Accuphase E-650

Diskuze o integrovaných zesilovačích.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Accuphase E-650

Příspěvek od Yngwie »

ph1.jpg
Na obzoru je zbrusu nová vlajková loď Accuphase E-650.

Na první pohled nic zvláštního, protože je vzhled a výkon je v podstatě stejný jako u modelu E-600. 2x60W při 4 Ohmech.

Pro mě fantastickou změnou je integrace plně symetrického předzesilovače AAVAII, který byl poprvé použitý u předzesilovače C-3800. Předzesilovače v integráčích jsou často jejich achilovou patou (v koncích problém nebývá). To co udělal Accuphase mě opravdu potěšilo a tuším, že výkony budou skutečně na úrovni firemních dělenců.
aava_650.png
Zvedl se i DF na 800 a lze jej doplnit o nové přídavné karty DAC-50 (DSD256/PCM384) a gramo předzesilovač AD-50.

Cena? Netuším, ale levné to nebude. Podle odhadu když bude hodně dobře, tak pod 300 tis. s daní. V Evropě od konce roku, spíše začátkem 2018.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Accuphase E-650

Příspěvek od Yngwie »

Od včerejška doma testuji E-650. Mimořádně povedený zesilovač. Avšak po prvním zážitku ve studiu u Valdy Navrátila jsem čekal, že prostě přijdu pustím a sednu si na zadek, protože SHL5 Plus jednoznačně méně náročné reprosoustavy než Estelon YB. Není tomu tak ... je třeba si pohrát s umístěním zesilovače, napájecím kabelem a signálem ... E-470 asi bude mít na SHL5 větší drive díky AB.

Srovnání s Lebenem je nelítostné ... CS-1000p má (měla) více drivu a lepší (rozuměj táhlejší a objemnější spodky (lampa:) ... 2x100W v pentodě vs 2x30W v áčku ... v klasice a jazzu jsou to rozdíly zanedbatelné, ale pokud dojde na rockové nahrávky (zvláště pak ty hroší), tak Accuphase ukáže jejich plochost ... Leben z nich dostal více. V případě poslechu metalu nebo rocku se vyplatí zařadit korekce natočit si basy mírně (na dvojku) a vše se rázem obrátí k lepšímu... pořád to nejsou basy, které dostaneme z konce v AB, ale všechno je kompromis ... nepamatuji si konce v AB, který by

Poslech klasiky, jazzu nebo různé pop alba je lahůdka ... sluchátkový zesilovač je vynikající (netroufám si dělat nějaké zásadní závěry, ale pro AKG a Sennheisery bychom si museli připlatit hodně za samostatný sluchátkový předzesilovač). Celkově moc pěkný stroj, který se ovládá skvěle a skvěle vypadá ... a skvěle hraje ... určité žánry (v 25m2 nemá problém s nedostatkem výkonu pro běžný komorní poslech).

Dilema je v podstatě jediné ... mít výborné i když ne dokonalé "all in one" (integráč s DAC, phono a skvělým sluchátkáčem) nebo nechat opět vtáhnout do světa SS konců a zkoušet s Lebenem ... obávám se, že na to už nemám záda (ty krabice jsou fakt těžké). Celkově je to nejlepší integráč v "áčku" co jsem doma měl ... s přehledem. Ještě ho nechám usadit a hrát ... uvidíme, co z něj do konce víkendu vyleze :mrgreen:
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Accuphase E-650

Příspěvek od Jirka33 »

Být tebou tak se vyseru na vsechny Ačka a koupim poradne ABcko, aby jsi musel kvuli metlosi pridavat basy na zesilovaci za 275 tis, to snad nee, vazne ti to stoji za to? Mel jsem doma Inpol 2 takze si to umim predstavit.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Accuphase E-650

Příspěvek od Yngwie »

Jirka33 píše:Být tebou tak se vyseru na vsechny Ačka a koupim poradne ABcko, aby jsi musel kvuli metlosi pridavat basy na zesilovaci za 275 tis, to snad nee, vazne ti to stoji za to? Mel jsem doma Inpol 2 takze si to umim predstavit.
Ono to má více úhlů pohledu ... ano, trošku mě překvapilo, že na Harbeth je ten zesík takové rozumné minimum. Leben s nimi cvičil podstatně lépe. Soundchaser od Rage je takový trošku chudší :)). Na druhou stranu menší barokní ansámbly jsou více než ok ... když se člověk odkloní od integrovaného řešení, tak pak jsou investice jinde (Luxman M-800A/M-900U, Accuphase P-7100/7300, Audia Strumento ... to jsou pěkné pálky).
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Accuphase E-650

Příspěvek od lubos »

Petr tiež mám rád Áčko. Skúšal som i lampy, ale ... postupne som prešiel na kombináciu lampový pream a tranzistorový koniec, ale ... a nakoniec som skončil pri integráči AA Class A SE, všetko OK, ale niekedy som mal chuť pustiť si i rock a tu už pri vyššej hlasitosti výkonom nestíhal a tak som to vyriešil tak, predal som zosik i bedne a aktuálne hrám na tranz. zosik, ktorý má výkon RMS pre 4 ohmy - 30W v A triede a 150W v AB triede a kúpil som bedne, ktoré majú citlivosť 98 dB/1 W, takže ak je potrebný v špičkách veľký výkon, zosik prejde z A triedy do AB. Inak znovu som vyskúšal i lampový integráč, ale chýba mu drive tranzistoru 150W v AB, takže závisí len na tebe ako sa nakoniec rozhodneš a či chceš robiť kompromis.
terahera

Re: Accuphase E-650

Příspěvek od terahera »

Já jsem se zcela náhodně dostal k tranzistorovému zesilovači u nás moc nerozšířené značky BC Acoustique a to jejich nejvyšší model EX 362D.Je to 80W v A/8 Ohm a výkonu mám dostatek.Ale pro některé to samozřejmě není high end,já jsem ale nadmíru spokojen :smile:
Obrázek
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Accuphase E-650

Příspěvek od Yngwie »

lubos píše:Petr tiež mám rád Áčko. Skúšal som i lampy, ale ... postupne som prešiel na kombináciu lampový pream a tranzistorový koniec, ale ... a nakoniec som skončil pri integráči AA Class A SE, všetko OK, ale niekedy som mal chuť pustiť si i rock a tu už pri vyššej hlasitosti výkonom nestíhal a tak som to vyriešil tak, predal som zosik i bedne a aktuálne hrám na tranz. zosik, ktorý má výkon RMS pre 4 ohmy - 30W v A triede a 150W v AB triede a kúpil som bedne, ktoré majú citlivosť 98 dB/1 W, takže ak je potrebný v špičkách veľký výkon, zosik prejde z A triedy do AB. Inak znovu som vyskúšal i lampový integráč, ale chýba mu drive tranzistoru 150W v AB, takže závisí len na tebe ako sa nakoniec rozhodneš a či chceš robiť kompromis.
Včera prodaný lampový konec jsem trošku "obrečel". Člověk si s odstupem uvědomí, jak těžké ho bude nahradit :crazy:.Vzhledem k tomu, že o lampové předzesy není moc zájem a RS-28CX je fakt pecka, tak je samozřejmě řešením dokoupit nějaký konec otázkou je jaký. Accuphase konce se mi libí v tom, že mají regulovatelnou citlivost vstupu a mohl bych využít "direct" výstup z Lebena. Na druhou stranu nemám šajnu, jak to hraje .... kombinace s Luxmanem M-800A je osvědčená.

Zrovna hraju klasiku (klavírní koncerty Beethovena) a je to moc pěkné ... rozlišení, krásné středy a výšky ... nic nezrní (přirozenost) ... i ta dynamika je u komorního poslechu více než dostačující. E-650 bude se správnými bednami čarovat.
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Accuphase E-650

Příspěvek od lubos »

Yngwie píše:E-650 bude se správnými bednami čarovat.
Harbeth SHL5 Plus to asi nebudú, vyskúšaj ešte tu E-470. Známy to ešte doladil káblami a aktuálne je spokojný .
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Accuphase E-650

Příspěvek od Yngwie »

lubos píše:
Yngwie píše:E-650 bude se správnými bednami čarovat.
Harbeth SHL5 Plus to asi nebudú, vyskúšaj ešte tu E-470. Známy to ešte doladil káblami a aktuálne je spokojný .
No za pokus to stojí, ale už ta E-650 je tak limitu v všem ostatním ... z dělence se těžko jde dolů, hledání kompromisu je složité. Celé to promyslím, ale spíše to vypadá na nákup spičkového konce.
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Accuphase E-650

Příspěvek od lubos »

Súhlasím, tiež som znovu skončil u delenca, ale tranzistorového. Uznávam výhodu , že u elektronkového preampu sa čiastočne zvuk dal doladiť výmenou elektroniek, ale kvalitne elektrónky nie je lacná záležitosť a nie vždy sadnú .... posledný selektovaný pár čo som kúpil, nos mullard ecc83 ma stál 250€. :sad:
IMG_2139.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Accuphase E-650

Příspěvek od Yngwie »

Chvilku jsem pohostil AA Maestro integráč v AB a musím říct, že Accuphase nemá problém s basy :mrgreen: . Zvuk je u AA o něco malinko masitější, ale jinak těžká prohra s Accu. Problém bude v očekáváních ... chtít vlastnosti silného konce v malém integráči je asi hloupost:)
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Accuphase E-650

Příspěvek od Yngwie »

Hodinky s vodotryskem ... dynamiku konce v AB s čistotou Áčka ... a plastičností lamp :mrgreen: ...
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Accuphase E-650

Příspěvek od Jirka33 »

Chvilku jsem pohostil AA Maestro integráč v AB a musím říct, že Accuphase nemá problém s basy :mrgreen: . Zvuk je u AA o něco malinko masitější, ale jinak těžká prohra s Accu. Problém bude v očekáváních ... chtít vlastnosti silného konce v malém integráči je asi hloupost:)

Pujc si poradne integač :angel: a ne 150w šumítko :razz:

Proc jsi neuvazoval nad Sroll Rhythm ?
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Accuphase E-650

Příspěvek od Yngwie »

Jirka33 píše:Chvilku jsem pohostil AA Maestro integráč v AB a musím říct, že Accuphase nemá problém s basy :mrgreen: . Zvuk je u AA o něco malinko masitější, ale jinak těžká prohra s Accu. Problém bude v očekáváních ... chtít vlastnosti silného konce v malém integráči je asi hloupost:)

Pujc si poradne integač :angel: a ne 150w šumítko :razz:

Proc jsi neuvazoval nad Sroll Rhythm ?
Neboj měl jsem doma lecos :cool: Sroll mě neoslovuje ...
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Accuphase E-650

Příspěvek od Jirka33 »

Taky bych Sroll nechtel :crazy: Ale ne kvuli jeho zvuku... Prave ze jsem toho mel doma taky dost, a nesel bych do neceho co mi neda vse do plne spokojenosti, nastesti jsem takovi zesilovac nasel. Jen si počkam nez dorazi do ČR :roll:
kychtax

Re: Accuphase E-650

Příspěvek od kychtax »

Co Ti sroll neda?
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Accuphase E-650

Příspěvek od Yngwie »

Dneska musím bohužel japončíka vrátit ... shrnutí

+ přirozený zvuk (housle, křídlo atd. absolutně perfektní věc, člověk tady naplno docení třídu A)
+ VU metry - tyhle se mi líbí více než ručičkové
+ středové pásmo je velmi dobře saturované (výšky neobtěžují - prostě tam jsou) a basový základ je na 30W áčko velmi dobrý (nemám pocit, že by Luxman nebo jiní na tom byli v této kategorii lépe)
+ celý zvukový projev je nezvykle vyvážený
+ na deklarované 30W áčko je výkonu dost (v 20-24m2 dostat jsem zesilovač na do limitace nedostal respektive ne v poslechových hladinách, kde poslouchám já)
+ absolutně perfektní provedení (je radost na to sahat :mrgreen: )
+ sluchátkový zesilovač hraje výborně (úplně klidně snese srovnání s DAC se sluchátkovými zesy okolo 30-50 tis. - Sennheisery sedí lépe než AKG )
+ hřeje, ale není horký (ani po několikahodinovém poslechu)
+ zapojení tónových korekcí nemá vliv na zvuk (u klasiky jsem možná něco málo pozoroval, ale je to na hranici mých percepčních možností :cool: )
+ přídavné moduly (DAC a phono) za rozumné ceny
+ díky nového předzesu balanced AAVA je jasně slyšitelný přínos XLR
Edit: zapomněl jsem, že malé se zesilovač moc líbí (kouká na něj jak na svatý obrázek :mrgreen: )

- nejde tak nízko s takovou razancí jako silné konce (asi nebylo možné očekávat zázraky)
- pro tvrdší žánry chybí určitá říznost (ovšem to asi není cílovka tohoto zesilovače)

Pro mě ideálně, pokud by měl Accu dvojnásobek výkonu ... nebo je nutné změnit bedny za něco citlivějšího. S nepoměrně náročnějšími Estelony hrál Accuphase úplně jiné (lepší) basy (samozřejmě cena a koncepce je jinde než u SHL5).... nicméně předpoklad, že SHL5 budou pro áčko lepší se nepotvrdil.
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Accuphase E-650

Příspěvek od jupol »

Rozhodoval som sa pri nákupe medzi Accuphase E-650 a Luxman L-590AX Mk II, no vyhral ten druhý...
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Accuphase E-650

Příspěvek od whisp »

A Luxman L509x si neskusal? Vraj sa velmi blizi charakterom k m800 a na audiogone su z neho nadseni.
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Accuphase E-650

Příspěvek od jupol »

Nepočul som ich hrať spolu, budú asi zvukovo dosť podobné vychádzajúc z testov STEREO 509x dostal 97% a 590AX MkII 98%...
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Accuphase E-650

Příspěvek od Yngwie »

509AX i 590AX MarkII jsem vlastnil. Podle mě je Accuphase o něco lepší. Zvukově to jsou trošku jiné školy. 590AXII je ovšem o dost levnější.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Accuphase E-650

Příspěvek od Yngwie »

whisp píše:A Luxman L509x si neskusal? Vraj sa velmi blizi charakterom k m800 a na audiogone su z neho nadseni.
509X je pouze v Bratislavě bohužel ... alespoň zatím.
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Accuphase E-650

Příspěvek od jupol »

Máš pravdu Peťo, pravdepodobne aj cena rozhodla, chcel som síce zostať pri značke, ale k Accu bolo potrebné ešte dokúpiť modul AD-50 a v Luxe to bolo od výrobcu... :thumbup:
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Accuphase E-650

Příspěvek od Yngwie »

jupol píše:Máš pravdu Peťo, pravdepodobne aj cena rozhodla, chcel som síce zostať pri značke, ale k Accu bolo potrebné ešte dokúpiť modul AD-50 a v Luxe to bolo od výrobcu... :thumbup:
Jak říkáš ... mě je o něco bližší ten Accuphase, ale cena hraje roli také :smile: 220 vs. 299 je rozdíl ... + to phono. Accuphase má zase značně značně lepší sluchátkový zesilovač.
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Accuphase E-650

Příspěvek od jupol »

Pán Valda mi to písal, že Accu 650 je snáď najlepší integrovaný zosilňovač, zatiaľ nepočul lepší...
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Accuphase E-650

Příspěvek od Yngwie »

Je to hodně dobré. Včera jsem vracel zesilovač a chvíli se hrálo na Estelonech ... no a zase tam ty basy jak z praku i velkých "čertovin". Tak je asi chyba v mé místnosti nebo bednách (spíše to druhé).
Odpovědět