Luxman EQ-500

Diskuze o phono předzesilovačích.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Luxman EQ-500

Příspěvek od Dieter Burmester »

Luxman jiz pred casem vypustil do sveta svuj nejnovejsi flaskovy phono predzes s oznacenim EQ-500. Podle recenzi to vypada na zvukovou bombu, step-up trafa pro MC prenosky integrovana jiz v pristroji :thumbup:

Obrázek

Stereophilni recenze:
https://www.dropbox.com/s/2mhdi9x8nbb71 ... w.pdf?dl=0

SoundStage recenze:
http://www.soundstageultra.com/index.ph ... nt-reviews
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Luxman EQ-500

Příspěvek od Yngwie »

Bohužel dosti drahá věc v Evropě. Snad okolo 170 tis. Ale rád bych to slyšel ... vypadá to, že Lux je ve formě na všech frontách.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Luxman EQ-500

Příspěvek od Dieter Burmester »

U nas pry za 159.500 Kc vc. DPH :thumbup:
Dieter Burmester
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Luxman EQ-500

Příspěvek od efičák »

Sedum triod, ke štěstí?
Vítám odvážný přístup. Trafa jsou zvukově vynikající způsob k vyřešení zesílení MC LO pro elektronky. Ale musí se to s nimi umět.

Jinak se milovníci elektronkových Phon uchylovali k MC přenoskám se středním a vyšším výkonem, nebo MM, což je škoda.
Ty nejjemnější detaily jsou výhradně v MC LO přenoskách.

Design EQ-500 je líbezný, přístroj bude správně topit. Cena je teda pořádná, jsou dostupnější lampáče třeba i s trafy a Mundorfy ale není jen jediné hledisko cena / výkon.

Je tu i krása, věrnost k značce a design. Ovládání tří gramofonů, nebo gramofonu s třemi ramínky :smile: , přehledné ovládání a kouzelné ručičky. Nepomohou s měřící deskou nastavit azimut přenosky na ramínku?
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Luxman EQ-500

Příspěvek od Dieter Burmester »

No jednou jsem to tak zkousel na luxmanim integraci, ze jsem pustil kilohertz z desky a steloval azimuth tak, aby byly rucicky stejne. To se povedlo, ale kdyz jsem si to pak nasledne premeril softwarem doktora Feickerta, tak jsem si za ten napad nafackoval :lol: Buh vi, jak presne ty rafiky ukazuji :smile:

S trafama dela Luxman phona odjakziva, tohle me ani neprekvapuje. Jinak k te cene...mne uz snad ani vysoka neprijde, kdyz uvazim tri vstupy (skoda ze ne v symetrice) a tri vystupy a s nejvetsi pravdepodobnosti opravdu spickovy zvuk.
Dieter Burmester
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Luxman EQ-500

Příspěvek od efičák »

Dietere, ty máš Adjust+ ? Hezký... To je nejvíc.

Aha, takže rafičky ručičky ne, je to jen potěcha pro oči.

Píši to díky Peerovi, který mi zapůjčil DIY phono z německých modulů, trošku podobné EQ-500.
4 x 12AX7 a 2 x 12AU7 zapojené bez celkové ZV.
Hrálo to plně, barevně a detailně, jen šum triod byl znatelný a rozptyloval.
A právě MC přenoska se středním výkonem 0,8 mV zněla excelentně, třeba synfonie byly strhující jako nic podobného z křemíku.
Ale po čase jsem se stal přecitlivělý k šumu a phono mě přestalo bavit. Moje chyba, protože to chtělo step up trafo ! :-?
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Luxman EQ-500

Příspěvek od Dieter Burmester »

No ja pochopil uz v zacatcich, ze kdyz gramec, tak jedine peclive serizeny. A k tomu je potreba mnoho drahych a presnych nastroju vcetne Adjust +, protoze i ten Fozgometer temer drahy jako Adjust + Pro mereni pro potreby spravneho nastaveni azimuthu neprovadi spravne (podle Fremera). Ta obsese u mne dosla tak daleko, ze jsem provedl jednu z nejhruznejsich veci, jakou lze vubec v zivote provest, a to instalaci Windows na jablecny computer (starsi a v podstate nepotrebny kus) :lol: Nerikam, ze to nelze podle raficek nastavit, ale Luxman 505u a jeho rafiky k tomuto ucelu nebyly vhodne (mozna jen nedostatek konkretniho kusu). Kazdopadne bych chtel EQ-500 nekdy v komplet luxmani sestave slyset, to bych mozna vzal i flasky na milost :mrgreen:
Dieter Burmester
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Luxman EQ-500

Příspěvek od efičák »

Dieter a flašky? To bys zhřešil! Starý pán byl jen polovodičový.

Já jsem pro to, aby zvuk nahrávek hrál lépe než je nahraný, nebo alespoň neunavoval.
To je jistě individuální takže každý to své.

Flašky ve phono předku mají kouzlo, je-li dobré zapojení a to neumí každý. (*)

Taky bych rád EQ-500 slyšel nejen na Luxí sestavě. Recenze je povzbudivá kéžby to tak bylo. Pak je cena prostě odpovídající, vyvinout nové zapojení a otestovat všechny kombinace trafíček a triod, to taky není levné.

Flaška v tom zdroji nebo usměrnění. Mohli tam dát jen švába ,ale oni ví co hraje.
:ympeace:
Zvuk dobrý - všechno dobré
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Luxman EQ-500

Příspěvek od valderon »

Nemáte někdo od té doby svoji osobní zkušenost? Nebo alespoň z doslechu od jinych? Jakékoliv info. Klidně i sz. Nebo ještě, nevíte, jestli 500vku někdo má v ČR, případně některý prodejce? Děkuji.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Luxman EQ-500

Příspěvek od Frogyman »

Osobně by mne zajímala zkušenost pri srovnávání EQ500 vs CANOR tp 306 vr..
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Luxman EQ-500

Příspěvek od valderon »

Zabiny007 : tak mít takovou možnost, to by bylo srovnání snů. Aspoň pro mě určitě. Ale zdá se, že s Luxman eq-500 nikdo zkušenost nemá... Natož srovnání.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Luxman EQ-500

Příspěvek od Yngwie »

https://hifilivemagazine.com/luxman-eq-500-3/

španělsky

Neutralita, velká transparetnost a perfektní prostor .... testováno na Kuzma XL4, MC Ikeda Kai na raménku AirLine. Osobně si myslím, že pro běžný gramec a zes. na úrovni 590AX je to trošku "overkill". Takové phono RCM Sensor 2 stojí třetinu a s ML Labs Shilabe/Kansui to hraje až se rolují ponožky. Samozřejmě Luxman je moc krásný, a pokud má někdo více přenosek, tak mu asi přijde ta výbava vhod ... nemluvě o možném "upgrade" lamp z JJ na nějaké pěkné NOS.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Luxman EQ-500

Příspěvek od Dieter Burmester »

Nevyhoda tohoto prednesu je velmi mala schopnost prizpusobit se MC prenoskam, ktere vyzaduji vetsi odpor. Toto je japonsky predzesik nejlepe fungujici s nizkoohmovymi japonskymi prenoskami. Treba takove Benzky (a jine znacky) k obrazu vyrobce doladit nepujde, coz je tedy pekna skoda :sad:
Dieter Burmester
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Luxman EQ-500

Příspěvek od valderon »

Yngwie: Asi máš pravdu, že je to overkill. Ale dokud to člověk nezkusi, tak neví. Stejně tak je overkill i CANOR tp 306 vr+, bráno papírově a cenovkou. A jak to na mé sestavě úžasně hrálo...
Ale je tady více otazníků. Recenze, snad všechny :smile:, jsem samozřejmě četl, i fóra. Ale není nad osobní zkušenost. Nejvíce se mi "nelíbí", jak všichni zmiňují podmínku zahřátí(hodiny) , aby to dobře hrálo. To se mi zdá nekonfortni.
Dieter: Ano, horší přizpůsobení prenoskam, to mě taky napadlo a vrtalo v hlavě, protože tomu až tak dobře nerozumím, takže děkuji za poznatek a potvrzení mé domněnky.
A u Valdy jste ho nikdo neslyšel?
Kluci, každopádně moc děkuji za postřehy ^:)^
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Luxman EQ-500

Příspěvek od Yngwie »

valderon píše:Yngwie: Asi máš pravdu, že je to overkill. Ale dokud to člověk nezkusi, tak neví. Stejně tak je overkill i CANOR tp 306 vr+, bráno papírově a cenovkou. A jak to na mé sestavě úžasně hrálo...
Ale je tady více otazníků. Recenze, snad všechny :smile:, jsem samozřejmě četl, i fóra. Ale není nad osobní zkušenost. Nejvíce se mi "nelíbí", jak všichni zmiňují podmínku zahřátí(hodiny) , aby to dobře hrálo. To se mi zdá nekonfortni.
Dieter: Ano, horší přizpůsobení prenoskam, to mě taky napadlo a vrtalo v hlavě, protože tomu až tak dobře nerozumím, takže děkuji za poznatek a potvrzení mé domněnky.
A u Valdy jste ho nikdo neslyšel?
Kluci, každopádně moc děkuji za postřehy ^:)^
To je stejné jako u Lebena ...každá recenze tvrdí, jak je potřeba alespoň 20 minut zahřát, ale v praxi to hraje dobře hned ... za těch 20 minut jsou to už jen kosmetické změny ve zvuku.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Luxman EQ-500

Příspěvek od aretax »

valderon píše:Yngwie: Asi máš pravdu, že je to overkill. Ale dokud to člověk nezkusi, tak neví. Stejně tak je overkill i CANOR tp 306 vr+, bráno papírově a cenovkou. A jak to na mé sestavě úžasně hrálo...
Ale je tady více otazníků. Recenze, snad všechny :smile:, jsem samozřejmě četl, i fóra. Ale není nad osobní zkušenost. Nejvíce se mi "nelíbí", jak všichni zmiňují podmínku zahřátí(hodiny) , aby to dobře hrálo. To se mi zdá nekonfortni.
Dieter: Ano, horší přizpůsobení prenoskam, to mě taky napadlo a vrtalo v hlavě, protože tomu až tak dobře nerozumím, takže děkuji za poznatek a potvrzení mé domněnky.
A u Valdy jste ho nikdo neslyšel?
Kluci, každopádně moc děkuji za postřehy ^:)^
Každý jeden prístroj hrá lepšie, keď sa zahreje, resp.keď sa vyrovná jeho vnútorná teplota. Všetky súčiastky sú od výroby dimenzované na "izbovú" teplotu, t.j. cca 20°C. Dobrý konštruktér pri ich navrhobaní však uvažuje s ich pracovnou teplotou.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Luxman EQ-500

Příspěvek od valderon »

Kluci, s tou teplotou si toho jsem vědom. Měl jsem roky lampy, teď Áčko, takže vím . Ale z těch recenzí, které jsem četl, mi to vychází tak, že (a teď to záměrně prezenu, tak to berte s rezervou) když to je studený, tak to nehraje vůbec dobře (údajně tupý zvuk, bez detailu, bez prostoru, drsné výšky), a až se to zahřeje, potom teprve vše rozkvete. Z toho textu jsem vyčetl důraz, poukazujici na velký rozdíl stavu před a po zahřátí. Větší důraz, než kdy jindy, v jiných recenzích na jiné hifi. Proto jsem chtěl znát názor někoho, kdo to slyšel, nebo má jednoduše zkušenost. Ale asi to nechám u ledu. Pokud se někdy k tomuto phonu dostanu, poslechnu, potom se budu rozhodovat. V tuto chvíli jsem velmi spokojen a nebudu do své sestavy naslepo hrabat. Vše odstartoval inzerát a tak jsem chvíli zvažoval :smile:. No co, alespoň se to tu rozvirilo, takové strojky si to zaslouží. A třeba se to bude někomu v budoucnu hodit.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Luxman EQ-500

Příspěvek od aretax »

Neuvažoval si aj o McIntosh MP100 (2450 €), alebo MP 1100? Ten druhý je síce drahý (9800€), ale dá sa kúpiť za cca 6000 - 7000 €. Ja mám phono predzosilňovač integrovaný v predzosilňovači C2500 a so naozaj veľmi spokojný. Mal som ich viac (Electrocompaniet, Jeff Rowland Cadenze, skúšal som aj ProJect RS, Pass Labs 15 a Canor 306). Canor 306 hral síce super, ale iba jeden kanál. Keďže výrobca mal problém závadu vyriešiť - podľa slov zástupcu Canor sa im neoplatilo prevziať z Bratislavy na reklamáciu jeden prístroj, ale muselo sa čakať na väčšiu objednávku (jednalo sa o nový stroj), tak som od kúpy odstúpil. Vtedy mi to bolo ľúto, lebo u predajcu hral naozaj vynikajúco, ale keďže firma Canor nemala cca 20€ na poštovné, aby stroj vymenili a potichu sa hanbili za to, čo chceli predať, "poďakoval" som sa im za ochotu - predsa nemôžem firme narobiť vážne existenčné problémy a stroj som vrátil predajcovi. Teraz som naozaj spokojný, lebo integrovaný phono v McIntosh hrá naozaj skvelo.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Luxman EQ-500

Příspěvek od valderon »

O Mekovi jsem neuvažoval. Já vlastně opravdu o ničím neuvažoval :smile:. Jen se objevil (byl mi podsunut :lol:) inzerát na toho Luxmana eq-500 a začal jsem zjišťovat co a jak. Ale na slepo do toho nejdu ani náhodou. Navíc, v tuto chvíli jsem opravdu spokojený s tím co mám ^:)^.
Toho Canora 306 jsem doma slyšel taky. Hraje to tak, že už člověk nic neřeší, jinak to popsat neumím. Jen jsem prohlásil, že "ták, a teď se zastavil čas" a jen posloucháš. Slyšeli to další 2. Canor je skvělý phono. Čest. Věřím, že i Mek je skvělý, ale taky 2x dražší, tam už musí být očekávání kvality.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Luxman EQ-500

Příspěvek od Dieter Burmester »

Skvele hrajicich predzesu se najde spousta, nejhorsi je moznost vyberu :lol:
Dieter Burmester
Odpovědět