Sroll Bimotore mkII

Diskuze o integrovaných zesilovačích.
Odpovědět
terahera

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od terahera »

Já myslím,že je zcela zbytečné od klávesnice mudrovat,co je nebo není u Lachima brzda,jestli má kabel opodstatnění atd.On sám nejlíp ví,co má doma a proč jakýkoliv krok u sebe dělá,takže nějaké dohady,pokud člověk u něj nebyl a neví,o čem je řeč,jsou zcela zbytečné
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Jiri »

Pro mě z těch popisů z poslechu u Lachima vyplývá, že:

1. Nordost ví co dělá ale přesto DIY stíněním těchto reprokabelů lze kvalitativně postoupit ještě výše
2. Nordost evidentně u těch TOP řad (Valhalla1, Valhalla2, Odin) je stále schopen nabídnout jasný zvukový přínos mezi jednotlivými modely a to i na "relativně dostupných" B&W 803D2 (na B&W 800D2 by přínos byl ještě markantnější)

takže pokud by nějaký výrobce nabídnul stejnou kvalitu jako TOP modely Nordost ale za přijatelnou cenu, tak mi prosím dejte nějaké tipy :lol:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od lubos »

Jiri v Maďarsku je vyrobca káblov čo sa volá Valhalla :smile: . Vyrába káble z materiálov striebro , zlato a platina. Cena káblov je cca 1/3 z Nordost a jeho top modely prehrajú i Nordost Odin. Káble som videl a počul, hrajú super.
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od lubos »

Aj by som zabudol, teraz má vo vývoji nový prepojovací kábel z Graphenu (predpokladaná cena cca 7t. EUR) a ten už má byť konkurencia káblom za 20t. EUR a viac. :cool:
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od daliborr »

A to je sranda? Za ty prachy mám perfektní zesilovač a reprobedny se zvukem jak víno. :thumbup:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Dieter Burmester »

No a cim to potom propojis? Zvonkovym dratem?
Dieter Burmester
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od lubos »

Nordost Odin 2 - 1m stojí 517 490 Kč .... pre niekoho možno sranda. :razz:
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od daliborr »

Když ten zvonkový drát pořádně smotám , odstíním a načinčám , tak t o bude určitě hrát. =))
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Frogyman »

:thumbdown: To je fakt neskutečné. Někdy si připadám jako u sousedů, kde jsem již na delší setrvání neměl žaludek. :thumbdown:
Nechcete raději řešit zvukový přínos kabelu ODIN a nasdílet své zkušenosti, než neustále žvatlat nesmysly o neadekvátnosti takové investice do kabelu či nekompatibilitě s bednami? Anebo jste jej nikdy neslyšeli stejně jako já? Tak pak buďme rádi, že se k němu někdo dostal a je ochoten zkušenosti nasdílet.

Lubos
Frajer, který pojmenuje firmu na kabely podle nejlepšího kabelu od "konkurence", musí být docela "vych..nek", nemyslíš?

PS: pokud vše klapne, tak ve čtvrtek ODIN uslyším... Už se těším :thumbup:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od WaVe_99 »

Jiri píše:Pro mě z těch popisů z poslechu u Lachima vyplývá, že:

1. Nordost ví co dělá ale přesto DIY stíněním těchto reprokabelů lze kvalitativně postoupit ještě výše
2. Nordost evidentně u těch TOP řad (Valhalla1, Valhalla2, Odin) je stále schopen nabídnout jasný zvukový přínos mezi jednotlivými modely a to i na "relativně dostupných" B&W 803D2 (na B&W 800D2 by přínos byl ještě markantnější)

takže pokud by nějaký výrobce nabídnul stejnou kvalitu jako TOP modely Nordost ale za přijatelnou cenu, tak mi prosím dejte nějaké tipy :lol:
Jirko, v této cenovce je skutečnost, že domácí úpravou takto drahého kabelu lze dosáhnout zlepšení, smutná a tristní. A v přímém rozporu s tím, že Nordost ví, co dělá... Asi ne, pokud je zapojením stínění kvalita posunuta ještě výše. Bavíme se o kabelech za statisíce... Pro mě osobně, je to úlet. Je to samozrejmě jen můj názor...
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Dieter Burmester »

WaVe_99 píše:Jirko, v této cenovce je skutečnost, že domácí úpravou takto drahého kabelu lze dosáhnout zlepšení, smutná a tristní...
Tohle je nazor na urovni fakenews. Nebo se snad nekdo v Odinovi vrtal, zastinil jej a delal poslechove testy proti originalnimu, nezastinenemu Odinovi? Nehlede na to, ze pripadna zmena zvuku k lepsimu je zase jen nazor DIYera.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Stínění reprokabelu přinese zamezení či snížení průniku rušení, pokud je spojeno se zemnícím bodem, a za druhé zvýší el. kapacitu kabelu a tím změní přenosové vlastnosti.
Valhalla má světlejší charakter, tenčí frekvenční vyvážení. Přidáním stínění přibude kapacita a zvuk se díky tomu usadí níž.
Valhalla 2 má konstrukční změny, které přinesly lepší vyváženost než měl původní model. Odin je vyváženější než Valhalla, takže u těchto dvou kabelů není třeba dobastlovat stínění kvůli dolaďování přídavnou kapacitou, to by pravděpodobně přineslo zejména zhoršení.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od F2014 »

Z testování (nejen u lachima) se ukazuje, že ve slušném systému lze docela rychle dosáhnout stavu, kdy je brzdou systému právě kabel. Každý kabel, včetně Odina (jak se nejspíše ukáže po vyzkoušení Odin 2 :smile: ), je se své podstaty "zlo" v systému.

A cena? Ta je IMHO řízena u takto drahých kabelů jen ochotou zákazníka zaplatit, aby využil potenciál svých přístrojů. Jinými slovy, opravdu dobré neutrální kabely jsou anebo drahé, anebo od výrobce, který je zatím nedokáže pod svou značkou za vysokou cenu prodat.
V tomto jsem pesimista - bohužel neznám kabely, které by byly opravdu dobré, levné a byla by možnost si je nechat předvést v mém systému bez toho, abych je nakupoval ze všech koutů Země a pak vracel.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od WaVe_99 »

Dieter Burmester píše:
WaVe_99 píše:Jirko, v této cenovce je skutečnost, že domácí úpravou takto drahého kabelu lze dosáhnout zlepšení, smutná a tristní...
Tohle je nazor na urovni fakenews. Nebo se snad nekdo v Odinovi vrtal, zastinil jej a delal poslechove testy proti originalnimu, nezastinenemu Odinovi? Nehlede na to, ze pripadna zmena zvuku k lepsimu je zase jen nazor DIYera.
Nazor na urovni fakenews... Na tohle nebudu ani odpovidat, sloz tu vetu tak, aby davala alespon zakladni smysl :-) A vyhledej si ve wikipedii fakenews... :-)
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Dieter Burmester »

To jsem rad, pac k tomuhle opravdu nemas co rict.
Dieter Burmester
JAPEX

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od JAPEX »

Dieter Burmester píše:
WaVe_99 píše:Jirko, v této cenovce je skutečnost, že domácí úpravou takto drahého kabelu lze dosáhnout zlepšení, smutná a tristní...
Tohle je nazor na urovni fakenews. Nebo se snad nekdo v Odinovi vrtal, zastinil jej a delal poslechove testy proti originalnimu, nezastinenemu Odinovi? Nehlede na to, ze pripadna zmena zvuku k lepsimu je zase jen nazor DIYera.
Asi teď budu za vola, nějak jsem se totiž v té diskuzi ztratil :-? :

Osobně se přikláníš ke kolikrát bezmyšlenkovitým DIY úpravám čehokoli bez patřičných znalostí formou "pokus-omyl" a nebo naopak odsuzuješ takovéto pseudo-zdokonalování vymyšleného a ověřeného?
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ani jedno. Já tvrdím, že když se přidá stínění k Odinu, tak se zvuk může změnit (a to by měl, protože se změní meřitelné parametry kabelu). Ale kdo rozhoduje o tom, že je ta změna k lepšímu? Co když je v nějakém systému k horšímu? Druhou věcí je, jestli je Odin kabel kabelem konečným obecně. Protože v nějakém systému může vyhovovat kabel jiný a to i podstatně levnější. Sám jsem to takhle viděl s Valhallou.
Dieter Burmester
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Jiri »

To DIY stineni reprokabelu Nordost bylo na modelu Valhalla mk1 a co vím tak Lachim měl možnost porovnat stinenou i nestinenou verzi. Zvolil tu stinenou.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
JAPEX

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od JAPEX »

Dieter Burmester píše:Ani jedno. Já tvrdím, že když se přidá stínění k Odinu, tak se zvuk může změnit (a to by měl, protože se změní meřitelné parametry kabelu). Ale kdo rozhoduje o tom, že je ta změna k lepšímu? Co když je v nějakém systému k horšímu? Druhou věcí je, jestli je Odin kabel kabelem konečným obecně. Protože v nějakém systému může vyhovovat kabel jiný a to i podstatně levnější. Sám jsem to takhle viděl s Valhallou.
Děkuji za odpověď. Vidím a cítím to stejně, lépe bych to nenapsal :thumbup:
Hlavně se mi líbí věta Ale kdo rozhoduje o tom, že je ta změna k lepšímu? Ta by měla být napsaná zlatým písmem! Dál to už nebudu raději rozvádět :cool:
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od sonofstars »

NA-Noble Audio píše:Stínění reprokabelu přinese zamezení či snížení průniku rušení, pokud je spojeno se zemnícím bodem, a za druhé zvýší el. kapacitu kabelu a tím změní přenosové vlastnosti.
Valhalla má světlejší charakter, tenčí frekvenční vyvážení. Přidáním stínění přibude kapacita a zvuk se díky tomu usadí níž.
Valhalla 2 má konstrukční změny, které přinesly lepší vyváženost než měl původní model. Odin je vyváženější než Valhalla, takže u těchto dvou kabelů není třeba dobastlovat stínění kvůli dolaďování přídavnou kapacitou, to by pravděpodobně přineslo zejména zhoršení.
Osobní poznatek k příspěvku NA:

Časem a poznáváním jsem občas narazil na to, že právě ta změna, která nastane bývá některým posluchačem pojmenovávána jako zlepšení. Přitom je to jen změna. Pokud bychom mu to (nevědomky) třeba po půl roce vrátili do původního stavu, tak by opět slyšel změnu - a pojmenoval ji jako zlepšení.

K Odin/Valhalla:
Jednoznačně skvělé výrobky. Valhallu jsem viděl v akci a je to velmi dobrý kabel. Pokud je Odin ještě dále tak klobouk dolů. Je super mít možnost to někde vidět, slyšet a získat zkušenost. Souhlas s žabiny007.
Osobně si ho nedovolím koupit, mám jiné priority, cena je mimo mé chutě. Tedy jsem rád za zkušenosti druhých a přeji hezké zážitky jeho majitelům.
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od sonofstars »

Ale kdo rozhoduje o tom, že je ta změna k lepšímu?

No vždy posluchač. To je jeho výsada. :ympeace:
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od WaVe_99 »

Dieter Burmester píše:To jsem rad, pac k tomuhle opravdu nemas co rict.
Jsi i v realu takhle arogantni? :-)
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ne, v reálu to nebývá potřeba :lol:
Dieter Burmester
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od WaVe_99 »

Dieter Burmester píše:Ne, v reálu to nebývá potřeba :lol:
Jj, osobni komunikace je jina disciplina, nez psanej text, to mas pravdu :-)
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Dieter Burmester »

:thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od lidumil »

TVL zase všechno k věci .... že vás to baví.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Frogyman »

Ve čtvrtek jsem si nenechal ujít návštěvu Lachima, protože jsem byl zvědav na to, co je pravdy na bájích o kabelu ODIN.
Za mne není moc o čem psát, protože ten rozdíl se popsat nedá. On se totiž nedá ani v reálu pochopit. Když jsem přišel a sedl, tak po pár skladbách jsem odešel z poslechovky s tím, že "hmm, dobrý, hodně detailní a precizní, ale minule (= před třemi týdny) se mi to líbilo víc... ". Pak jsem se tam vrátil, přestal se soustředit na hledání změny a po pár skladbách jsem byl najednou v šoku - TO JE NESKUTEČNÝ! Tolik detailů a informacích ve skladbách, které dokonale znám! Nechápu. Např. skladbu "Praha bolestivosti" (Druhá tráva) jsem musel pustit 3x za sebou, abych posbíral všechny ty nové detaily a informace. Přesně definované rozdíly v dozvuku jednotlivých nástrojů. U basové linky nepřechází jeden tón kontinuálně v druhý, jak to znám, ale je chirurgicky přesně definován moment, kdy prst opustí jednu strunu a zlehka přimáčkne druhou. Různé drobné "vedlejší" zvuky ze studia před nástupem jednotlivých muzikantů/interpretů. Vše neskutečně detailní, přitom to ale není otravně pitvající. Je to příjemné a velice dobře poslouchatelné. Jen člověk musí zapomenout na to, jak doposud vnímal hudbu. Je potřeba udělat takový vnitřní restart, téměř do továrního nastavení. Otevřít se. Skvělý zážitek! Už se těším na příště - Michal chystá další změny a očekává posun o dalších 15%. Nechce se mi věřit, že je možné se ještě někam tak výrazně posunout bez výměny beden. Jsem na to zvědav.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
kychtax

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od kychtax »

BTW na výstavě byl bimotore magnetem v místnosti Rothaudio. Byl jsem tam asi 5x a vždycky se cca 2 lidí ze 3 točili nebo pokukovali kolem toho zesilovače.. S takovou po něm vznikne ještě dopyt.. :smile:
Jako kdybych moh, tak si ho věčer odvezu dom.. Přiznávám že mě očaroval taky :silent: :lol:
Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 127
Registrován: 03 lis 2011 12:20
Bydliště: Praha

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od šeďour »

Když jsem měl na starosti expozici v době, kdy byl Paolo na obědě, ptalo se mě pár lidí, z čeho, že je ten obrovskej koncovej zesilovač vlastně řízenej.Prozradil jsem jim tajemství, že je to vlastně integrovanej zesilovač.Dost se tomu divili.
Při velikosti Bimotore se, ale vůbec nedivím já jim.

Je to monumentální přístroj !

...
Jen by si pro příště (teda...pokud by měl být opět na hifi výstavě) zasloužil nějaký důstojnější umístění...něco jako samostatnej hifi rack jen pro něj.
Audio mini PC, napájení iFi, DAC Topping D30 PRO, zesilovač HEGEL H300, NextWaveSS PK Audio, reprokabel Kabelguru Reptilian Silver, XLR kabel Kabelguru Ultra
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od PítrsPraha »

Je pravda, že byl Bimotore umístěním tak trochu nenápadný. Ale nešlo si ho nevšimnout ;-).

Obrázek
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od PítrsPraha »

Obrázek
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
terahera

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od terahera »

Taky jsem se byl na něj podívat a je to fakt monstrum :shock: :smile: Určitě jeden z nejzajímavějších kusů výstavy :thumbup:
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od sonofstars »

A jedna ze zadního pohledu - AVS2019, Roth Audio
555156f6-afb7-4401-a473-472e59f2fb1e.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od daliborr »

Jsem zvědav ,kdo by si takové monstrum prosadil u manželky do obýváku. =))
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Jirka33 »

Žádný kabel nehraje, zase lži. Jeden mi tu lezi na zemi a je stale potichu. :roll:
kychtax

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od kychtax »

musíš si ho dát k uchu. Hraje potichu. Na to potřebuješ právě zesilovač. :crazy:
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Jirka33 »

Noo, asi vam hrají pokud máte špatně zastíněno, uz chápu stínění Nordostu, kdyz na nej chytáte i FM stanice :lol:
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od Dasta »

Aktualizace pro fanoušky firmy Sroll a návštěvníky DK u lachima:

Ludek Sroll zcela přepracoval moduly zesilovačů v integrovaném zesilovači Sroll Bimotore.
Jedná se prý o upgrade aplikovatelný i u modelů Sroll Lyric.
Tvůrce Bimotore Syčák tyto nové moduly vestavěl v rámci úprav vnitřního uspořádání do jednho ze dvou existujících kusů Bimotore.
Lachim se prý ze změny zvuku neskutečně raduje.
K poslechu tedy "Sroll Bimotore Revolution".
Fotit není co. Na vnějším vzhledu téměř 100kg těžkého stroje se nic nezměnilo.
Osobně se obzvláště těším na příští návštěvu lachimova DK a Zabiny007 prý na poslech "Praha bolestivosti".
IMG_0910_web.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od koudelka »

Na čtvrtek jsem objednán k tanci a poslechu :)
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
Odpovědět