Accuphase C-2150

Diskuze o předzesilovačích.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Accuphase C-2150

Příspěvek od Yngwie »

Nový "základní" preamp od japonského Accuphase.

http://accuphase.com/cat/c-2150_e.pdf

Podle všeho jsou moduly AAVA značně upgradovány a jsou konečně dostatečně dimenzované filtrační kondenzátory. Upgradovaný byl i sluchátkový zesilovač.
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Accuphase C-2150

Příspěvek od jupol »

No, a máš ďalšieho chrobáka v hlave... :thumbup:
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Accuphase C-2150

Příspěvek od Yngwie »

Obávám se, že základní Accuphase nebude schopen Lebena nahradit, ale na něco podobného se skutečně časem chystám...hlavně kvůli dálkáči a sluchátkovému zesilovači. Zvukově je Leben pecka za ty peníze :thumbup:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Accuphase C-2150

Příspěvek od Yngwie »

Mel jsem možnost prozkoumat C-2150. Z prvního seznámení je zřejmé, že ani základní předzes od Accuphase nezklame. Výbava je vyčerpávající. Zaujme především precizní podání prostoru, které je opravdu špičkové. Sluchátkový zesilovač je ještě lepší než v E-650. Velmi zajímavé jsou korekce, kde lze jemně zvýraznit pásmo 100 nebo 40 Hz...pracují velmi velmi jemně a jejich aktivace neničí poslech. Oproti Lebenu je jednoznačně lépe definovaný prostor ... basy jdou na Lebenu níže (je to zřetelné spíše u některé klasiky a syntetických zvuků). Provedení ... radost koukat. Škoda, že není možnost srovnat starší 2120 s novou 2150, ale alespoň provedu srovnání s dražší 2450. S koncem A-47 se projevuje firemní synergie.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Accuphase C-2150

Příspěvek od Yngwie »

Mám možnost poslouchat Accuphase C-2450 a musím říct, že je od základního modelu pěkný posun. Precizní stereobáze s krásným vyjádřením prostoru.Konečně také bas srovnatelný s Lebenem. Předek se zdá méně analytický než C-2150, ale je spíše iluze s tím, že celkově se zvuk usadil níže. Výrazně lepší je také dynamika. Opravdu špičkový preamp, který alespoň pro mě posunul zvuk opravdu hodně nahoru. Škoda, že ještě není možnost srovnat s 2850:) ... tušil jsem, že náhrada Lebena bude drahá :mrgreen:
Odpovědět