Audia Flight Three S

Diskuze o integrovaných zesilovačích.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Audia Flight Three S

Příspěvek od Yngwie »

http://www.svetaudia.cz/audia-flight-th ... y-ital/117

2x100W do 8 Ohmů a nový design ... bohužel je o něco dražší.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4223
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Audia Flight Three S

Příspěvek od Mark Levinson »

Je to prostě Ital, design jak u jejich aut. Někomu učaruje jiný ho nesnáší, každopádně se odlišuje a o to designérům určitě šlo. Pro nás hifisty je stejně nejdůležitější zvuk a pokud se to podaří skloubit i s pěkným designem, tak není co řešit.

Obrázek
Mark Levinson
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Audia Flight Three S

Příspěvek od efičák »

Vyšší výkon vítame. Klasická muzika je na forte náročná.
:idea:
Zvuk dobrý - všechno dobré
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Audia Flight Three S

Příspěvek od martinowsky »

Má oblíbená značka a takový design!!!!! Uuuuuuu aaaaaa bbrrrrr
Celkem tušim že CD přehravače budou mit tu štěrbinu svisle ať to dava to jejich logo když to stoji na sobě. Stejně jako u Strumenta předku a konce.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Audia Flight Three S

Příspěvek od Yngwie »

efičák píše:Vyšší výkon vítame. Klasická muzika je na forte náročná.
:idea:
Předchozí model tohle moc neuměl ... 30W áčko od Luxe ho přehrálo v dynamice s prstem v nose .... ale zase ta cena byla příjemná.
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Audia Flight Three S

Příspěvek od efičák »

Pokud je ouško zvyklé, že zesilovač to dynamické forte tak nějak zprůměruje, je to fajn. Hezky se to poslouchá a hudba hezky plyne.

Ale od té doby co hraju na živém integrovaném A-Bčku s 120W do 8 Ohmů, dávám pozor na nastavení hlasitosti u klasiky, protože když sbory a orchestr zaburácejí, je to pro sousedy soda.
Návrat k komprimované dynamice je nemožný, už mám oblíbené desky naposlouchané v "reálné" hifi dynamice.
Když nafoukne ságo, když udeří buben má to doma zaplnit pokoj k leknutí.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Audia Flight Three S

Příspěvek od Yngwie »

efičák píše:Pokud je ouško zvyklé, že zesilovač to dynamické forte tak nějak zprůměruje, je to fajn. Hezky se to poslouchá a hudba hezky plyne.

Ale od té doby co hraju na živém integrovaném A-Bčku s 120W do 8 Ohmů, dávám pozor na nastavení hlasitosti u klasiky, protože když sbory a orchestr zaburácejí, je to pro sousedy soda.
Návrat k komprimované dynamice je nemožný, už mám oblíbené desky naposlouchané v "reálné" hifi dynamice.
Když nafoukne ságo, když udeří buben má to doma zaplnit pokoj k leknutí.
Ale máš regály ne? Ty stejně neudělají koncertní "tlak".
PGH
Příspěvky: 3194
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Audia Flight Three S

Příspěvek od PGH »

Koncertní tlak velkého orchestru neudělá žádná bedna na světě!!! Ani velká ani malá.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Audia Flight Three S

Příspěvek od Zdeny »

Ale ta velká ho udělá větší:-)
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Audia Flight Three S

Příspěvek od Yngwie »

PGH píše:Koncertní tlak velkého orchestru neudělá žádná bedna na světě!!! Ani velká ani malá.
Neřekl jsem, že to je možné:) ... ale sám posloucháš klasiku, tak víš, co ti mám vyprávět ... přesné spodky jsou klasiky pro maximální požitek nutné .... s trochou nadsázky lze říci, že začne hrát i ten koncertní sál a vše se tak nějak usadí. Škoda, že sloupy v ceně lepších regálů moc kouzlit neumí :mrgreen:
PGH
Příspěvky: 3194
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Audia Flight Three S

Příspěvek od PGH »

Já mám malé budky a jsem spokojen i basů je dost ale velká bedna zahraje větší bas ale fakt stojí dvakrát tolik aby jenom neduněla a hrála měkké středy a jemné výšky. Mě to vyhovuje tak jak to mám a ten nejhlubší bas si užiju na koncertě.
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Audia Flight Three S

Příspěvek od efičák »

Raději pořádný kvalitní a patřičně drahý zesilovač, než na slabém zesu trápit kvalitní bedny. Zrovna jsem se radil s konstruktérem jedné firmy zda koupit - doplatit vyšší sloupový model jeho značky. Zeptal se na to čím hraju - zesilovač sice kvalitní, ale prostě vintage integráč a řek mi na to že to není ono.
Sloup chce kvalitu, jinak nepředvede co v něm je.

Naopak velmi velmi kvalitní dělenec nebo povedený integráč a normální neutrální bedny klidně stojanovky a mé ucho je spokojeno.
Jsem -li aktuálně v vláknu Audia, nadchl mě Peerův systém s dělenou Audií za véélké peníze a k nim malé ale překrásné Sonus Faber Auditor M.

Takže raději 80 táců za integrovanou Audii chceme-li si udělat radost na celý zbytek života a mít noblesní voňavku a k nim nenápadný model povedeného dvoupásma jež bude plně zasyceno příkonem italsky designované elektrárny.
:cool:
Zvuk dobrý - všechno dobré
PGH
Příspěvky: 3194
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Audia Flight Three S

Příspěvek od PGH »

Efi palec nahoru!
Uživatelský avatar
reta
Příspěvky: 21
Registrován: 30 zář 2014 21:44

Re: Audia Flight Three S

Příspěvek od reta »

efičák: :thumbup: :clap:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Audia Flight Three S

Příspěvek od Yngwie »

Tak tak ... taky se mi moc libí některé regály s na první pohled neadekvátním zbytkem ... jak cenově tak výkonově :cool:
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Audia Flight Three S

Příspěvek od martinowsky »

Tak musim opravit svuj nazor a zamyslet se nad usudkama souzenyma z fotografii. Ze nemam rad moderni dizajn se nemeni. Ovsem dnes jsem videl tento zesak na zivo. A musel jsem sam sebe pokarat ze jsem vzhled odsoudil hned ze startu aniz bych ho videl. Je oproti predesle trojce i dvojce vyssi, sirsi i hlubsi. Pres zebrovani jde videt velky chladic i dosti dimenzovane kondenzatory. Trafo je pry obrovske a stine, zalite. Zpracovani skvele. Kdo ma pochyby pockejte na prime setkani. Stoji to za to. Zdar, zdar, zdar.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Audia Flight Three S

Příspěvek od Dieter Burmester »

Yngwie píše:Tak tak ... taky se mi moc libí některé regály s na první pohled neadekvátním zbytkem ... jak cenově tak výkonově :cool:
Hec, a ja vim :lol:
Dieter Burmester
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: Audia Flight Three S

Příspěvek od soundgarden »

Včera som sa zastavil v v hifi štúdiu http://www.kohutaudio.sk/ v Košiciach a bol som veľmi prekvapený zo zvuku zosilňovača AFT S http://www.kohutaudio.sk/produkty/kompo ... fl-three-s a 3 pásmové Vienna Acoustics http://www.kohutaudio.sk/produkty/repro ... ny-edition Crystal Cable počúvali sme iba rock a Roger Waters Amused To Death bol neskutočný, celá miestnosť sa ponorila do zvuku :thumbup: sánka mi spadla obzeral som sa po miestnosti či nehrajú ešte nejaké sorrundy, počul som tam nové detaili ... priestor, muzikalita sú prednosti tohto zosilňovača :clap: Pink Floyd The Wall to isté užastný priestor, drajv, veľa detajlu,track9 Young Lust ťažký Bass pekne pod kontrolou ^:)^ Metallica black Album mál štavu :clap: V cenne do 2500 € Audia nemá konkurenciu + výborné bedne VA BEETHOVEN Baby Grand Symphony Edition super zvuk !!! ^:)^ ^:)^ ^:)^
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Audia Flight Three S

Příspěvek od Yngwie »

Audia-Flight-Three-S-600-8.jpg
Dotestováno a musím říci, že nemít už zesilovač objednaný, tak velmi zvažuji zda neušetřit značné peníze a nejít do této Audie ... má své chyby ale je velmi muzikální (a není to klišé :D). Je to taková pilulka na "Audiophilia nervosa". Není potřeba kupovat žádné drahé kabely, neboť zesilovač si parádně rozumí třeba s kabelem z běžné metráže Acoutic Revive Triple C, který jde udělat okolo vlastními silami okolo 4-5 tis. s kvalitními konektory. Prostě to hraje velmi velmi dobře bez ohledu na žánr (když vynechám metal), byť to nemá na středech kouzlo a rozlišení jako třeba Leben CS-300F .... ten zase postrádá výkon (bohužel) pro většinu méně citlivých reprosoustav (včetně Accordo).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Audia Flight Three S

Příspěvek od valderon »

..a nemít už zesilovač objednaný...mohl bych se , prosím, zeptat,s jakým zesilovačem je ta Audia porovnána? Jakou hranici kvality a ceny tato Audia atakuje? Děkuji mnohokrát za odpověď.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Audia Flight Three S

Příspěvek od Yngwie »

Bude do pár dnů na webu ... co bylo po ruce v posledních týdnech. Audionet, Leben, Luxman, Accuphase, Denon, Yamaha.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Audia Flight Three S

Příspěvek od sekal »

Já bych tipoval Luxman L-590AX (příp. Audionet SAM G2)..:cool:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Audia Flight Three S

Příspěvek od Yngwie »

590AX Mark II ... ten Audii samozřejmě převálcuje, ale taky nestojí 69 tis. Do pozornosti bych dal hlavně kablík Acoustic Revive Triple C z metráže ... za danou cenu absolutní pecka. Není potřeba u běžných komponent spekulovat nad něčím dražším.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Audia Flight Three S

Příspěvek od Yngwie »

jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Audia Flight Three S

Příspěvek od jupol »

Test som si prečítal, nie som si celkom istý, či veta o porovnateľnosti napr. s Accuphase E-260 s cenou 5.000 € je celkom na mieste a natíska sa mi otázka, či si ich vzájomne aj porovnal, nakoľko Accu dostal v STEREO 91% a v AUDIO 120 bodov?

http://www.testberichte.de/p/accuphase- ... richt.html
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Audia Flight Three S

Příspěvek od Yngwie »

S 250kou určitě a s 260kou, která je o dost lepší by to Audia možná prohrála, ale s ohledem na cenu je to zanedbatelné. Žebříčky bych bral s velkou rezervou ... lidi je mají strašně rádi, protože je to něco uchopitelného a jasně rozřaditelného, ale většina z nich je totální nesmysl .... často jsou různě ohýbány podle potřeby. Audia určitě poskytne 90% toho co Accuphase E-260 ... cena v Evropě je irelevantní, jelikož tady stojí tento integráč opravdu nehorázné peníze ... japonská cena je na půlce.
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Audia Flight Three S

Příspěvek od jupol »

Samozrejme rebríčky aj beriem s rezervou, ale na predbežné posúdenie hlavne neznámejších prístrojov je to dobré. Ak mi to vyjde, pokúsim sa Audia FT S
dostať domov (predbežná dohoda už existuje od leta) a bude to určite zaujímavé porovnať s mojím Accuphase E - 307, ktorý dostal v AUDIO 115 bodov.

http://www.bat2k1.de/Audio%20-%20Bestenliste.pdf

Je to celkom reálne, že je na úrovni tej 250.

http://www.testberichte.de/p/accuphase- ... richt.html
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Audia Flight Three S

Příspěvek od martinowsky »

Taky mam v plánu ho vyzkoušet. Otec chce nový zesak tak je to jedna z variant. Každopádně mě zaráží, ze Audia své webovky nějak neaktualizuje. Zes je na světě rok a u nich ani zmínka. Čekal jsem třeba stejnou novinku CD přehrávače.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Audia Flight Three S

Příspěvek od Yngwie »

Jejich marketing je průser holt ... nejedna firma už na to dojela, tak snad se to nestane i těmto Italům.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Audia Flight Three S

Příspěvek od martinowsky »

Mám tedy tento stroj zapůjčen a po cca 3 hodinách můžu úplně volně napsat, že kdybych nevěděl co to hraje tak tvrdím že daleko dražší a větší vykonejsi zesk. Je to velmi dobré.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
blesk666
Příspěvky: 1315
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Audia Flight Three S

Příspěvek od blesk666 »

ja mam cerstvo ich PRE mk3.2 a velka spokojnost
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Audia Flight Three S

Příspěvek od martinowsky »

Tak jsme nakonec porovnali AF Three S na 3 sestavách. Musím souhlasit s výše napsanými poznatky. Zvuk tohoto zesilovače je muzikální, detailní a člověk má pocit, že je muziky plná místnost. Výšky jsou pěkné kultivované. Bas asi trochu větší, kulatý, nenásilný. Mě se zvuk opravdu líbil. Zdar zdar zdar
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Audia Flight Three S

Příspěvek od martinowsky »

u mě v reálu
DSC_0230kop.jpg
DSC_0235-003.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
-NIN-
Příspěvky: 116
Registrován: 04 led 2014 13:27
Bydliště: Strakonice

Re: Audia Flight Three S

Příspěvek od -NIN- »

Na mě působí tenhle přístoj na pohled velmi pozitivně. Jakoby se neustále usmíval :smile: Pokud se u poslechu usmíváte oba dva, tak je vše jak má být :thumbup:
Ayon+MF+Tannoy
blesk666
Příspěvky: 1315
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Audia Flight Three S

Příspěvek od blesk666 »

gratulujem, si ho mal zapozicany za zalohu od Tykon-u? co si mal predtym?
inak vcelku zaujimave Audia robi roky nezmenene krabice a inovuje skor vnutro svojich komponentov. Toto je snad prvy krat kedy tak vyrazne zmenili design v ramci modelu. Zaujimalo by ma vcelku ako zmenili techniku proti predchadzajucemu modelu Three
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Audia Flight Three S

Příspěvek od martinowsky »

Nejde o gratulaci. Já svůj aparát neobměnil. Byl zapůjčen z Tykonu v rámci obměny sestavy mého otce. U té příležitosti pobyl i u mne doma. Já mám koncák od CA s předkem od MFA. Zde je srovnáni nemístné, páč se jedná o dvě odlišné technologie. Každopádně u mě zahrála Audi velmi, velmi dobře! Tím samozřejmě nechci tvrdit, že je to patent na zvuk. Ale v této cenovce velice skvělá věc a kdo uvažuje v této cenové hladině, neměl by mu tento stroj uniknout. Byť má zvláštní moderní zjev, který na živo vypadá lépe než na fotce.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
blesk666
Příspěvky: 1315
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Audia Flight Three S

Příspěvek od blesk666 »

ok uz chapem. kazdopadne je dobre pri hodnoteni napisat aj vztaznu uroven (s cim sa porovnavalo ake komponenty boli v zostave a akym smerom sa zvuk posunul po vymene komponentu). Potom to ma nejaku vypovedaciu hodnotu aj pre ostatnych.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Audia Flight Three S

Příspěvek od martinowsky »

Nešlo o přímé srovnání s konkretními zesilovači. Jen o zkoušku jak se zesilovač projevuje. A to jsem popsal a shoduji se víceméně s Yngwie a Soundgarden. Více by jsem se v tom nebabral. Pokud samozřejmě bude mít někdo zaráz k porovnání několik zesilovačů podobné cenové hladiny popř. konstrukce. Může napsat jak se který v jeho sestavě projevil. Toto nebylo mým záměrem. Mě jen zajímalo zda bych byl schopný vydržet se zesilovačem této ceny a výkonu. Závěr pro mě je, že mohl. I když jsem trochu dále. Toď vše.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
tsemenuk
Příspěvky: 16
Registrován: 03 bře 2015 14:11

Re: Audia Flight Three S

Příspěvek od tsemenuk »

Zdravím,

Sestava FLIII hraje skutečně výborně, ale jinak jsou tihle taloši asi pěkní bordeláři. Je totální ostuda, že webový stránky audia.it jsou evidentně dva roky neupdatovaný a tento FLIIIS model se tam vůbec neuvádí! Chtěl jsem se po roce podívat, zda už existuje i FLIIIS CD a ono to vypadá, že žádní IIIS neexistuje. Holt jaký pán, takový krám... :???:
blesk666
Příspěvky: 1315
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Audia Flight Three S

Příspěvek od blesk666 »

Audia to tak ma odjakziva. Poznam vyborne firmy (nielen audio) s mizernou prezentaciou a povazujem to za daleko lepsie ako naopak (mizeria s vybornou prezentaciou). Asi im to tak staci. (nestihaju v malom osadenstve vyrabat viac ako maju dopyt a davat to robit do Ciny (nie kazdy chce). Nie kazdy chce tiez rozsirovat a expandovat a skoncit ako Dynaudio ktore sa "ulakomilo" a predalo vacsinovy podiel Cinanom ktory povodne vyrabali pidi repraciky za par centov do notebookov.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Odpovědět