Leben CS-1000p

Diskuze o integrovaných zesilovačích.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Leben CS-1000p

Příspěvek od Yngwie »

Obrázek

Již nějaký ten den hraji na tento lampový konec ... zatím je velmi předčasné cokoli hodnotit, ale je to opravdu zajímavý kousek.

+ možnost přizpůsobit zvuk vkusu (pentoda je více "transistor like"/trioda více klasická lampa) + volič impedance (4-16 Ohmů)
+ jsem rád, že oproti CS-660p je zde možnost nastavení "bias" ručně
+ hraje tak nějak normálně bez klasických lampových zabarvení na středech (zde je asi největší rozdíl oproti CS-660p)
+ basy jsou na lampový konec opravdu pecka (takto jsem zvyklý spíše z povedených tranzistorů)
+ dynamika subjektivně odpovídá mnohem silnějšímu zesilovači (takto jsem klasiku neslyšel z podobně silného AR Ref 75 SE)
+ topologie se značně zjednodušila a konstruktér použil kvalitnější součástky (tantalové odpory, vazební kondíky Mundorf - nicméně dalo by se i lépe trošku)
+ expanzivní prostor jak do šířky tak do hloubky
+ ani náznak jakékoli komprese při koncertní hlasitosti (sousedi to moc dlouho nevydrží :D)
+ hraje excelentně bez předzesilovače, což rozhodně nebývá zvykem

- rád bych viděl na vstupu něco lepšího než ALPS Blue a levné EH 6922 (zde už objednány NOS Amperex a zkusím také ECC88 Tesla)
- možnost trošku moc prominentní basy, které jsou protáhlé snad více než je v high-endu zdrávo (pro mě osobně není problém - zařezané a extrémně kontrolované spodky, jak se často v recenzích objevují v pozitivních konotacích, nejsou podle mě odrazem koncertní reality)
- Je léto takže silný lampový konec je ve vedrech opravdu nepraktický :mrgreen:
- Pentoda mě moc nebaví
- hraní si s lampami není dneska moc levná záležitost
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Leben CS-1000p

Příspěvek od timcs »

Krásna mašinka. Gratulujem! Ak máš možnosť vyskúšaj aj elektrónky Philips E88CC a E188Cc. V porovnaní s E88CC Siemens, Tesla, EH a Sovtek(6922) sú u mňa najlepšie, muzikálnejšie ako uvedené. Na ľavej strane zosíka vidím knoflík volume, podľa toho usudzujem, že sa dá použiť aj samostatne bez predku.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Leben CS-1000p

Příspěvek od pajuna »

Gratulace k nakupu :thumbup:
Cim to mas vse propojene, zajimaly by me vsechny kabely. Docela by bylo interesantni zvukove srovnani s tim mym kouskem na jednom miste. To by bylo v cimre horko :lol:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Leben CS-1000p

Příspěvek od Yngwie »

timcs píše:Krásna mašinka. Gratulujem! Ak máš možnosť vyskúšaj aj elektrónky Philips E88CC a E188Cc. V porovnaní s E88CC Siemens, Tesla, EH a Sovtek(6922) sú u mňa najlepšie, muzikálnejšie ako uvedené. Na ľavej strane zosíka vidím knoflík volume, podľa toho usudzujem, že sa dá použiť aj samostatne bez predku.
Ano, dá se to použít jako integráč a hraje to skvěle i bez předzesu. Vybudovat minimalistický systém složený například z Ayon CD-35 a Lebenu CS-1000p musí být přínejmenším zajímavé ... Ayon obstará preamp, CD/SACD a DAC a Leben už jen to zesílení:). Audio Research CD6 se k tomu hodí méně, jak designově tak zvukově ... ale co člověk nadělá (až mě to zase chytne, tak bude asi na prodej). Ještě je možnost dokoupit pasivní předzes od Music First Audio, ale tam mi vadí opravdu minimální počet kroků v regulaci. Je léto, takže teď spíše než poslech řeším jiné věci :mrgreen:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Leben CS-1000p

Příspěvek od Yngwie »

pajuna píše:Gratulace k nakupu :thumbup:
Cim to mas vse propojene, zajimaly by me vsechny kabely. Docela by bylo interesantni zvukove srovnani s tim mym kouskem na jednom miste. To by bylo v cimre horko :lol:
Díky, pokud mohu soudit ve srovnání s i35, tak to jsou oba charakterově zcela jiné zesilovače.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Leben CS-1000p

Příspěvek od Yngwie »

Nasazeny vstupní Tesla E88CC .... takto razantní rozdíl oproti standardně dodávaným novým EH 6922 jsem nečekal. Proč si to ten výrobce sám dělá :?: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Leben CS-1000p

Příspěvek od Dieter Burmester »

A ony se ty Tesly jeste vyrabi?
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Leben CS-1000p

Příspěvek od Yngwie »

Dieter Burmester píše:A ony se ty Tesly jeste vyrabi?
New Old Stock (NOS) ...
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Leben CS-1000p

Příspěvek od Dieter Burmester »

No tak pak se nediv. Na tohle vyrobce asi spolehat nemuze.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Leben CS-1000p

Příspěvek od Yngwie »

Dieter Burmester píše:No tak pak se nediv. Na tohle vyrobce asi spolehat nemuze.
To není až tak pravda ... ty hned vedle jsou Westing House NOS ... osazují se poměrně běžně NOS ... Tesla není drahá, ale pokud nejde koupit v potřebné kvantitě, tak asi vsadili spíše na EH.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Leben CS-1000p

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tak hlavne, ze jsi spokojeny.
Dieter Burmester
Odpovědět