Vincent SV-700

Diskuze o integrovaných zesilovačích.
Odpovědět
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Vincent SV-700

Příspěvek od adrian »

Vincent SV-700

Novy hybridny model integrovaneho zosilnovaca od prestizneho nemeckeho vyrobcu audio komponentov.
vincent_sv-700_stereo_integrated_amplifier.jpg
stiahnuť.jpg
SV-700_back_01.jpg

Recenzia:

http://www.audiodrom.net/cs/integrovane ... v-700dac-1
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Zdeněk Novák
Příspěvky: 10
Registrován: 18 zář 2019 13:38

Re: Vincent SV-700

Příspěvek od Zdeněk Novák »

Jsem již rok majitelem zesilovače Vincent SV-700,dovolil jsem si u tohot zesilovače vyměnit elektronky za nové, na pozici V1 jsem dal spárované 7025S Mullard HG a na pozici V2 , kde dvojice elektronek pracuje v zapojení Pusch-Pull jsem instaloval elektronky Genalex Gold Lion 12AU7, rozdíl v přednesu je tak veliký, že jsem si několikrát musel přehrát muziku kterou mám naposlouchanou, krásně sametově teplý zvuk, jsem nadšený, obrovské zvýraznění basů a středů, výšky se srovnaly a zakulatily, nejsou pichlavé, zvětšila se směrovost, prostorovost nástrojů je taková, že je opravdu cítít z jakého směru nástroje hrají, je to vážně neuvěřitelné co tyto elektronky dokáží , vůbec nelituji investice která úroveň zvuku tohoto zesilovače posunula o hodně výš.Chtěl bych se podělit s někým kdo taky Vincenta vlastní a zaujal ho můj příspěvek.
Zdeněk
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Vincent SV-700

Příspěvek od lachim »

Zaujal. Skvely prispevek. Mohl jsem se nekolikrat podilet na vymene lamp. Je to vzdy veliky rozdil.
Netusim co mas za sestavu, u lamp jeste hodne funguje nalezeni vhodneho power kabelu. Pokud nemas neco odpividajiciho, zde dosahnes dalsiho zlepseni reprodukce.
At to hraje!
Uživatelský avatar
jisk
Příspěvky: 83
Registrován: 11 srp 2017 17:54
Bydliště: Hradec Králové

Re: Vincent SV-700

Příspěvek od jisk »

lachim
s tím napájecím kabel máš velkou pravdu
vliv obrovský na kmitočtové a prostorvé podání zvuku, ověřeno u všech lampáčů, co mi prošly rukama, nalezení vhodného kabelu je zcela zásadní,
záleží i na vnitřní napájecí kabeláži (ale to je info spíš pro bastlíře)
pouhý nevhodný napájecí kabel může zájemce o lampy naprosto odradit
v jednoduchosti je krása
gramofon - riaa předzesilovač - pasivní atenuátor - koncový zesilovač - reproduktory
vyladěná kabeláž, voodoo a snake oil pomocníci
(:- near field poslech ve volném prostoru uprostřed akusticky upravené místnosti -:)
Zdeněk Novák
Příspěvky: 10
Registrován: 18 zář 2019 13:38

Re: Vincent SV-700

Příspěvek od Zdeněk Novák »

Napájecí kabely mám PANGEA AC9MKII , audio kabely k bednám VINCENT PREMIUM BI-WIRE, audio do zesilovače VINCENT PREMIUM XLR, filtr VINCENT SÍŤOVÝ FILTR PF-1a
N.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Vincent SV-700

Příspěvek od lachim »

zdeněk novák
1. když vidím tvé bedny, nemohu si nevzpomenout na kdesi a dávno ztraceného hifistu / admina pipíse!
( ale to by byla zřejmě velká náhoda...sorry za offtopic )
2. Vincent Sv-700 jsem nikdy neslyšel. Takže dále s dovolením trocha "dojmologie"
3. několikrát jsem zkoušel různé modely power kabelů pangea.
chtělo by to u tebe zkusit na ten Vincent SV700 napájecí kabel s jinými vlivy na barvu zvuku.
třeba Isotek, VDH, Supra - nový model, Viablue, Sroll nebo starší Roth.
4. Za tu Pangea jsi dal +/-3.500 Kč, že? Cena/výkon super. Zkoušel jsi ještě něco lepšího? o level výše?
Za pokus by určitě stálo si vypůjčit jiné káble. Kategorie 5-20.000 v nových cenách.
Ke tvé sestavě/Vincentu by to stálo za tu námahu. Možná by jsi slyšel své bedny hrát zcela jinak.
Zdeněk Novák
Příspěvky: 10
Registrován: 18 zář 2019 13:38

Re: Vincent SV-700

Příspěvek od Zdeněk Novák »

Tak to bude určitě nějaká shodná podoba s někým ale myslím, že se opravdu asi jedná o náhodu. Děkuji za ti za rady a posudek, je vidět že věci rozumiš, já jsem spíše konzument, mám celkem štěstí že mám doma dobrou akustiku a po dlouhé době jsem si nechal udělat poslechové testy svého sluchového aparátu a vřele doporučuji všem kdo mají rádi a poslouchají hudbu. Na HD Tracksu jsem si koupil akustický test ve kvalitě 192kHz/24bit a možná spousta hifistů by se divila co jim opravdu jejich železa dokážou přenést a co oni dokážou slyšet. Opravdu jsem s přednesem velice spokojený, já zatím poslochám jen streamovanou hudbu z Tidalu a hudbu taky nakupuji na HD Tracks a poslouchám přes D/A, šilhám po gramofonu a vím že analog je super ale nemám žádné nosiče tak ještě asi počkám ale néé dlouho. Máš pravdu, že nemám možnost si poslechnout jiné zařízení a tak nemůžu posuzovat, ale fakt děkuji za tvůj názor. Zdeněk
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Vincent SV-700

Příspěvek od Yngwie »

Zdeněk Novák píše: 19 zář 2019 13:59 Tak to bude určitě nějaká shodná podoba s někým ale myslím, že se opravdu asi jedná o náhodu. Děkuji za ti za rady a posudek, je vidět že věci rozumiš, já jsem spíše konzument, mám celkem štěstí že mám doma dobrou akustiku a po dlouhé době jsem si nechal udělat poslechové testy svého sluchového aparátu a vřele doporučuji všem kdo mají rádi a poslouchají hudbu. Na HD Tracksu jsem si koupil akustický test ve kvalitě 192kHz/24bit a možná spousta hifistů by se divila co jim opravdu jejich železa dokážou přenést a co oni dokážou slyšet. Opravdu jsem s přednesem velice spokojený, já zatím poslochám jen streamovanou hudbu z Tidalu a hudbu taky nakupuji na HD Tracks a poslouchám přes D/A, šilhám po gramofonu a vím že analog je super ale nemám žádné nosiče tak ještě asi počkám ale néé dlouho. Máš pravdu, že nemám možnost si poslechnout jiné zařízení a tak nemůžu posuzovat, ale fakt děkuji za tvůj názor. Zdeněk
Doporučil bych ti vyzkoušet několik věcí:

1. Kvalitní linkový kabel RCA (na symetriku bych se v případ Vincenta vykašlal - udělat kvalitní plně symetrický předzesilovač na lampách je téměř nemožné - snad s výjimkou BAT a Audio Research)
2. Zcela určitě chlupatý koberec před repro pro eliminaci odrazů od podlahy
3. Komponenty pryč ze skla - na něco masivního (klidně rack z ořechu, dubu) nebo lépe z hrubé lepené překližky
4. Pioneer N-70A (snad je to on - mel čest doma hostit) je pro SV-700 hodně limitujícím faktorem. Pouvažoval bych nad výměnou za Lumin T1/D2 nebo D1 s Sbooster z druhé ruky. V zásadě bys asi něco doplatil, ale opravdu bys zcela zásadně polepšil ve zdroji zvuku. Svého času jsem měl na test vedle sebe Lumin D1 a N-70A (nebylo se o čem bavit i s obyčejným spínaným zdrojem).
5. Navzdory názorů kolegů, bych se spíše u napájecích kabelů orientoval jinde v ceně okolo 5 tisíc ... např. Noble Audio Zephyr, Oyaide Tunami GPXe v2 atd. Z hovna bič neupleteš a je zybtečné kupovat napájecí kabel za 20 tisíc, když je zdroj hudby této kategorie.
6. Gramofon Mofi StudioDeck nebo UltraDeck - jednoduchá obsluha a moc dobrý zvuk.
Zdeněk Novák
Příspěvky: 10
Registrován: 18 zář 2019 13:38

Re: Vincent SV-700

Příspěvek od Zdeněk Novák »

Děkuji za odpověď a rady, jsem opravdu v této kategorii začátečník a každá rada nebo doporučení je pro mě dobrá, šilhám po Luminu A1 ale opravdu bych potřeboval někde slyšet srovnání než se rozhodnu, u gramofonovou uvažuji o této sestavě , ACOUSTIC SOLID Solid 111 Wood Pure + Ortofon 2M BRONZE + Thorens MM-008 , prosím poraď jestli tato sestava je dobrá.
Teď bych se vrátil k těm napájecím kabelů, jednu věc vůbec nechápu. Bydlím v rodinném domě kde veškerá instalace a rozvod do zásuvek je vedený mědí 2,5 mm, kabel do filtru od zásuvky a pak do zesilovač je Pangea o délce 1,5m, jak může tento kabel tak razantně ovlivnit celkový zvuk když do zásuvky je proud vedený obyčejným kabelem CYKY 2,5mm?
Díky za odpověď, Zdeněk
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Vincent SV-700

Příspěvek od whisp »

elektrika nie je voda
Zdeněk Novák
Příspěvky: 10
Registrován: 18 zář 2019 13:38

Re: Vincent SV-700

Příspěvek od Zdeněk Novák »

Nerozumím odpovědi!!!! Můžeš vysvětlit blíž můj dotaz? Dík.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Vincent SV-700

Příspěvek od lubin »

Kvalitní pre na bázi elektronek v symetrice umí i Vincent. Tedy uměl. Již se nevyrábí. U mě přehrál AR LS27. To jen na okraj. Jinak dobré téma... Již nekolik let se chystám popsat spoustu typů preamp tubes, ale asi jsem na to lenoch. Vyzkoušel jsem jich mraky... tedy z rodiny 12a.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Vincent SV-700

Příspěvek od Yngwie »

Zdeněk Novák píše: 21 zář 2019 09:09 Děkuji za odpověď a rady, jsem opravdu v této kategorii začátečník a každá rada nebo doporučení je pro mě dobrá, šilhám po Luminu A1 ale opravdu bych potřeboval někde slyšet srovnání než se rozhodnu, u gramofonovou uvažuji o této sestavě , ACOUSTIC SOLID Solid 111 Wood Pure + Ortofon 2M BRONZE + Thorens MM-008 , prosím poraď jestli tato sestava je dobrá.
Teď bych se vrátil k těm napájecím kabelů, jednu věc vůbec nechápu. Bydlím v rodinném domě kde veškerá instalace a rozvod do zásuvek je vedený mědí 2,5 mm, kabel do filtru od zásuvky a pak do zesilovač je Pangea o délce 1,5m, jak může tento kabel tak razantně ovlivnit celkový zvuk když do zásuvky je proud vedený obyčejným kabelem CYKY 2,5mm?
Díky za odpověď, Zdeněk
Lumin A1 bych dnes už neřešil, protože T2 je jasně lepší i bez lineárního zdroje. Zvuk je otevřenější, oproti A1 má podstatně lepší spodky a celkově čistší zvuk. Není sedmý div světa, ale je v dané cenové relaci velmi velmi dobrý. Alternativa je ušetřit a vzít někde T1 z druhé ruky. S gramofonem ti určitě poradí někdo zkušenější, navíc je to vysoce individuální. Ten Acoustic Solid vypadá velmi dobře, možná bych zauvažoval jít směrem přenosky Nagaoka nebo bez přenosky a Hana EH/EL nebo Denon DL-103R. Mě se osobně přenosky nikdy Ortofon nelíbily, ač nemám "vinyl". Opravdu nezavrhuj ten Mofi Ultradeck ... to co z něj lezlo bylo pro mé uši moc pěkné.

Ke kabelům přistupuj s rozumem, nemá smysl utrácet za ně horentní peníze, když podstatnější brzdy leží jinde (např. ten zdroj). Téma kabelů je problematické, ale s jistotou lze říci, že kvalitní stíněnou kabeláží nic nepokazíš. Z levnějších bych ti doporučil Mogami (nejlépe Mogami
NIII-2803 + NIII-2804) - velmi slušný standard za pár tisíc "okabeluješ" celý systém. Pokud máš chuť vyzkoušet něco lepšího, tak vřele doporučuji české Noble Audio. Bohužel zřejmě platí, že delší kabely mají tendenci, být zvukově lepší (platí to zejména pro XLR - cokoli pod 1 meter bych nebral - a pro napájecí kabely). Měl jsem možnost vyzkoušet v minulosti delší (1-1,5 metru) a kratší (např. 05-06 metru) varianty téhož kabelu a vždy se stejným výsledkem. Technicky je to odůvodnitelné. Ale tohle téma bych být tebou otevíral, až se budeš nudit. Můžeš časem zjistit, že tvé představě o zvuku více vyhovují poměrně hrubé "solid core" kabely z mědi oproti různým lankovým vodičům nebo exotickým spletencům. Začal bych nějakým pěkným standardem, který nebude tvou sestavu "zabíjet" a nechal to plynout. Není kam spěchat.
Zdeněk Novák
Příspěvky: 10
Registrován: 18 zář 2019 13:38

Re: Vincent SV-700

Příspěvek od Zdeněk Novák »

Děkuji moc za odpověď a radu, můj problém je v tom že nemám možnost vše o čem píšeš si osobně vyzkoušet, streamer N70 jsem si pořídil protože jsem ho slyšel v reálu, dneska jsou u tohoto přístroje aktualizace který systém pravidelně posílá v nabídce a tedy je tady nově i MQA , nedokáži si představit rozdíl při přehrávání ve formátu FLAC ve kvalitě 44,1kHz/16bit u Lumin T2 a N70, kde bude určitě veliký rozdíl ve kvalitě ( si myslím) je při přehrávání přes D/A USB, Lumin T2 má určitě D/A převodník úplně někde jinde, opravdu si neodvážím další úvahy protože jsem to nikdy něměl možnost osobně slyšet, ale uritě bych do toho šel. Tady u tohoto N70 je třeba slyšet opravdu veliký rozdíl při přehrávání hudby v MQA 96kHz která je označena v nabídce jako Master, to většinou přepínám zesilovač do třídy A . S těmi kabely bych to chtěl taky prubnout ale zase nemám jak, já si osobně zase myslím, ale je to jen moje úvaha a názor, že když do zásuvky vedu proud od rozvaděče v rozvodech kabelem CYKY 2,5mm a od zásuvky do filtru mám kabel Pangea, ve filtru jsou zase obyčejné dráty, z filtru opět do zesilovače Pangea a v zesilovači jsou opět byčejné dráty k trafu tak jak můžou mít napájecí kabely vliv na výsledný zvuk? Tady v tom mám zase zmatek ale jak říkám, neměl jsem možnost to někde vyzkoušet tak je to jen můj názor. Co jsem ale měl možnost slyšet je obrovský rodíl v přednesu když jsem vyměnil elektronky na V1 a V2
Z čeho a na čem ty posloucháš hudbu, to bude určitě něco super.Pošli nějaký odkaz nebo foto a parametry, díky moc. Zdeněk
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Vincent SV-700

Příspěvek od whisp »

Ja by som bol s tymi kablami opatrny. Aby si nezistil po case ze ti to hra na pol plynu kvoli tomu ze sa ti nieco zda ako nepravdepodobne. Nic ti nebrani pozicat si kvalitne kable a vyskusat co to spravi. Ale yngwie ma pravdu najskor to zastabilizuj.
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Vincent SV-700

Příspěvek od Jirka33 »

Stačí když si nechas dat do N70 Lynx mk2, a prehraje to vetsinu Luminu. Ty kabely co pouzivas bych byt tebou rychle vymenil.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Vincent SV-700

Příspěvek od valderon »

Souhlas s Jirka33, lynx mk2 jsem slyšel a je to těžká bomba. A kabel bych též nepodceňoval. U sebe i jiných jsem už slyšel hodně a co jsem slyšel Pangeu, myslím, že to není úplně nejvhodnější síťový kabel. Ovšem roli hraje i vkus, takže se ti to takto možná líbí.? Rozhodně bych taky doporučil si nějaké dráty půjčit a minimálně vyzkoušet.
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Vincent SV-700

Příspěvek od Jirka33 »

Všechny kabely co používáš tlačí strašně do basu, bohužel není tam přesnost, je tam pouze objem. Na těch kabelech jsem začínal také.
JAPEX

Re: Vincent SV-700

Příspěvek od JAPEX »

Možná se mýlím, ale Casea neumí upravit N-70. Pouze nižší modely...

Dotaz: jaký máš model, N-70A a nebo N-70AE? Je mezi nimi totiž značný (i konstrukční) rozdíl.
AQ - Martin
Příspěvky: 37
Registrován: 06 bře 2013 08:36

Re: Vincent SV-700

Příspěvek od AQ - Martin »

Taky by mě to zajímalo, N70 určitě neumí Tidal (pouze prostřednictvím UpNP) a neproběhl delší dobu ani žádná aktualizace firmware. Takže Zdeněk bude mít nejspíš N70AE
N70 pan Vrána upgradovat umí, před časem jsem si s ním o tom psal. Pokud by se jednalo o upgrade vč. DAC, pak je ale nákladově smyslupnější koupit starší N50 než tunit streamer za 35 tis..výsledek bude dost pravděpodobně podobný.
Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 146
Registrován: 06 úno 2011 20:57
Bydliště: Ustí nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vincent SV-700

Příspěvek od gabik »

Zdeněk Novák: mas to pekny, pekny podkrovi. Pekny jak to mas sladeny. Taky pokukuju to Lumin T2.

Yngwie: Diky za info, to jsem presne ohledne Lumin T2 vs. A1 potreboval vecet, nikde zadny porovnani jsem nenasel. Rozhlizim se co jak, pristi rok bych se pustil do upgradu a hledam nejak slusnej streamer.

Jirka33 a valderon: S Luminem T2 jste to asi neporovnavali, co? Staci ano, ne, mlceni bude znamenat, ze ne. Sbiram ted reference, nez se rozjedu nekam to studia, tak me zajima co a jak.
ProAc Studio 140; Marantz 7001; draty Cable4you
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Vincent SV-700

Příspěvek od valderon »

Já přímé srovnání s Luminem NEměl
Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 146
Registrován: 06 úno 2011 20:57
Bydliště: Ustí nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vincent SV-700

Příspěvek od gabik »

Ok, diky za info. Zatim nemam ani vubec Spotify, rozhlizim co a jak.
ProAc Studio 140; Marantz 7001; draty Cable4you
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Vincent SV-700

Příspěvek od Jirka33 »

Lumin D1 a D2 jsem mel doma, bylo by to špatné. A to uz v porovnani s prvni verzí Lynxe.
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Vincent SV-700

Příspěvek od Jirka33 »

Bylo to špatné.
Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 146
Registrován: 06 úno 2011 20:57
Bydliště: Ustí nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vincent SV-700

Příspěvek od gabik »

Ok, dík za info, budu zkoumat.

Končim s OT, zakladateli vlákna se omlouvám :-)
ProAc Studio 140; Marantz 7001; draty Cable4you
Zdeněk Novák
Příspěvky: 10
Registrován: 18 zář 2019 13:38

Re: Vincent SV-700

Příspěvek od Zdeněk Novák »

Gábik děkuji za ohodnocení, jinak to update jde stáhnout přes USB https://www.pioneer-audiovisual.eu/eu/f ... date/15492, ano já mám N70AE a všechny update dělám přes LAN, poslední byla v dubnu. Zdeněk
JAPEX

Re: Vincent SV-700

Příspěvek od JAPEX »

:arrow: Píše mi to, že poslední aktualizace byla 4. července 2019. Ale je snad stejná, jako ta dubnová :thumbup:

2130-4000-0000-0010
Zdeněk Novák
Příspěvky: 10
Registrován: 18 zář 2019 13:38

Re: Vincent SV-700

Příspěvek od Zdeněk Novák »

Jo jo, přehlédl jsem tu červencovou update ale nezaznamenal jsem žádné změny. Zdeněk
JAPEX

Re: Vincent SV-700

Příspěvek od JAPEX »

Zdeněk Novák píše: 23 zář 2019 22:11 Jo jo, přehlédl jsem tu červencovou update ale nezaznamenal jsem žádné změny. Zdeněk
:arrow:
- zlepšuje stabilitu přehrávání Airplay.
- u specifických WAV souborů byl vyřešen problém, kdy nešlo tyto soubory přehrát

Tedy žádný vliv na zvuk.
Zdeněk Novák
Příspěvky: 10
Registrován: 18 zář 2019 13:38

Re: Vincent SV-700

Příspěvek od Zdeněk Novák »

Ne ne, žádný vliv na zvuk, akorát když poslouchám ve kvlaitě Master tak se mi objeví někdy třeba MQA 96kHz nebo taky MQA 96kHz Studio. Ale rozdíl neslyším. Zdeněk
JAPEX

Re: Vincent SV-700

Příspěvek od JAPEX »

Zajímavé, toho jsem si nikdy nevšiml! :-?
Odpovědět