SPEC RSA M3EX

Diskuze o integrovaných zesilovačích.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: SPEC RSA M3EX

Příspěvek od adrian »

Kto by sa nevedel dockat,tak tu je nieco ...
http://www.positive-feedback.com/Issue7 ... lsound.htm
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: SPEC RSA M3EX

Příspěvek od adrian »

Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: SPEC RSA M3EX

Příspěvek od Vlado222 »

SPEC zvolil výrazně minimalistickou cestu, v příslušenství nenajdete ani klasický dálkový ovladač, který lze za zhruba 15 tisíc korun dokoupit zvlášť. Jedná se sice o luxusně vyhlížející ovladač z lakovaného masivního hliníku a samostatný modul přijímače v dřevěné krabičce ze smrkového dřeva, ale požadovaný příplatek rozhodně nepotěší. Navíc se v případě ovladače jedná pouze o regulaci v omezeném rozsahu s možností celkového ztlumení hlasitosti. Pokud mi to SPEC vynahradí jinde (myslím tím především zvukově), pak s tím nemám problém. Je to stejné dilema jako svého času v případě přístrojů Audionet, kde jste si za dálkový ovladač museli také připlatit nemalou částku.
Zaujímavá cenová politika od SPEC.
Porovnávať dokúpenie DO k Audionet s DO k SPEC sa mi zdá scestné a neadekvátne.
DO k Audionet je vyrobené firmou Logitech. Toto DO narozdiel od DO SPEC Jje univerzálne. V jeho databáze na NETE sú kódy skoro na všetky AV prijímače na svete. Pravdepodobne aj na SPEC.
Doplácať 15 000 CZK za kúsok hlinníku s drievkom :shock: Samotný zosík je už sám o sebe predražený. DO k nemu by malo byť v cene.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: SPEC RSA M3EX

Příspěvek od Yngwie »

Vlado222 píše:
SPEC zvolil výrazně minimalistickou cestu, v příslušenství nenajdete ani klasický dálkový ovladač, který lze za zhruba 15 tisíc korun dokoupit zvlášť. Jedná se sice o luxusně vyhlížející ovladač z lakovaného masivního hliníku a samostatný modul přijímače v dřevěné krabičce ze smrkového dřeva, ale požadovaný příplatek rozhodně nepotěší. Navíc se v případě ovladače jedná pouze o regulaci v omezeném rozsahu s možností celkového ztlumení hlasitosti. Pokud mi to SPEC vynahradí jinde (myslím tím především zvukově), pak s tím nemám problém. Je to stejné dilema jako svého času v případě přístrojů Audionet, kde jste si za dálkový ovladač museli také připlatit nemalou částku.
Zaujímavá cenová politika od SPEC.
Porovnávať dokúpenie DO k Audionet s DO k SPEC sa mi zdá scestné a neadekvátne.
DO k Audionet je vyrobené firmou Logitech. Toto DO narozdiel od DO SPEC Jje univerzálne. V jeho databáze na NETE sú kódy skoro na všetky AV prijímače na svete. Pravdepodobne aj na SPEC.
Doplácať 15 000 CZK za kúsok hlinníku s drievkom :shock: Samotný zosík je už sám o sebe predražený. DO k nemu by malo byť v cene.
Jednak nemůžeš vědět, co je a co není předražené, protože jsi to neslyšel ani neviděl :crazy: Za druhé je to ovladač s přijímačem a nikoli samotný ovladač.Za třetí jsi ovladač a jeho provedení neviděl, nedržel. Za čtvrté u Audionetu se 10-15 tisíc ve své době připlácelo za zcela jiný ovladač než tady linkuješ. Stejně jako jako Kondo, McIntosh nebo další ... SPEC nemá problém své zesilovače prodávat ani za evropské ceny. Podle téhle logiky je předražený veškerý high-end. Řekl bych pořád dokola :thumbup:
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: SPEC RSA M3EX

Příspěvek od Vlado222 »

...Za druhé je to ovladač s přijímačem a nikoli samotný ovladač.Za třetí jsi ovladač a jeho provedení neviděl, nedržel. Za čtvrté u Audionetu se 10-15 tisíc ve své době připlácelo za zcela jiný ovladač než tady linkuješ.
Yngwie u Audionet je to tiež ovládač s prijímačom
Ten ovládač čo som tu vyššie linkol sa tiež dodáva ako súčasť CDP odAudionet.

Stále sa aj predáva -> http://www.tophudba.sk/audionet-art-g3-1008

Máš pravdu nevidel som nedržal ovládač od SPEC. Ale ovládač od Audionet mám doma. Je to sofistikovaný univerzálny ovládač, narozdiel od predraženého jednoúčelového nalešteného hlinníku osadeného v smrekovom drievku
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: SPEC RSA M3EX

Příspěvek od Mark Levinson »

Pánové,
byl si někdo Spec poslechnout na výstavě v Praze? Já vím, výstava není úplně směrodatná, ale přece jen by dalo jakýs takýs přehled o tom jak tento zesilovač hraje. Místo těch nesmyslných kydů ohledně ceny zesilovače nebo jeho ovladače.
Mark Levinson
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: SPEC RSA M3EX

Příspěvek od Vlado222 »

No a ako teda ten SPEC hrá?
Napíše tu niekto svoje dojmy, z tých čo boli na výstave v matičke Prahe?
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: SPEC RSA M3EX

Příspěvek od aretax »

Mark Levinson píše:Pánové,
byl si někdo Spec poslechnout na výstavě v Praze? Já vím, výstava není úplně směrodatná, ale přece jen by dalo jakýs takýs přehled o tom jak tento zesilovač hraje. Místo těch nesmyslných kydů ohledně ceny zesilovače nebo jeho ovladače.
Áno, včera som ho počul. Čakal som niečo extra, ale zázrak sa nekonal. Podľa mňa nič moc, ani zvuk, ani design. Nehral zle, ale v tom to prípade súhlasím s recenziou vo Svetaudio, že zvuk je prifarbený, na môj vkus priveľmi "cukríkový". Prejavilo sa to najmä pri akustickej gitare, ktoré znela neprirodzene teplo. Basy objemné, veľké, ale hĺbka im chýbala. Výšky "cukríkové, podobne, ako stredy. Miestnosť bola síce plná hudby, ale o nejakej presnosti sa hovoriť nedá. Možno to bolo zapríčinené miestnosťou, ale s "cukríkovým podaním stredov a výšok miestnosť nemá nič spoločné. V prvých minútach ma zvuk očaril, ale po cca 10 min. počúvania som konštatoval, že to nie je "moja káva". Tým nechcem písať, že hrá zle, myslím tým iba to, že mne takýto zvuk nevyhovuje. Jedine, čo sa mi na tomto zosilňovači páčilo, bol priestor.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: SPEC RSA M3EX

Příspěvek od Dieter Burmester »

aretax píše:Jedine, čo sa mi na tomto zosilňovači páčilo, bol priestor.
Tak to jsi mel stesti. Prede mnou pan Diok ten prostor asi schoval :sad:
Dieter Burmester
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: SPEC RSA M3EX

Příspěvek od Vlado222 »

aretax píše: Áno, včera som ho počul. Čakal som niečo extra, ale zázrak sa nekonal. Podľa mňa nič moc, ani zvuk, ani design. Nehral zle, ale v tom to prípade súhlasím s recenziou vo Svetaudio, že zvuk je prifarbený, na môj vkus priveľmi "cukríkový". Prejavilo sa to najmä pri akustickej gitare, ktoré znela neprirodzene teplo. Basy objemné, veľké, ale hĺbka im chýbala. Výšky "cukríkové, podobne, ako stredy. Miestnosť bola síce plná hudby, ale o nejakej presnosti sa hovoriť nedá. Možno to bolo zapríčinené miestnosťou, ale s "cukríkovým podaním stredov a výšok miestnosť nemá nič spoločné......
To bude spôsobené asi tým smrekovým drevom s nožičkami z japonského orechovca. :smile:

Vrecenzii vo svete audia sa píše:
...Velmi zajímavou konstrukční vymožeností je přízvučná deska, respektive základna z masivního evropského smrkového dřeva s nožičkami z japonského ořechovce. Konstruktéři tvrdí, že tímto získávají specifické zabarvení zvuku tohoto zesilovače.
V SPEC nič netaja. Zákazník aspoň vie za čo platí. :smile:
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: SPEC RSA M3EX

Příspěvek od lubin »

Dieter Burmester píše:
aretax píše:Jedine, čo sa mi na tomto zosilňovači páčilo, bol priestor.
Tak to jsi mel stesti. Prede mnou pan Diok ten prostor asi schoval :sad:
Všiml jsem si, že definici slušného prostorového podání může každý chápat jinak. Někdo za dobrý prosotor považuje "nafouklost", kterou umí některé lampové konstrukce, ale lokalizace je horší, nafouklé je všechno. Jiný za dobrý prostor považuje přesnou lokalizaci všech nástrojů a zvuků tak, jak to zamýšleli třeba zvukaři ap., nebo v případě nahrávek bez úprav tak, jak to bylo sejmuto mikrofony. Osobně se přikláním k té druhé variantě, i když mám rád, když je to mírně posunuto k té první, tedy nepreferuji vyloženě super přesný zvuk, ale trochu té nafouklosti a vřelosti tam být může. Proto mám i lampový předek, který si osadím dle své libosti a přizpůsobím tak především sobě.

Tento zesík jsem neslyšel, ale otázkou je, jak s prostorem zachází. Tedy- možná jste s Aretaxem slyšeli to stejné, ale máte rozdílné pohledy. Což rozhodně nevadí, protože tak to má být, každý člověk je originál.

Celkově se mě ale zdá, že "moderní" , záměrně v uvozovkách, konstrukcí dohánět něco, co je vyhrazeno čistě analogovým přístrojům, obzvláště s elektronkama tohoto typu je taková menší zvrácenost. Vždyť právě ten pohled na elektronky samotné, a třístovky jsou vždycky odhalené, umocňuje prožitek z hudby jako z takové.
Když zvuk elektronek, tak originál.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: SPEC RSA M3EX

Příspěvek od Yngwie »

aretax píše:
Mark Levinson píše:Pánové,
byl si někdo Spec poslechnout na výstavě v Praze? Já vím, výstava není úplně směrodatná, ale přece jen by dalo jakýs takýs přehled o tom jak tento zesilovač hraje. Místo těch nesmyslných kydů ohledně ceny zesilovače nebo jeho ovladače.
Áno, včera som ho počul. Čakal som niečo extra, ale zázrak sa nekonal. Podľa mňa nič moc, ani zvuk, ani design. Nehral zle, ale v tom to prípade súhlasím s recenziou vo Svetaudio, že zvuk je prifarbený, na môj vkus priveľmi "cukríkový". Prejavilo sa to najmä pri akustickej gitare, ktoré znela neprirodzene teplo. Basy objemné, veľké, ale hĺbka im chýbala. Výšky "cukríkové, podobne, ako stredy. Miestnosť bola síce plná hudby, ale o nejakej presnosti sa hovoriť nedá. Možno to bolo zapríčinené miestnosťou, ale s "cukríkovým podaním stredov a výšok miestnosť nemá nič spoločné. V prvých minútach ma zvuk očaril, ale po cca 10 min. počúvania som konštatoval, že to nie je "moja káva". Tým nechcem písať, že hrá zle, myslím tým iba to, že mne takýto zvuk nevyhovuje. Jedine, čo sa mi na tomto zosilňovači páčilo, bol priestor.

Díky za názor. Pavel udělal jednu podstatnou chybu (i díky mě), že tam vzal den předem vybalený kousek a hrálo to bednách Horns FP15, které byly také úplně nové. SPEC skutečně není pro ty, jejichž motem je, že zesilovač by měl jenom zesilovat a jinak nedělat nic. Pravda takových moc není, protože každá komponenta, co jsem slyšel má nějakou větší či menší zvukovou signaturu. Každý z nás je zvyklý z domova na nějaký zvuk a pro posouzení komponentu je nutné mít ho doma a delší dobu s ním žít. Vše ostatní je řečeno v recenzi ... včetně toho prostoru :thumbup: . Ještě otázka, na čem posloucháš ty? Informativně čistě ..
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: SPEC RSA M3EX

Příspěvek od Dieter Burmester »

lubin píše:Tedy- možná jste s Aretaxem slyšeli to stejné, ale máte rozdílné pohledy. Což rozhodně nevadí, protože tak to má být, každý člověk je originál...
Aby nedoslo k mylce - jak zesilovac zachazi s protorem, to se mi nepodarilo zjistit. Svou roli v tom hrala mistnost, umisteni beden (Horns FP15 - kazda tesne u zdi), a vubec pry ty bedny nebyly jeste poradne rozehrane. Po prostoru, ktery nabidly KEF Reference 1, to pro MNE bylo vlastne bezprostorove. V odpovidajici mistnosti by to bylo urcite mnohonasobne lepsi a ja se tesim, ze budu mit moznost si to tak nekdy poslechnout. Kazdopadne to je pekny a pekne zpracovany zesik a i ty smrkove krabicky za 999€ byly pritomne :smile:
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: SPEC RSA M3EX

Příspěvek od aretax »

Lubin: asi to bol ten prvý prípad, pretože zosilňovač presnosťou nevynikal. Bol to skôr tzv. koncertný priestor, kedy hudba naplnila celú miestnosť, ale s lokalizáciou nástrojov to bolo horšie. Niekto to ospravedlňuje miestnosťou na výstave a pod., ale všetci vystavovatelia mali rovnaké podmienky - jednoducho zlé. S tým však každý návštevník musí počítať. Pre mňa hralo na výstave viac zostáv lepšie. Tento "cukríkový" zvuk jednoducho - nie!
Yngwie: Vôbec nezáleží na tom, na akej aparatúre počúvam. Ja som netestoval a neporovnával, iba počúval a konštatoval som, že tento zosilňovač nie je "moja šálka kávy". Možno jeho zahorením sa zvuk upraví, ale farba zvuku ostane a to je to, čo mne nevyhovuje. P. Diokovi, ako skúsenému predajcovi sa veľmi divím, že na výstavu prišiel s "čerstvým ", nezahoreným prístrojom a bedňami. Ani sa mi nechce veriť, že by takú chybu mohol urobiť.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: SPEC RSA M3EX

Příspěvek od Yngwie »

aretax píše:Vôbec nezáleží na tom, na akej aparatúre počúvam.
Nechápu, proč z toho děláš takovou vědu. Už jsi mi to psal, jen jsem si nemohl vzpomenout.
Uživatelský avatar
Pavel Diok - Panský Dvůr
Příspěvky: 111
Registrován: 01 led 2011 14:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: SPEC RSA M3EX

Příspěvek od Pavel Diok - Panský Dvůr »

Nemám chuť se zapojovat do debaty o zesilovači, protože mnozí zde jsou se vším okamžitě hotovi a jen oni ví co je správné,
ale chci se vyjádřit k mým vystaveným komponentům na výstavě. Obojí reprosoustavy Horns měly nahrány zhruba 80 hodin.
Asi nejsou zcela zahrány, ale myslím, že to bylo ok. Zesilovač jsem měl opravdu nový, který přišel dva dni před výstavou,
nechtěl jsem ho brát Yngwimu, i když jsem s ním byl domluvený, že si jej půjčím, když mi nepřijde do výstavy. Musím říct,
že zázemí hotelu Don Giovanni mě letos šokovalo tím, že když jsme se chtěli den před výstavou dobře přípravit a vyladit aparát,
přišel večer jakýsi zřízenec a řekl nám, že se musí pokoje zapečetit a musíme je opustit, abychom eventuélně nerušili ubytované v hotelu.
To se nám stalo poprvě za všechny výstavy. My jsme měli připojené nejprve velké FP15 na SPECu a malé na 12W lampě Egg-Shell.
Takto to hrálo na výstavě pouze do 12 hodin v pátek a poté jsme již celou dobu hráli velké FP15 na lampě a malé FP6 na SPECu.
Místnost byla docela malá a SPEC byl zbytečně silný k reproduktorům s 96 dB citlivostí a zdálo se nám proto lepší vyměnit je a
použít jej k 87 dB malým regálovkám. Takže je otázka, zda zde návštěvníci hovořící, že poslouchali SPEC, jej skutečně slyšeli,
nebo zda nehrál zrovna lampáč. Malé repro, které byly velmi blízko sebe, určitě zcela nemohly ukázat správné prostorové zobrazení,
které SPEC umí. Pokud chcete vědět skutečně jak tento zesilovač hraje, jediná možnost je slyšet jej minimálně u mě ve studiu, kde
jej nejraději zapojuji s Harbeth M40.1 a rozhodně není cukríkový. Jedině Yngwie měl možnost jej slyšet ve svých podmínkách
minimálně čtrnáct dní, takže se může vyjadřovat o tom jak skutečně hraje a jak on sám to slyší. Já sám bych se na výstavě nikdy
nechtěl vyjádřit o jiných expozicích, že jim to tam hrálo blbě, protože při otevřených dveřích pokojíků a tenkých stěnách,
většinou jsem slyšel víc zvuků než jen z té poslouchané expozice. Prostě mít dokonalou expozici v hotelových pokojích nelze.
Pokud se chcete přesvědčit, zda je SPEC skvělý nebo stojí za prd, přijeďte, poslechněte jej na svých nahrávkách minimálně 3-4
hodiny a pak se můžete vyjádřit. Pak si klidně rád poslechnu vaši kritiku.
Acoustic Revive, Acoustic Signature, Aequo Audio, Crosszone, Horns, Kerr Acoustic, KLH Audio, Lawrence Audio, Leben, Lumin, Miyajima Lab, Okki Nokki, Oyaide, Silent Angel, Soulnote, SPEC, Townshend, Wand, Westminster Lab https://www.diokaudio.cz/
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: SPEC RSA M3EX

Příspěvek od aretax »

Pavel Diok - Panský Dvůr píše:Nemám chuť se zapojovat do debaty o zesilovači, protože mnozí zde jsou se vším okamžitě hotovi a jen oni ví co je správné,
ale chci se vyjádřit k mým vystaveným komponentům na výstavě. Obojí reprosoustavy Horns měly nahrány zhruba 80 hodin.
Asi nejsou zcela zahrány, ale myslím, že to bylo ok. Zesilovač jsem měl opravdu nový, který přišel dva dni před výstavou,
nechtěl jsem ho brát Yngwimu, i když jsem s ním byl domluvený, že si jej půjčím, když mi nepřijde do výstavy. Musím říct,
že zázemí hotelu Don Giovanni mě letos šokovalo tím, že když jsme se chtěli den před výstavou dobře přípravit a vyladit aparát,
přišel večer jakýsi zřízenec a řekl nám, že se musí pokoje zapečetit a musíme je opustit, abychom eventuélně nerušili ubytované v hotelu.
To se nám stalo poprvě za všechny výstavy. My jsme měli připojené nejprve velké FP15 na SPECu a malé na 12W lampě Egg-Shell.
Takto to hrálo na výstavě pouze do 12 hodin v pátek a poté jsme již celou dobu hráli velké FP15 na lampě a malé FP6 na SPECu.
Místnost byla docela malá a SPEC byl zbytečně silný k reproduktorům s 96 dB citlivostí a zdálo se nám proto lepší vyměnit je a
použít jej k 87 dB malým regálovkám. Takže je otázka, zda zde návštěvníci hovořící, že poslouchali SPEC, jej skutečně slyšeli,
nebo zda nehrál zrovna lampáč. Malé repro, které byly velmi blízko sebe, určitě zcela nemohly ukázat správné prostorové zobrazení,
které SPEC umí. Pokud chcete vědět skutečně jak tento zesilovač hraje, jediná možnost je slyšet jej minimálně u mě ve studiu, kde
jej nejraději zapojuji s Harbeth M40.1 a rozhodně není cukríkový. Jedině Yngwie měl možnost jej slyšet ve svých podmínkách
minimálně čtrnáct dní, takže se může vyjadřovat o tom jak skutečně hraje a jak on sám to slyší. Já sám bych se na výstavě nikdy
nechtěl vyjádřit o jiných expozicích, že jim to tam hrálo blbě, protože při otevřených dveřích pokojíků a tenkých stěnách,
většinou jsem slyšel víc zvuků než jen z té poslouchané expozice. Prostě mít dokonalou expozici v hotelových pokojích nelze.
Pokud se chcete přesvědčit, zda je SPEC skvělý nebo stojí za prd, přijeďte, poslechněte jej na svých nahrávkách minimálně 3-4
hodiny a pak se můžete vyjádřit. Pak si klidně rád poslechnu vaši kritiku.
Nechcel som sa Vás nijako dotknúť. Písal som iba moje postrehy z výstavy a komentovať môžem iba to, čo som počul. Nemôžem komentovať, ako hrá zosilňovač vo Vašom štúdiu, tam som ho nepočul, ale komentoval som iba to, čo sa predvádzalo na výstave. Na to asi slúžia výstavy. Vaša poznámka, že som so všetkým ihneď hotový je nemiestna. Na výstave som počul viac zostáv, ktoré ma oslovili a taktiež som ich nepočul hrať v štúdiu. Ľutujem, ale SPEC medzi nimi nebol. Ale ani som nepísal (ani si nemyslím), že je na prd. Jednoducho, ako som písal, nie je to "moja šálka kávy". Vaše problémy na výstave akceptujem, ale rovnaké podmienky mali všetci vystavovatelia. U nikoho to nehralo dokonale. Že Vám zosilňovač prišiel neskoro a nestihol sa rozohrať - niekde nastala chyba, lebo o výstave vystavovatelia vedeli viac, ako rok dopredu. Zákazník, resp. návštevník môže akceptovať iba to, čo sa mu ponúka, resp. predvádza. Nemôže posudzovať "keby" - keby ste prišli do štúdia...,keby bol prístroje lepšie rozohraný,...keby hral na iné bedne,... a pod.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
mirec1
Příspěvky: 33
Registrován: 27 úno 2012 09:06

Re: SPEC RSA M3EX

Příspěvek od mirec1 »

Priznam sa . ze bez ohladu na to , ako to hra , z technickeho hladiska ma fascinuje schopnost vyrobcu pouzit D-ckovy stereomodul IRAUDAMP4 v cene cca 400 eur , zabalit to do peknej krabicky , vytvorit krasny marketingovy chvalospev a cele to predavat za 10 000 eur.
Dialkove ovladanie za maly priplatok 900 eur.
Tvrdenie , ze D-ckovy zosilnovac hra ako elektronkovy , je uz iba taka mala ceresnicka na torte. :)
Celkom sa tesim , kedy niekto vyrobi elektronkovy zosilnovac , o ktorom bude tvrdit , ze hra ako kvalitny digital. :)

http://ir.industry-server.com/120-w-x-2 ... 283693.htm
Uživatelský avatar
Pavel Diok - Panský Dvůr
Příspěvky: 111
Registrován: 01 led 2011 14:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: SPEC RSA M3EX

Příspěvek od Pavel Diok - Panský Dvůr »

Ataraxi já jsem vůbec nemluvil o vás, že jste se vším hned hotový, ale všeobecně, jak mnozí tady napíšou, že zesilovač ten a ten podle pohledu do střev je vlastně šit za mnoho peněz, a přitom to nikdy neslyšel. Pokud jste to obrátil na sebe, tak se omlouvám. Ok, já rozumím, že se vám prostě v podmínkách na výstavě nelíbil. Nikdy nelze vyhovět všem.
Acoustic Revive, Acoustic Signature, Aequo Audio, Crosszone, Horns, Kerr Acoustic, KLH Audio, Lawrence Audio, Leben, Lumin, Miyajima Lab, Okki Nokki, Oyaide, Silent Angel, Soulnote, SPEC, Townshend, Wand, Westminster Lab https://www.diokaudio.cz/
Uživatelský avatar
Pavel Diok - Panský Dvůr
Příspěvky: 111
Registrován: 01 led 2011 14:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: SPEC RSA M3EX

Příspěvek od Pavel Diok - Panský Dvůr »

Sorry Aretaxi, nějak jsem splantal váš nick.
Acoustic Revive, Acoustic Signature, Aequo Audio, Crosszone, Horns, Kerr Acoustic, KLH Audio, Lawrence Audio, Leben, Lumin, Miyajima Lab, Okki Nokki, Oyaide, Silent Angel, Soulnote, SPEC, Townshend, Wand, Westminster Lab https://www.diokaudio.cz/
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: SPEC RSA M3EX

Příspěvek od pasul »

Nazdar Pavle. Ty jsi se ještě nevysr... na ty výstavy? Já se ti opravdu divím. Vzpomínám si, že jak jsme tam kdysi byli spolu a já ti pomáhal, tak už tenkrát jsme se o tom bavili....

Jinak musím se zastavit a zhodnotit ty tvoje nové cinkylinky. No však víš. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: SPEC RSA M3EX

Příspěvek od Yngwie »

20160308191026.jpg
Škoda, že to není ve vyšším rozlišení a bez těch klikiháků. Rád bych se dověděl více o tom, jak si stojí :smile:

http://ww1.point-audio.com/chinese/blog ... =1&dpid=41
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: SPEC RSA M3EX

Příspěvek od Yngwie »

pulenej
Příspěvky: 94
Registrován: 12 zář 2012 21:38

Re: SPEC RSA M3EX

Příspěvek od pulenej »

že by se v Ostravě těchle "výborných" zesilovačů sešlo několik a ještě byli k mání .. ?
to je náhodička

http://audio-markt.de/_markt/browse.php?user=52793&
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: SPEC RSA M3EX

Příspěvek od Dieter Burmester »

V inzeratu se pise, ze dotycny prodavajici jde do jineho modelu (pravdepodobne lepe hrajiciho) stejne znacky. To mi neprijde jako nepochopitelne.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: SPEC RSA M3EX

Příspěvek od Yngwie »

pulenej píše:že by se v Ostravě těchle "výborných" zesilovačů sešlo několik a ještě byli k mání .. ?
to je náhodička

http://audio-markt.de/_markt/browse.php?user=52793&
Abych utišil Tvou zvědavost, tak jsem měl nabídku na zánovní demo F33EX za smysluplnou cenu, což ceníková rozhodně není. Červík hlodal. Bohužel rychlejší bere a už si chrochtá někdo jiný :mrgreen:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: SPEC RSA M3EX

Příspěvek od Dieter Burmester »

V cem je mezi tema dvema zesikama rozdil? Teda krome vetsich rozmeru a hmotnosti? :smile:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: SPEC RSA M3EX

Příspěvek od Yngwie »

Po delší době mám možnost poslouchat opět SPEC RSA-M3EX ... absolutní "fun", zrovna jedu Beethoven: Symphony No.3 "Eroica" pod taktovkou Kobayashiho. Tehdá se tady strhla vášnivá diskuze "haterů", ale každý, kdo měl možnost slyšet doma asi ví své. S odstupem času a mnoha integráči, které prošly domovem musím říct, že SPEC je opravdu výjimečný.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: SPEC RSA M3EX

Příspěvek od valderon »

V čem spočívá ona výjimečnost? Šel bys do něj znovu, po té dlouhé době plné obměn?
Ano, prošlo ti rukama hodně kvalitního železa. S odstupem času je to zajímavé info, cítím, že má váhu.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: SPEC RSA M3EX

Příspěvek od Yngwie »

valderon píše:V čem spočívá ona výjimečnost? Šel bys do něj znovu, po té dlouhé době plné obměn?
Ano, prošlo ti rukama hodně kvalitního železa. S odstupem času je to zajímavé info, cítím, že má váhu.
Dlouhá cesta hifistova spočívá především v tom ujasnit si priority v tom, co je vlastně při tom poslechu důležité. Jsou extrémně drahé sestavy, které prostě nebaví a pak jsou rozumně postavené sestavy, které tlačí hudbu dopředu jako parní válec a "fun" faktor je vysoký. Žádný mi známý integráč tohle neumí ... tedy krom d agostina momentum, ale to je jiný svět.

SPEC je hodně závislý na vhodném zdroji. Ayon + SPEC je opravdu univerzální věc ... Accuphase kombo (myšleno C-2450+A-47) umí více analyzovat a plně nahraditelné může být spíše něčím jako RSA-F33EX nebo monobloky. Nicméně, překvapilo mě, jak dobře si M3EX vede s odstupem času. Tehdá jsem 590AXII vyměnil právě za M3EX ... a měl jsem ho pečlivě ukrytý v druhém pokoji, abych si nekazil prodej Luxmana :mrgreen:

Čemu opravdu nerozumím je téměř perfektní dynamika při tak malém výkonu. Podobné věci jsem u klasiky slyšel spíše u AB 200W+. V čem je ta výjimečnost? Pravděpodobně v tom, že při poslechu, nemáš absolutně potřebu pitvat a hodnotit ... vše je na vysoké úrovni. Někdo tu psal, že je to příliš "sladký" zesilovač, což si myslím je způsobeno nedostatečným seznámením. SPEC je charakter má a kdo si "šolíchá" dogmata u naprosté neutralitě zesilovačů, tak už z principu nebude spokojen.

Za nějaký čas budu mít k dispozici poslední (snad) verzi Srolla na testík, tak se těším, kam to pokročilo. Dvě naprosto odlišné školy, které směřuji k témuž cíli.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: SPEC RSA M3EX

Příspěvek od Yngwie »

Jeden poznatek ke SPEC po kombinaci s různými zdroji. Charakter zvuk se extrémně mění podle připojeného zdroje. Meitner, Lumin, Ayon, Luxman,Mytek, DCS ... všechny zdroje přes SPEC ukázaly svůj podpis. Někdo tu uváděl, že je zvuk "cukrikovy" ... podle mého jen není přísně neutrální a (pravděpodobně) díky low-pass filtrům s mixem kondenzátorů Arizona Capacitors + SPEC MICA má přesto svůj charakter. Nedoporučuji kombinovat s Meitnerem ani Luxmanem, oba hrají úplně jinak, ale ke SPECu se podle mého hodí lépe zdroj:

Lumin T2/X1 - starší T1/A1 spíše raději ne - hrají si moc na vinyl - nové typy mají značně otevřenější reprodukci
Mytek Manhattan II - neskutečný drive a basy (Anlogová regulace - Volume Trimr -12)
DCS Bartok - pro mě fantastický převodník, ale měl jsem možnost se SPECem jen chvilku a ne u sebe u doma dlouhodobě

Ještě mě láká vyzkoušet s firemním streamerem RMP-X3, bohužel cena je úrovni Bartoku. Nicméně kombinace s Luminem T2 (beru jako dočasnou) je hodně dobrá ... v reprodukci v zásadě nic nevadí.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: SPEC RSA M3EX

Příspěvek od Yngwie »

Pro několik majitelů SPECu v ČR dávám informaci, že jsem vyzkoušel neintrusivní upgrade low-pass filtru za PWM modulátorem. Prozatím zahrávám dvojici ručně vyráběných Ultimate Ruby Mica kondenzátorů o kapacitě 0,016 MFD (v M3EX je Ruby Mica o kapacitě 0,02 MFD). Rozdíl ve zvuku je ale zřetelný na první poslech... a to k lepšímu. Rozlišení a prostor ... mírně a opravdu mírně vystoupily středy, ale počítám, že si to sedne ... podobný pocit byl kdysi u nového zesíku. Pan Yazaki, majitel a konstruktér SPEC na důchodě, mi z Japonska zaslal 6 kondenzátorů a doporučuje vyzkoušet, co si do sestavy sedne (1 - 3 páry na svorky). Sympatické je, že se nemusí uvnitř zesíku nic bastlit.
IMG_5203.jpg
IMG_5206.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: SPEC RSA M3EX

Příspěvek od Yngwie »

Po zhruba 14 dnech konstatuji, že pro majitele integráčů SPEC je trojice Ultimate Ruby Mica kondíků jako dodatečný upgrade low-pass filtru povinnost. Lépe definované frekvenční extrémy, lepší rozlišení a zároveň klid na středech a výškách, lepší S/N (to připisuji pocitu mírně lepší dynamiky) a hlavně lepší prostorovost a plasticita nástrojů. Scéna se o malinko vzdálila za linie repro ... ale pohoda, pro mě na skoro near-field poslech dobrý. Cena upgradu někde okolo 2700 Kč :mrgreen:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: SPEC RSA M3EX

Příspěvek od Yngwie »

Upgrade ke všem integráčům SPEC:

* 3x Ultimate Ruby Mica MC35
* 1x Verictum X Fuse
* Acoustic Revive RAS-14 Triple-C (u modelů se spínaným zdrojem nebude možná přínos tak velký)

vše podpořeno Hammerem :thumbup:

Je škoda, že SPEC u nás tolik nejede na úkor jiných známějších značek. Nedávno u mě byl jeden známý se silným zesilovačem jedné velmi staré japonské značky s obdobnou cenovkou jako měl SPEC ... no odcházel dosti rozladěn ... i když jsme druhému Japonci snažili pomoci vším možným.
focus.boy
Příspěvky: 31
Registrován: 04 bře 2019 12:31

Re: SPEC RSA M3EX

Příspěvek od focus.boy »

Yngwie píše: 06 srp 2020 09:10 Je škoda, že SPEC u nás tolik nejede na úkor jiných známějších značek. Nedávno u mě byl jeden známý se silným zesilovačem jedné velmi staré japonské značky s obdobnou cenovkou jako měl SPEC ... no odcházel dosti rozladěn ... i když jsme druhému Japonci snažili pomoci vším možným.
Zajímavé by možná bylo srovnání s nějakým výkonově velmi podobným, poslechem prověřeným Déčkem. Třeba s 10x levnějším NAD C 368.

Ale jinak ti velmi fandím, sám jsem už jasný Déčkař, brzy se chystající na upgrade --- živost a zábavnost poslechu dobrého Déčka je prostě návyková...
Falcon Acoustics R.A.M. Studio 30 + NAD M33
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: SPEC RSA M3EX

Příspěvek od Yngwie »

focus.boy píše: 06 srp 2020 12:48
Yngwie píše: 06 srp 2020 09:10 Je škoda, že SPEC u nás tolik nejede na úkor jiných známějších značek. Nedávno u mě byl jeden známý se silným zesilovačem jedné velmi staré japonské značky s obdobnou cenovkou jako měl SPEC ... no odcházel dosti rozladěn ... i když jsme druhému Japonci snažili pomoci vším možným.
Zajímavé by možná bylo srovnání s nějakým výkonově velmi podobným, poslechem prověřeným Déčkem. Třeba s 10x levnějším NAD C 368.

Ale jinak ti velmi fandím, sám jsem už jasný Déčkař, brzy se chystající na upgrade --- živost a zábavnost poslechu dobrého Déčka je prostě návyková...
Mohu tě ujistit, že NAD se vůbec nechytá ... to je jak okresní přebor a liga :lol: Moje zkušenosti jsou zcela opačné, většina Class D mi připadá mrtvá a poslechově nezajímavá ... některé mají super výkon a absolutní kontrolu + klinický zvuk ... některé hodně modifikují zvuk, ale SPEC v tomto ohledu výjimečný. Samozřejmě není bez chyb, ale pro mě si myslím, je to budoucnost v nějaké zase vyšší evoluční verzi.
focus.boy
Příspěvky: 31
Registrován: 04 bře 2019 12:31

Re: SPEC RSA M3EX

Příspěvek od focus.boy »

Cenově určitě. :lol:
No jo, měl jsem si přečíst celé vlákno, věděl bych, že mluvím se silně zaujatým člověkem (tím nechci říct, že by C368 hrál líp než SPEC). Tak se nezlob.
Vzhůru zpět do ticha mé poslechovky.
Falcon Acoustics R.A.M. Studio 30 + NAD M33
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: SPEC RSA M3EX

Příspěvek od Yngwie »

focus.boy píše: 06 srp 2020 13:21 Cenově určitě. :lol:
No jo, měl jsem si přečíst celé vlákno, věděl bych, že mluvím se silně zaujatým člověkem (tím nechci říct, že by C368 hrál líp než SPEC). Tak se nezlob.
Vzhůru zpět do ticha mé poslechovky.
Ale o to nejde, jsou daleko lepší zesilovače než SPEC, ale bohužel pro mě většinou na lampách nebo ve třídě A ... jestli jsi někde z okolí, tak se klidně někdy zastav s NADem na kafe a můžeme porovnat. C368 v okolí mám ... za ty penízky je to moc pěkný zesilovač. Nelze moc mít výhrady s ohledem na cenu.
Odpovědět