Rezonance repro do patra pode mnou

Šíření zvuku v polechové místnosti, zkušenosti, problémy a jejich řešení apod..
Odpovědět
jindisek
Příspěvky: 2
Registrován: 08 úno 2016 13:05

Rezonance repro do patra pode mnou

Příspěvek od jindisek »

Ahoj, mám pro vás asi velice low-end sestavu, nicméně nejde mi ani tak o to, jak hraje, jako spíš jak co nejlépe zajistit co nejmenší přenos zvuku do spodního patra, neboť pode mnou bydlí paní, které můj "hluk" vadí. Koupil jsem panelákový byt, betonová (asi originální) podlaha, asi původní lino a na tom je koberec. Na tom mám postavene sloupcové Mission M73, které mají dole kovové závity - přípravu na hroty. Přijde mi nepravděpodobné, že k rezonanci skrz podlahu dochází přes koberec s linem, ale budiž. Zatím jsem došel k tomu, že spodek beden vysypu křemenným pískem (který pohltí část rezonancí z ozvučnice) a bedny podložím tak, aby přenos zvuku přímo z reprobeden do podlahy byl co nejmenší. Zatím se kloním k hrotům a celou bednu i s hroty umístit na kamennou desku. Chtěl bych se vyhnout drahým doplňkům typu Ceraball, které stojí tolik co repro samo.

Chci za rozumnej peníz udělat rozumné opatření (takže třeba Ceraball je cenově dost mimo). To že paní uslyší muziku i nadále i "ze vzduchu" je mi jasný a proti tomu nic dělat nechci. Neposlouchám tuc tuc nebo to nedávám kdovíjak nahlas, takže s tím se paní bude muset smířit.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Rezonance repro do patra pode mnou

Příspěvek od fox »

Mám podobný problém.
Bedny jsem podložil 5 cm tlustou žulovou deskou 40 x 40 cm. Bedny jsem uložil na podložky podobné Ceraball. V pokoji je položený koberec. Strop není panelový, ale je trámový s násypem. Přesto je je o patro níž hudba tlumeně slyšet. Nakonec jsem se domluvil se sousedy, že do 20.00 můžu hulit, potom piánko.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Rezonance repro do patra pode mnou

Příspěvek od Frogyman »

Kdybys to chtěl vyřešit žulou, jak ti doporučuje fox, tak koukni na můj inzerát (viz http://highendforum.cz/viewtopic.php?f=33&t=4213. ) Velikostně je to pro tebe akorát a na ceně se určitě domluvíme. Budu raději, když to bude sloužit někomu pod bednami, než manželce pod květináčem...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Rezonance repro do patra pode mnou

Příspěvek od lubin »

Podle mě rezonuje strop prostě jen tím, že hraješ a ne tím, jak máš vyřešeno "odhmotnění" od podlahy....panel je pevný, tvrdý, ale přitom na svoje rozměry tenký a reaguje dobře na úroveň hluku.
Řešení sice je, ale velmi náročné v podobě vlastního nového roštu se zvýšením podlahy (což je imho hovadina), nebo to tak nehulit a domluvit se se sousedkou...
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Bond 007 alias Monte

Re: Rezonance repro do patra pode mnou

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Jen jim zahraj a pořádně. To je panelák a tam je jedno, kdo kde spí :lol: . Musel bys vyměnit celý strop, jinak mají sousedi smůlu.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Rezonance repro do patra pode mnou

Příspěvek od sekal »

Zkuste se také vcítit do postavení oněch sousedů, kteří jsou nuceni v době svého odpočinku poslouchat ty vaše hudební produkce. Existuje něco jako sluchátka. Ne každý je hudební nadšenec (ve smyslu poslechu reprodukované hudby). Kdo chce intenzivně využívat svůj HiFi aparát a poslouchat přes reprosoustavy, nechť si pořídí RD a neotravuje své bližní v sousedních bytech nájemního domu.
Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 127
Registrován: 03 lis 2011 12:20
Bydliště: Praha

Re: Rezonance repro do patra pode mnou

Příspěvek od šeďour »

Na celou podlahu položit ty podlahový panely vyplněný pískem.Jinak nepomůže nic (rozhodně ne podložky pod reprobedny)...slyšet to bude tlumeně u sousedů pořád.

Vím, že je to drahý řešení.Ale účinný a levný řešení neexistuje.

Teda kromě těch doporučovanejch sluchátek.
Audio mini PC, napájení iFi, DAC Topping D30 PRO, zesilovač HEGEL H300, NextWaveSS PK Audio, reprokabel Kabelguru Reptilian Silver, XLR kabel Kabelguru Ultra
jeronym
Příspěvky: 63
Registrován: 10 kvě 2015 13:06

Re: Rezonance repro do patra pode mnou

Příspěvek od jeronym »

Obavam se ze to vyresit nepujde. Ono se to neprenasi pouze pres podlahu, ale i nosne steny nebo pricky. Muzes to zmirnit "pruznym ulozenim" repraku - neco mekkeho pod ne "nacpat". Pomuze i koberec. Ovsem se stenama nic nenadelas, ani akusticke panely moc nepomuzou. Sousedy rusi hlavne hluboke tony, ty je tezke odstranit, aby pokoj vypadal trochu normalne a beztak: uslysi vzdycky kdyz si neco pustis. Ja mam dva vetsi suby a 2 bedny. Resil jsem to tak ze: hraju do 20:00, pak uz pianko, po 21 si radsi nalozim hluchatka. :smile:
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Rezonance repro do patra pode mnou

Příspěvek od timcs »

Skús vysvetliť susedom, že zákonon ustanovená prípustná hladina hluku v obytných priestoroch je cez deň 6-22hod 40dB a v noci 22-6hod 30dB. Mal som obdobný problém so susedmi nad nami, až to došlo k tomu, že búchali po stenách a radiátoroch, pričom priateľka v pohode pozerala telku vo vedľajšej izbe. Stalo sa to aj v takých prípadoch, keď som hudbu nepočúval ja, ale počúval ju iný sused (mladší chalan). Až došlo k tomu, že keď pri ďaľšej poklepávačke na steny a radiátory som zvýšil hlasitosť, po pár minutách sa dostavila susedka, bolo to okolo 18-19hod. Po 20hod nezvyknem počúvať. Pred tým som si stiahol aplikáciu do telefónu na meranie hluku a pekne som ju pozval do bytu a ukázal, jej aká je hladina hluku vo vedľajšej izbe so zapnutým televízorom a s nastavením hlasitosti na zosilovači ako zvyknem počúvať, hladina hluku so zapnutým televízorom nepresiahla 45dB, pričom hladina reči vo vzdialenosti cca 1m bola medzi 50-60dB. Tak som ju požiadal aby som mohol zmerať hladinu hluku u nej v čase keď počúvam. To už sa jej nezdalo. No od vtedy je zatiaľ pokoj. Samozrejme nie sme rovnaký, niekomu už aj to vadí, keď spláchneš wc a niekomu ani to keď robíš diskotéku, ale bytovka je už raz taká, 100 ľudí, 100 chutí.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
jindisek
Příspěvky: 2
Registrován: 08 úno 2016 13:05

Re: Rezonance repro do patra pode mnou

Příspěvek od jindisek »

Hm... to jste me nepotesili, ale asi ani neprekvapili. Rozhodne to nesolim. Mam to potichu... holt jestli chce mit absolutni ticho, tak ma asi smulu. Takze si myslite, ze za hroty a/nebo zulu jen vyhodim prachy? Jak moc pomuze ten pisek?
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Rezonance repro do patra pode mnou

Příspěvek od aretax »

Dať bedne na hroty je dôležité. Minimalizujú prechod vibrácií do zeme. Účinné riešenie je to, čo plánuješ. Žula na antivibračných podložkách a na nej bedne na hrotoch. Nemusia to byť drahé Cereball, na http://www.aliexprsss.com nájdeš za pár € čínske výrobky, ktoré sú aj pekné, aj účinné. Vibrácie celkom neodstrániš, ale výrazne potlačíš. Navyše získaš basy v posluchovej miestnosti. Aj vibrácie stien sa dajú obmedziť. Keď som býval v paneláku nameral som vlastné vibrácie panelu 40 - 45 Hz. Steny som obložil tvrdeným polystyrénom, vyšpároval a zatrel Primalexom .Farba na ňom obmedzila pohlcovanie výšok. Sused vedľa si pochvaľoval, do určitej hlasitosti ani so spodnými susedmi nebol problém a to ani vo večerných hodinách.
Ešte niečo: ja osobne žulu nedoporučujem a ani nepoužívam. Žula rezonuje. Osobne radšej používam MDF. Ak chceš kameň, tak radšej mramor, travertín, pieskovec...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Rezonance repro do patra pode mnou

Příspěvek od blesk666 »

presne ako pise Aretax. Zulove dosky podlepene v rohoch makkymi podlozkami (ak to ude na tvrdu podlahu) ak to ide na koberec malo by stacit zulovu dosku bez podlepovania a bedne na nu na hroty. To urcite o nieco situaciu proti sucastnemu rieseniu zlepsi. Dolezite je aby to bol tzv "sandwich - teda oddelit bednu samotnu aspon jednou vrstvou makkeho potom na to tazssiu zulovu dosku a na to bedna na hrotoch. Teraz sa ti zatlacaju zavity "natvrdo" cez koberec az k linu a to k betonu. Toez mezatimeny priestor ovela viac hluku prenasa aj do bytu pod tebou. Velmi pomoze ked je priestor popri stenach zatlmeny kniznicami, obrazmi..., podlha koberec (cim hrubsi) Priestor rozcleneny a co najviac zariadeny calunnenym nabytkom. Koberec mas, ale dolezite su aj steny zatlmit kniznicami - vibracie so zvukom sa prenasaju aj cez bocne steny. Ostatne budes musiet prisposobit hlasitost a cas kedy si to pustit hlasnejsie.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Odpovědět