Luxman L-590AX MARK II

Diskuze o integrovaných zesilovačích.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Luxman L-590AX MARK II

Příspěvek od Yngwie »

body-0.310.jpg
Novinka a nový top model od japonského Luxmanu. 590AXII by měla do značné míry vycházet z řešení použitých u 700u/900u (samozřejmě v ekonomičtější verzi). Velkou změnou je zdvojnásobená filtrační kapacity a podstatně vyšší damping faktor. Podle prvních informací z Japonska se zdá, že Luxman zapracoval na tom, co starší 590AX ve srovnání s nejlepšími konkurenty trápilo (extenze dolů a pěkně konturované basy). Zvuk by měl být detailnější, plastičtější s rovnější charakteristikou a výhodami třídy A. Jako obvykle 2x 30W v áčku (3x2 bipolary v push pull). Snad nebude o moc dražší :)
body-3.451A.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Luxman L-590AX MARK II

Příspěvek od adrian »

Zeby realny kandidát?
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Luxman L-590AX MARK II

Příspěvek od Yngwie »

body-24.3466.jpg
http://www.svetaudia.cz/recenze-luxman- ... z-chyb/163

Za mě nadšení ... podle mých uší prozatím nejlepší integrované áčko. Neměl jsem ovšem možnost slyšet nový Pass INT-60, to by mohlo být také víc než zajímavé.

Japončíci si dali opravdu záležet.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Luxman L-590AX MARK II

Příspěvek od Vlado222 »

A na čom sa testovalo? Na SF Olympica III, alebo na FS Accordo?
Kabeláž bola aká? CC?
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Luxman L-590AX MARK II

Příspěvek od Yngwie »

Jako na obrázcích ... kabeláž CC a Neyton.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Luxman L-590AX MARK II

Příspěvek od Vlado222 »

A s čím si lepšie rozumel? S SF, alebo FS?
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Luxman L-590AX MARK II

Příspěvek od Yngwie »

Sonus Faber jsem slyšel je chvíli ...test byl soustředěn na Accordo, protože je znám lépe. Ale ještě si to se SF OIII poslechu až půjdu na D05u.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Luxman L-590AX MARK II

Příspěvek od Dieter Burmester »

Vlado222 píše:A s čím si lepšie rozumel? S SF, alebo FS?
Jasne, ze s Accordama.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Luxman L-590AX MARK II

Příspěvek od Yngwie »

Accordo jsou vyjímečné, ikdyž nad nimi zastánci "plnorozsahových" beden ohrnují nos :mrgreen: V případě zesíku jsou schopny poměrně hned ukázat na čem jsme ... je takový malý detektor. Podezřívám Luxman, že poslední zesilovače ladí přímo na nich :mrgreen:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Luxman L-590AX MARK II

Příspěvek od Dieter Burmester »

Proc to podezreni? Valda mi jednou rikal, ze Luxmani sefkonstrukter je ma doma a snad to i na nich opravdu ladi :smile:
Dieter Burmester
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Luxman L-590AX MARK II

Příspěvek od Vlado222 »

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Luxman L-590AX MARK II

Příspěvek od Yngwie »

Je to kratší recenze, ale vcelku se asi shodujeme ... když člověk uváží cenu, byť je vysoká, tak asi není co řešit, pokud chce člověk "áčko". Ve srovnání se některými sebevědomými cenovkami "renomovaných" značek začíná být Luxman a Accuphase celkem láce :thumbup: ....
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Luxman L-590AX MARK II

Příspěvek od Dieter Burmester »

Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Luxman L-590AX MARK II

Příspěvek od Mark Levinson »

Krásných 98% za zvuk, což je při ceně 8.690,- € velmi dobré. Sice zůstal těsně před branami třídy Top Referenz, ale určitě patří k těm lepším integráčům, které je možné za tyto peníze pořídit.
Mark Levinson
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Luxman L-590AX MARK II

Příspěvek od sekal »

Doporučuji věnovat pozornost měření v testu něm. Sterea z odkazu výše. Některé parametry, zejména SNR a IMD (při nízkém výkonu), jsou nevalné, což je i konstatováno, byť opatrně, v komentáři výsledků měření z laboratoře. Takto si tedy špičkový výrobek zrovna nepředstavuji..:???:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Luxman L-590AX MARK II

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tve predstavy, sekale, ale nikoho nezajimaji. Mozna by jsi uz mel dospet a pochopit, ze parametry zajimaji jen honimiry. Treba v recenzi na nejvyssi model phona od pana Brinkmanna byly namereny hodnoty primo hruzne, jenze ve Stereu maji (na rozdil od tebe a jinych) trochu rozumu, takze v zaveru konstatovali, ze ackoliv hodnoty nepekne, na zvuku se neprojevuji a phono dostalo krasnych 100% za zvuk. Jeste bych pochopil, kdyby jsi byl konstrukter z ceskych luhu a haju - spousta z nich neumi navrhnout pristroj tak, aby se nekomu zvukove libil. Proto jiz davno prisli s novou strategii a prezentuji meritelne parametry jako to nejdulezitejsi. Cest vyjimkam! Hlavne je davaji do te nejprimejsi souvislosti se slysenym, protoze na S/N "ratiu" by zapracovat umeli, ale jinak jim to moc nejde. Proto te vyzyvam, aby jsi od vystupnich svorek odpojil meraky a pripojil tam nejake budky. Preji ti, aby jsi to stihnul driv, nez prijde ta baba s kosou - treba na stara kolena dojdes ke krasnemu poznani.

P.S.: Uz dlouho zde nebyla zadna "poradna diskuze" pocitaru a meraku - koho z vas to jeste bavi, mate nyni moznost ^:)^
Dieter Burmester
Roman2

Re: Luxman L-590AX MARK II

Příspěvek od Roman2 »

Proto te vyzyvam, aby jsi od vystupnich svorek odpojil meraky a pripojil tam nejake budky. Preji ti, aby jsi to stihnul driv, nez prijde ta baba s kosou - treba na stara kolena dojdes ke krasnemu poznani.

=)) .
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Luxman L-590AX MARK II

Příspěvek od Yngwie »

Dieter Burmester píše: Proto te vyzyvam, aby jsi od vystupnich svorek odpojil meraky a pripojil tam nejake budky. Preji ti, aby jsi to stihnul driv, nez prijde ta baba s kosou - treba na stara kolena dojdes ke krasnemu poznani.
Palec hore :lol:
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Luxman L-590AX MARK II

Příspěvek od sekal »

DB : Nesdílím tvůj zjednodušený a jednostranný pohled na věc. Objektivní hodnocení přístroje smysl rozhodně má, a proto je také nedílnou součástí korektně provedených testů v trochu serióznějších periodikách. Není samozřejmě jediným hodnotícím kritériem kvality komponentu, nicméně je důležitým a neopominutelným faktorem.

Ještě se krátce vrátím k diskutovanému Luxmanu - v předmětné recenzi je uvedena i změřená hodnota klid. příkonu zesilovače. Z té je jasně patrné, že přístroj v žádném případě nepodává jmen. výkon 30 wattů na kanál v čisté tř. A, jak deklaruje výrobce v tech. specifikacích ( http://www.luxman.co.jp/product/l-590ax2 ). S odřenýma ušima dává tak max. 19 wattů na kanál ve tř. A, více však rozhodně ne. To jen k té zbytečnosti a bagatelizaci měření..

Jinak Dietře, já sice chápu, že některé mé reakce narušují tvoje až dětsky naivní a prostomyslné vidění světa, ale zkus se občas nad věcmi alespoň trochu zamyslet. Např. nad tím, jak fungují recenzentské plátky (resp. jak jsou financovány) a jak jsou tedy tvořeny ony žebříčky (ze zvuk. hodnocení), které tebe a přiblblíky typu Štefka a Romana2 tak vzrušují.:lol: Vím, že po tobě požaduji hodně, ale třeba se nečekaně zadaří..:mrgreen:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Luxman L-590AX MARK II

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ale vubec ne, sekale. Tvuj pohled na vec ja plne respektuji. Mne je jen proste lito, ze si nikdy zadnou muziku nepustis. Ale pokud ti to tak vyhovuje, je to pouze tva vec a nikoho jineho to uz stejne nezajima.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Luxman L-590AX MARK II

Příspěvek od Yngwie »

DB: S ním je zbytečná diskuze. Naprosto nerozumí měřením, které komentuje a pochopitelně vyvozuje zcela mylné závěry. Bohužel omezenost a neschopnost si přiznat, že vím ho*no, je docela rozšířená ... u Sekala si na to už asi všichni zvykli, tak proč s ním ztrácet čas. Leda máš čas na hraní si se zvířátky :ymdevil:
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Luxman L-590AX MARK II

Příspěvek od sekal »

DB : Není třeba mě litovat. Hudbu poslouchám velmi rád a tak často, jak jen můžu. A to je rel. dost.

A propos, je zajímavé, jak pouhým poukázáním na část z recenze, kterou jsem sem sám ani nedal, lze vyvolat nevoli. To si musím zapamatovat, budu to dělat častěji.:mrgreen: A protože, jak jsem se právě dozvěděli od dvou zdejších nezpochybnitelných autorit, mé názory zde nikoho nezajímají, jistě také na ně nebude nikdo reagovat..:lol:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Luxman L-590AX MARK II

Příspěvek od Dieter Burmester »

Zrejme jsi vuci nekterym zalezitostem mene citlivy - je potreba rozlisovat, zda se reaguje na tve nazory a nebo tvuj nezpochybnitelne vadny charakter. Takhle vecer, jak vidim, je zamena snadna :shock:
Dieter Burmester
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Luxman L-590AX MARK II

Příspěvek od sekal »

DB : Děkuji ti za tvůj další, veskrze přátelský a přívětivý příspěvek. Je dobře, že je zde někdo s takovým nadhledem, jako máš ty. Právě diskutéři tvého typu jsou tím pravým tmelícím prvkem fór, jako je toto. Jsi dnes skutečně nebývale milý.:thumbup: Dnes už ale budu muset končit, takže další tvé laskavé a citlivé postřehy si nechám na zítra. Přeji dobrou noc..
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Luxman L-590AX MARK II

Příspěvek od Vlado222 »

Yngwie píše:Accordo jsou vyjímečné, ikdyž nad nimi zastánci "plnorozsahových" beden ohrnují nos :mrgreen: V případě zesíku jsou schopny poměrně hned ukázat na čem jsme ... je takový malý detektor. Podezřívám Luxman, že poslední zesilovače ladí přímo na nich :mrgreen:
Hmm sú tak výnimočné že si ich predal a kúpil Dynaudio. :smile:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Luxman L-590AX MARK II

Příspěvek od Dieter Burmester »

Dieter Burmester
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Luxman L-590AX MARK II

Příspěvek od valderon »

Protože neovládám Angličtinu tak jak bych chtěl ,a protože nejsem ani technicky zdatný ve čtení grafů a těch čísel,můžu poprosit o jednoduché zhodnocení a překlad v kostce jak to v tom testu dopadlo? Jediný co ještě stíhám,jsou procenta v hodnocení zvuku :lol:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Luxman L-590AX MARK II

Příspěvek od Dieter Burmester »

Zadne strachy, az dorazi sekal, tak ti to vysvetli. Blbe, ale preci :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Luxman L-590AX MARK II

Příspěvek od pasul »

Jak to dopadlo? Pan testovatel napsal, že by si to koupil kvůli vzhledu a retro prvkům. Magor. No prostě podle mě by to třeba v 6 moon dostalo 95%, ale tady 85%. Na hodnocení bych se vys.....

Jako vždy platí, že si to musí člověk poslechnout sám. Tady do 30W v čístém Áčku. Spotřeba 218W bez tralala. Nic se na to nemá pokládat. 20-30 minut se to má zahřívat, než se to začne opravdu poslouchat. Zvukově si to moc dobře dokážu představit. Slyšel jsi něco od Passe?
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Luxman L-590AX MARK II

Příspěvek od adrian »

valderon píše:Protože neovládám Angličtinu tak jak bych chtěl ,a protože nejsem ani technicky zdatný ve čtení grafů a těch čísel,můžu poprosit o jednoduché zhodnocení a překlad v kostce jak to v tom testu dopadlo? Jediný co ještě stíhám,jsou procenta v hodnocení zvuku :lol:
Tu je lepsia recenzia...
http://www.svetaudia.cz/recenze-luxman- ... z-chyb/163
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Luxman L-590AX MARK II

Příspěvek od sekal »

Resume.jpg
Příklad korektního a nestranného hodnocení, které jistě uspokojí všechny zdejší zainteresované osoby..:lol:
Je pro mě trochu záhadou, proč sem DB neustále vkládá ty (cizojazyčné) recenze s naprosto irelevantním a s kvalitou přístroje nikterak nesouvisejícím měřením. Ale on nám to jistě vysvětlí, neboť, jak zde všichni ví, je to velmi inteligentní a znalý chlapec. Kromě toho je také velmi empatický, skromný, bez sebemenšího náznaku sebestřednosti a falše. Prostě je radost s ním komunikovat a již se těším na jeho další poznatky a postřehy..:thumbup: O:-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Luxman L-590AX MARK II

Příspěvek od Dieter Burmester »

Dieter Burmester píše:Zadne strachy, az dorazi sekal, tak ti to vysvetli. Blbe, ale preci :lol:
Predpoklad se naplnil :lol: :thumbup:
Dieter Burmester
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Luxman L-590AX MARK II

Příspěvek od valderon »

To Sekal: A pokud se zeptám v hypotetické rovině,čistá úvaha, pokud by ten zesilovač byl udělán tak,aby ty měření byly perfektní,myslíš si,že by to pak hrálo lépe? Respektive,poznáš rozdíl ve zvuku,pokud bys měl ty Luxmany 2, kdy 1je originální a 1 s výborným měřením? Vím,je to nemožné,proto píšu hypotetická úvaha. Těch hodnot na měření je tolik,že si neumím představit stroj,který má všechna měření dokonalá,je to vůbec možné? Vycházím jen z filozofické úvahy,něco za něco,rovnováha,jing - jang, atd. Třeba lampy. Měření dle někoho na ~x( ,a jak to hraje :clap:

Jinak,ostatní recenze v českém jazyce samozřejmě znám. Proto mě zaujala tato postnuta,protože vyznívá hůře proti těm českým.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Luxman L-590AX MARK II

Příspěvek od Dieter Burmester »

Aby nedoslo k mylce - to procentualni hodnoceni neznamena, ze je ten zesik spatny. V HifiNews asi nechteji dopadnout stejne jako v nemeckem Audiu, kde sveho casu bylo maximum cislo 100, no a dneska nejlepe hodnocene komponenty dosahuji hodnoceni pres 140. Nebo jako v nemeckem Stereu, kde pomalu kazda druha komponenta dosahuje hodnoceni 100%. Takze v HifiNews maji zkratka rezervu a ty "nejlepsi" komponenty (nejlepsi podle nich, samozrejme) dosahuji hodnoceni lehce pres 90% - viz napr. Clearaudio Statement, jehoz HifiNews recenze je v patricnem vlakne.
Dieter Burmester
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Luxman L-590AX MARK II

Příspěvek od sekal »

Valderon :
Stran recenzí audio komponentů se obracej výhradně na DB. Já bych ti to mohl vysvětlit blbě a v důsledku toho tě uvést v omyl, což bych si nikdy neodpustil. Jedině DB je ten pravý, který dokáže, (jak právě předvedl výše), správně interpretovat obsah testů, neboť nejenže rozumí technické stránce věci, ale překvapivě vidí i pod pokličku redakcím těch kterých oborových magazínů a dovede tedy osvětlit přístup k jejich procentuálním hodnocením. Náš Dieter je zkrátka hlava otevřená, kterou hned tak někdo nepřečůrá. Vzbuzuje oprávněný respekt a není radno se mu jakkoliv posmívat..[-x
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Luxman L-590AX MARK II

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jsem rad, sekale, ze se ti konecne rozsvitilo :thumbup:
Dieter Burmester
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Luxman L-590AX MARK II

Příspěvek od valderon »

to sekal:
Děkuji za vysvětlení.Je mi líto,že se já,člověk,který tomu nerozumí na něco zeptá , a odpovědí je mi hanění jeden druhého,ale myšlenka se vytratila a jsem na tom pořád stejně -stale nic nevím...tak zase někdy u nějakého dotazu....
Věřte,můj dotaz nebyl zamýšlen s jakoukoliv záludností.
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Luxman L-590AX MARK II

Příspěvek od jupol »

Nakoľko mám nutkanie podeliť sa so skúsenosťami s uvedeným zosilňovačom, nebudem zakladať nové vlákno.
Mal som pred tým niekoľko pár rokov Accuphase E-307, takže kvalitný zvuk mi nebol celkom cudzí. Luxmana som kupoval u p.Valdu Navrátila, ktorý mi doručil až ku mne domov ešte zalepenú orig. krabicu, takže sa mi dostal do rúk úplne novučičký až v surovom stave. Pri prvom zapojení som sa strašne zhrozil, nakoľko zvuk sa skoro nedal ani počúvať. No bol som pozorným predajcom upozornený, že to nebude žiadna sláva do vtedy, kým zosilňovač nebude poriadne "zahorený". Takže sa snažím o to, aby to bolo čo najskôr. Zo začiatku bolo nové vypaľujúce sa trafo aj poriadne cítiť. Samozrejme zvuk sa pribúdajúcim sa časom počutelne čistí a tak prvé pokroky bolo badať po cca 100 hodinách hrania. Dúfam, že to zjemňovanie a vyčistenie zvuku sa bude stále zlepšovať ďalej. Takže dnes "má nabehané" cca 150 hod. a je to stále lepšie, už sa to dá počúvať... :thumbup:
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Luxman L-590AX MARK II

Příspěvek od Yngwie »

jupol píše:Nakoľko mám nutkanie podeliť sa so skúsenosťami s uvedeným zosilňovačom, nebudem zakladať nové vlákno.
Mal som pred tým niekoľko pár rokov Accuphase E-307, takže kvalitný zvuk mi nebol celkom cudzí. Luxmana som kupoval u p.Valdu Navrátila, ktorý mi doručil až ku mne domov ešte zalepenú orig. krabicu, takže sa mi dostal do rúk úplne novučičký až v surovom stave. Pri prvom zapojení som sa strašne zhrozil, nakoľko zvuk sa skoro nedal ani počúvať. No bol som pozorným predajcom upozornený, že to nebude žiadna sláva do vtedy, kým zosilňovač nebude poriadne "zahorený". Takže sa snažím o to, aby to bolo čo najskôr. Zo začiatku bolo nové vypaľujúce sa trafo aj poriadne cítiť. Samozrejme zvuk sa pribúdajúcim sa časom počutelne čistí a tak prvé pokroky bolo badať po cca 100 hodinách hrania. Dúfam, že to zjemňovanie a vyčistenie zvuku sa bude stále zlepšovať ďalej. Takže dnes "má nabehané" cca 150 hod. a je to stále lepšie, už sa to dá počúvať... :thumbup:
Vidíš, já jsem si myslel, že sis pořídil něco ze studia. 150 hodin je nic ... hrej a nevypínej:). Z fabriky nehraje skoro nic poslouchatelně prvních pár hodin. :mrgreen:
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Luxman L-590AX MARK II

Příspěvek od valderon »

Já měl od Petra ten svůj už pěkně zahoreny, přesto bych řekl, že cca 2-3 měsíce se ještě pořád "něco dělo".
Kamarád ho u mě slyšel a zamiloval se. Poté domů natahal hodně zesiku, některé i koupil. Nakonec po pár měsících koupil Mark IIku :razz:
První dny mu to doma taky pěkně smrdělo, když ho začal vypalovat. Ale už je to dlouho, takže si u něj nepamatuji, jak mu to trvalo dlouho. Ale určitě to bylo x100 hodin. Tak vydrž :thumbup:
Odpovědět