Audio Research LS26 vs. LS27 vs. REF3 vs. REF5 ? Nebo raději nějaká alternativa?

Diskuze o předzesilovačích.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Audio Research LS26 vs. LS27 vs. REF3 vs. REF5 ? Nebo raději nějaká alternativa?

Příspěvek od Frogyman »

Ahoj, protože i stereo jedu aktuálně přes AVpreamp PRIMARE SP33, uvažuji zda bych si "nepomohl" pořízením čistokrevného stereopreampu.
Kdysi jsem měl půjčen AR LS27 a jeho zvuk se mi moc líbil, takže moje úvahy míří tímto směrem. Navíc se mi líbí i jeho jednoduchá implementace do systému DK díky vstupu PROCESSOR (bypass domácího kina). Neměl jsem však možnost přímého srovnání s SP33, tak si nejsem jist, jak moc bych si pomohl. Proto mám v hlavě spoustu otázek a budu rád za pomoc s jejich zodpovězením...

- pomůžu si? :?:
- má smysl jít do LS26/27, když jen o trochu dráž lze sehnat REF3?
- nebo má smysl vyčkat, připlatit si a jít rovnou do REF5, resp. REF5SE (jaký je rozdíl?)
- neexistuje ještě nějaká další alternativa, po které by bylo dobré se koukat? A nemusí to být vyloženě lampáč, když bude s lampovým charakterem. Podmínkou ale je:
  • - XLR vstupy/výstupy
    - bypass pro domácí kino
    - lampový charakter zvuku
    - + preferuji zdvojený XLR výstup pro zapojení do BIAMPU
Když jsem studoval info na netu, tak chváleny jsou ještě tyto preampy...
- Wyred 4 Sound STP-SE (sice to není lampa, ale je hodně chválen a navíc za podstatně menší peníz, než všechny AR, lze nastavit libovolný vstup jako bypass pro kino)
- BAT VK52SE (jen mám pocit, že nemá vstup pro DK, ale jist si nejsem)
- Musical Fidelity Primo (jen mám pocit, že nemá vstup pro DK, ale jist si nejsem)


Budu rád za vaše názory, postřehy, doporučení či jakékoliv nasměřování...
Děkuji!
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Audio Research LS26 vs. LS27 vs. REF3 vs. REF5 ? Nebo raději nějaká alternativa?

Příspěvek od aretax »

Mal som REF3, REF5 a LS26. Najhorší bol REF5. Zvuk bol zatiahnutý a išiel veľmi do basov. Zo všetkých zosilňovačov AR sa mi najviac páčil REF3. Čistý, detailný zvuk, príjemne mäkký a veľmi presný, typicky elektrónkový. Doporučujem predovšetkým na akustický jazz. LS26 bol oproti REF3 dynamickejší, o niečo menej detailný. LS26 sa mi viac páčil na rock a orchestrálnu hudbu. Teraz mám McIntosh C2500. Napriek všetkým hodnoteniam ho hodnotím ako zvukovo najlepší. Zvuk je detailný, čistý a mimoriadne dynamický. Je zdanlivo menej presný, ale vie lepšie navodiť koncertnú atmosféru. Je však mimoriadne citlivý na vhodnú kabeláž a je potrebný upgrade elektróniek na Gold Lion. Tento zosilňovač u mňa spája výhody REF3 a LS26. Navyše má vynikajúci MC predzosilňovač. O nejakom zatiahnutom zvuku, ako sa píše o McIntoshoch sa nedá hovoriť. Ale naozaj je mimoriadne dôležitý výber káblov sieťových, aj prepojovacích a koncového zosilňovača.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
JAPEX

Re: Audio Research LS26 vs. LS27 vs. REF3 vs. REF5 ? Nebo raději nějaká alternativa?

Příspěvek od JAPEX »

Nedělej to, dopadneš jako já...budeš mít plný pokoj přístrojů, nebudeš vědět co a jak si dřív pustit. Bude to komplikované i na koukání, začne ti to vadit a budeš to (ač nerad) prodávat... :!:

Postav si raději další sestavu, ale v jiném pokoji.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Audio Research LS26 vs. LS27 vs. REF3 vs. REF5 ? Nebo raději nějaká alternativa?

Příspěvek od lidumil »

Jj, přesně tak, vyleze ti z toho prasopes.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Audio Research LS26 vs. LS27 vs. REF3 vs. REF5 ? Nebo raději nějaká alternativa?

Příspěvek od efičák »

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Zvuk dobrý - všechno dobré
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Audio Research LS26 vs. LS27 vs. REF3 vs. REF5 ? Nebo raději nějaká alternativa?

Příspěvek od efičák »

Je to jenom nápad, chceš-li změnit charakter předzesu a mohu-li přispět do "burzy nápadů" dobře mi vyjde porada s Danem Vránou, zda by nešly vyměnit nějaké díly v tom už zaplaceném předku Primare. Jsou zapojení a součástky co hrajou lampověji, než nějaké elektronky ECC82, ECC88.

Umím si představit, že se ti líbí zvuk Canoru, plně elektronkového phona a onu tekutost bys rád i na zbytek hudby. :razz: Je to tak?

Odkaz je jen ilustrace, náhodou to splňuje tu symetriku, požadavky pro HiFi v cenové kategorii Highend by vyšly dráž o ceny kondenzátorů té potřebné kvality. http://www.elektronkove-zesilovace.cz/
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Audio Research LS26 vs. LS27 vs. REF3 vs. REF5 ? Nebo raději nějaká alternativa?

Příspěvek od Frogyman »

efičák píše: Umím si představit, že se ti líbí zvuk Canoru, plně elektronkového phona a onu tekutost bys rád i na zbytek hudby. :razz: Je to tak?
Přesně tak :thumbup:
JAPEX píše:Nedělej to, dopadneš jako já...budeš mít plný pokoj přístrojů, nebudeš vědět co a jak si dřív pustit. Bude to komplikované i na koukání, začne ti to vadit a budeš to (ač nerad) prodávat... :!:
Postav si raději další sestavu, ale v jiném pokoji.
lidumil píše:Jj, přesně tak, vyleze ti z toho prasopes.
Díky za rady, ale kdyby bylo kde stavět další aparaturu, už mám čisté stereo dávno postaveno a jeho dominantou by byly nějaké skvělé 3p bedny od AVALON , MARTEN atd... Mám sice v plánu něco malého sestavit do pracovny, ale to bude minimalistická sestava s integrovaným lampáčem a nějakou šikovnou regálovkou na Nearfield poslech. Ale to není aktuálně na programu dne. Chci dořešit hlavní sestavu, proto musím vycházet z těch podmínek co mám a myslím, že úplný průšvih to není ani teď. :angel: Alespoň soudím nejen podle svého vkusu, ale i z reakcí od těch, co mne poctili svojí návštěvou. Takže přidání preampu na stereo, který umožní DOKONALOU IMPLEMENTACI do systému MCH (= bypass pro signál z AVP) to určitě nezhorší. Jen zlepší. Tím si jsem jist.

Po několika konzultacích a radách, které se mi dostalo jak do mailu, tak i osobně se přikláním k tomu, zůstat u své "první volby" a "ten nejvyšší model" od AR co se mi podaří sehnat... Takže nejspíš budu čekat, sledovat inzerce a jak se něco zajímavého naskytne, skočím po tom... A v ideálním případě by to měl být AR REF5SE...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Audio Research LS26 vs. LS27 vs. REF3 vs. REF5 ? Nebo raději nějaká alternativa?

Příspěvek od lidumil »

Chápu Tě, prostorové možnosti nejsou nekonečné ....
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Audio Research LS26 vs. LS27 vs. REF3 vs. REF5 ? Nebo raději nějaká alternativa?

Příspěvek od Jiri »

Vybral sis opravdu těžkou cestu kombinace DK a sterea.
Držím palce ať ti taková investice přinese očekávanou radost z poslechu.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Audio Research LS26 vs. LS27 vs. REF3 vs. REF5 ? Nebo raději nějaká alternativa?

Příspěvek od lubin »

Kdysi jsem na stránkách AR četl: nový LS27 překonává ve všem starou referenční REF3. U mě tenkrát výrazná změna k lepšímu, oproti LS26. Ale nemusí to tak jevit vždy a všude....
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Odpovědět