DIY Akusticky obraz od Tetky

Šíření zvuku v polechové místnosti, zkušenosti, problémy a jejich řešení apod..
Odpovědět
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

DIY Akusticky obraz od Tetky

Příspěvek od Teti »

Pouzil jsem stary obraz z Ikea a chtel jsem aby to vypadalo jako normalni obraz. Dost to pomohlo akustice. Uvnitr je Rockwool 60gs/m 10cm tloustka.
vnitrni rozmer je 100x70x12 (uvnitr je jeste mala mezera 2cm)

Obrázek
Obrázek.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Patmann
Příspěvky: 111
Registrován: 09 úno 2012 16:11
Bydliště: Štramberk

Re: DIY Akusticky obraz od Tetky

Příspěvek od Patmann »

Moc hezké teti ;-)
Pro-Ject RPM 10.1, Sumiko Bluepoit 2., CD Leema Acoustic Antila, Accuphase E305, Beovox MS150, Sonus Faber Toys Tower
monte

Re: DIY Akusticky obraz od Tetky

Příspěvek od monte »

Tetka, je šikula :thumbup: :thumbup: :thumbup:, připomíná mne a dobu před X léty :thumbup:, prostě jsme si museli poradit jak to šlo :thumbup:
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: DIY Akusticky obraz od Tetky

Příspěvek od paul »

Teti-z čeho je ta přední strana obrazu?Nějak se to leskne?když jsem se o to nedávno trochu zajímal,tak mě bylo řečeno,že hodně záleží na tkanině,která je vepředu kvůli průzvučnosti.Také se dával nějaký "airrockwool" dovnitř ještě doporučovali do nějakého sáčku či co.Asi je to věda,a hlavně to prý bere spíše jen výšky a část středů...?Jinak to vypadá dobře,ponatírat ty boky a lehce doladit a bude to super.
-pár lidí tady má akustické obrazy a je to na určité frekvence a dosti drahé.Kvalita od některých výrobců také nebyla úplně ideální,co jsem měl možnost i vidět-vybledlé barvy atd.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: DIY Akusticky obraz od Tetky

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ty obrazy nejsou na urcite frekvence, ale naopak na dosti siroke spektrum. Pokud ma vsak Teti vepredu sklo, tak nevim nevim :smile:
Dieter Burmester
Odar

Re: DIY Akusticky obraz od Tetky

Příspěvek od Odar »

Na 1. foto to vyzera, ako sklo, ale na poslednej uz nie. Myslim, ze Teti nie je blby, aby zavrel akusticky obraz do skla ;)
amadeus
Příspěvky: 51
Registrován: 20 bře 2012 11:07

Re: DIY Akusticky obraz od Tetky

Příspěvek od amadeus »

Co ten rockwool - hodí se to vlastně do interiéru? Jde o to, aby se z toho neuvolňovalo něco...nejsem chemik, takže...

Jinak poslední dobou uvažuju o něčem podobném :-) Co třeba něco takového místo rockwool? http://www.akusticka-pena.cz/zbozi-ceny/panel-7cm
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: DIY Akusticky obraz od Tetky

Příspěvek od paul »

amadeus-to nevypadá špatně ;)
-právě ten rockwool mě doporučovali dát do "silonového pytle",kvůli příp. unikání částic...ale tohle by asi spíše poradili větší odborníci,než jsem já,když si chce někdo něco sám doma takto udělat
-určitě je to lepší než holé stěny v moderních bytech
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: DIY Akusticky obraz od Tetky

Příspěvek od slayers »

Pokud hledáte porézní tlumení tak nejlépe se mě jeví tato pěna jak funkčně tak zdravotně. Jinak rockwool samozřejmě musí být ošetřen nejlépe asi textilní tkaninou co se dává třeba pod jahody.

http://www.akustickematerialy.cz/absorp ... ena-hd-7cm
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
amadeus
Příspěvky: 51
Registrován: 20 bře 2012 11:07

Re: DIY Akusticky obraz od Tetky

Příspěvek od amadeus »

V hlavě nosím nápad na jeden panel... tak uvidím, jak to dopadne. Problém s tou lisovanou věcí různých barev (je mimochodem i na tom webu, co jsem posílal) bude ten, že se bude špatně řezat asi. Což ta pěna podle videa bude dost poddajná v tomto ohledu. Kdysi jsem tam volal na tu pěnu, ale nikdo to nebral, pak jsem na to zapomněl... ale možná to ještě někdy zkusím. Cena se zdá být ok... otázka je, jakou změnu to udělá, kde to má smysl a tak... to tu ale nevyřeším :-). Nicméně cenově mi to přijde super... nabídka je též dost široká.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: DIY Akusticky obraz od Tetky

Příspěvek od fox »

Dieter Burmester píše:Ty obrazy nejsou na urcite frekvence, ale naopak na dosti siroke spektrum. Pokud ma vsak Teti vepredu sklo, tak nevim nevim :smile:
S Teti jsem mluvil. Žádné sklo tam nemá. Obraz je ze předu potažený potištěnou textilii. :thumbup:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: DIY Akusticky obraz od Tetky

Příspěvek od Dieter Burmester »

To je dobre, uz jsem se bal :smile:
Dieter Burmester
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: DIY Akusticky obraz od Tetky

Příspěvek od martinowsky »

Ten obraz se mi moc líbí. Taky si furt pohrávám s myšlenkou, že si něco obdobného udělám za bedny místo toho koberce na zdi. Že bych to skombinoval i s poličkou. Mám i představu. Ale to čeho se obávám je nejistý výsledek. Budu se s tím pastit a nakonec to nebude mít zvukový přínos a nebo ještě se zvuk zhorší. No sám nevim nevim. Když to nezkusím nic nezjistím já vím. ~x(
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: DIY Akusticky obraz od Tetky

Příspěvek od fox »

Obrázek

Dobré řešení by mohlo být, přikrytí rámečku s minerální vatou perforovanou sádrokartonovou deskou. Pár jich mám doma, kdyby měl někdo zájem. Rozměr 60x60 cm.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Rob
Příspěvky: 13
Registrován: 07 čer 2012 12:34

Re: DIY Akusticky obraz od Tetky

Příspěvek od Rob »

Ten odrazivy povrch na obraze (sklo) nemusi byt na skodu. Pokud nechceme mistnost prilis zatlumit na vysokych kmitoctech. Nizke kmitocty (cca od 125hz) to pohlcovat bude i tak slusne.

Rockwool jsem balil do plastovych sacku na odpadky. A pak vkladal do kazet. Opet, tenky sacek nema na nizkych kmitoctech zadny vliv.
Odpovědět