preamp Pass Labs XP 12

Diskuze o předzesilovačích.
Odpovědět
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

preamp Pass Labs XP 12

Příspěvek od PavelDosko »

zdar pánové, máte někdo osobní zkušenost s tímto preampem ?
neni placka, neni highend
pulenej
Příspěvky: 94
Registrován: 12 zář 2012 21:38

Re: preamp Pass Labs XP 12

Příspěvek od pulenej »

PavelDosko píše: 16 bře 2020 18:27 zdar pánové, máte někdo osobní zkušenost s tímto preampem ?
Mám xp10 a za mě luxus ..úžasné muzikální , super hedvábný zvuk plný detailů, vynikne s ackovym koncem od passe
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: preamp Pass Labs XP 12

Příspěvek od aretax »

Mal som krátky čas XP 20 - zvukovo jeden z najlepších tranzistorových predzosilňovačov. Mne tam chýbalo trochu viac "elektrónkového" tepla (samozrejme, v kombinácii s mojimi koncami).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: preamp Pass Labs XP 12

Příspěvek od lubos »

Presne tak, závisí to dosť od ostatných komponentov čo máš v zostave. Známy mal XP 22 a koniec X350.8 a u neho to zas bolo až moc teplé a až keď preamp vymenil za Ayre KX-5 twenty bol spokojný , takže treba si pream zapožičať a otestovať doma. Ja som PMA PA4 Big Brother postupne odskúšal s AR Ref5 (na mňa tiež teplé), Mark Levinson no326s (najlepšie) a Aesthetix Calypso Signature (dobré, ale problém s elektronkami).
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: preamp Pass Labs XP 12

Příspěvek od PMA »

Byl bych taky pro Mark Levinsona. Pass už na můj vkus příliš pozměňuje hudební signál.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: preamp Pass Labs XP 12

Příspěvek od PavelDosko »

ML 326s ? jednou, mozna ...
neni placka, neni highend
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: preamp Pass Labs XP 12

Příspěvek od lubos »

PavelDosko píše: 26 bře 2020 17:38 ML 326s ? jednou, mozna ...
Na audiomarkte je v NL za 4500€ (Neupreis: 12.990 euro)
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: preamp Pass Labs XP 12

Příspěvek od PavelDosko »

Lubos : videl jsem, videl, ale ted neni cas na nic, prijdu domu z prace (zachranka) a padnu, v noci pokracuju ... zkusim se podivat az tahle zoufalost pomine, snad se mi pred koupi podari i poslech na vlastni aparature.
p.s. z uplne nizkych cen inzerovaneho zbozi h´jsem dejme tomu ... ostrazity
neni placka, neni highend
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: preamp Pass Labs XP 12

Příspěvek od F2014 »

PavelDosko: Bohužel, zrovna XP12 jsem neslyšel. Od Passe mám osobní zkušenost s integrovanými INT150, INT60, koncáky XP250.8, XP350.8, předky XP20, XP22 a ve studiu jsem častěji slyšel XP30. Každý z upgradů INT150 -> INT60, XP250.8 -> XP350.8, XP20 -> XP22 představoval znatelný posun k pevnějšímu, transparentnějšímu a prostorovějšímu zvuku. Podle toho, co jsem četl na fórech ve světě je XP12 blíže k XP22, než k XP10. Chci tím říct, že názory na XP12 opírající se o zkušenost se staršími generacemi mohou být značně zavádějící.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
pulenej
Příspěvky: 94
Registrován: 12 zář 2012 21:38

Re: preamp Pass Labs XP 12

Příspěvek od pulenej »

jestli mas strach ze Pass bude mekej ..tak doporučuju asi nejlepší co jsem kdy slyšel ATC SCA2

http://atcloudspeakers.co.uk/hi-fi/elec ... /pre/sca2/
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: preamp Pass Labs XP 12

Příspěvek od PTK »

Off topic: ATC SCA2 sháním k vyzkoušení už půl roku. Kas Audio bohužel k zápůjčce nemá a koupit bez poslechu se obávám. Takže kdyby snad někdo z přítomných vlastnil a měl zájem o pohodový večírek s občerstvením, hlásím se... :thumbup: Předem děkuji.
No a k tématu – všiml jsem si inzerátu:
https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... labs-xp12/
Pass XP12 osobně neznám, ale XP10 jsem vlastnil pár měsíců a závěr jsem si vytvořil jednoduchý:
1.kombinovat pouze s áčkovým koncem (lépe dvěma) od Passe, jinak to není ono. Prostě Nelsonova supersymetrie...
2.Pass má „svůj“ zvuk, rozhodně není neutrální, a to nemusí každému vyhovovat.
kychtax

Re: preamp Pass Labs XP 12

Příspěvek od kychtax »

Neni tu vlakno Pass labs.
Ale tohle video dost zajimave - nevyhody Pass labs. Dokoukl jsem do konce, myslim ze jim nalozil.. ze je Pass "mid-fi", apod. :smile:
https://youtu.be/sC110xruuXI
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: preamp Pass Labs XP 12

Příspěvek od F2014 »

@kychtax: Výborná videa k Pass Labs - obě, "pros" i "cons". Pár let jsem s Passy žil a myslím, že to chlapík popsal přesně tak, jak to cítím i já.

Nehodnotil bych tu část "cons" jako zásadně negativní - nakonec, on Passy sám dlouho používal a přitom si jejich vlastnosti neidealizuje. Zařazení "mid-fi" zní sice jako pohana pro stroje za pár set tisíc korun ... ale to je věc relativní. Kdo měl možnost slyšet preamp a monobloky Vitus Audio před měsícem v Amarock studiu v Kopřivnici, by musel nutně použít na Passe (a nejen) hodnocení mnohem, mnohem horší :angel: Jak máš jednou možnost slyšet opravdu špičkový zesilovač v adekvátních podmínkách, tak se Ti měřítka posunou.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: preamp Pass Labs XP 12

Příspěvek od Vinco »

Ja som pocul v Berline cosi podobne ako Vitus Audio.....bol to koncak Boulder 1160.
Tam som pochopil, kde sa len nachadzam na svojej ceste k posluchovemu Olympu.
Pocity to boli podobne, ako opisuje F2014...
Odpovědět