Akustické obrazy

Šíření zvuku v polechové místnosti, zkušenosti, problémy a jejich řešení apod..
rrart
Příspěvky: 64
Registrován: 19 lis 2013 14:07

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od rrart »

... neviem, ale nejako som nemal problem s vyrobou..., volil som vlastny motiv, nie fotoplatno, ale to si myslim nebude tiez problem...

Samozrejme, je to kazdeho volba ako sa rozhodne a na co ma (financne, casovo, ....)
DSC02768a2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od timcs »

Ja som si tiež vyrobil z časti svojpomocne akustické panely za babku (rám mi robil stolár). Je to drevený rám s výplňou potiahnutý priezvučnou čiernou látkou, ktorá sa požíva pri výrobe rámikov na reproduktory bez motívu. To len preto, lebo nemám skúsenosti s fotoplátnom ako by to ovplyvňovalo funkciu (absorbciu) výplne, či je vôbec priezvučné. Ak nie, tak tým pádom to degraduje funkčnosť výplne a nebude sa to správať tak ako samotná výplň.
Ostatné panely na fotke dostanú v budúcnosti tiež nejaké šaty aby vypadali esteticky a difúzor pojde na predaj, lebo chcem z dreva.
DSC00344.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
rrart
Příspěvky: 64
Registrován: 19 lis 2013 14:07

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od rrart »

timcs: presne tak, vsetko sa da ak sa chce...a nemusi sa hnet vsetko kupovat origo ....
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od timcs »

rrart píše:timcs: presne tak, vsetko sa da ak sa chce...a nemusi sa hnet vsetko kupovat origo ....
:thumbup:
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Bond 007 alias Monte

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Jarys máš to pěkné, kdo si nechce prznit vzhled místa kde žije, je to OK. Jde jen o pohlcení zvuku a zamezení odrazu. Myslím cena je přiměřená, jen potisk na tak velké plátno není zadarmo. Taky bych vše řešil raději koupí, než se s tím jebat doma :lol:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od aretax »

Mňa by zaujímalo, ako ste pri domácej výrobe zistili, aký tlmiaci materiál použiť aby ste zatlmili tie frekvencie, ktoré potrebujete? Nestačí iba zobrať kus minerálnej vaty, alebo iného tlmiaceho materiálu a vložiť do rámu. Pointa je práve v utlmení tých frekvencií, ktoré potrebujeme potlačiť a to je pri DIY výrobe dosť problematické. Ani drevený difúzor nie je problém vyrobiť, ak sa použije správne drevo (ktoré to je?) a zachovajú sa rozmery jednotlivých hranolov. Ale oplatí sa to? Ak niekto nevie, čo s voľným časom, asi áno. Inak - ? Postup by bol asi nasledovný:
- vyrezať hranolové tyče s presnými rozmermi
- ohobľovať ich a obrúsiť
- narezať na potrebné hranolčeky
- zabrúsiť rezné hrany
- nalepiť na podkladnú dosku (v prípade difúzorov 600x600 mm je to 196 hranolov na doske 600x600 mm)
- celé povrchovo upraviť.
Toto celé je iba jeden difúzor. Vždy ich je potreba vyrobiť viac. Podotýkam, že hranolčeky musia byť veľmi presne narezané, aby medzi nimi neboli špáry. Kto má čas na takúto prácu? K cene materiálu je potrebné započítať aj cenu náradia a povrchovej úpravy. Naozaj sa to oplatí? Mne teda nie.
(tie difúzne panely, čo sú na fotke za veľa nestoja).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od timcs »

(tie difúzne panely, čo sú na fotke za veľa nestoja).[/quote]
Nechcem sa s tebou dohadovať, čo je dobré a čo nie. Samozrejme bez meraní to nie je pravé orechové, avšak rozdiel s a bez je aj tak pozitívny. Miestnosť som zatiaľ ani nemal v úmysle merať nakoľko v blízkej budúcnosti budú hračky umiestnené vo väčšej miestnosti. A tam už to pojde aj s meraním, avšak v mojom okolí sa s tým nikto nezaoberá, najbližšie mám známeho v Maďarsku, ktorý to robí. Ak sa mi ho podarí prilákať ku mne budem rád. Tie panely sú vyrobené z polystyrénu a rozmerovo sú totožné s http://www.vicoustic.com/product/multifuser-wood-36 a aj keď je to len diy, je ich výrobná cena oproti vicoustic (cca 270€) prijateľná. Nie jo to konečná úprava, to ešte len príde.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od pajuna »

Vypada to vse na samy molitan a polystyren. Co ti nejak resi basy?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od timcs »

A je vymaľované, už ich len dostať domov na svoje miesta.
20160929_180425_resized.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od aretax »

Neviem, či má niečo ešte horší vplyv na akustiku, ako polystyrén.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od Mark Levinson »

timcs píše:A je vymaľované, už ich len dostať domov na svoje miesta.
Moc pěkné obrazy, to se mi líbí moc :thumbup:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od timcs »

Mark Levinson píše:
timcs píše:A je vymaľované, už ich len dostať domov na svoje miesta.
Moc pěkné obrazy, to se mi líbí moc :thumbup:
Vďaka, ale pocta patrí inému. Ja som robil len návrh.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Nordland

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od Nordland »

Neviem, či má niečo ešte horší vplyv na akustiku, ako polystyrén.

Napis to do Vicoustic, co ti na to povi :crazy:

Zdravim pamelu, jeste mam v zive pameti kdyz jsi na avmanii psal jak mas akustiku naprosto v pohode i bez uprav, a hle. Trosku me zklamalo ze jsi zamrzl na stejne sestave, ale kdyz je spokojenost :thumbup:

(pretorian)
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od aretax »

Nordland píše:Neviem, či má niečo ešte horší vplyv na akustiku, ako polystyrén.

Napis to do Vicoustic, co ti na to povi :crazy:
Prečo mám písať do Vicoustic? Myslíš, že oni budú u mňa počúvať? To, že ma budú presviedčať o dokonalosti svojich výrobkov mi akustiku nezlepší. Lepšie by asi bolo, keby si to najprv polystyrén vyskúšal a potom "radil". Ja som to vyskúšal a viem, čo píšem.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Nordland

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od Nordland »

A jak presne jsi to vyzkousel? A k cemu jsi tedy dosel?

Zajimave je ze spousta lidi tim dosahlo dobrych vysledku, i merenim. Urcite lepsi nez pohltivy material co ti pohlti pouze malou cast zvukove frekvence.

Osobne mam doma 12m2 difuzní plochy, material eps polystyren.
Rostulda
Příspěvky: 4
Registrován: 10 pro 2016 10:47
Bydliště: Třinec

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od Rostulda »

Zdravím
jsem tady sice nový,o to více budu vděčen za radu.
Nedávno jsem se přestěhoval do novostavby rodinného domku,vzal jsem si manželku a taky své HiFi. :razz: Jenže zvukový projev mé aparatury je téměř neposlouchatelný,vím že za to může akustika místnosti,prostě klasický moderní obývací pokoj,plovoucí podlaha,kožená sedačka atd.Vím že by pomohl koberec,ale ten nepřichází v úvahu,jednak proto že máme novou plovočku,ale hlavně podlahové topení.
Vzhledem k tomu,že jsem si nastěhoval nejen hifi ale i manželku,nepřichází v úvahu nějaké neestetické úpravy,typu molitany atd.Právě proto mě zaujali akustické obrazy,jen nevím do jaké míry tento "pěkný tuning" dokáže poslechovou místnost zatlumit?
Zajímal by mě názor lidí,kteří toto mají doma,jak moc jim toto změnilo(zlepšilo) akustiku?
Jinak obývací pokoj ve kterém chci poslouchat má 40m2 a je tam slyšet dozvuk.
Naschvál píšu,ve kterém chci poslouchat,protože nyní mě poslech více unavuje než baví.
To raději nasadím na hlavu moje Sennheiser HD595

Děkuji moc za postřehy a rady
Rád bych si zase odpočinul při mé oblíbené muzičce.
CA Azur 851W + 851N
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od lachim »

rostulda
pokud nemužeš akusticky vyřešit strop a do rohů umístit veliké basové pasti (tak 60 cm průměr?)
tak bych si místo "molitanových obrazů" koupil sennh 800ky!
vyrobit si v místnosti ještě více "boulí" a ještě za to zaplatit...tou cestou bych nešel
tlustý, vlněný koberec ( 2 x 2 m ) si před bedny určitě kup! podlahovce snížíš účinek o 4%.
ale zvukově si polepšíš třeba o 30.
:-)
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od blesk666 »

Jeden nazorny priklad k nahodilemu skor estetickym sposobom riesenej akustike.
Skusili sme u mna zmerat miestnost vo viacerych bodoch a na zaklade toho urobit automaticku korekciu pre miesto posluchu v digitalnej domene (DRC v programe Room EQ Wizard) vysledok - tupy pre mna nepocuvatelny zvuk. No a predstavte si ze nahodile upray na oko to robia este nehodile.
Jedine co som na zaklade merania zistil a pri vaznejsom posluchu eliminujem je vpyv stoliku medzi posluchovym miestom a repro. Odraz nad jeho plochu a hlavne "rezonator" ktory vznikal v priestore pod stolikom.
Riesit "les odrazov" uzkopasmovo moze viest naopak k zhorseniu vnimania reprodukcie.
Samozrejme miestnost nemoze mat pridlhy dozvuk co u mna vdaka obrazom, calunenemu nabytku, zavesom a velkej kniznici nie je.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Rostulda
Příspěvky: 4
Registrován: 10 pro 2016 10:47
Bydliště: Třinec

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od Rostulda »

Nechtěl jsem řešit jestli sehn 595 nebo 800 je pravdou že 800ky jsem ani neslyšel,ale stejně bych raději klasické repro.
Ať si říká kdo chce co chce,sluchátka jsou jenom sluchátka.
Pochopil jsem vás správně,že raději pořídit knihovnu,než na stěnu pověsit ak.obraz?
Myslím "spíše vím"že umě je právě problém dlouhý dozvuk.

Dík
CA Azur 851W + 851N
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od lachim »

rostulda
ano. správně. nábytek, knihovny, obrazy, kytky, nástěnky s výkresy dětí...
pokud budeš chtít ozvučovat "nádražní halu", tak ti akustické obrazy stějně nepomohou.
symetricky umíštěné 2 knihovny na bočních stěnách a 1 veliká knihovna na zádní stěně ... to bych viděl jako ideál, který ocení i manželka.
rychlá řešení jsou pro akustiku většinou nedobrá. ale není to jednoduché. sám jsem se s tím sakra natrápil.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od pajuna »

rostulda

Jak jiz zde zmineno, strop, rohy a prvni odrazy - tot jakyz takyz uspech nabizi. Jestli ne, prirozdni difuzory typu regalu a knihoven pomuzou, nicmene se obavam, ze ti nevyresi problemy na basech. Akusticke obrazy v pripade pokryti vetsi plochy obvykle pohlti stredy a vysky, ale s basy toho moc neudelaji, spise je jeste vlivem pohlceni zdurazni.
Chtelo by to prirodne zatlumit a pote zjistit merenim (ci alespon usima) kde se problem nachazi. Nicmene v uvadenem prostoru toho budes potrebovat asi pomerne dost, aby se to projevilo.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Rostulda
Příspěvky: 4
Registrován: 10 pro 2016 10:47
Bydliště: Třinec

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od Rostulda »

Díky za postřehy.
Dnes jsem si pohrál z umístěním reproduktorů,zjistil jsem že čím jsou dále od zadní stěny tím lépe,ale smysl to mělo tak asi od 2m od zadní stěny,což znamená v překladu bedny "skoro uprostřed místnosti",což je jednak dosti nepraktické a taky nevzhledné.
Jediné na co jsem přišel,že má kytara pověšená na stěně,hraje ještě několik sekund potom co skončí písnička.Putovala tedy do jiného pokoje,ale na celkovém výsledků to téměř nic nezměnilo. :crazy:
CA Azur 851W + 851N
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od Dieter Burmester »

Na typicky novostavbovy obyvak by sis tech obrazu musel poridit jako do mensi galerie :lol: Snizil bys dozvuk, ale co ten zbytek, ze? Pokud mas ale na stenach jen barvu a nikoliv moderni tapety s jeste modernejsimi vzory, ktere by prisly k ujme prekrytim, lze to resit PEKNYMI akustickymi panely. Podle mne je ted co se estetiky takovych panelu tyce na spici totok: http://www.artnovion.com Predpokladam, ze nejsi schopen urcit, ceho a kolik je potreba, takze by se to muselo promerit a (bohuzel asi taky jeste) skloubit s estetickym nazorem manzelky, ktery obvykle jen vyjimecne koresponduje s potrebnymi ak. upravami. Paklize jsi sel ale pri stavbe domu cestou hypoteky, mela byt o castku na takove vydaje navysena jeste pred jejim priklepnutim. Pokud jsi takovou cestou jit nemusel, pravdepodobne bys na to penize najit mohl. No a pak je jeste spousta jinych moznosti - najit jinou mistnost na hifi, vyexpedovat manzelku natrvalo ( :lol: ) atp.
Dieter Burmester
Rostulda
Příspěvky: 4
Registrován: 10 pro 2016 10:47
Bydliště: Třinec

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od Rostulda »

Díky za připomínky vidím že možnosti je vícero,avšak vždy z nejistým výsledkem.Máte pravdu jedná se o klasickou novostavbou se vším všudy,asi půjdu cestou nejmenšího zla,koupím koberec,aspoň pod konferenční stolek a knihovnu snad to aspoň trochu pomůže.
Do jiné místnosti se mi jít nechce a manželku zatím taky nechám doma :smile:
No uvidíme
CA Azur 851W + 851N
jirka766
Příspěvky: 1
Registrován: 22 led 2021 21:22

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od jirka766 »

Chci si udělat akustické desky na schodiště - je to místnost téměř bez nábytku a je tam hrozná ozvěna a místnost je prostě taková hlučná.
Co mám použít nahoru z pohledové strany ? Stačí jakákoliv látka, uvažuji plátno, okolo 120g/m2. Nebo jenom určité typy ?
Co použít za izolaci ? Stačí obyčejná minerální vlna co mi tu zbyla když se dělalo sádrkoartonové podkroví (a obalit ji tenkou folií aby neprášila) nebo má smysl koupit nějaké akustické desky třeba zde ? https://www.potichu.cz/materialy/.
Díky za rady
alans
Příspěvky: 2
Registrován: 28 zář 2021 17:29

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od alans »

Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od terahera »

Už zase a zase polský mega acoustic :crazy:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od Frogyman »

A před vánoci a od člena, co má dva příspěvky a oba se týkají této nenápadné reklamy...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od terahera »

Dva :-? Tak to ještě není tak moc nápadné :cool: :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Yiakubou
Příspěvky: 107
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od Yiakubou »

Hlavne je to predrazene. Napr. Photoecho od VMAudio ma vetsi objem = vetsi ucinnost za stejnou cenu. Bez potisku obrazkem jeste o litr levnejsi...
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od aretax »

jirka766 píše: 23 led 2021 19:09 Chci si udělat akustické desky na schodiště - je to místnost téměř bez nábytku a je tam hrozná ozvěna a místnost je prostě taková hlučná.
Co mám použít nahoru z pohledové strany ? Stačí jakákoliv látka, uvažuji plátno, okolo 120g/m2. Nebo jenom určité typy ?
Co použít za izolaci ? Stačí obyčejná minerální vlna co mi tu zbyla když se dělalo sádrkoartonové podkroví (a obalit ji tenkou folií aby neprášila) nebo má smysl koupit nějaké akustické desky třeba zde ? https://www.potichu.cz/materialy/.
Díky za rady
Nechcem Ti do toho zbytočne mudrovať, ale minerálnej vlne sa zo zdravotných dôvodov vyhni. Ak ju obalíš do fólie, tak najprv stratíš jej účinok a po čase jemné a veľmi ostré úlomky prejdú aj fóliou a máš ich v ovzduší a hlavne v pľúcach. O ich účinku na organizmus Ti asi nemusím hovoriť, ale je to poriadne svinstvo. Minerálna vata je vynikajúca tepelná izolácia do exteriéru, ale do interiéru by som si ju nikdy nedal.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od Dieter Burmester »

Na schodiste je nejlepsi pouzit akusticke “tapety”. Funguje to a je to daleko estetictejsi: https://smartwalls.design/akustika/ (a mnoho dalsich vyrobcu)
Dieter Burmester
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od Janik »

Diky za super tip. Využijem na niečo iné ale zaujímavé aj do posluchovky.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od slayers »

Ta vata by se měla balit třeba do tkaniny co se dává na záhony pak je prašnost nulová. Ani obalením do igelitu se nepřijde o akustické vlastnosti, pouze se umravní tlumení na výškách což je spíše výhoda.
V 90% akustických prvků mají nacpáno vatou, jen se to musí řádně ošetřit, pak je nebezpečí stejné jako pod sádrokartonem.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
Check-VMAudio
Příspěvky: 58
Registrován: 27 zář 2012 20:27
Bydliště: Praha

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od Check-VMAudio »

Dieter Burmester píše: 10 pro 2021 08:50 Na schodiste je nejlepsi pouzit akusticke “tapety”. Funguje to a je to daleko estetictejsi: https://smartwalls.design/akustika/ (a mnoho dalsich vyrobcu)
Předražené řešení s cenou asi 5000 Kč / m2
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tak si to nekupuj :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od terahera »

=)) =)) =))
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od Frogyman »

Check-VMAudio píše: 11 pro 2021 15:17 Předražené řešení s cenou asi 5000 Kč / m2
Ale zase se dá na to koukat, na rozdíl od některých levnějších řešení....
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od PítrsPraha »

Check-VMAudio píše: 11 pro 2021 15:17
Dieter Burmester píše: 10 pro 2021 08:50 Na schodiste je nejlepsi pouzit akusticke “tapety”. Funguje to a je to daleko estetictejsi: https://smartwalls.design/akustika/ (a mnoho dalsich vyrobcu)
Předražené řešení s cenou asi 5000 Kč / m2
Jaka je vzhledove srovnatelna vyrazne levnejsi alternativa?
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
Check-VMAudio
Příspěvky: 58
Registrován: 27 zář 2012 20:27
Bydliště: Praha

Re: Akustické obrazy

Příspěvek od Check-VMAudio »

Já to umím vyrobit za půlku.
Odpovědět