Sluchatkove zesilovace - typy a tipy

Diskuze o sluchátkových zesilovačích.
Odpovědět
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Sluchatkove zesilovace - typy a tipy

Příspěvek od pajuna »

Sluchatkovy sraz me inspiroval k pruzkumu tady na foru, tykajici se zakladni otazky, kdo pouziva jaka sluchatka a na jakem sluchatkovem zesilovaci, strucne hodnoceni spokojenosti. Docela me to zajima a take bych rad casem koupil lepsi (mysleno lepsi nez mam :smile: ) sluch. zesilovac domu ke svym Sennheiser HD595. Posloucham spise sporadicky jednou za x-tydnu, ale prece...

Tudiz...diky za odpovedi

1. Jaka sluchatka pouzivate?
2. Jaky sluch. zesilovac pouzivate?
3. Co byste mi doporucili v cene cca +-10k CZK (proc, zkusenosti, charakter, dobre kombinace...)?

1. Obrázek
2. Obrázek
3. ?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Sluchatkove zesilovace - typy a tipy

Příspěvek od Mark Levinson »

Jardo,
co říkáš na tento DAC/sluchátkový zesilovač? Cena nového kusu je asi nad limit Tvého rozpočtu, ale z druhé ruky se dá sehnat i za tuto sumu. A se Sennhiesery si dobře rozumí, slyšel jsem v kombinaci s HD-650 a bylo to výborné.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Sluchatkove zesilovace - typy a tipy

Příspěvek od MB »

http://aukro.cz/da-prevodnik-benchmark- ... 44776.html uz je trosku viac ako +-10000Kc , a to je to z druhej ruky...
DAC-1 nie je spatný ako DAC, ale mne na nom skor vadí nemoznost zapojit analogový vstup, ako tam zapojím gramec/deck???
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Sluchatkove zesilovace - typy a tipy

Příspěvek od MB »

Inak riešim rovnaky problém...

1. Takže ja mám HD650 s Cardasom Headphone Cable, na ceste su Denon AH-D7000, chcem používat doma oboje a zbavit sa nechcem žiadnych
2. Momemntálne Pro-Ject Headbox SE
3. Tento problém riešim, myslel som, že mi zraz pomože, ale DIY konštrukcie ja nemusím a kúpou Lebena by som strojnásobil cenu svojej zostavy
Mam v merku oka už spomínaný DAC-1 , ale dovod prečo som ho ešte nekúpil je zrejmý (riešenie je samozrejme Benchmark DAC1 PRE). Chcem vyskúšat Graham Slee SOLO SRG MK II a pár dalších sluchátkačov (napr. Casea Lyra).
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Sluchatkove zesilovace - typy a tipy

Příspěvek od MB »

Pajuna:

Na toho Vincka si sa už pozeral? By ti to doma ladilo (aspon okom)

Vincent KHV 1
Obrázek
Obrázek
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Sluchatkove zesilovace - typy a tipy

Příspěvek od Mark Levinson »

Benchmark dělá několik modifikací, takže je potřeba uvážit z čeho by se tam zvuk pouštěl. Ale MB má pravdu, že už by se tam hůř pouštěl např. gramofon. Pokud by se mělo jednat o čistě sluchátkový zesilovač, tak můj favorit je Lehmann Black Cube Linear. Cena je sice někde okolo 700,-€, ale zvukově výborný zesilovač.


Obrázek
Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Sluchatkove zesilovace - typy a tipy

Příspěvek od pajuna »

Diky za priklady a nazory, kluci.
Mam obdobnou uvahu jako MB, nemam nijak zvlast vycleneny rozpocet, ale nemam chut do toho davat hodne penez, posloucham na sluchatkach malo, ale chtel bych ten retezec postupne zlepsit.
Ten Benchmark mel tusim Peer, ze? Vincka znam ale neslysel jsem ho, vubec nevim jak to hraje, ale hybrid ci lampa by me vyhovovala. Zajimava muze urcite byt Casea, cetl jsem uz par dobrych recenzi.
V soucasne dobe mam do sluch.zes. pouze zapojen CDP.
V pripade, ze vyzkousite neco osobne co stoji za uvahu, dejte mi vedet ;)
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
knopi
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2011 19:33
Bydliště: Praha

Re: Sluchatkove zesilovace - typy a tipy

Příspěvek od knopi »

V zahraničí je velmi chválený německý Violctric V200
Obrázek

Anedio D1
Obrázek

Burson 160D
Obrázek
Mytek Brooklyn DAC, Blipo, XLR & power kabely
Uživatelský avatar
knopi
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2011 19:33
Bydliště: Praha

Re: Sluchatkove zesilovace - typy a tipy

Příspěvek od knopi »

Se omlouvám sem ten obrázek už nestihl zmenšit.
Mytek Brooklyn DAC, Blipo, XLR & power kabely
Uživatelský avatar
knopi
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2011 19:33
Bydliště: Praha

Re: Sluchatkove zesilovace - typy a tipy

Příspěvek od knopi »

A ještě sem to cenově trochu přestřelil :silent:
Mytek Brooklyn DAC, Blipo, XLR & power kabely
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Sluchatkove zesilovace - typy a tipy

Příspěvek od MB »

Trochu :ymparty:
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Odar

Re: Sluchatkove zesilovace - typy a tipy

Příspěvek od Odar »

Za 10 000 CZK mas Final PRE4 od PMA, ak ti nevadi DIY http://web.telecom.cz/macura/pre4.htm Dava to do klasickej Modushop skatule http://web.telecom.cz/macura/dispre2_final_cz.htm
Osobne som mal Dispre II v4 od PMA k AKG K701. Vyhrady som nemal ziadne. PRE4 bude charakterom zrejme dost podobny.

Momentalne mam BB-DAC od Tomasa Ticheho. Tam je cena ale inde.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Sluchatkove zesilovace - typy a tipy

Příspěvek od bigjoe »

Hlásím Sennheiser HD 600 s Cardas Headphone Cable. Koupil jsem je v době, kdy už byly v prodeji HD 650, ale na mne působí HD 600 méně efektně a více pohodově. Krmím je zesilovačem CREEK OBH-21 SE a je naprostá spokojenost. Můžu je poslouchat velmi dlouho a neunavují.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Odpovědět