV preampem jako 8 či 10 kanálový koncák, kde budou tři Lyriky pro pro L+P+C (dle potřeby buď v můstku na nebo na Biamp) a zbývající ve stereo režimu pro efektové bedny. U varianty Quattmotore pro aplikaci 5.x a u apilace Pentamotore pro 7.x :-). No a ve stereo režimu to poběží jako "obyčejný" integráč, kde budou v provozu jen čtyři koncáky v biampu či můstku :-)
No jen by to nejspíš mělo dvě vady na kráse - vzhledem k velikosti Bimotore by se to muselo rozdělit do více krabic, jinak by se s ním nedalo manipulovat a pak asi cena by nebyla zrovna lidová (Lyric stál svého času tuším přes 400tis, to krát pět.. no uffuff)

Když se ale oprostím od výše uvedené nerealizovatelné představy, tak přeci jen dotaz z těch reálnějších, i když možná na špatném místě a ve špatném vlákně, ale přesto - nevíš, zda LŠ někdy nepřemýšlel o variantě čistě koncových zesilovačů?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Určitě nepřemýšlel, protože jeho zesilovače mají velmi specifickou konstrukci včetně nestandardního řešení řízení hlasitosti, které není klasickým aktivním předzesilovačem. Pokud vytočíš u zesilovačů Sroll hlasitost na max. tak máš v podstatě koncový zesilovač a můžeš předřadit předzesilovač. Tím je možno libovolně modelovat výsledný zvuk, jestli subjektivně k lepšímu bude velmi individuální záležitost.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Jiri »

Je to přesně tak jak píše NA. Standardně se např. Rhythm po zapnutí nastaví na určitou úroveň hlasitosti ale určitě by šlo ty zesilovače nechat u LŠ nastavit tak aby se po zapnutí automaticky nastavili na max. výstupní úroveň pokud by je někdo chtěl použít právě jen jako konc. zesilovač(e).
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od lachim »

zabiny
...a zpět do reality ? Kde bys je chtěl sehnat?
Před pár dny byl sice zcela vyjímečně na prodej 1 ks Lyric mkII. Jenže se prodal se za 5 minut po telefonu. Stačilo jej zapojit místo stávající sestavy na bedny BW.
Reálně však nemáš šanci sehnat ani 1 kus v 2hnd. Natož pak kusů 5 !
Moc jsi mě tou představou pobavil. Díky
Ač ....snad, možná, když by Sonofstar poptal výrobu Lyric MkII u LS, tak třeba, možná, snad nějaký vznikne... :-) :-)

Jsem též uvažoval vypojit současnou amlifikaci centru (C) a nasadit náhradou 1 ks lyric MkII. Ale nemám na něj vůbec místo.
Však víš, že mám už takhle malou. Tedy na to všechno harampádí DK.
- musel bych vyhodit veliký akustický prvek. Což nemohu kvůli akustice právě C.
- cena cca. 220.000 Kč za zesilovač jen k centru (ač k Bimotore MkII /L+R/ ideální) též není zanedbávající, že?

Řešil jsem s LS kdysi výrobu jen konců pro DK. Tu možnost realizace však vylučuji jako zcela utopistickou.
Ale v Brně vím o 4 kousích Lyric. Když je skoupíš a pak ještě jeden kolem Prahy.... máš FAKT vystaráno.
A mohl bys prodat všechny Ceraballs
:thumbup:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Frogyman »

Jasně, vím že je to aktuálně utopie, ale spousta věcí vznikla z podobných "nesmyslných" snů, ne? A já jsem snílek - v podstatě mám snění a plnění snů i v popisu práce, takže možná profesionální deformace :-).
A co víš - třeba se LŠ po té, co se mu donese obsah tohoto vlákna, pustí do koncáků, začne s marketingem, bude plnit termíny, tím zvýší odbyt, který bude stíhat uspokojit, cena půjde dolů, protože to již nebude kusovka a v té chvíli se objevím já a řeknu - mistře, beru pět kousků :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A cerabally možná půjdou na prodej i dřív - dnes mi dorazila další várka cerapuc, takže ceraballs se v šuplíku hromadí :-)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od lachim »

NA mě přivedl k nutkání najít další fotku.
též dávná minulost!
:-)
vše je již úplně jinak. jen ten bimotore zůstal
IMG_1881_web1.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od ivanb_cko »

lachim píše:...
vše je již úplně jinak. jen ten bimotore zůstal
Jak vypadá současný stav?

Jinak zesilovač vypadá a jistě i hraje úžasně!
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Jirka33 »

A jake mas ted repro, co prehralo NA :) ?
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od NA-Noble Audio »

To už ani není pravda:o) Na fotkách jsem si to ve svém archyvu připoměl.

Prototypové provedení GL AMT bylo u Lachima jen na skok. V té tehdejší jeho malé místnosti nedostaly na basech šanci, a ty štíhlé modelky vedle se svým navýškovaným projevem vyhovovaly lépe.
Prototyp GL, Avalon Indra 90cm.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Odpovědět