DENON PMA-2500NE

Diskuze o integrovaných zesilovačích.
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: DENON PMA-2500NE

Příspěvek od Jirka33 »

Někdo dělá test v jeskyni, a jinému trčí jen napájecí kabel v podkroví. Každý má něco :lol:
hatoryhanso
Příspěvky: 14
Registrován: 09 kvě 2020 17:38

Re: DENON PMA-2500NE

Příspěvek od hatoryhanso »

Zdravím příznivce audia.
Rád bych se zde zastal tohoto zesilovače i značky Denon .
Jsem vlastníkem Denon pma 2500 a dcd 2500 a jak už to bývá to co má vlastník je vždy to nejlepší to tu psát nechci.
To co vám chci napsat je to že zvuk se někomu líbí nelibí to jsem roky respektoval každý máme rádi to své. Ale to co se zde píše o Denonu pma 2500 to mě velice mrzí už mi to nepřijde jako názor ale jako neobjektivní hloupost( nechci někoho urážet)

A tak něco málo k Denonu pma 2500. Nezlobte se píšu zde poprvé a to nejenom zde. Je to jen můj názor. A proto se budu snažit alespoň trochu ho popsat,

Popis:
Není to nejlepší zesilovač na světě ale je po světě hodně moc dobře hodnocený a to vysoko a myslím i zaslouženě.
Je to za cenu 60.000,- hodně slušný zesilovač. Který má i převodník pochopitelně je rok 2020 USB-B vstup pro audio s vysokým rozlišením až 384 kHz/32 bit a 11,2 MHz DSD
Poctivě stavěný zesilovač v dané cenové kategorii, to se jen tak nevidí. Prostě fyzikálně super.
Kus pořádného zesilovače ze super bytelnou konstrukcí. 25kg

Zvuk:
Krásná dynamika .
Je cítit ve zvuku sílu žádná agresivita nebo přebuzení.
Neuvěřitelný jak můžete poslouchat 12 hodin v kuse na stejné hlasitosti aniž by jste neustále museli přidávat nebo ubírat zvuk ( žádná agresivita nebo nepříjemnost) prostě ho necháte hrát a on Vám naservíruje hudbu a konečně začnete poslouchat opravdu muziku , kterou umí opravdu podat muzikálně. Nebudete chtít zastavit tu hudbu. To jsem za 30 let nezažil.
Umí věci podtrhnou, podat emoce a intimitu opravdu krásně. To je pro mne to nejdůležitější . ( konečně někdo)
Vynikající.kontrola reprosoustav.
Vokály jsou zhmotněné a čitelné dokonce i vokální sbor.( už žádné efektivně zřetelný jak to bývá u levnějších zesilovačů.)
Nehraje úplně holograficky ale rozmístění nástrojů a vokálů je hodně slušné včetně vrstvení i předozadní. ( samozřejmě v závislosti i na reprosoustavách - Monitor Audio Gold100 5generace už 3d zvuk )
Brilantní dynamika na výšku.( díky dynamice umí přivál jak tsunami úžasný zážitek.)
Zesilovač nehraje analyticky ale za detaily se stydět nemusí. A nechybí ani nuance ty si jistě vychutnáte.
Reprodukce je v dobrém slova smyslu trošku měkčí což znej děla ten příjemný poslech ale nebojte se že přijdete o kontury i přesto jsou zvuky přeci jen pevné a mají tělo a texturu ( monitor audio gold 100 5g je už slyšet i váha jednotlivých tonů ale nikdy ne těžká basa)
Hraje moc čistě a až překvapivě.
Umí prostě zahrát i muzikálně a co je hodně důležitý a to opravdu podat hudbu jako celek do kterého vše zapadá a za to si ho cením strašné moc.
Denon DCD 2500 také slušný přehrávač. (CD,SACD,DSD,Flac.atd.i z DVD) vynikající sendvičová mechanika.
Zápory:
Upřímně zatím jsem nenašel žádné jen asi že nemá XLR ale také jsem si vědom že existují lepší zesilovače které jsem slišel ale né za tento peníz.

Tak to něco málo o Denonu . Snad vám to stačí.

Komu je zesilovač určený myslím že lidičkám kteří chtějí vstoupit do High End a nechtějí třeba utratit třeba 200k nebo člověk který má drahé a slušné reprosoustavy a nechce zaplatit moc za zesilovač ve světě High End.

JINAK DOPORUČUJI TĚM CO MAJÍ DOMA BAR A POPÍJÍ VÍNEČKO NEBO ŠAMPÁŇO NEBO LIDEM KTEŘÍ JSOU VYČERPÁNÍ Z PRÁCE NEBO JSOU VE STRESU A CHTĚJÍ ODPOČINOUT A RELAXOVAT A NEBO DOMA CHTĚJÍ UDĚLAT PÁRTY ALE PŘEDEVŠÍM PRO MILOVNÍKY POSLECHU HUDBY.

Poslouchám jinak vocal jazz,jazz,blues,country,klasika)

Rozhodně to není špatný zesilovač ba naopak mezi posluchači a příznivci high end za 60k je to vysoce respektovaný zesilovač a to už je co říct.
Denon potřebuje čas aby se ukázal ostatně to každý a mělo by to tak být, já také neumím po hodině poslechu říct jak hraje jen jakési malé poznatky.


Moje repro není absolutně perfektní volba ale jsem velice spokojený.
Rád jsem přidám nějaký to foto jako důkaz.

KEF ls50--- překvapivě vynikajícími synergie, krasná čistota, příjemná jasná reprodukce plná detailu. (bez ostrosti)

Monitor Audio Gold 100 (5g) -----3d zvuk, emoce, bas od spodu, transparentnost, přirozenost zvuku, vzdušnost, hloubka,muzikálnost, lze slušet už i dřevitost některých hudebních nástrojů, ty reprosoustavy snad kreslí obraz, už neposloucháte bedny ale hudbu. ( doporučuji sice 50K ale stojí za to.)

Sonus faber venere 2,5---- vynikající podání kontrabasu, zvuková scéna, jemnost,odvážnost,hloubka,rytmika z Denonem pma si umí troufnout i velké koncertní podání.

A co konkurence ano ta tu určitě je ale ta konkurence asi neví že je tu Denon pma 2500 za 60k. Což je v tomto ohledu za tento zesik super cena z pohledu opravdového High End.

Komu se líbí zvuk Denonu pma2500 je tu levnější varianta pma1600 a ůdajně zvukově 80-90% podobný. Také slušně hodnoceno.

Jinak mám rád mnoho značek v audiu a jsem rád že tu jsou i v České republice se spoustou super lidí kteří se vyznají a nebo jsou fanoušci.

S pozdravem a příjemného poslechu L. Toušek
DK76
Příspěvky: 107
Registrován: 23 led 2019 18:43

Re: DENON PMA-2500NE

Příspěvek od DK76 »

Paráda👍, takto by to na tomto fóru mělo vypadat jestli se tomu ještě dá říci fórum. Radost z hudby, nic nehanit, neurážet a přesně co tady většina lidí nechápe, nebo nechce chápat, je to, že každý máme to své, to co se nám líbí a proto si tyto komponenty kupujeme a máme z nich radost. Pak se chceme o své dojmy podělit a né čekat na odpovědi, které jsou zde z 99% již dopředu známé. Ano výrobky Denon, jsou opravdu kvalitní a ve světě uznávané. Domnívám se, že i u nás jsou spousty spokojených majitelů, jen se to bijí napsat, protože jak již jsem psal odpovědi jsou dopředu již známé😢. Tak ať nám to všem hraje a hlavně muzika má bavit a dělat radost👍. Pěkný večer všem.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: DENON PMA-2500NE

Příspěvek od dvader »

Parádní popis od hatoryhanso!
Docela by mne zajímalo přímé porovnání s CA Azur 851A :cool:
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: DENON PMA-2500NE

Příspěvek od PítrsPraha »

:thumbup:

Roky jsem spokojeně žil s SACD Denon DCD-2020AE. Zvukově taky velmi povedený a podobný tomu, co popisuje hatoryhanso o PMA-2500.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: DENON PMA-2500NE

Příspěvek od Halíř »

DK 76
Chlape, ten datum a čas zveřejnění tvého příspěvku nelze ignorovat, pěkná číselná řada se ti povedla:
21 202020 21 12 :clap:
Odpovědět