Brinkmann Edison

Diskuze o phono předzesilovačích.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Brinkmann Edison

Příspěvek od Mark Levinson »

V posledním čísle Stereo je test hybridního phono předzesilovače Brinkmann Edison. Mimo to, že je to ohromný krasavec, tak získal i 100% za zvuk při ceně 9.000,- €. Má externí napájecí zdroj, vrchní kryt je ze skla, v žebrování po stranách jsou lampy. Vstupy i výstupy cinch i XLR! Jednoduchý až strohý, ale krásný design.
Brinkmann, špičkové gramofony i phono.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Mark Levinson
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Brinkmann Edison

Příspěvek od anawak »

Tento phono predzosilovac je zvukovo lepsi ako AUDIO RESEARCH PH8. A to podstatne!! Hlavne ide o cistotu prejavu, mikrodynamiku a v neposlednom rade o akceptovatelnost prenosiek. Je omnoho "mierumilovnejsi" k prenoskam nizsich kategorii ako ARC.

Pri porovnani s ARC REF Phono 2 , straca na priestore a detailoch. To je ale uz kategoria o level (a hlavne cenovo) vyssie ako PH8.

Inak som to este porovnaval s OCTAVE a nemam co dodat okrem zdvihnuteho palca. :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Excelentny phono zosiovac. Excelentny pomer vykon - cena.

K spracovaniu sa ani nejdem vyjadrovat lebo ARC ( aj ked tuto znacku milujem) popri nom vyzera ako "chudobnejsi brat spod mosta".

Vsetka cest tomuto produktu.

TEN KTO KOUPI - NEPROHLOUPI!!!!! Plati 1000 nasobne. Odporucam 10 z 10tich.

Testovali sme to na SME 20/12a Transrotor Rondino Nero
Lyra Kaleos, Clearaudio Stradivari, Transfiguration Spirith
Arc Ref Phono 2, Arc PH8, Arc PH6, Brinkmann Edison, Octave Phonomodul, PASS XP 25, Accuphase 27, ARC Phono 2 SE
Wilson Audio Sasha, Dynaudio consequence edition, Avalon Isis, BW 800 Diamond
McIntosh MC 1,2 kW, Mc 601, ARC REF 610 T, Arc 250, EC AW 600 NEMO, Aesthetix Atlas mono
Kablovacka od kimberu
Filter od Shnyata Research

este raz na zaver: BRINKMANN je TOP !!!
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Brinkmann Edison

Příspěvek od Frogyman »

Je tady někdo s aktuálnější zkušeností s Brinkmann Edison? Zajímalo by mne pár věcí, nejen srovnání s ARC REF2.
Klidně SZ. Děkuji!
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Brinkmann Edison

Příspěvek od Mark Levinson »

zabiny007 píše: 24 bře 2021 08:27 Je tady někdo s aktuálnější zkušeností s Brinkmann Edison? Zajímalo by mne pár věcí, nejen srovnání s ARC REF2.
Klidně SZ. Děkuji!
Sašo,
osobní zkušenost nemám, ale gratuluji ke koupi tohoto vynikajícího předzesilovače, který získal jen ta nejlepší hodnocení napříč celým hifi světem. Prosím Tě, mohl by jsi napsat své poslechové poznatky, případně porovnání s ARC REF2? Rozdíly ve zvuku či důvody, které Tě vedly k výměně phona ARC REF2, což je také vynikající předzesilovač.
Dík a za mne palec nahoru :thumbup:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Brinkmann Edison

Příspěvek od Frogyman »

Ahoj, důvody jsou dlouhodobé - "potřebuji" :lol: :angel: další rameno a řeším, zda to bude ještě jeden gramofon, nebo udělám přestavbu gararda na 3 ramena. No a s tím souvisel chybějící phono vstup, které lze řešit buď zakoupení nového, nebo najít nějaký s více vstupy. A když jsem to řešil s jedním obchodníkem ve Francii, nabídl mi na test EDISON se třemi vstupy, který zrovna vykoupil protiúčtem.
První dojmy byly rozpačité - u ARC není pomalu co nastavovat - dvě hodnoty zisku a pár hodnot odporu. U brinkmann je toho mnohem více a je to opravdu bojovka najít správné hodnoty. Je zde totiž 12 vstupních odporů, 16 hodnot zesílení a krom toho lze vše provozovat na RCA nebo XLR, u kterého se dá prohodit fázování a vše lze ještě navíc hrát přes integrovaný trafo (vinutí 1:1) nebo bez něj. Nejnáročnější je najít ideální kompromis. Když jsem totiž zvuk naladil podle desky A a dal desku B, bylo to neposlouchatelné. Když se to však vše správně nastaví, je zvuk mnohem čistší, detailnější, preciznější a dokonalejší, než s ARC, i když za cenu opravdu dlouhého hledání a nastavování. Ve finále jsem vyhodnotil jako nejlepší variantu s externím trafem, kdy Brinkmann ARC přehrál. A to i přes to, že zatím hraji jen "na půl plynu". Nyní čekám na výrobu speciálních XLR SUT pro jednotlivé přenosky, postupně sháním XLR phono dráty, které nahradí stávající RCA a pak ještě pošlu Brinkmann do továrny, kde mám domluven upgrade na nejnovější verzi.

BTW: Z Brinkmann jsem tak nadšen, že kdyby byla doba normální, už mám doma od nich i line preamp... :cool:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Brinkmann Edison

Příspěvek od Mark Levinson »

Sašo, díky moc :thumbup:
Mark Levinson
Odpovědět