Atoll P200

Diskuze o phono předzesilovačích.
Odpovědět
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Atoll P200

Příspěvek od MB »

Včera som bol zapožičat od p.Černohorského v Svensounde Atoll P200, predáva ho ako demo pristroj zo zlavou.
Je určená pre znameho ktorý hififora moc nesleduje už nemá moju RI-Audio PH-1, a nema ani cez čo hrat.

V každom prípade som to včera skušobne zapojil doma (retazec Denon DL-304->Kuzma Stabi+Stogi->VDH 501->Atoll P200->strieborny Proklass A/V kabel made by Pytell(momentalne som ziaden iny kabel doma dlhsi ako 0,5 nemal)->Sony TA-E90ES->SUPRA EFF-IXLR+->Sony TA-N90ES->KK 8PR a nakoniec moje Bowersy)....a bol som fakt milo prekvapeny, bas hutny a cisty, trosku sice tahavejsi, ale nie nejak moc, teplé stredné pásmo, proste krasny analog.
Viem, ze s cenovkou 5xxx Kc to na Highend forum nepatri, ale ako alternativa k Pro-jectom vyborne, prebehlo rychle porovnanie s MC vstupom na Sony TA-E90ES (bez komentara v neprospech pre Atoll , ale to uz som si zvykol :mrgreen: ).

Včera (pred zapojenim) som sa bavil s Mirkom (Pytell) o tomto Atolle, ten potvrdil, ze MM cast dobra ale MC nic moc, musim povedat, ze po tejto vete som to "nic moc" tak nejak ocakaval, preto som ostal prijemne prekvapeny ako si to rozumelo. Uz davno tak nepotesila taka mala vecicka za par korun

V kazdom prípade dnes pojde Atoll k pravdepodobnemu majitelovi na Thorens TD-295MK(nieco, tusim 5) a Grado Green, takze MI prenoska do MM vstupu, som na to moc zvedavy, majitel je zvyknuty na moju "pastiku" a ma na ceste prenosky Denon DL-103R z USA

Nahravky : LP - Pink Floyd-Dark Side Of The Moon-MFSL, LP - Pink Floyd - Relics - Japan 2.press (iba Julia Dream a Nile Song) a LP Heart - Bad Animals (japan press digital recording)

Fotky nemam, ale fotil to Rowing v 2009...

Obrázek
Obrázek
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Atoll P200

Příspěvek od MB »

PS: A nesmiem zabudnut na to hlavne...Made in France, na fotke je to pekne vidiet
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Atoll P200

Příspěvek od MB »

Tak buduci majitel vyzeral včera spokojne, ani sa mu necudujem, uz 2 tyzdne počuval svoje japonske LP cez "tkanicku" a priamo do MM ->Denon - PMA1500AE...opat sme dali MFSL DSOTM, potom japonsky press The Wall, potom Kabat a ich veledielo Devky ty to znaj :mrgreen: a myslim, ze padla aj nejaka Tublatanka...potom som bohužial musel letiet po svoju drahu polovičku (tiež made in france \m/ )
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Odpovědět