DIY akustické panely

Šíření zvuku v polechové místnosti, zkušenosti, problémy a jejich řešení apod..
Odpovědět
Einson
Příspěvky: 1
Registrován: 08 čer 2013 12:54

DIY akustické panely

Příspěvek od Einson »

Zdravím všechny přátele dobré akustiky,

Po té, co jsem obložil stropy dřevem, se mi (jak jsem předpokládal) rapidně zhoršila akustika poslechovky. (Jelikož to výhledově stějně bylo v plánu,) tak jsem naléhavě podnikl protiopatření v podobě výroby stropních akustických panelů.
Další prvky na stěny a do rohů ještě budou následovat po finalizaci povrchu zdí, v ještě ne zcela dokončeném EPD. Zatím je mám zlehka přichyceny, čímž se ještě nebudu "prezentovat".

Obrázky pro inspiraci přikládám :-)
1.1.jpg
2.1.jpg
3.1.jpg
P.S: Kdo neupravil (nenechal si upravit) akustiku, neskonale se okrádá o hudební zážitky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: DIY akustické panely

Příspěvek od Dieter Burmester »

Funkcni to asi bude, ale nevim pak, proc jsi obkladal strop drevem, kdyz to drevo zabijes necim takto nevzhlednym. Jen nazor, nebij me :oops:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: DIY akustické panely

Příspěvek od pajuna »

Ahoj, vitej. Prozrad kdo jsi ty (Einsteinuv syn?) a ten material na tom strope :smile: ?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
mosfet
Příspěvky: 2
Registrován: 27 kvě 2013 19:57

Re: DIY akustické panely

Příspěvek od mosfet »

děs děs navíc na stropě to nemá takovej vliv jako na boční zdi jedná se o tlumič visokeho a středního pasma a pokut není naproti bedny nemá to takovej efekt
Odpovědět