Artnovion - vzhledově přijatelné řešení akustiky obýváku?

Šíření zvuku v polechové místnosti, zkušenosti, problémy a jejich řešení apod..
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Artnovion - vzhledově přijatelné řešení akustiky obýváku?

Příspěvek od Frogyman »

Založil jsem toto samostatné vlákno k diskusi a sdílení informací o akustických panelech Artovion, které jsou podle mne pohledově přijatelné pro běžný obývák...

Zde je pár informací a obrázků, převzatých z mého osobního vlákna, kde se začala tato problematika řešit...

Obrázek

Obrázek

Obrázek



vitek
Sice dneska držíme všichni smutek, k tomu venku prší, tak neutrální téma ARTNOVION - akustické panely.
Na začátek je třeba říct, že to ještě není úplně hotové a je to obývák...né samostatná poslechovka!!! Takže k dotazům:
Ve předu "kostky" 6 ks ALPS,
Obrázek
Obrázek

Vzadu "vlnky" 4ks SAHARA - double-H
Obrázek

Montáž kostky: oproti Vicoustic daleko míň práce. Jeden panel Vicoustic je složený ze 4 pruhů a každý pruh drží dvě dřívka a každé dřívko má dvě dírky. 96 děr!!!!
Obrázek
Zato ALPS je složený ze dvou částí (zajímavě členění pruh 3x7 a 4x7 kostek) a drží pouze na jednom prkénku s dvěma dírkami. 12 děr na 6 čtverců
Obrázek

K Sahaře jsem dostal k jednomu panelu 4 plíšky (každý po dvou dírkách) takže 32 děr, to šlo rychle. Dá se to i lepit, ale vzhledem k tomu, že nevím kde skončím (samostatná poslechovka), tak se mi to pak nebude chtít rvát i s omítkou...
Vše pěkně lícuje a navazuje, jen Sahara se trošku prohýbá (je závislá na vlhkosti), ale vyhnutím plíšku se to víc přichytí ke stěně.
Zakončené to ještě nijak nemám, protože budu přidávat, ale u Sahary musíš jít hodně z boku ke stěně abys viděl co je za ní.

Jiný rozměr jsem řešil jen u ALPS, který díky tomu, že je ze dvou různě velkých částí umožňuje X variant sestavení.

Je třeba mrknout na stránky https://www.artnovion.com a vybrat. Kupováno v Tykonu https://www.tykon.cz/znacky/artnovion.html byli vstřícní a ochotní, dokonce nabízejí i měření a mají celé stěny na "osahání"
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Artnovion - vzhledově přijatelné řešení akustiky obýváku?

Příspěvek od Frogyman »

Vítek
Díky moc za info i foto. :thumbup:
Mohl by jsi prosím poslat boční pohled na Saharu?
Díky moc!
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Artnovion - vzhledově přijatelné řešení akustiky obýváku?

Příspěvek od vitek »

IMG_0225.jpeg
Ještě - praktická výhoda je, že ve stejném dekoru a hloubce, jsou absorbery a i bass trapy, takže můžeš mít celou stěnu zarovnanou panely různých funkcí... Bass trapy se chystám přidat, ale ještě se bude měřit. Dneska mi to už tak nepřipadne, ale když jsem to nainstaloval, tak to bylo jak obrovský obraz... 240x120. Ty fotky drobátko klamou, ale pokud by to nebylo na škodu, tak by se mi líbila zaplněná celá stěna.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Artnovion - vzhledově přijatelné řešení akustiky obýváku?

Příspěvek od Frogyman »

JJ, právě ta možnost kombinace různých druhů se stejný vzhledem mne také zaujala. Jen si říkám, jestli to opravdu funguje, zda ty kompromisy, které se jistě musely dělat při sjednocování vzhledu i síly, nebyly moc velké...
Zvažuji totiž udělat celou stěnu za sestavou o velikosti cca 260x240 a určitě bych to řešil kombinací. Jen budu muset vymyslet, jak začistit boky a jak vyřešit těch 20cm navíc, aby vše bylo pohledově čisté.

Budu rád, až doladíš basstrapy, když se podělíš o grafy měření před a po...

Mimochodem - zajížděcí TV je SUPER řešení! :thumbup:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Artnovion - vzhledově přijatelné řešení akustiky obýváku?

Příspěvek od vitek »

Pokud přebývá, tak bych se nebál to uříznout.
Zajížděcí TV mi přišlo elegantnější řešení, než přehazování dekou... Zbyla mi překližka, tak jsem vyrobil "kastlik" na který jsem pak zavěsil jednu řadu kostek - Alps - ono to z té fotky trošku vystupuje díky focení zblízka, ale z poslechového místa ten schůdek není tak vidět... Ještě řeším nožky abych to o 5cm zvedl. Vlezl se tam i "pes" a kabely, takže jdou vidět akorát tkaničky k bedýnkám.
IMG_1843.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Artnovion - vzhledově přijatelné řešení akustiky obýváku?

Příspěvek od PítrsPraha »

Zajimave vlakno, diky ;-) ! O akustice se obecne pise strasne malo, vzhledem k tomu, ze je to zasadni "komponent".

Mas to vse hezky designove ciste. Panely jsou uhledne a temer nepusobi jako akusticke prvky. Zajizdeci TV je super. Taky jsem o tom uvazoval, ale u me diky velikosti TV a centru pod ni nerealizovatelne.

Mas mereni pred a po? Jak vnimas prinos panelu poslechove?
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Artnovion - vzhledově přijatelné řešení akustiky obýváku?

Příspěvek od jirie »

Paráda :thumbup:
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Artnovion - vzhledově přijatelné řešení akustiky obýváku?

Příspěvek od WaVe_99 »

Taky jsem nad tim premyslel, ale nevim, jak bych zaridil u 165cm tv zajizdeni, uz by to u me nevyslo, mam pred tim rack. Tak to resim tak, ze jsem urizl z akustickyho molitanu presnou velikost a vyrobil takovy hacky na to a na TV to jen nasazuju, kdyz na ni necumim, ostatne, ja na ni koukam svatecne, takze je na ni molitan nasazenej porad. Rekl bych, ze to malicko pomohlo...
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Artnovion - vzhledově přijatelné řešení akustiky obýváku?

Příspěvek od vitek »

PítrsPraha píše: 04 říj 2019 22:06 Zajizdeci TV je super. Taky jsem o tom uvazoval, ale u me diky velikosti TV a centru pod ni nerealizovatelne.

Mas mereni pred a po? Jak vnimas prinos panelu poslechove?
No moje TV má 65 palců a ten "kastlík" má 180cm na délku, takže rezerva tam je, velikost TV není problém... a centr leží u spodní hrany "kostek" - chce to víc místa. S výtahem jsem si taky "pohrál" abych se vyhnul těm panelům, když jede TV nahoru, ale díky několika návštěvám Ferony - božské místo, jsem to pořešil....
Měření před někde bude, po instalaci zatím ne, až bude pošlu. Problém u mne je, že ty grafy mi až tak moc nepomůžou, protože v nich neumím "číst". Přitom jsem se snažil.... celý týden dělal změny, přidával matrace, koberce, polštáře a každou změnu jsem měřil a na grafu milimetrový rozdíl... Gerlachovský štít zůstal...
Zadní stěna je osazená hlavně kvůli dozvuku. Chtěl jsem jen obrazy, ale za pár let jsme s ženou nic nevymysleli, tak přišly vlnky.
Celkově mám zatím pocit, že se zlepšila lokalizace a líp vynikají jednotlivé nástroje a to i při větší hlasitosti, ale když to ohulím, tak je ta akustika ještě "slabá" ale ještě není konec, ale v obýváku to ideální asi nebude nikdy....
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Artnovion - vzhledově přijatelné řešení akustiky obýváku?

Příspěvek od vitek »

WaVe_99 píše: 04 říj 2019 22:49 Taky jsem nad tim premyslel, ale nevim, jak bych zaridil u 165cm tv zajizdeni, uz by to u me nevyslo, mam pred tim rack. Tak to resim tak, ze jsem urizl z akustickyho molitanu presnou velikost a vyrobil takovy hacky na to a na TV to jen nasazuju, kdyz na ni necumim, ostatne, ja na ni koukam svatecne, takze je na ni molitan nasazenej porad. Rekl bych, ze to malicko pomohlo...
Taky jsem o něčem podobém uvažoval, ale jak byly ještě holčičky malé, tak se dívaly na pohádky a furt něco sundávat... a pak hlavně kam s tím?, dneska už by to šlo. Kdybys na ten molitan dal plátno s obrázkem, nebo nějakou textilii, tak by to mohlo vypadat jako pěkný obraz... Třeba něco takového:
IMG_0231.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Artnovion - vzhledově přijatelné řešení akustiky obýváku?

Příspěvek od Zdeny »

Pánové, jak řešíte výsuv TV? Vlastní konstrukce, nebo nějaký profi koupený pohon? Děkuji.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Artnovion - vzhledově přijatelné řešení akustiky obýváku?

Příspěvek od Jirka33 »

Hold placatý difuzor = slabá difuze.
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Artnovion - vzhledově přijatelné řešení akustiky obýváku?

Příspěvek od vitek »

Koupil jsem výtah na TV hotový.
DK76
Příspěvky: 107
Registrován: 23 led 2019 18:43

Re: Artnovion - vzhledově přijatelné řešení akustiky obýváku?

Příspěvek od DK76 »

Díky za toto vlákno, řešení poslechovky vypadá velmi dobře :thumbup:. Taktéž řeším akustiku obýváku - poslechovka, Artnovion je super ( odzkoušené ve studiu TYKON ), ale k tomu co bych potřeboval nakoupit by to byl šílený balík. Samozřejmě existuje spousta levnějších firem, které se akustickými prvky zabývají , ale tam je to s :?: a tak u mě stále hloubá myšlenka udělat si panely doma sám. Tak stále váhám. Možná mate tip kde dobře, kvalitně a hlavně osvědčeně nakoupit. Díky :thumbup:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Artnovion - vzhledově přijatelné řešení akustiky obýváku?

Příspěvek od lachim »

DK76
co znamená "udělat si panely doma sám", prosím ?
tušíš, co to obnáší ?
aby takové panely fungovaly ?

aby jsi v jejich velké ploše aplikace (pokud tedy mají ít smysl) nevyrobil tzv. lavor, zadušený zvuk, uhučené basy ... prostě malér ?
mám s diy akustikou nějakou zkušenost a též jsem slyšel pár místností právě dělaných "doma sám".
fandím každému nadšení.
jen zrovna pro akustiku "doma sám".... to chce pečlivě rozmyslet a hodně vědět. ani pečlivé měření profíkem nezajistí výsledek.
to je stejně náročné jako si sám postavit dobré bedny
:-)
DK76
Příspěvky: 107
Registrován: 23 led 2019 18:43

Re: Artnovion - vzhledově přijatelné řešení akustiky obýváku?

Příspěvek od DK76 »

Jj, myslím, že vím, proto se mi do toho nechce a přesně jak píšeš výsledek bude s :?: .
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: Artnovion - vzhledově přijatelné řešení akustiky obýváku?

Příspěvek od Overgrounder »

Je tu někdo s dalšími zkušenostmi s Artnovion prvky, popřípadě s jejich měřící aplikací?
Klidně do SZ, děkuji
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: Artnovion - vzhledově přijatelné řešení akustiky obýváku?

Příspěvek od dr.fish »

Zdar, zajímalo by mne zda někdo z vás mezitím neinstaloval obývák s Artnovionem, potřebuji aby to taky vypadalo, nejen tlumilo. Docela tápu. Nebo jestli není u nás i jiná možnost, zatím jsem bohužel spíše nabídkou zklamán. Zřejmě jsem nehledal správně. :sad:
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Artnovion - vzhledově přijatelné řešení akustiky obýváku?

Příspěvek od Dieter Burmester »

Nekde se tady probiraly akusticke “tapety” - designove do obyvaku vhodne a dokonce i funkcni :thumbup:
Dieter Burmester
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Artnovion - vzhledově přijatelné řešení akustiky obýváku?

Příspěvek od Fidji99 »

dr.fish píše: 20 bře 2022 11:17 Zdar, zajímalo by mne zda někdo z vás mezitím neinstaloval obývák s Artnovionem, potřebuji aby to taky vypadalo, nejen tlumilo. Docela tápu. Nebo jestli není u nás i jiná možnost, zatím jsem bohužel spíše nabídkou zklamán. Zřejmě jsem nehledal správně. :sad:
Hlavne je asi dolezite, aky problem riesis - ak celkovu priestorovu akustiku, tak samozrejme akusticky nenarocne riesenie typu tapety je OK [ale to iste dosiahnes aj tazkym zavesom a zariadenim miestnosti], ak riesis specificky problem napr, s basmi alebo prvym odrazom, tak tam sa uz panelom nevyhnes]

Ono to zavisi, co si od toho predstavujes - Artnovion napr. FLow alebo Sahara je zaujimavy velkoplosne, len tomu potrebujes prisposobit vzhlad celej miestnosti. proste mas akoby oblozenu stenu alebo cast steny.

Vicoustics ma seriu https://www.thomann.de/de/vicoustic_fle ... _white.htm , napriklad

GIK ma seriu impression [v principe panely z drevenym vzorom]
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Artnovion - vzhledově přijatelné řešení akustiky obýváku?

Příspěvek od pepO77 »

dr.fish píše: 20 bře 2022 11:17 Zdar, zajímalo by mne zda někdo z vás mezitím neinstaloval obývák s Artnovionem, potřebuji aby to taky vypadalo, nejen tlumilo. Docela tápu. Nebo jestli není u nás i jiná možnost, zatím jsem bohužel spíše nabídkou zklamán. Zřejmě jsem nehledal správně. :sad:
Na odbornu pracu si odbornici. Skor ako hladat sam, spolupraca s firmou specializujuca sa v akustike alebo clenmi fora, ktory sa tymto zaoberaju - dostanes urcite viac, a bez zbytocnych chyb/uskokov/sklamani/prekvapeni. Akustika miestnostni nie je iba o tlmeni. Artnovition.GfK.Vicoacoustic maju pekne esteticke prvky, ktore sa (podla mna) daju dat aj do priestorov kde su aj iny clenovia domacnosti. Firmy, ktore sa zaoberaju akustikou maju este viac fotiek realizacii, ktore Ti mozu ukazat (ono, nie vsetky realizacie sa dostanu na web) pre Tvoju inspiraciu.

Na druhej strane, v akustike sa neda vlastne neda nic pokazit - pretoze akusticky prvok sa da presunut, alebo aj odstranit. V najhorsom pripade sa to bude musiet predat.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: Artnovion - vzhledově přijatelné řešení akustiky obýváku?

Příspěvek od dr.fish »

S tím, že na odbornou práci mají být odborníci souhlasím. To, že se snažím si rozšířit obzory neznamená, že nehodlám oslovit odbornou firmu. Už jsem tak dokonce učinil a oslovil VMaudio, pana Vitvara. Počítám, že spolu něco vymyslíme...
Dělat sám to nehodlám, bo tomu nerozumím a taky na to nemám ani čas.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Artnovion - vzhledově přijatelné řešení akustiky obýváku?

Příspěvek od Fidji99 »

Tak Artnovion a tie krabice od Vitvara, tak to je jo sakra rozdiel.

Som myslel, ze ti zalezi na estetike. ked ti manzelka dovoli Vitvarove veci, to uz si tam fakt mozes dat hocico .....
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Artnovion - vzhledově přijatelné řešení akustiky obýváku?

Příspěvek od pepO77 »

dr.fish píše: 21 bře 2022 22:40 S tím, že na odbornou práci mají být odborníci souhlasím. To, že se snažím si rozšířit obzory neznamená, že nehodlám oslovit odbornou firmu. Už jsem tak dokonce učinil a oslovil VMaudio, pana Vitvara. Počítám, že spolu něco vymyslíme...
Dělat sám to nehodlám, bo tomu nerozumím a taky na to nemám ani čas.
Pocas budovania posluchovky som taktiez vela cital, aby som aspon chapal pojmy ale hlavne vedel sa zapojit “prinosne” do tvorenia (ked som si uvedomil, ze moje niektore ocakavania boli blbosti). Pokial si dobre pamatam, tak aj artnovition ma nieco akusticke obrazy. Osobne som do toho nesiel, pretoze sa mi viac pacia upravene a zladene plochy.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: Artnovion - vzhledově přijatelné řešení akustiky obýváku?

Příspěvek od dr.fish »

Narazil jsem ještě na Sonitus panely.Také vcelku zajímavé http://www.sonitusacoustics.eu/products ... rber-natur
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Artnovion - vzhledově přijatelné řešení akustiky obýváku?

Příspěvek od Fidji99 »

dr.fish píše: 27 bře 2022 15:39 Narazil jsem ještě na Sonitus panely.Také vcelku zajímavé http://www.sonitusacoustics.eu/products ... rber-natur
Nazivo to vyzera dost lacno.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: Artnovion - vzhledově přijatelné řešení akustiky obýváku?

Příspěvek od dr.fish »

No ono je fakt, že taková úprava poslechovky s Artnovionem v klidu dosáhne ceny automobilu. To jsem jaksi nečekal...
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Artnovion - vzhledově přijatelné řešení akustiky obýváku?

Příspěvek od pepO77 »

dr.fish píše: 28 bře 2022 18:36 No ono je fakt, že taková úprava poslechovky s Artnovionem v klidu dosáhne ceny automobilu. To jsem jaksi nečekal...
Bohuzial to moze byt pravda - da sa to (a malo by sa to) robit v krokoch.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Artnovion - vzhledově přijatelné řešení akustiky obýváku?

Příspěvek od Fidji99 »

dr.fish píše: 28 bře 2022 18:36 No ono je fakt, že taková úprava poslechovky s Artnovionem v klidu dosáhne ceny automobilu. To jsem jaksi nečekal...
Tam platis za dizajn. Akusticky to je relativne tenka pena s peknou povrchovou upravou. DObra tak na doriesenie dzovuku na stredoch a vyskach. Trochu difuzie, vdaka tym platniam. Ziadny problem, napr, na basoch tym nevyriesis. Fyzika nepusti [samozrejme aj Artnovion ma basove pasce atd, ale tie su skarede ako vsetky ostatne]

Ale ze vyzera o triedu lepsie ako vsetko ostatne, to je tiez fakt.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: Artnovion - vzhledově přijatelné řešení akustiky obýváku?

Příspěvek od dr.fish »

Tak nakonec jsem oslovil RD acoustics.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: Artnovion - vzhledově přijatelné řešení akustiky obýváku?

Příspěvek od Pecuch »

Tak to jsme dva :smile: co budeš řešit? Mají v nabídce panely z těch petlahví a můžeš volit potisk a taky hybridní difuzory.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: Artnovion - vzhledově přijatelné řešení akustiky obýváku?

Příspěvek od dr.fish »

Zatím ten difuzor, do kouta za bedny, pak se bude měřit a ladit.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: Artnovion - vzhledově přijatelné řešení akustiky obýváku?

Příspěvek od Pecuch »

Ok :thumbup:
Odpovědět