Pro-ject Phono Box RS

Diskuze o phono předzesilovačích.
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od slayers »

Jen rychlý poznatek. Zvukově i když je čerstvě z krabice spokojenost a zatím bez veškerých problémů. Zkouším možná nastavení k MM Black, do budoucna v plánu napájení. Děkuji za rady a poznatky :thumbup: .
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od ivanb_cko »

upřímně mám jedinou radu k tomuto předzesu - zbav se ho jak jen to jde. Pro mě velké zklamání z kvality stroje samotného - rád se porouchá, oprava bohužel na dlouhé lokte a zas tak skvělý zvuk z toho neleze :( Snad Ti nekazím moc radost, ale jsou opravdu mnohem kvalitnější stroje (i do zvuku..)
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od Janik »

Ja posielam pj rs Rixovi. Urobíme merania, navrhne lineárny zdroj a urobí ešte nejaké úpravy. Potom napíšem :thumbup:
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od terahera »

ivanb_cko píše: 30 kvě 2021 11:08 upřímně mám jedinou radu k tomuto předzesu - zbav se ho jak jen to jde. Pro mě velké zklamání z kvality stroje samotného - rád se porouchá, oprava bohužel na dlouhé lokte a zas tak skvělý zvuk z toho neleze :( Snad Ti nekazím moc radost, ale jsou opravdu mnohem kvalitnější stroje (i do zvuku..)
Docela drsný verdikt :roll: Jako všude,i zde se může stát,že nějaký ten kus z celkového množství je špatný.Na druhou stranu,znám více kluků,kde naopak je RS velkým přínosem a jsou nadmíru spokojeni :cool: A jako u všeho v hifi,co u jednoho je zklamání,u druhého je naopak velký přínos :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od blesk666 »

ja som mal predtym Mofi Studiophono a cakal som podla referencii vcelku vyrazny pokrok, ktory sa az tak velmi na prvy dojem nekonal. Dlhsim porovnavanim bolo poznat ze tonalitou sa velmi nelisia, ale PJ ma o nieco viac detajlu a o nieco vatsi odstup sum/hluk ako s Mofi, takze som nakoniec spokojny
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od Dasta »

Janík,
až budeš mít hotovou úpravu,rad bych ten preamp phono chtěl porovnat se svým.
Byl bych ochoten přijet,byl by to problém?
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od Janik »

Dasta píše: 30 kvě 2021 16:44 Janík,
až budeš mít hotovou úpravu,rad bych ten preamp phono chtěl porovnat se svým.
Byl bych ochoten přijet,byl by to problém?
Jasne dohodneme sa. Svokru mam v Litomysli tak keď sa budeme k nej chystať dám ti vedieť. By som zabehol.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od terahera »

Tak to by bylo super,kdyby tohle vyšlo :clap: Sám jsem zvědavý na výsledek :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
macher
Příspěvky: 118
Registrován: 05 črc 2014 10:29

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od macher »

Janik píše: 30 kvě 2021 12:08 Ja posielam pj rs Rixovi. Urobíme merania, navrhne lineárny zdroj a urobí ešte nejaké úpravy. Potom napíšem :thumbup:
Pokud se budes s Rixem domlouvat, tak si urcite nech udelat nejakou lepsi patici (kvuli cyklum vymeny) a hlavne se zbav te opa2134. O tom operaku se da rict jenom jedine pozitivum, a to, ze je levny. Jinak bych musel jenom kritizovat.

A jedna z rad, ze je lepsi se toho zbavit a rovno poridit neco lepsiho mi prisla jako nejlepsi reseni. Soucet cena vylepseni + cena prodeju da mozno budget za lepsi strojek bez prace kolem toho.
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od Janik »

Osobne si nemyslím, že to je tak zlý stroj ako to popisujes. Samozrejme sú lepšie ale čo som si robil prieskum bavíme sa už o úplne inej cenovke (nové zariadenie nie bazár).
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od terahera »

macher
Poraď tedy,když je lepší se phona RS zbavit,co v podobné cenové bys doporučil,myslím tedy phono s podobným podáním zvuku a s možností uvést téměř jakoukoliv přenosku.Předem díky :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od Dasta »

macher,
Asi před rokem a půl jeden člen fóra napsal do vlákna příznivců Patricii Barber, že je to stará tetka, která si pudruje nohy a místo zpěvu kráká.
Nezlob se na mně,ale ty jsi zrovna takovej vůl.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
macher
Příspěvky: 118
Registrován: 05 črc 2014 10:29

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od macher »

Panove, jsem slepy nebo zase dochazi vymysleni si veci, ktere jsem nenapsal? O PJ RS jsem nerekl naprosto vubec nic. Vyjadril jsem se vyhradne k operaku a rady, si tam pridat patici na to. V druhe vete jsem jenom psal, ze ekonomicky mi dava vetsi smysl prodat a koupit jine, nez vylepsovat.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od terahera »

Ano,tak které,ekonomicky na stejné úrovni,bez potřeby vylepšovat a se stejnými vlastnostmi,opět předem děkuji za návrhy :cool:
Mimochodem,kdo si co vymýšlí,zkus konkrétněji se vyjadřovat ve svých příspěvcích.Zato taky předem děkuji
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
macher
Příspěvky: 118
Registrován: 05 črc 2014 10:29

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od macher »

A proc bych to mel delat? Zase abys ukazal jaky jses borec a napsal nejakou trefnou poznamku? Minule si se chlubil, kolik zkusenosti si predal, inu klidne v tom pokracuj. Pole mas prazdne, nemam nutkani se nijak promerovat.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od terahera »

Já se ničím nechlubil,narozdíl od někoho,kdo sem vlítl jak velká voda,zatím vše kritizuje a na konkrétní a věcný dotaz odepíše,no jako macher :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
macher
Příspěvky: 118
Registrován: 05 črc 2014 10:29

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od macher »

Obdrzel jsem dotaz, ze co jsem presne myslel tou patici, tak rovno odpovidam tady.
dip8.jpg
Z hlediska vyrobi se resi kazda koruna a z toho duvodu se uplne bezne patice pro rychlou vymenu nedavaji. Je to sice 20kc polozka, ale vsechny costy treba cutovat :) Navic zakaznik nema do toho co vrtat.

Postup je docela jednoduchy. Puvodni operak se sunda dolu, pripaji se patice a do patice se muze opet dat klidne puvodni operak. Pak kdyz vlastnik zarizeni dostane chut to vymenit, odpoji pristroj ze site, sunda kryt a cvak-cvak vymena. Slozite jak vymenit zarovku.

Vzhledem k tomu, ze operak ma velice znacny podil jak na mereni vysledku, tak i samotnem zvuku, a zaroven vetsina vyrobcu do toho cpe to nejlevnejsi (protoze to uspokoji 99% masy), tak vymenou za lepsi je posun nahoru. Navic lze typem pak dopasovat charakteristku zvuku tak, aby to sedlo ke zbytku sestavy.

Co se tyce ceny operaku, tak to zacina zhruba kolem pul eura (cca 10kc) a konci kolem 220 euro (cca 6 tisic kc). Na vyber jsou doslovne tisice ruznych produktu, takze kazdy si muze najit to sve. Na hodne forech v zahranici se tomu venuje dost vela diskuzi, takze neni problem se inspirovat. Pro predstavu - OPA2134 z PJ RS se prodava kolem ceny 3 euro.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od ivanb_cko »

terahera píše: 30 kvě 2021 13:51
ivanb_cko píše: 30 kvě 2021 11:08 upřímně mám jedinou radu k tomuto předzesu...
Docela drsný verdikt...
možná drsný, ale myslím, že zcela relevantní. Mimochodem o nespolehlivosti PS Phono Box RS toho je na NETu k nalezení docela dost :shock:

Jinak myslím, že dát si práci a sehnat PS Audio GCPH bude jistě zajímavjší řešení za zhruba stejnou cenu (pravda, neslyšel jsem, ale chvála na něj je..sám bych jej v budoucnu chtěl k druhému raménku) A vůbec jich bude celá řada skvělých phono preampu v téhle cenové - jen to chce hledat a trochu se nebát zkusit. Vůbec mi z CZ fór přijde, že je trochu v zajetí "módních vln" :shh:
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od terahera »

Ještě že neposlouchám módní vlny a už vůbec ne názory zahraničních,či jiných fór.Mám prostě slabost poslouchat zvuk u sebe,na svojí sestavě,takže bohužel s tvým příspěvkem nemohu souhlasit :cool: Ale věřím,že i čtené a jinde ověřené,může mít na zvuk zásadní vliv,u mně však ne :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od ivanb_cko »

čistě hypoteticky: kdybych nenapsal tu poslední větu o "módních vlnách", tak by byla odpověď jaká?

Jinak já si nemyslím, že je jsou tyto "módní vlny" špatně. Nemyslím ani, že jsou dobře. Myslím si, že na základě popularit některých věcí v danou dobu ve velkém kolektivu by se dala tato zkušenost využít pro definici jakéhosi etalonu podle kterého by se daly dále poměřovat jiné výrobky dané kategorie. To se asi přirozeně děje, na druhou stranu se to vždy sráží právě vyjádřeními "pouze na mé sestavě", "jak já to slyším" apod. bez obecnějšího pojmenování charakteru, který se táhne prakticky všemi užitími (typický příklad je stříbro, které je obecně považováno za přesné, rychlé, syrové apod.) Jinak myslím, že fóra, recenze jsou důležité ať si to kdo připouští nebo ne - jsou to zkušenosti, které se při delším studování dají rozklíčovat nakolik jsou validní. Preference píšících a na tomto základě i hodnocení charakteristik komentovaných věcí. Pak se může vlastní zkušenost (má s komenotvaných PJ) konfrontovat se zkušenostmi jiných lidí (i když jen z textů) a dle toho vybírat co zkusit enbo jakým směrem se vydat (proto se nebojím napsat, že věřím PS Audio GCPH jako dobré volbě)

Jinak prosím, neber(te) tohle zamyšlení negativně - aby to z psaného textu takhle nevypadalo ;)
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od terahera »

Tvá úvaha je samozřejmě správná a dává smysl,ale na druhé straně jsem se již mnohokrát setkal s tím,že někdo nějaký výrobek sepsul,buďto jako nespolehlivý,špatně hrající atd...Pak jsem k danému člověku přijel v rámci hifinávštěvy a zjistil,že daný výrobek je zcela nevhodně umístěn,zapojen atd.Jaká je potom relevance takových hodnocení na veřejných fórech,kolik hifistů si daný výrobek pak nekoupí na základě takto popsané zkušenosti :-? Proto nemám moc rád takto vynášené soudy a vždy říkám,vyzkoušet u sebe,na své sestavě a na recenze a jiné se vykašlat :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od slayers »

Tak už je doma i napájení, nic nepraská nehučí, nešumí ani jiné neduhy. Spolehlivost prověří až čas.
Na nějaké hodnocení je brzy ale hned je znát větší klid a ticho, ne jen v hudbě ale i jemňoučké praskání desky je poznání lepší. Nevím jestli je to možné nebo jsem se praštil do ucha a jsem trochu hlušší ale je to tak :lol:
Za mě zatím s obojím spokojenost.
Tak snad vydrží bez poruch dokud nevyměním.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
fufin
Příspěvky: 46
Registrován: 31 led 2020 09:18

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od fufin »

Ahoj,

Poradili byste mi, prosím? Řeším dilema. Buď preamp Pro-Ject Phono Box RS anebo Dynavector P-75 Mk.4 ?

- U PJ Phono Box RS bych asi řešil i Step up napájení.
- K přenosce Dynavector DV20XMK2? Něco mi říká, že pre-amp Dynavector a přenoska Dynavector spolu bude OK.
- Další možnost byla MM Ortofon Black, anebo Sumiko Blue Point No.2.

Dík moc.
F.
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od Janik »

fufin píše: 01 črc 2021 08:04 Ahoj,

Poradili byste mi, prosím? Řeším dilema. Buď preamp Pro-Ject Phono Box RS anebo Dynavector P-75 Mk.4 ?

- U PJ Phono Box RS bych asi řešil i Step up napájení.
- K přenosce Dynavector DV20XMK2? Něco mi říká, že pre-amp Dynavector a přenoska Dynavector spolu bude OK.
- Další možnost byla MM Ortofon Black, anebo Sumiko Blue Point No.2.

Dík moc.
F.
Ahoj

Osobne by som pozeral po bazarovom Pro-jecte napr. https://elektro.bazos.cz/inzerat/138015 ... aterii.php

K tomu dynavectoru phonu to neznamena, ze ked zoberies dynavector prenosku, ze nebudes potrebovat step up trafo. Tiez co sa tyka zvladnutia low mc prenosiek si myslim, ze Pro-ject RS bude natom lepsie aj bez step up trafa ale to necham na posudenie tym co to poculi proti sebe.

Inak ak mozem este k tej prenoske. Zalezi aj od dalsich veci v aparature (je tam vela premennych) ale napriklad na mojej eat yosegi zvlada rock a metal dost kvalitne. Kamos co tu bol naposledy (amatersky bubenik) bol vcelku v soku ked som mu pustil DS, Marillion, Avantasia atp. Na eat yosegi mas micro-line, ktory je velmi podobny micro-ridge co je na dynavectore. Pocitaj v buducnosti aj s tym, ze ti bude treba pracku, kedze idu dost hlboko :mrgreen: .
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od terahera »

PJ Phonobox RS zvládá MC low parádně,jeho nastavení v podstatě na každou přenosku je úžasné,ale se step up je to zas o kus dál :cool: U Phonobox RS byl dost posun i při použití jejich firemního bateriového napájení :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
fufin
Příspěvky: 46
Registrován: 31 led 2020 09:18

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od fufin »

Super nápad s tím bazarem. Děkuji.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od Frogyman »

fufin píše: 01 črc 2021 09:36 Super nápad s tím bazarem. Děkuji.
Super cena včetně zdroje, prodejce důvěryhodný, býval svého času aktivní i zde na fóru, takže pokud uvažuješ o RS, hned jej ber!
K tomu pak trafo a máš vystaráno na jakoukoliv přenosku (trafo na vyzkoušení Ti mohu půjčit, abys mohl ověřit posun). Bude to pak stejná kombinace, kterou má např. Dasta, který měl předtím právě Dynavectora... :thumbup:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od efičák »

RS mi přišel vhod, zábavný předzes s výborným načasováním hudby. Jako když hrajeme pěkné písničky s doprovodem ladící kytary, na rozdíl od veteránky se vyhranýma strunama od táborových ohňů.

Je to jen zábava, nic se skutečným životem. Taky pamatuju na jedinou možnost, Tesla AZG 983 a poslouchaly se nahrávky, ne zvuk.

Obrázek
Zvuk dobrý - všechno dobré
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od Janik »

Before
Obrázek

After
Obrázek

Before
Obrázek

After
Obrázek
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od terahera »

A jak zvukově,kam se to posunulo?Co vše se vlastně v rámci tuningu dělalo :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od Janik »

terahera píše: 15 črc 2021 21:19 A jak zvukově,kam se to posunulo?Co vše se vlastně v rámci tuningu dělalo :cool:
Budúci týždeň príde tak som zvedavy. Mal by prísť aj nový kolotoč.

Provedená modifikace:
Výměna dvou vstupních svitků typ X2 s kapacitou 1u za audio kondenzátory MIFLEX 1u/450V
Demontáž původních operačních zesilovačů a montáž zlacené DIP patice pro snadnou výměnu OZ
Výměna 4ks operačních zesilovačů OPA2132 za typ OPA1642 v redukci na DIP pouzdro.
Výměna kabeláže ke všem RCA konektorům za stíněný stříbřený koax
Doplnění stínění na kabel vedoucí signál k regulátoru vstupní impedance, připojení doplňujícího stínění na zem přístroje

Výroba zakázkového lineárního zdroje pro předzesilovač.
Zdroj je koncipován jako duální, s možností budoucí úpravy na jiná napětí výměnou zásuvných modulů na hlavní desce.
Zdroj je koncipován na síťové straně ve třídě 1, výstupní část je plně galvanicky oddělena od skříně zdroje.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od terahera »

:thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od blesk666 »

rozumne upravy, robil to DJ Rix ci kto?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od Janik »

blesk666 píše: 22 črc 2021 13:05 rozumne upravy, robil to DJ Rix ci kto?
Ano Rix
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od slayers »

Chtěl bych požádat vlastníky a nebo ty co mají zkušenost s Power Boxem rs Pro-Ject o sdělení zkušeností s nabíjením power boxu.
Kolik vám vydrží a kdy se nabíjí? Jak je to správně.
Děkuji moc.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od terahera »

Vydržel mi kolem 8mi hodin,pak se přepl do režimu nabíjení.Musí být furt v síti,aby se mohl automaticky při poklesu kapacity přepnout do stavu nabíjení,při přehrávání to nejde vpodstatě na zvuku poznat.Nemělo by dojít k úplnemu vybití,třeba v situaci,kdy jej někdo odpojí od sítě a hraje až do fáze,kdy baterie vypne!!!
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od slayers »

Takže i když zrovna hraje a začne se nabíjet tak se červená kontrolka rozsvítí?
To se mě totiž ještě nestalo (dal jsem tak 5 hodin v kuse) ale jakmile ho vypnu tak i třeba po přehrání dvou LP se začne nabíjet.
Myslím že to tak nejdřív nebylo ale to si nejsem jistý.
V síti ho mám stále zapojený.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od slayers »

Ještě bych tedy upřesnil otázku. Potřeboval bych vědět jestli se vám červená kontrolka nabíjení rozsvítí i při hraní čili zapnutém Poweru i Phonu a nebo vždy až po vypnutí Power (napájení).
Mě se rozsvítí a tedy začne nabíjet i po přehrání třeba jedné desky(když to vypnu), což mě nepřijde normální to by ještě měla být nabitá. Když hraju tak se mě ještě červená kontrolka nerozsvítila a to jsem v kuse dal nejdéle asi 5 hodin.
Děkuji.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od YamahaMan »

Ahoj,
ako som už písal (SS), červená kontrolka svieti len pri Stand By režime. Pri zapnutom stave sa síce nabyja ale svieti len na modro (zelená a červená zhasne) a pokiaľ nie je úplne nabyty tak sa zase rozsvietia až pri režime SB.
Nabyty zdroj s phono 🥊 RS pri dlhsej pauze vyberám zo siete. Šetrí to 🔋, podobne ako na notebooku.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tva zena musi byt stastna pani :thumbup:
Dieter Burmester
Odpovědět