Záclony, ktoré blokujú hluk

Šíření zvuku v polechové místnosti, zkušenosti, problémy a jejich řešení apod..
Odpovědět
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Záclony, ktoré blokujú hluk

Příspěvek od Vlado222 »

Náhodou som natrafil na NETE na http://diva.aktuality.sk/clanok/30002/n ... uk/tlacit/
Je to len marketing? Čo vy na to? Ak nie tak to vyzerá byť užitočná vec..
No nepodarilo sa mi nájsť e-shop v ktorom sa dajú kúpiť.
Ak mi s tým niekto pomôže budem rád.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Záclony, ktoré blokujú hluk

Příspěvek od Vlado222 »

Dík Jimmi.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Záclony, ktoré blokujú hluk

Příspěvek od Mark Levinson »

Zajímavá možnost jak doplnit akustiku v poslechovce či obýváku, všude bude vypadat dobře a ještě pomůže akustice. I ve většině speciálních poslechovek je okno, takže je to zajímavý počin. Teď už jen kolik to bude stát a kdy to bude k dostání v ČR/SR?



Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Záclony, ktoré blokujú hluk

Příspěvek od fox »

K tomu by se ale měl vyjádřit odborník na akustiku. Pokud tento materiál zvuk z jedné strany pohlcuje, tak ho i na druhou stranu propouští / myšleno za závěs /. Tím pádem nezabrání pronikání hluku z venku. Pokud by měl závěs pronikání zvuku z venku zabraňovat, měl by být odrazivý, aby zvuk se od něj měl odrazil nazpět. V tom případě může v místnosti způsobovat nechtěné odrazy zvuku.
Umí to někdo vysvětlit ?
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Záclony, ktoré blokujú hluk

Příspěvek od Dieter Burmester »

fox píše:K tomu by se ale měl vyjádřit odborník na akustiku.
Dobra tedy, vyjadrim se :thumbup:

Resit pruzvucnost lze materialy odrazivymi i pohltivymi. Zde je logicky lepsi pouzit pohltivost, nebot na odrazivost je lepsi udelat rovnou mistnost v mistnosti. Nechtenych odrazu bych se v pripade techto zavesu vubec nebal.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Záclony, ktoré blokujú hluk

Příspěvek od Mark Levinson »

fox píše:K tomu by se ale měl vyjádřit odborník na akustiku. Pokud tento materiál zvuk z jedné strany pohlcuje, tak ho i na druhou stranu propouští / myšleno za závěs /. Tím pádem nezabrání pronikání hluku z venku. Pokud by měl závěs pronikání zvuku z venku zabraňovat, měl by být odrazivý, aby zvuk se od něj měl odrazil nazpět. V tom případě může v místnosti způsobovat nechtěné odrazy zvuku.
Umí to někdo vysvětlit ?
Já jsem myslel spíše pohltivost tohoto materiálu, ve většině místností (poslechovka i obývák) máme okno a pokud protější stěnu zatlumíme třeba panely, které na okno nemůžeme tak úplně použít, tak by tento pohltivý závěs byla dobrá alternativa.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Záclony, ktoré blokujú hluk

Příspěvek od Dieter Burmester »

Zavesy jsou obecne dobre, levne a snadne reseni. Jeste dnes se sametove zavesy pouzivaji v profi provozech. Na okno idealni, jednou jsem takhle vyresil odraz okna ve spikrovne, kterou projektant trochu odflakl. Zkratka, kdo muzete, tak si takhle "akusticky hrajte" a objevujte :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Záclony, ktoré blokujú hluk

Příspěvek od fox »

Dieter Burmester píše:Zavesy jsou obecne dobre, levne a snadne reseni. Jeste dnes se sametove zavesy pouzivaji v profi provozech. Na okno idealni, jednou jsem takhle vyresil odraz okna ve spikrovne, kterou projektant trochu odflakl. Zkratka, kdo muzete, tak si takhle "akusticky hrajte" a objevujte :thumbup:
... a nezlobí ! :lol:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Zalán Schuster
Příspěvky: 245
Registrován: 11 říj 2011 23:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Záclony, ktoré blokujú hluk

Příspěvek od Zalán Schuster »

Rokujem s firmou zo zahranicia. Bude sa dat u mna tieto vyrobky kupit, ale tieto zaclony nie su nahradou profesionalnych akustickych elementov.
Su skor pre priemyselne ucely a nie na high-end posluchovnu. Zaclony nemaju taku absorpcnu charakteristiku, ktore by boli vhodne na posluchovnu, ale v niektorych specialnych pripadoch viem si predstavit ze by sa dalo ich pouzit.
Su idealne ked chceme len stredne a vysoke tony tlmit. V spalni znizit hluk v miestnosti, v konferencnych miestnostiach zlepsit zrozumitelnost reci.
Bezne zavesy netlmia takmer nic, ale tieto zavesy ano. Ako keby ste zavesili pred okno hunaty koberec. Maju tu vyhodu, ze su priehladne a vyzeraju pekne.

to Mark Levinson
Já jsem myslel spíše pohltivost tohoto materiálu, ve většině místností (poslechovka i obývák) máme okno a pokud protější stěnu zatlumíme třeba panely, které na okno nemůžeme tak úplně použít, tak by tento pohltivý závěs byla dobrá alternativa.

Panely maju idealnu a inu tlmiacu charakteristiku pre posluchovnu ako tieto zaclony. Keby si dal na jednej strane zaclony a na druhej panely, by si porusil akusticku symetriu. Na tej strane kde by si dal zaclony by si pocul az moc tlmene vysky a basy by si pocul "hlasnejsie - rezonovane" oproti druhej strane, kde si umiestnil profesionalne GIK Acoustics panely. Takto by som neodporucal pouzit.

Zalan
ZS Acoustics
GIK Acoustics pre Česko a Slovensko
Mierová 85
821 05 Bratislava
tel.: +421 905 616 440
zalansch@hotmail.com
http://www.zs-acoustics.com
http://www.gikacoustics.co.uk
http://www.facebook.com/ZalanSchusterAcoustics
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Záclony, ktoré blokujú hluk

Příspěvek od pajuna »

Zalán Schuster píše:.....Panely maju idealnu a inu tlmiacu charakteristiku pre posluchovnu ako tieto zaclony. Keby si dal na jednej strane zaclony a na druhej panely, by si porusil akusticku symetriu. Na tej strane kde by si dal zaclony by si pocul az moc tlmene vysky a basy by si pocul "hlasnejsie - rezonovane" oproti druhej strane, kde si umiestnil profesionalne GIK Acoustics panely. Takto by som neodporucal pouzit.

Zalan
Takze je lepsi nechat hole okno bez zakryti nez zaclona nebo zaves?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Zalán Schuster
Příspěvky: 245
Registrován: 11 říj 2011 23:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Záclony, ktoré blokujú hluk

Příspěvek od Zalán Schuster »

Nechat tak ako ma Mark Levinson. Dat panely na stojan pred okno symetricky ako je na druhej strane. Panel nezakryje cele okno, preto ma svetlo v posluchovni. Da sa aj otvorit okno, premiestnit panel po posluchu ak je potrebne.
ZS Acoustics
GIK Acoustics pre Česko a Slovensko
Mierová 85
821 05 Bratislava
tel.: +421 905 616 440
zalansch@hotmail.com
http://www.zs-acoustics.com
http://www.gikacoustics.co.uk
http://www.facebook.com/ZalanSchusterAcoustics
michlova
Příspěvky: 1
Registrován: 24 zář 2019 11:24

Re: Záclony, ktoré blokujú hluk

Příspěvek od michlova »

Ahoj,

my máme doma závěsy tyhle https://www.dante.cz/Zatemnovaci-zavesy/ a částečně to tlumí a akusticky to odráží... je rozdíl, když jsme na zahradě a záclony jsou rozhrnuty, nebo nejsou.. nevím ejstli jste mysleli tohle, není to úplně naplno, ale snad aspoň trochu rada :-)
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Záclony, ktoré blokujú hluk

Příspěvek od F2014 »

Závěsy nejsou moc aktuálně moc moderní, tak mohou narazit na silný odpor na domácí frontě (vlastní zkušenost :smile: ).
Pokud se pak bavíme o akustice v poslechové místnosti, pak mají různý efekt podle toho, jak moc jsou nařasené, což z nich nedělá úplně vhodný nástroj pro přesné doladění akustiky (já vím, tohle je poněkud hnidopišské).
Řešením by mohly být "akustické žaluzie" (mně tedy doma neprošly ani ty :sad: , ale pro mnohé domácnosti to může být schůdné).

PS: Samozřejmě, řeší to jen střední a vyšší kmitočty..
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Jeliman nautilus
Příspěvky: 133
Registrován: 28 čer 2018 13:22

Re: Záclony, ktoré blokujú hluk

Příspěvek od Jeliman nautilus »

zdravim vas pani, zaclony a zavesy akusticke ? www.GERRIETS.at maju tam nadherny vyber od priesvitnych az po hrube zavesi. zaroven to tam aj siju ak mas zaujem. v ponuke maju uchyty a kolajnice. robia nadhernu pracu.100% riasenie pocitaju tak ze ak mas miestnost 3m tak potrebujes 6m latky. je to miesto kde vam splnia sen ale len za peniaze. ^:)^
sartel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 říj 2014 13:08

Re: Záclony, ktoré blokujú hluk

Příspěvek od sartel »

F2014 - tak buď budeš podpapučák nebo hifista, vyber si :smile: ...vedle ve vlákně má borec na zdi koberec, tak se přiuč
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Záclony, ktoré blokujú hluk

Příspěvek od F2014 »

..tak buď budeš podpapučák nebo hifista, vyber si :smile:
Neuměl jsem si vybrat, tak jsem se zeptal manželky. Říkala, že hifistu nechce :roll:

Jinak akustické závěsy mi google našel hned třeba tyhle:
https://www.akusticka-pena.cz/novinky/akusticke-zavesy/

Pořád si myslím, že pro úpravu akustiky i skromně zabydlené místnosti (hifi systém, sedačka, stolek, nějaká ta knihovna, stojan na víno a rum, kobereček mezi repro a posluchače) je použití akustického závěsu ve větším (v poměru k velikosti místnosti) rozměru spíše z nouze ctnost a lehce se stane, že prostor se přetlumí.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Záclony, ktoré blokujú hluk

Příspěvek od Dasta »

Jestli bude místnost zařízena jak píšeš, není třeba nic jiného ohledně akustiky dělat.
Pouze dbej na to, aby mezi posluchačem a bednama nebyl konferenční stolek.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Záclony, ktoré blokujú hluk

Příspěvek od terahera »

Nebo jen malinký,aby ne něj vlezl ovladač a lahváč :cool:
A lahváč hned po dopiti vyměnit za plný,jinak prázdná láhev rezonuje :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Záclony, ktoré blokujú hluk

Příspěvek od pajuna »

F2014 píše: 01 lis 2019 07:27
..tak buď budeš podpapučák nebo hifista, vyber si :smile:
Neuměl jsem si vybrat, tak jsem se zeptal manželky. Říkala, že hifistu nechce :roll:

Jinak akustické závěsy mi google našel hned třeba tyhle:
https://www.akusticka-pena.cz/novinky/akusticke-zavesy/

Pořád si myslím, že pro úpravu akustiky i skromně zabydlené místnosti (hifi systém, sedačka, stolek, nějaká ta knihovna, stojan na víno a rum, kobereček mezi repro a posluchače) je použití akustického závěsu ve větším (v poměru k velikosti místnosti) rozměru spíše z nouze ctnost a lehce se stane, že prostor se přetlumí.
Souhlas s pretlumenim, ja mam plne upravenou poslechovku a staci jestlize zaves zatahnu ci odhrnu a slysim to. Da se s tim trosku "regulovat" mizerne nahravky napr. s vyraznejsimi sykavkami:-).

Jestlize je manzelka nekompromisni a netolerantni, doporucuji vymenit :lol: . Pripadne se rozhodnout jestli chci zenu nebo muziku.
Kdysi jsem zvazoval take akusticke zaclony, ale dopadlo to jinak. Zere to obvykle vyssi frekvence
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Záclony, ktoré blokujú hluk

Příspěvek od Urbino »

terahera píše: 01 lis 2019 08:35 Nebo jen malinký,aby ne něj vlezl ovladač a lahváč :cool:
A lahváč hned po dopiti vyměnit za plný,jinak prázdná láhev rezonuje :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Odpovědět