Accuphase C-2450

Diskuze o předzesilovačích.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Accuphase C-2450

Příspěvek od Yngwie »

Vzhledem k tomu, že se mi dostal pod ruku druhý nejlevnější (jakkoli to zní při ceně 319 tisíc hloupě) předzesilovač od Accuphase, tak jsem se rozhodl podělit o poznatky napsat nevyžádanou recenzi. V posledních týdnech jsem měl možnost srovnání s nižším kolegou C-2150 a svým Leben RS-28CX. V kontextu kontextu dnešního high-endu se zdá, že Accuphase si žije ve svém vlastním světě a žádnými trendy a úlety se rozhodit nenechá.

C-2450 tedy vypadá zcela stejně jako předchůdce C-2420 a více méně stejně jako C-2410 a C-2400. Špatně to rozhodně není, protože provedení je opravdu exemplární. Člověk může jenom uznale smeknout před precizností sestavení a povrchovými úpravami. Horní panel s hliníku je jemně broušený a ještě zřejmě anodizovaný do krásného odstínu šedé. Bočnice se jeví jako lakované dřevo, ale jsou rovněž z hliníku (?). Člověka opravdu preamp těší už při vybalování.

Displej je pěkně viditelný a na úroveň hlasitosti si člověk nemusí brát lupu. Pocit ze všech přepínačů je velmi solidní. Většina ovladačů je skrytá po odklápěcím krytem. Zde už přepínače plastové a v tomto jsou vyšší řady C-28xx a C-38xx lepší, tam najdeme vyfrézované i tyto mikro ovladače. V dané cenové relaci jsem nic lépe provedeného neviděl (a to i když vezmu v potaz Luxman C-900u a ML 523). Oblbnout vzhledem by tedy Accuphase šlo … a tak podle mě v high-endu být.

Ve srovnání s C-2150
- Mnohem lepší schopnost „zahrát“ basy
- Přirozenější zobrazení prostoru
- Těžiště zvuku e položeno níže než u C-2150
- Lepší sluchátkový zesilovač
- Jemnější korekce
- Velmi použitelný „loudness“ při tichém poslechu a nebo přes sluchátka (?!)
- Velmi vyrovnaný a přirozený zvuk bez efektů (na první poslech zřejmě nezaujme)

Ve srovnání s Leben
- Konečně srovnatelné basy (Leben prostě má koule a donutí se A-47 odvázat)
- Lepší zobrazení nástrojů, respektive zvukových zdrojů prostoru a stereobáze (je to marné podstatně nižší přeslechy díky AAVA asi dělají své)
- O něco lepší dynamika (podstatně lepší S/N)
- Chtělo by se napsat podstatně tišší (odstup S/N) je jinde, ale na 86dB mi to subjektivně nepřišlo nijak propastné
- Člověk se hned zvykne na vyčerpávající funkcionalitu (sluchátkáč, korekce, dálka)
- Neomezuje A-47 jako C-2150 …. je to holt potřeb sáhnout min. po C-2450

Leben proti Accuphase boduje bezprostředností a tlačí na pilu úplně všude. Accuphase je takový chtělo by se říci distingovaný. Nicméně na kombinaci není probléme dnes už poslouchat rock nebo metal … Accuphase prošel postupně kroky směrem k neutralitě, ačkoli je to pořád Accuphase. Reprodukci už nicméně není možné popsat jako „teplou“. Pokud někdo hledá „lampovost“ v tranzistorovém světě, tak ať ji hledá spíše u „áčkových“ Luxmanů. Za mě se rozhodně vyplatí kombinovat u Accuphase levnější konec a dražší předzesilovač. Viděl jsem kombinace A-70 s C-2120 a to je hodně špatně. Naopak A-47 s C-2450 nebo C-2850 bude daleko větší pošušňáníčko. Pokud někdo poslouchá výhradně rock a tvrdší žánry, tak bych hledal pořád spíše jinde, ale pokud převládá klasika, jazz, blues, rock a tvrdší žánry okrajově, tak Accuphase bude podle mě to pravé ořechové.

Určitě by to byl důstojný upgrade za Leben :thumbup: Člověk je skoro zvědavý, co by získal s C-2850 nebo C-3850.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Accuphase C-2450

Příspěvek od Mark Levinson »

Dobré čtení, díky. :thumbup:
Možná by to bylo zajímavé zpestřit článek i nějakou fotkou.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Accuphase C-2450

Příspěvek od Dieter Burmester »

Mně z toho tedy vychází, že aby Accu předzes hrál podobnou ''kvalitu'' jako předzes od Lebena, budeš muset vysolit o hodně víc peněz :-?
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Accuphase C-2450

Příspěvek od pajuna »

"......Pokud někdo hledá „lampovost“ v tranzistorovém světě, tak ať ji hledá spíše u „áčkových“ Luxmanů......"

Ja bych to doplnil bez rozporu k predeslemu
"......Pokud někdo hledá „lampovost“ v tranzistorovém světě, tak ať ji hledá spíše u tranzistoru McIntosh......"
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Accuphase C-2450

Příspěvek od Dieter Burmester »

Hm, a takhle se může najít x dalších hifistů, kteří doplní tu svou značku :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Accuphase C-2450

Příspěvek od Yngwie »

Dieter Burmester píše:Mně z toho tedy vychází, že aby Accu předzes hrál podobnou ''kvalitu'' jako předzes od Lebena, budeš muset vysolit o hodně víc peněz :-?
Upgrade to určitě je, ale jak říkáš, cena není zrovna lidová. Uvidíme, jak bude Accuphase chybět až přepnu na Lebena.
JAPEX

Re: Accuphase C-2450

Příspěvek od JAPEX »

Dieter Burmester píše:Hm, a takhle se může najít x dalších hifistů, kteří doplní tu svou značku :lol:
Taky si myslím, že nejlepší na světě je Luxman, pak dlouho nic, pak zase Luxman, pak kupa hnoje a potom ty ostatní :mrgreen:

Ne, teď vážně...: před 30-ti lety se mi zvuk japonských zasilovačů (včetně Accuphase) vůbec nelíbil. Přišlo mi, že tam chybí to spodní pásmo. Nemělo to pro mě šťávu. Ale naopak dnes mi přijdou Japonci fajn :angel: .
Je ale pravdou, že jsem nedávno u svého kamaráda slyšel legendární Nakamichi IA-1 s Tannoy (model si nepamatuji) a opět mi přišel zvuk takový neslaný nemastný :-? .
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Accuphase C-2450

Příspěvek od Yngwie »

Tak jo ... C-2450 mi bude chybět :mrgreen:
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Accuphase C-2450

Příspěvek od jupol »

Yngwie píše:Tak jo ... C-2450 mi bude chybět :mrgreen:
No môže ťa hriať na duši, že si ušetril kopu peňazí... :lol:
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Accuphase C-2450

Příspěvek od Yngwie »

jupol píše:
Yngwie píše:Tak jo ... C-2450 mi bude chybět :mrgreen:
No môže ťa hriať na duši, že si ušetril kopu peňazí... :lol:
Časem se tomu nevyhnu :mrgreen:. Ale není to levná sranda :thumbup:

Co Luxman? Dobrý?
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Accuphase C-2450

Příspěvek od jupol »

Dík za opýtanie, som veľmi spokojný a dušička tiež... :thumbup: Lux si sadol s Revelmi.
Teraz hľadám dôstojný SACD prehrávač, Valdo ma nahovára na MA 1 V2. Viem, že je to super "stroj", no chcel by som to v jednom
prístroji najradšej.
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Accuphase C-2450

Příspěvek od Mark Levinson »

jupol píše:Dík za opýtanie, som veľmi spokojný a dušička tiež... :thumbup: Lux si sadol s Revelmi.
Teraz hľadám dôstojný SACD prehrávač, Valdo ma nahovára na MA 1 V2. Viem, že je to super "stroj", no chcel by som to v jednom
prístroji najradšej.
Naprosto tomu rozumím, ideální volbou by byl některý z SACD playerů Luxman. Tím bude značkové sladění a navíc dobrý player s digitálními vstupy včetně USB.
Mark Levinson
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Accuphase C-2450

Příspěvek od jupol »

Áno, aj ja takto rozmýšľam, iba že SACD prehrávače Luxman už nedostať kúpiť :roll: a nové budú asi až za rok...
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Accuphase C-2450

Příspěvek od YamahaMan »

jupol píše:Áno, aj ja takto rozmýšľam, iba že SACD prehrávače Luxman už nedostať kúpiť :roll: a nové budú asi až za rok...
skus tu:
*ten z Nemecka je najblizsie a dobra cena*

https://www.hifishark.com/search?q=sacd+luxman
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Accuphase C-2450

Příspěvek od Yngwie »

Já bych nebral nic jiného než D-08u. Budeš mít top zvuk od Luxmanu. Nebude ti vrtat červík. Na Audio-Markt.de máš jednu okolo 7000 Euro. Je to dost, ale za ten klid na léta to stojí.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Accuphase C-2450

Příspěvek od Yngwie »

Po několika dnech musím říct, že za mě hodně dobrý (mám brouka v hlavě :D) ... člověk potřebuje chvilku času než kompletně docení kvality 2450. Osobně se mi moc líbí krom "pure" nastavení i kompenzace nízkých tonů pro tichý poslech. Puristi budou proti, ale tichý noční poslech je s nimi jednoznačně lepší. Podobně jsem používal při poslechu "divočin" na letitých AKG 701. U Hifiman Eidition X a S nebylo potřeba.Ještě jednou je nutné vyzdvihnout sluchátkový zesilovač, který je excelentní. Po nějakém laborování jsem zakončil nastavení na zisku 18dB za předzesu a MAX na konci, tedy jak doporučuje Accuphase. Nechtělo se balit ... nechtělo :mrgreen:
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Accuphase C-2450

Příspěvek od jupol »

Takže je možné, že asi neušetríš...
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Accuphase C-2450

Příspěvek od Yngwie »

Už to tak vypadá ... pak ještě DP-750 a bude :mrgreen:
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Accuphase C-2450

Příspěvek od whisp »

Sranda ze nakoniec skoncis s Accuphase. Uvidime kolko to vydrzis :thumbup: . V dobrom.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Accuphase C-2450

Příspěvek od Yngwie »

Trnitá je cesta hifistova :ymdevil: Je to přeci jen taková hračka, že ... aspoň člověk nezlobí.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Accuphase C-2450

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tak fajn. A ted, kdyz uz mas player od Ayonu, neni cas vyzkouset i zbytek retezce teto znacky? :mrgreen:
Dieter Burmester
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Accuphase C-2450

Příspěvek od whisp »

To napadlo aj mna ale trniste su cesty hifistove mozno preda oblicku a skusi.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Accuphase C-2450

Příspěvek od Yngwie »

Dieter Burmester píše:Tak fajn. A ted, kdyz uz mas player od Ayonu, neni cas vyzkouset i zbytek retezce teto znacky? :mrgreen:
Ne ne mi stačí doma jeden škaredý komponent. Kdyby tak dobře nehrál, tak si ho nikdá nepořídím k Accu:D
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Accuphase C-2450

Příspěvek od Dieter Burmester »

Zalezi, jak se to vezme. Ja jich tam vidim vic :lol:
Dieter Burmester
Odpovědět