Akustika na webe

Šíření zvuku v polechové místnosti, zkušenosti, problémy a jejich řešení apod..
Odpovědět
Hopp
Příspěvky: 37
Registrován: 26 črc 2012 13:42

Akustika na webe

Příspěvek od Hopp » 03 led 2013 11:21

Velmi zaujimava praca z nemeckej univerzity vo Wuppertale.
Viete o tom, ze zeny pocuju lepsie ako muzi a ze ich sluch sa vekom zhorsuje pomalsie ako u muzov? Aj to sa tam docitate.
Rozsiahla praca so zvukovymi ukazkami a vysvetlivkami v samostatnych oknach po kliknuti na modry text resp. na ikonu ucha.
http://www.dasp.uni-wuppertal.de/ars_au ... diatur.htm

monte

Re: Akustika na webe

Příspěvek od monte » 04 led 2013 12:04

Nejde překladač google, jinak poučné. Odpoledne zkusím na druhém.

Věk

Průběhu jednání prahových změny s přibývajícím věkem. To je přirozený proces, a odráží se v věku závislé zvýšení prahu v klidné a končí v tzv. souvisejících se stárnutím jednání ..Průběh nárůstu v klidové práh se zvyšuje s věkem, je uveden v opaku diagramu.
Zvýšen profil klidové prahu je však i předčasné dojít v důsledku nadměrného hluku. Tento proces je znám jako ztrátu sluchu.
Hluk Ztráta sluchu způsobená je v počátečních fázích často bez povšimnutí, protože snížením prahu v klidné nejprve na frekvencích mimo rozsah hlasu dochází, pro každodenní poslech zkušenosti hrají významnou roli. Po dalším přetížení do oblasti poranění posune dál v jazykové sekce, jež vede k vážnému Höreinbußen.
Ztráta sluchu způsobená hlukem účinky jsou způsobeny nenapravitelné škody na nervových buněk ve vnitřním uchu, a jsou neléčitelné, protože regenerují smyslové buňky nemohou.
(Viz také: chrániče sluchu)

Pajuna, méně slyšet a popisovat kvalitu zvuku na základě zkušenosti, jde spíš jen o slovíčka. Dnešní hifi svět se ve slovíčkách překonává :crazy: Někdo má větší problémy, někdo menší. Nejlépe na tom bude asi hajný :lol: . Osobně vše beru jako přirozené a nebudu se s nikým hádat do krve, neboť si problém přiznám sám.

Odpovědět