Předzesilovač s korekcemi

Diskuze o předzesilovačích.
monte

Předzesilovač s korekcemi

Příspěvek od monte »

Vyrábí někdo předzesilovač s korekcemi ? Na netu jen DIY. https://www.google.cz/search?q=p%C5%99e ... h&imgdii=_


Obrázek
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Korekční předzesilovač

Příspěvek od zappa »

EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
monte

Re: Korekční předzesilovač

Příspěvek od monte »

Vypadá dobře a dá se pořídit použity i za rozumnou cenu.


Obrázek
monte

Re: Korekční předzesilovač

Příspěvek od monte »

Ještě, je to cesta, jak zlepšit pohodu při poslechu :thumbup: a nebýt nasra-ný, že některý nosič není to pravé.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Korekční předzesilovač

Příspěvek od pajuna »

Nejen lampove predky od MACa jsou s korekcemi, viz C48 nebo C50 s EQ.

Obrázek
Obrázek
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
monte

Re: Korekční předzesilovač

Příspěvek od monte »

monte píše:Vypadá dobře a dá se pořídit použity i za rozumnou cenu.


Obrázek
Nový, cena 120000, možná i o deset méně. Jen mne překvapuje, nulová nabídka od ostatních firem, pěkná díra na trhu.
rotr
Příspěvky: 26
Registrován: 02 led 2014 09:03

Re: Korekční předzesilovač

Příspěvek od rotr »

A co třeba ROTEL http://www.eurostar-ostrava.cz/files/RC_1570_2014.pdf ?
něco se najde i u PARASOUNDU
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: Korekční předzesilovač

Příspěvek od Pecuch »

Myslím,že co se týká Monteho beden tak ten Mcintosh by byl prostě komponent jako kráva.... Prostě konečná... Zappa asi věděl co sem postnul... Nedávno jsem se díval na film s Jackem Nicholsonem-Lepší už to nebude, kde měl v bytě sestavu s Mcintoshem a kupu desek... Nádherná dizajnovka.... ^:)^
monte

Re: Korekční předzesilovač

Příspěvek od monte »

Pecuch píše:Myslím,že co se týká Monteho beden tak ten Mcintosh by byl prostě komponent jako kráva.... Prostě konečná... Zappa asi věděl co sem postnul... Nedávno jsem se díval na film s Jackem Nicholsonem-Lepší už to nebude, kde měl v bytě sestavu s Mcintoshem a kupu desek... Nádherná dizajnovka.... ^:)^

Intosh se mi vždy líbil, jen mi jsou proti srsti ceny. Platíte hlavně životní úroveň někde jinde, ale Intosh je trošku výjimka preciznosti a vzhledu . Ne, že bych měl hluboko do peněženky, možná je to generační problém a zkušenosti. Jestli si někdo myslí, že jsem si s Tannoy zvukově polepšil, tak je na hrozném omylu. Jak jsem psal, šlo hlavně o vzhled a retro zvuk. Dobrý zvuk jsem poslouchal na Wotanech už 18 let a chtělo to jen změnu. Vůbec jsem neplánoval koupi, šlo to během jednoho týdne. Kupuji věci, které dokáži naplno využit a nejde jen o hifi. U mne je hlavní věc nosiče a hudba, mám vždy radost z nového kousku větší, jak z nového přístroje. Osobně potřebuji poslouchat hudbu, ne přístroje .........

Ke korekcím se musím vrátit, bez korekcí basů a výšek je poslech o ničem. U mnoha nosičů až protivný, třeba převalené desky Norah Jones !! Večer jsem si pustil Chicago 19 a to je jsou jiné hudební a zvukové zážitky, aspoň pro mne. Kupovat hovadiny, jako gramofon EAT, na to si mne nikdo neužije. Spíš ty lidi lituji :lol: .
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Korekční předzesilovač

Příspěvek od fox »

Vlastíku, tvoje Tannoy jsou náročnější na zdroj. Pašíkovi stačí dát nažrat z korýtka, inteligent to má rád z porcelánu, někteří na zlatém podnosu. :smile: Důchodci též nemají tak velké nároky, jako mládež. :lol:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Korekční předzesilovač

Příspěvek od lubin »

Montíku, co to je "převalená" od Norah Jones??
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
monte

Re: Korekční předzesilovač

Příspěvek od monte »

Lubíku, tak jsi ji pusť a jestli to neslyšíš, tak si kup nové hifi :lol:
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Korekční předzesilovač

Příspěvek od zappa »

Monte,bavíme se tu o korekcích na předzesilovači,rady dostáváš,co ti zase přeletělo přes čumák,že máš takové komenty? :eek:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Korekční předzesilovač

Příspěvek od Tinariwen »

Mať predzosilovač alebo int.zosilovač s korekciami je pre mna vec pristupu k svojmu koničku a možno takej vnutornej istoty potvrdit si že je to ten spravny krok.Mal som možnosť počuvať hudbu určitu dobu na integr.zosilovači s korekciami Mc Intosh 7000
Da sa to paradne naladit,doslovne remasterovat nepodarenu nahravku.Je to jedna z volieb ako byt štastný
Lebo byť šťastný v našom koničku je vec volby :smile:
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
monte

Re: Korekční předzesilovač

Příspěvek od monte »

Tinariwen píše:Mať predzosilovač alebo int.zosilovač s korekciami je pre mna vec pristupu k svojmu koničku a možno takej vnutornej istoty potvrdit si že je to ten spravny krok.Mal som možnosť počuvať hudbu určitu dobu na integr.zosilovači s korekciami Mc Intosh 7000
Da sa to paradne naladit,doslovne remasterovat nepodarenu nahravku.Je to jedna z volieb ako byt štastný
Lebo byť šťastný v našom koničku je vec volby :smile:
:thumbup: , tak jsi mne potěšil, to jsem chtěl slyšet.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Korekční předzesilovač

Příspěvek od lubin »

monte píše:Lubíku, tak jsi ji pusť a jestli to neslyšíš, tak si kup nové hifi :lol:
No , já se ptal slušně a bez vedlejších myšlenek. Mám doma toto album na CD Obrázek
a
toto na LP Obrázek a ač mám doma pravda na ucho mé líbivější nahrávky, nevidím tam zásadní problém. Proto jsem se ptal, co znamená "převalená". Pořád můžu jen tušit....vytáhnuté výšky? Basy?
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Korekční předzesilovač

Příspěvek od Federmann »

monte píše:Vyrábí někdo předzesilovač s korekcemi ?

S přesně nastavitelnými hodnotami

Obrázek
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Korekční předzesilovač

Příspěvek od Federmann »

Obrázek
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 127
Registrován: 03 lis 2011 12:20
Bydliště: Praha

Re: Korekční předzesilovač

Příspěvek od šeďour »

Ty měřáčky jsou hezký.
Audio mini PC, napájení iFi, DAC Topping D30 PRO, zesilovač HEGEL H300, NextWaveSS PK Audio, reprokabel Kabelguru Reptilian Silver, XLR kabel Kabelguru Ultra
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Korekční předzesilovač

Příspěvek od Federmann »

Předzesilovač má:

• Symetrický vstup.
• Symetrický výstup.
• Zesílení nastavitelné v malých přesných krocích (např. 20x+0,5dB) přepínačem dle požadavku zákazníka, ve velkých přesných krocích (0dB/+10dB/+20dB) relátky.
• Korekce nastavitelné v přesných krocích (např. ±10dB po 0,5dB) přepínačem dle požadavku zákazníka.
• Indikátor špiček.
• VU-metr s lineárním či logaritmickým zesilovačem (stupnicí).
• Vlastní síťový stabilizovaný zdroj.

http://www.federmann.cz/index.php/nf-te ... 550k-.html

Naměřené charakteristiky 0dB a ±7,5dB

Obrázek
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 127
Registrován: 03 lis 2011 12:20
Bydliště: Praha

Re: Korekční předzesilovač

Příspěvek od šeďour »

No, já, ale pořád nechápu, k čemu je dobrej tenhle rádoby profi bastl na Highend fóru.

To jako má někoho ohromit vzhledem ?
Nebo naprostou nepraktičností k použití běžnym uživatelem/hifistou ?

Na co sou dobrý takhle jemně nastavitelný korekce, nebo vstupní citlivost ?...To by mohlo bejt využitelný snad v nějakym nahrávacim studiu, ale i tak je to dost pochybný.
Oni se totiž do studií kupujou přístroje renomovanejch značek, aby to zaujalo muzikanty, který pak v tom studiu budou nahrávat.
Muzikanti jsou ti ZÁKAZNÍCI.
Neznámou značku, natož pak nějakej bastl s díky odmítnou.
Audio mini PC, napájení iFi, DAC Topping D30 PRO, zesilovač HEGEL H300, NextWaveSS PK Audio, reprokabel Kabelguru Reptilian Silver, XLR kabel Kabelguru Ultra
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Korekční předzesilovač

Příspěvek od NA-Noble Audio »

TO lubin

také jsem čekal na vysvětlení, co to je "převalené" a cože to montemu na té Norah tak vadí. Ale jak je jeho zvykem a jak jsem napsal jinde, montemu hlava jede zcela jinak než ostatním a to přináší často zmatky. Tady se neobtěžuje odpovědět a uvézt zmatek do pořádku.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Korekční předzesilovač

Příspěvek od Federmann »

Osobně jsem proti korekčním zesilovačům, neboť Hi-Fi značí vysokou věrnost a zvuk by se měl co nejvíce blížit originálu, byť by byl jakýkoliv.

Problém je v celém řetězci, byť by byly bedny a zesilovač seberovnější, místnost již rovná být nemusí. Nejlepší nahrávky jsou stále na Vinylu a ten byl, nahrávány mnoha studii a řadou norem a málo kdo má předzesilovač se dvaceti normami, pak je zapotřebí drobných korekcí.

A proč přepínače, prostě roto, že potenciometry nemají souběh a navíc se jen stěží nastaví opakovaně stejná hodnota, a kdyby takové vysvětlení nestačilo, tak se dostanu k vlastnostem lidského ucha a pokud byla nahrávka pořízena při 90dB a není při stejné hlasitosti poslouchána je zapotřebí opravit chybu našeho slyšení, často pod názvem fysiologie.

Jenže pro nastavení fysiologie je zapotřebí definovat právě těch 90 či 80dB akustického tlaku při kterých se nahrávalo a to se dá pouze měřením úrovně v kanálu, které potřebuji i proto, abych na jedné straně dosáhl co nejlepšího poměru signál šum a na straně druhé nepřebuzoval konec. Krom toho můžu připojit různé zdroje signálu a ty nemusí mít stejnou výstupní úroveň a zase potřebuji nastavit úroveň v kanále.

Jen se divím, že takové samozřejmosti 70. let byly zapomenuty a já jsem jediný, kdo takovou možnost nabízí a všichni rádoby Hi-Fi_sti se tomu náramně diví, přitom je toto nastavení alfou a omegou Hi-Fi.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Korekční předzesilovač

Příspěvek od miero »

Ďalšie možnosti sú:
- SW ekvalizér -> DAC ... pre digitálny záznam
- AD->DSP->DA ... pre analóg
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Korekční předzesilovač

Příspěvek od Federmann »

Co asi vede Hi-Fistu k tomu aby originální analog násilně převzorkoval, jen proto, aby jej mohl digitálně upravit a pak jej opět na analog převáděl, když digitál dnešních dnů zdaleka není na úrovni, která by se možnostem lepšího analogu jen přiblížila.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Korekční předzesilovač

Příspěvek od miero »

napríklad to, že možnosti analógovej ekvalizácie sú rádovo nižšie ako digitálnej...

alebo existuje parametrický ekvalizér s možnosťou nastavovania frekvencie, Q faktoru, strmosti a iných parametrov filtra?
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Korekční předzesilovač

Příspěvek od Federmann »

Ta chyba v přenosové cestě, ať již je vliv místnosti či lidského sluchu, je analogového, nedigitálního původu, není tedy žádný důvod ji napravovat jinak než opět analogově, navíc jde o chyby malé, se spojitým průběhem a přesně k tomuto účelu je můj předzesilovač určen.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Korekční předzesilovač

Příspěvek od Dieter Burmester »

Federmann píše:Nejlepší nahrávky jsou stále na Vinylu a ten byl, nahrávány mnoha studii a řadou norem a málo kdo má předzesilovač se dvaceti normami, pak je zapotřebí drobných korekcí.
Pokud jde o nahravky vydane po roce 1955, tak zadny problem s korekcnima krivkama neni, neb byla standardizovana jen ta jedna - RIAA.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Korekční předzesilovač

Příspěvek od Federmann »

Přesto se některé záznamy v řádu jednotek dB liší a je vhodné je dorovnat. Záleží, která společnost nahrávky vydávala a jak korekce při nahrávání nastavila, nejčastěji Japonci vs. GB vs. USA a další.

Úprava charakteristiky je možnost, ne nutnost.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Korekční předzesilovač

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tezko rict, mne hrajou vsechny desky dobre nehlede na puvod :thumbup: Spise bych to videl na porekadlo "jaka ksanda, takova placka" :D
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Korekční předzesilovač

Příspěvek od miero »

Federmann píše:Ta chyba v přenosové cestě, ať již je vliv místnosti či lidského sluchu, je analogového, nedigitálního původu, není tedy žádný důvod ji napravovat jinak než opět analogově, navíc jde o chyby malé, se spojitým průběhem a přesně k tomuto účelu je můj předzesilovač určen.
Poprosím ešte odkaz na nejaký článok, ktorý ukazuje že všetky chyby v prenosovej ceste idú napraviť ekvalizačnými krivkami, ktoré umožnuje nastaviť práve váš predzosilňovač.
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Korekční předzesilovač

Příspěvek od Federmann »

Zde máte různé normy http://www.federmann.cz/index.php/nf-te ... dardy.html

Zde máte frekvenční charakteristiky ucha http://www.federmann.cz/index.php?view= ... hlasitosti

Charakteristiku vlastní poslechové místnosti by, jste si musel změřit sám

Rozsahy regulace dělám dle přání zákazníka, takže záleží jen na jeho konkrétních potřebách a požadavcích. Nikdo jiný nic podobného nenabízí.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Korekční předzesilovač

Příspěvek od sekal »

Špatnou nahrávku, např. dnes často přebuzenou, nespravíte žádnými korekcemi. Tento jev lze částečně kompenzovat pouze inzultací osob, které se na této degradaci v nahrávácím procesu podílely..
bertram

Re: Korekční předzesilovač

Příspěvek od bertram »

Načo sú v dnešnéj dobe korekčné zosilovače , kedy sa všetci oháňame highendom v akéjkolvek forme.
Načo korigujeme nahrávku , ktorú niekto urobil a vydal? Načo robíme úpravu toho , čo bolo pri nahrávke a
toho čo chcel interpret počuť ? Ak chcel interpret vydať vec pre svojich fanúšikov , tak ju vydal v takéj forme
ako ju chce mať trh a jeho fandovia.Chceme upravovať , čo sa nám na nahrávke nepáči . Nik sa nepýta ,
či sa to páči niekomu druhému. Highend v poslednéj dobe hladá proces , v ktorom každá nahrávka bude
znieť highendovo. Treba si uvedomiť , že takýchto nahrávok je čoraz menéj. Deep Purple , alebo Led Zeppelin,
si takto nikdy neužijeme. Sú to problémové nahrávky a sú stavané na velkom zvuku a rámusu a aj tak boli nahrané.
Oprašujú sa staré nahrávky , kde záznam nepodliehal ničomu a robíme s toho highend nahrávky.Hlavne džes , blues,
klassika a pod.Ale tieto nahrávky vedeli podať aj prístroje v 70-80 rokoch. Teraz hladáme nahrávky , kde proces
high end spraví s nahrávky sterilný signál , bez šumu a emócie.Čistý signál , hodne prečistený digitálnou cestou.
Ale ak chceme si vylepšiť svoj zvuk , použijeme korekčný predzosilovač. V tej chvili sme von zo spoločenstva
highend poslucháčov , ktorý počúvajú neskreslený direct signál s CD bez prevzorkovania.Ale proste sú high. :angel:

Neviem posúdiť , kde končí hranica highend a začína začiatok placebo efektu high end nahrávok. Možno je lepšie
použiť korekčný predzosilovač a upraviť si zvuk podla seba . Hlavne nech nás baví si niečo pusťiť , nie len preto,
aby sme zistili , či to hrá lepšie alebo horšie , samozrejme vždy len pre nás.
Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 127
Registrován: 03 lis 2011 12:20
Bydliště: Praha

Re: Korekční předzesilovač

Příspěvek od šeďour »

Federmann píše:...když digitál dnešních dnů zdaleka není na úrovni, která by se možnostem lepšího analogu jen přiblížila....

Tohle tvrzení je naprosto nepravdivý a velmi by mě zajímalo, čím je asi tak podložený ?

Co je to "lepší analog" ?
Gramofon se svym zkreslením a odstupem kanálů 20dB...nebo snad tapedeck, opět se svym zkreslením a hladinou šumu ?

A podle čeho to pane Federmanne posoudíte ?
Poslechem na CDpřehrávači Denon ?...nebo snad máte k dispozici nějakej "lepší" zdroj signálu ?
...
Vaší opověď ohledně korekcí, možnosti individuálního nastavení a případně ohledy na požadavky zákazníka beru, i když mi pořád neni jasný, k čemu může bejt takovýhle zařízení, s mnoha přepínanými symetrickými vstupy, dobrý.

Úprava akustický charakteristiky místnosti pomocí jednoduchejch korekcí je, ale naprosto iluzorní, či účelový vysvětlení.
To, že nechápete možnosti úpravy signálu v digitální oblasti, ale neznamená, že použití analogovýho ekvalizéru je lepší řešení.
Ve studiích je to jen ústupek muzikantům, kteří těžko chápou moderní technologie a přistupujou k nim s nevolí.
Audio mini PC, napájení iFi, DAC Topping D30 PRO, zesilovač HEGEL H300, NextWaveSS PK Audio, reprokabel Kabelguru Reptilian Silver, XLR kabel Kabelguru Ultra
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Korekční předzesilovač

Příspěvek od Federmann »

Vše začíná a končí u převodu na digitál, pro dokonalý převod je třeba vyjít s vlastností lidského sluchu.

1. Práh slyšení je 0dB, práh bolesti je 130dB, formát CD 16bit dá90dB, což je nedostačující, formát DVD audio 24bit dá 138dBcož je vynikající, formát SACD 1bit, je závislý na frekvenci, samostatná kapitola.
2. Rozsah slyšení 16Hz až 16kHZ či 20Hz až 20kHz, krom toho práh vnímání, od jednotek Hz až po více jak 100kHz formát CD vzorkování 44kHz umožní záznam do 20kHz, což je nedostačující, formát DVD audio vzorkování 384kHz je již dostačující, formát SACD vzorkování 2,8MHz, stále nestačí.

Nyní se podíváme na realitu:

1. Formát CD 16bit/44kHz 90dB/20kHz silně za možnostmi lidského slyšení zaostává.
2. Formát SACD 1bit/2,8MHz 120bB/100khz stále dost za možnostmi lidského slyšení zaostává.
3. Formát DVD audio 24bit/384kHz, v reálu ty nejlepší převodníky S/N 120dB, tedy jen 20bitů a frekvence 192kHz, tedy rozsah 120dB/100kHz, tedy nic víc než SACD s verdiktem, stále dost za možnostmi lidského slyšení zaostává.

V těchto technických podmínkách převádět do digitálu a zpět, a pak to ještě analogově zesilovat, je poněkud nevhodné a signál degradující. Nejlepší signál je živý signál, bez záznamu, pro přenos od 0Hz po minimálně 300kHz, přesně jako mé zesilovače.

Na otázku nepochopení počtu vstupů, je odpověď v samotném zadání, že jde o zakázkovou výrobu a pokud má někdo 10 zařízení, tak je pro něj jednodušší je přepínat, než přepojovat, obzvláště pokud jsou všechny symetrické, a v případě magnetofonů jde o dvojnásobek vodičů. Proto těch 12 vstupů a 6 výstupů, přitom po jednom na předním panelu, aby v případě různého testování nebylo nutno stále připojovat a odpojovat vodiče na zadní straně.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Korekční předzesilovač

Příspěvek od Yngwie »

Teď jsi to úplně zabil =))
Uživatelský avatar
Sanycz
Příspěvky: 21
Registrován: 24 led 2013 20:49

Re: Předzesilovač s korekcemi

Příspěvek od Sanycz »

Tahle novinka od ROTEL vypadá dobře a je poměrně levná: http://www.studiospalicek.cz/rotel-rc-1590-novinka
Electrocompaniet AW250R+EMM Labs CDSA SE+WB Discovery
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Předzesilovač s korekcemi

Příspěvek od Federmann »

Špatně srovnatelné
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
britishaudio
Příspěvky: 44
Registrován: 12 črc 2014 18:54

Re: Korekční předzesilovač

Příspěvek od britishaudio »

miero píše:napríklad to, že možnosti analógovej ekvalizácie sú rádovo nižšie ako digitálnej...

alebo existuje parametrický ekvalizér s možnosťou nastavovania frekvencie, Q faktoru, strmosti a iných parametrov filtra?
existuje

http://www.stereophile.com/roomtreatmen ... ZuIZKPx.97
Odpovědět