Leben CS-300F

Diskuze o integrovaných zesilovačích.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Leben CS-300F

Příspěvek od Yngwie »

Nová verze Leben CS-300F ... stejný strojek, ale nyní ještě lepší zvuk :thumbup: Je to malá kouzelná hrací skřínka, která má samozřejmě své chyby, ale je úplně zcela nekonečně zábavné ji poslouchat. Výkon stále 2x15W, ale zdá se být po paměti trošku silnější než původní XS. Zvuk se drží spíše u toho, co jsem slyšel u XS s Teslama (ty mi chutnaly nejvíce). Dominuje samozřejmě střední pásmo a basy nejsou pod takovou kontrolou jako u silného tranzistoru, ale co na tom, když člověka baví poslouchat a lustrovat sbírku CD. Vřele doporučuji každému, kdo kouká po malém integráčku za ještě rozumné peníze. :thumbup:

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Mamut
Příspěvky: 296
Registrován: 29 pro 2010 23:09

Re: Leben CS-300F

Příspěvek od Mamut »

Sláva bustrovanejm kytarám a rychlejm bicím!!!!
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Leben CS-300F

Příspěvek od Yngwie »

Mamut píše:Doufám, že se letos už dočkám :thumbup: http://translate.google.cz/translate?hl ... 6bih%3D419
Neváhej:)... ty nové lampy hrají jinak, ale pro mé ucho lépe. S Contrastama je ojedinělá synergie ... chystám se pak sesmolit nějaký elaborát na toto téma ... není dokonalý ale má zatracený sexappeal :mrgreen: S AKG 701 to hraje jako víno ... nepamatuji, kdy jsem měl sluchátka 4 hodiny na uších.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Leben CS-300F

Příspěvek od Dieter Burmester »

By me zajimalo, zda to dokaze rozhybat Accorda :angel:
Dieter Burmester
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Leben CS-300F

Příspěvek od efičák »

Dieter Burmester píše:By me zajimalo, zda to dokaze rozhybat Accorda :angel:
Na výstavě hrály Accorda s lamponěm Mekintoš a nestíhal. Nedokrmené...
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Leben CS-300F

Příspěvek od Dieter Burmester »

No prave, citlivost Accordů neni nejvetsi :crazy:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Leben CS-300F

Příspěvek od Yngwie »

Accordo hrají nejlépe s velmi silným zesíkem ... je to zvláštní, když to ladil na lampových Einsteinech ... asi to byly nějaké jejich nejvyšší monobloky :mrgreen:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Leben CS-300F

Příspěvek od Dieter Burmester »

Monobloky to nebyly, ale asi ten Ajnštajn hraje ináč. Ja je neslysel hrat s nicim jinym nez s 032kou (a 082kou u Valdy), proto jsem se ptal.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Leben CS-300F

Příspěvek od pajuna »

efičák píše:
Dieter Burmester píše:By me zajimalo, zda to dokaze rozhybat Accorda :angel:
Na výstavě hrály Accorda s lamponěm Mekintoš a nestíhal. Nedokrmené...
Letos na vystave hraly Accorda s lampacem Jadis a me se to libilo :smile:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
SoundRebels
Příspěvky: 110
Registrován: 22 lis 2013 22:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Leben CS-300F

Příspěvek od SoundRebels »

Fenomenální zesilovač, mnohem lepší než předchozí verze.
Obrázek
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Leben CS-300F

Příspěvek od Dieter Burmester »

pajuna píše:Letos na vystave hraly Accorda s lampacem Jadis a me se to libilo :smile:
Vidis, mne vubec. Zdalo se mi to takove zdechle (oproti tomu, jak znam jejich zvuk s jinymi zesilovaci). Mozna ta eficakova nedokrmenost...
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Leben CS-300F

Příspěvek od fox »

Mi se zase líbí původní verze Leben CS-300, protože je zde možnost kombinovat přístupné elektronky. Teď hraji na Tesla E83CC a na výkonovém stupni s NOS ruskými vojenskými ekvivalenty EL84. Pokaždé se zvuk změní, jako kdybych vyměnil zesilovač. Tím se dá dolaďovat celý řetězec. :D

Obrázek
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Leben CS-300F

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jo jo lampy...perfektni na hrani. Snad do nich taky jednou dorostu :D
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Leben CS-300F

Příspěvek od Yngwie »

fox píše:Mi se zase líbí původní verze Leben CS-300, protože je zde možnost kombinovat přístupné elektronky. Teď hraji na Tesla E83CC a na výkonovém stupni s NOS ruskými vojenskými ekvivalenty EL84. Pokaždé se zvuk změní, jako kdybych vyměnil zesilovač. Tím se dá dolaďovat celý řetězec. :D
Mně se také líbí starší verze XS s Teslama EL84 asi nejvíce (hodně mi připomíná charakterem můj konec), ale to Fko není vůbec špatné ... brumí na sluchátka výrazně méně než předchozí verze a hraje definitivně s větším detailem. Škoda, že jsem neměl čas a možnost u toho nového vyzkoušet jiné lampy.
Patmann
Příspěvky: 111
Registrován: 09 úno 2012 16:11
Bydliště: Štramberk

Re: Leben CS-300F

Příspěvek od Patmann »

Teda chlapi, zacinam mit moc chut, porovnat to s tim mym Audiomatem, meli byste nekdo chuť?
Pro-Ject RPM 10.1, Sumiko Bluepoit 2., CD Leema Acoustic Antila, Accuphase E305, Beovox MS150, Sonus Faber Toys Tower
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Leben CS-300F

Příspěvek od fox »

Určitě to můžeme vyzkoušet.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Leben CS-300F

Příspěvek od adrian »

fox píše:Určitě to můžeme vyzkoušet.
Uz bola porovnavacka? Zaujimalo by ma ako to dopadlo... :D
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Leben CS-300F

Příspěvek od Yngwie »

Po delším období je opět doma na chvíli na návštěvě Leben CS-300X s lampami Mullard EL84. Je naprosto fantastické, co z toho malého integráče s výkonem 15W na kanál "leze". Dneska jsem projel nějaká DSD (David Oistrakh - Beethoven Violin Concerto), Dire Straits (Love Over Gold - DSD Japan) nebo Jeff Beck (Blow by Blow - DSD). Výkon je velmi skrovný a co si budeme povídat, občas je to znát ... na Harbeth SHL5 Plus to ale Leben velmi dobře kamufluje a vynahrazuje "pohádkovým" zvukem. I po několika letech zkoušení různých integráčů vidím CS-300 jako opravdu vyjímečný kousek :thumbup:
IMG_0789.JPG
P.S. - Je nutnost dobrat dobře bedny ... překvapivě na malých Harbeth P3ESR nezvládá výkonem a na SHL5 Plus (nominálně 8 Ohmů) je bez problému.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět