Klub akustik

Šíření zvuku v polechové místnosti, zkušenosti, problémy a jejich řešení apod..
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Klub akustik

Příspěvek od timcs »

slayers píše:Pokud se chcete podívat na vyrobené, dle mě velmi účinné akustické desky s akustickým molitanem,klikněte na odkaz, jsou to ty poslední tři fotky.
Byla to sice docela fuška ale stojí to za to. Fotky když sem vložím se zobrazují moc velké, proto jen odkaz.

http://slayers.rajce.idnes.cz/Nova_slozka
Pekná práca. Ako pozerám malo by to fungovať aj ako absorbér a aj difúzor? :thumbup:
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Klub akustik

Příspěvek od NA-Noble Audio »

To slayer

moc pěkné, vyhrál sis :smile:
To jsi vrtal ručně, že.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Klub akustik

Příspěvek od slayers »

To timcs

ano je to tak dělané.

To NA

přesně tak vrtáno ručně, docela piplačka ale je to koníček, bavilo mě to.
Sám jsem to dělal protože něco podobného nelze sehnat, aspoň teda já to nesehnal.

Krom tohohle mám už v rozích válce, zakoupené na akustickápěna.cz, jsem moc spokojenej odvedli dobrou práci a za moc pěkný peníz. Jeden válec o rozměru 120x42 cm vyšel na 1200, to je zlomek ceny něžli jinde. K materiálu mě byl zaslán i výsledek měření z certifikované zkušebny.
Zbývá mě už jenom nátěr pár věcí a bude konečně hotovo, výsledek je bomba, jsem maximálně spokojen.
Jenom by to snad chtělo lepšího fotografa nežli jsem já.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Klub akustik

Příspěvek od timcs »

To Slayers
Ten valec z akusticka.pena.cz si dal robiť na mieru, lebo to nevidím v ich ponuke?
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Klub akustik

Příspěvek od slayers »

Ano, dá se říct že nařežou co si řekneš, dojednával jsem to přímo s p. Fryčem, fajn jednání.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
TOM
Příspěvky: 94
Registrován: 07 kvě 2011 22:35
Bydliště: Praha

Re: Klub akustik

Příspěvek od TOM »

Krom tohohle mám už v rozích válce, zakoupené na akustickápěna.cz, jsem moc spokojenej odvedli dobrou práci a za moc pěkný peníz. Jeden válec o rozměru 120x42 cm vyšel na 1200, to je zlomek ceny něžli jinde. K materiálu mě byl zaslán i výsledek měření z certifikované zkušebny.
to Slayers
Oní jsou levní,protože ta akustická pěna -je to spíš technický molitan-má docela mizerný akustický vlastnosti,hlavně na basech má velmi nízký stupeň absorbce,takže se to hodí spíš jenom na středy a výšky.
Obrázek
profesionální pěny jako fireflex nebo basotect jsou sice skoro dvakrát tak drážší,ale mnohem vhodnější na basstrapy,na nižších frekvencích mají při stejné tloušťce dvakrát tak vyšší činitel zvukové absorbce
Obrázek
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Klub akustik

Příspěvek od slayers »

Já jsem gramáž i grafy taky sledoval, z materiálu BT. jsou i tyto, gramáž mají menší.
http://www.thomann.de/cz/the_takustik_cbt_37.htm

Do teď jsem měl v rozích minerální vatu, molitan funguje líp.
Ten útlum tam např. u Hofa BassTraps je částečně větší ale počítejme i s tvarem v tomto případě nelze srovnávat tvar rohové bas tr. a kruhové.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Odar

Re: Klub akustik

Příspěvek od Odar »

slayers --> Mas speci toho materialu, co tam rezu? Inak uz je najvyssi cas zacat u teba merat :cool:
Uživatelský avatar
TOM
Příspěvky: 94
Registrován: 07 kvě 2011 22:35
Bydliště: Praha

Re: Klub akustik

Příspěvek od TOM »

to Odar:
to je ono -od p.Fryče z http://www.akusticka-pena.cz/
moc se mu do toho nechtělo,nakonec mi poslal několik měření,toto je panel tloušťky 9 cm,ještě mám vlnky,hroty,
V-profil,sinus.
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Klub akustik

Příspěvek od slayers »

Kluci já tady nechci dělat reklamu nebo tvrdit že jsem koupil to nejlepší v žádným případě. Já napsal a bylo mě hned odpovězeno a zaslány měření na vše co je v prodeji. Naopak je vše dobře popsáno, např. gramáž jsem u fireflexu a nebo basotectu nenašel.
Pro mě bylo při výběru bernou mincí, gramáž, aby to byla otevřená struktura a konečně i peníz. Protože papír snese vše a konec konců zázraky jsem od molitanu nečekal, na nejnižší basy mám rezonátory a myslím že molitan pod 125-100 nikdy nepůjde, žádnej.
Nahoře jsem dával odkaz i proto abych doložil že dle ceny nelze soudit, tam je to drahý jako čert ale daleko řidší.
Ale jak říkám, jsem spokojen že molitan funguje lépe nežli vata a mám klid v duši že mě nic nebude prášit v pokoji.
Moji akustiku můžete klidně přijet vyzkoušet na vlastní uši :D .
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Odar

Re: Klub akustik

Příspěvek od Odar »

Tak to sme sa nepochopili - ja som myslel, ze si tym chcel utlmit basy. Ale aj tak - bavi ta to, mas na to priestory, vies to robit - kupil by som vhodny mikrofon, zvukovku, nasiel vhodny soft (ludia na fore urcite poradia) a zacal robit veci konecne cielene. Navyse hras z PC - to, co sa neda korigovat uz akustickymi upravami by si mohol korigovat ekvalizerom. Pri vzajomnej suhre by si mohol dosiahnut velmi dobre vysledky. Mas obrovsku vyhodu, ze mas samostatnu miestnost na pocuvanie.
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Klub akustik

Příspěvek od slayers »

Ale já to dělal cíleně, kdyby ne tak věřím že molitanem a nebo výrobky z porézních materiálů utlumím i frekvence pod 100Hz. Na ty jak píšu mám rezonátory. A i 100 Hz je bas a ten utlumuji molitanem.
Nepočítal jsem s tím že koupím do rohů válce a tím je hotovo.
Samozřejmě že v obýváku bych takhle neřádil ale mě se líbí technický vzhled poslechovky.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Odar

Re: Klub akustik

Příspěvek od Odar »

Mal by som raz prekonat lenivost a prist ti to skritizovat osobne :lol: Nemam to k tebe zas az tak strasne daleko :cool:
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Klub akustik

Příspěvek od slayers »

No tak to Tě rád uvítám, budu chystat posezení s pražákama, můžeš se připojit, je to vždycky fajn den plnej muziky a novinek, alespoň pro mě.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Odar

Re: Klub akustik

Příspěvek od Odar »

To by bolo idealne - dajte mi potom vediet. Vies, kde ma kontaktovat ;)
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Klub akustik

Příspěvek od slayers »

Tak sem vrhám fotky po dokončení.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Lepší foto je z mobilu a to k nahlédnutí zde. Barva i celkově prostorově to je lepší, nevím proč foťák dělá místnost menší :crazy:

http://slayers.rajce.idnes.cz/Nova_slozka
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 127
Registrován: 03 lis 2011 12:20
Bydliště: Praha

Re: Klub akustik

Příspěvek od šeďour »

Skvělá práce :clap: už se těšim !
Audio mini PC, napájení iFi, DAC Topping D30 PRO, zesilovač HEGEL H300, NextWaveSS PK Audio, reprokabel Kabelguru Reptilian Silver, XLR kabel Kabelguru Ultra
Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 70
Registrován: 09 kvě 2014 09:28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Klub akustik

Příspěvek od mrba »

lubin píše:Mirku, zkus si udělat měření u sebe. Tak , jak to posloucháš. Až to uvidíš, tak Tvoje obhajoba bude.."mě to takhle zní dobře". A já Ti jenom řeknu, že bude SPRÁVNÁ!!. Protože i u mě , v postavení beden, řeklo poslední slovo "ucho".
Doufal jsem, že to někoho může "navnadit", dělat něco doma s akustikou. Ohlasy buď žádné nebo kritika v tom lepším případě. Bude asi lepší na forum přispívat méně, třeba jen inzercí...ať se to tu hezky vyvíjí... :lol:
Děkuji Guliverovi a Kokinovi za napsání relevantních příspěvků, které jasně ukazují to, co řeší akustika.
Čítam všetky 3 tematicky spriaznené fóra už vyše 4 mesiace a môžem povedať, že aj toto vlákno ma veľmi inšpirovalo. Vymenil som 20r vežu Technics za AVR Onkyo a bedne, ktoré boli súčasťou veže za regálovky od Focalu. Snažil som sa hlavne o optimalizáciu pomeru nákladov k zlepšeniu. Nevedel som nič o módoch miestnosti ani o vplyvu prvých odrazov. Na základe údajov získaných z týchto fór som sa naučil amatérsky si odmerať frekvenčnú charakteristiku či vplyv miestnosti. Nemám síce kalibrovaný mikrofón, ale na porovnanie vplyvu pred a po zmene to v podstate stačí. Po vyskúšaní rôznych programov som skončil u REW, ktorý mi vyhovuje najviac. Mikrofón používam ten, ktorý bol dodaný k AVR a keď porovnám simuláciu na základe rozmerov s nameranými hodnotami, tak to celkom dáva zmysel. Miestnosť je ralatívne dosť zaplnená nábytkom, 2 rohy sú obsadená policami s knihami a do druhých dvoch mám objednaný GIK Monster. Odrazy sa snažím riešiť pomocou rozptylu cez Vicoustic DC2. Kedže bedne mám tak, ako to tu nikto nedoporučuje, ale iné riešenie som nenašiel, tak som sa snažil ich aspoň oddeliť od nábytku pomocou tlmiacich podložiek Combo feet od Vicoustic, hrotmi Soundcare a žulovými podložkami a závažiami. Pre doplnenie basov som ešte dokúpil starší SW Velodyne. Ako nedostižný cieľ mám zážitok z posluchu klavírnej nahrávky v posluchovke zs-acoustics, ale teraz, keď počúvam u seba, tak sa to k tomu už dosť približuje a s posluchom som celkom spokojný. Dúfam, že GIK Monster to ešte trochu vylepší aj keď si uvedomujem, že to nebude o viac ako 2-3 dB, ale dozvuk verím, že to viac vyrovná. Takže ďakujem lubin za inšpiratívny príspevok v tomto vlákne.
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REW+DLP\FF)>
>(usb)>(cwDAC1USBm\ToppingE50\SMSL D300>>ToppingPRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE)NA Sunrise>
>(ZEF MAX)>DIY RS52+>(Cu-1mm2)>2xSVS SB-1000Pro+Velodyne SPL-800R
Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 70
Registrován: 09 kvě 2014 09:28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Klub akustik

Příspěvek od mrba »

Chcel som doplniť foto a grafy, ale nedovolilo mi to upraviť môj predchodzí príspevok, tak dopĺňam v ďalšom.

Dispozícia miestnosti:
Obrázek

Meranie v celom pásme (1/3 oct)
Obrázek

Meranie a simulácia v basovej časti (1/12 oct):
Obrázek

Foto z mobilu:
Obrázek

Dozvuk:
Obrázek
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REW+DLP\FF)>
>(usb)>(cwDAC1USBm\ToppingE50\SMSL D300>>ToppingPRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE)NA Sunrise>
>(ZEF MAX)>DIY RS52+>(Cu-1mm2)>2xSVS SB-1000Pro+Velodyne SPL-800R
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Klub akustik

Příspěvek od Mark Levinson »

Ahoj mrbo,
je dobře, že se snažíš akustiku řešit i měřením, ale doporučím Ti obrátit se na nějakého profíka, který dokáže lépe vyhodnotit naměřené hodnoty. Píšeš, že jsi byl v poslechovce GiK acoustik u Zalána Schustera, toto je laťka hodně vysoko a je to vlastně specializovaná poslechovka. Těchto zvukových parametrů v běžném obýváku určitě nedocílíš, ale můžeš to úpravami hodně zlepšit. Co je na první pohled špatně je umístění repro v nábytku, jak sám píšeš. Toto bych se určitě snažil vyřešit v první řadě, zvuk se totiž šíří z repro všemi směry (samozřejmě hlavně dopředu) a tím, že nemá možnost se rozptylovat do prostoru to musí nutně dělat paseku. Zkus to jen vyzkoušet. Já vím, radit a mudrovat umí každý a nikdo neví jaké možnosti doma máš. Neber to jako kritiku, ale jako pokus o radu. Lépe určitě poradí Zalán Schuster nebo jiný odborník na akustiku.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 70
Registrován: 09 kvě 2014 09:28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Klub akustik

Příspěvek od mrba »

Ďakujem za reakciu. Viem, že moje nesymetrické a nevhodné umiestnenie reprákov je veľkým akustickým problémom. Ale optimálne umiestnenie reprosústav je žiaľ nemožné :( Tak sa snažím aspoň pri tomto zlom umiestnení minimalizovať škody. V prvej etape aspoň čiastočným vyriešením akustiky, v druhej aj equalizáciou (audiolense vs. možnosti, ktoré poskytuje REW).
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REW+DLP\FF)>
>(usb)>(cwDAC1USBm\ToppingE50\SMSL D300>>ToppingPRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE)NA Sunrise>
>(ZEF MAX)>DIY RS52+>(Cu-1mm2)>2xSVS SB-1000Pro+Velodyne SPL-800R
Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 70
Registrován: 09 kvě 2014 09:28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Klub akustik

Příspěvek od mrba »

Ešte doplnim, že som dlho váhal, či dať príspevok aj na toto fórum, kedže určite moju zostavu nepokladám za high-end. Ale kedže aj lubinove príspevky mi veľmi pomohli a z jeho príspevku som cítil isté znechutenie, chcel som, aby sa dozvedel, že jeho podelenie sa s nadobudnutými skúsenosťami nebolo zbytočné a kým zostanú prístupné, pomáhajú mnohým ďalším.
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REW+DLP\FF)>
>(usb)>(cwDAC1USBm\ToppingE50\SMSL D300>>ToppingPRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE)NA Sunrise>
>(ZEF MAX)>DIY RS52+>(Cu-1mm2)>2xSVS SB-1000Pro+Velodyne SPL-800R
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Klub akustik

Příspěvek od lubin »

Moc jsi mě potěšil mrbo. Bojuj a užívej muziky. A někdy se zastav, nejsi-li zdaleka. U mě se poslední dobou s akustikou neudálo nic (ani není moc třeba), jen se něco obměnilo či doplnilo v sestavě. Pravdou je, že prostor, který se ukáže z dobrých nahrávek nyní u mě, si u nikoho v domácích podmínkách nepamatuji. Nejde ani tak o velikost (tam často záleží na velikosti místnosti a postavení beden od sebe, poslechové vzdálenosti ap.), ale o jeho vyrovnanou hloubku a šířku, přehlednost a "vyplnění". Ta velikost se potom jaksi dostaví sama. Prostor mám na nahrávkách nejraději a když bedny zmizí a hudba Vás jen obchází (někdy doslova), je to paráda. Samozřejmě i díky akustice místnosti.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 70
Registrován: 09 kvě 2014 09:28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Klub akustik

Příspěvek od mrba »

Monster Trapy už mám doma, tak pridávam nejaké merania.

SPL bez MT:
Obrázek

SPL s 2MT v zadnom rohu na sebe:
Obrázek

Porovnanie oboch s vyhladením 1/12 oct:
Obrázek

Dozvuk bez MR:
Obrázek

Dozvuk s 2xMT:
Obrázek
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REW+DLP\FF)>
>(usb)>(cwDAC1USBm\ToppingE50\SMSL D300>>ToppingPRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE)NA Sunrise>
>(ZEF MAX)>DIY RS52+>(Cu-1mm2)>2xSVS SB-1000Pro+Velodyne SPL-800R
Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 127
Registrován: 03 lis 2011 12:20
Bydliště: Praha

Re: Klub akustik

Příspěvek od šeďour »

Ve dvou spodních oktávách žádná změna, začíná to mírně zabírat zhruba až od 250 Hz.Takhle to funguje.
Audio mini PC, napájení iFi, DAC Topping D30 PRO, zesilovač HEGEL H300, NextWaveSS PK Audio, reprokabel Kabelguru Reptilian Silver, XLR kabel Kabelguru Ultra
Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 70
Registrován: 09 kvě 2014 09:28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Klub akustik

Příspěvek od mrba »

Mne sa zdá, že pásme 90-150Hz to dozvuk znížilo o cca 100ms ? Či nie?
A sú to 1/3 oct.
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REW+DLP\FF)>
>(usb)>(cwDAC1USBm\ToppingE50\SMSL D300>>ToppingPRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE)NA Sunrise>
>(ZEF MAX)>DIY RS52+>(Cu-1mm2)>2xSVS SB-1000Pro+Velodyne SPL-800R
Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 127
Registrován: 03 lis 2011 12:20
Bydliště: Praha

Re: Klub akustik

Příspěvek od šeďour »

Pardon, ve spodních třech oktávách.Měl jsem na mysli frekvenční rozsah.
Co se týká ovlivnění dozvuku pomocí panelů, jak ovlivní dozvuk mírné natočení reprosoustav ? Nebo přítomnost či nepřítomnost sedícího posluchače ? A co konferenční stolek před posluchačem ?

Nechci šťourat, jen mě to zajímá.
Audio mini PC, napájení iFi, DAC Topping D30 PRO, zesilovač HEGEL H300, NextWaveSS PK Audio, reprokabel Kabelguru Reptilian Silver, XLR kabel Kabelguru Ultra
Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 70
Registrován: 09 kvě 2014 09:28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Klub akustik

Příspěvek od mrba »

Ty si to skúšal? U teba to ovplyvnilo ako?
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REW+DLP\FF)>
>(usb)>(cwDAC1USBm\ToppingE50\SMSL D300>>ToppingPRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE)NA Sunrise>
>(ZEF MAX)>DIY RS52+>(Cu-1mm2)>2xSVS SB-1000Pro+Velodyne SPL-800R
Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 127
Registrován: 03 lis 2011 12:20
Bydliště: Praha

Re: Klub akustik

Příspěvek od šeďour »

Já bohužel nemám k dispozici žádný měření na kterym by to bylo vidět.Jen subjektivní dojmy moje a ostatních posluchačů.

Na konferenční stolek před místem posluchače jsem se ptal pro to, protože moje skušenost je taková, že jeho přítomnost je slyšet celkem výrazně.Ale i když to vím, pryč ho nedávám...nebudu si přece pokládat hrnek s kafem na podlahu.
Audio mini PC, napájení iFi, DAC Topping D30 PRO, zesilovač HEGEL H300, NextWaveSS PK Audio, reprokabel Kabelguru Reptilian Silver, XLR kabel Kabelguru Ultra
Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 70
Registrován: 09 kvě 2014 09:28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Klub akustik

Příspěvek od mrba »

U mňa ten stolík až tak počuť nie je. Možno aj preto, že prvý odraz od neho ide mimo posluchové miesto.
Ten dozvuk pri rôznych meraniach má nejaký rozptyl, len REW žiaľ neupožňuje priemerovať aj meranie dozvuku,
tak ako pri frekvenčnej charakteristike. A ručne sa mi to počítať nechelo :(
Hlavné pre mňa je, že v basoch ten rozdiel počuť je a rozdiel odhadom v priemere v tom pásme 80-150Hz
je pri použití MT medzi 50-120ms nižší ako bez nich.
A v druhej etape tie výkyvy vo frekvenčnej krivke plánujem upraviť ešte cez EQ v REWe príp. cez audiolense.
Ale aspoň miernu úpravu akustiky som považoval za základ.
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REW+DLP\FF)>
>(usb)>(cwDAC1USBm\ToppingE50\SMSL D300>>ToppingPRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE)NA Sunrise>
>(ZEF MAX)>DIY RS52+>(Cu-1mm2)>2xSVS SB-1000Pro+Velodyne SPL-800R
TomHifi
Příspěvky: 9
Registrován: 30 dub 2014 17:40
Bydliště: Hať

Re: Klub akustik

Příspěvek od TomHifi »

Ahoj všem,taky jsem řešil poslechovku v rodinném domku pomocí Viocustic.
fota zde:
7.jpg
8.jpg
9.jpg
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Accuphase E460,CD přehrávače Marantz CD5004. Je implementován DAC modul Sirius ,Focal Elektra 1028 BE,Cardas cross link speaker,interconect,Viocustic
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Klub akustik

Příspěvek od martinowsky »

Ahoj. Zabralo to slysitelne? Mas vyhodu samostatne poslechovky. Ja nad necim podobnym uvazoval. Taky od teto firmy ale vice scelene, ne tak rozsahle jak to mas Ty. Stejne to manzelka zatrhla ze je to hnus. Mam hifi totiz v obyvaku.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
TomHifi
Příspěvky: 9
Registrován: 30 dub 2014 17:40
Bydliště: Hať

Re: Klub akustik

Příspěvek od TomHifi »

Zabralo? to je slabé slovo,obrovský skok,jezdil jsem po studiích Moravy a Slovenska,a tam jim záviděl ten zvuk!!! domů jsem dojel jak spráskaný pes,po těchto úpravách se to otočilo a není to jen můj názor,ale i kolegy s kterým jsem po studiich cestoval.Rok jsem tu místnost po kouskách budoval a pozoroval změny akustiky,naposlouchaných CD,nikdy mě poslech nebavil jako teď jedno až 6 CD dle nálady a volného času,poslech neunaví jako předtím.Pánové kdo váháte nad akustikou jsou to ty nejlépe investované peníze do HIFI,větší skok Vám žáden komponent neudělá.
Ještě přidám aktuální fotku,upravil jsem ještě strop,jsem od Hlučína kdo máte zájem přijeďte poslechnout a třeba se inspirovat na tu svou poslechovku.
Hezké HiFi zážitky
Tomáš
Accuphase E460,CD přehrávače Marantz CD5004. Je implementován DAC modul Sirius ,Focal Elektra 1028 BE,Cardas cross link speaker,interconect,Viocustic
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Klub akustik

Příspěvek od slayers »

A teď si představ co by se dělo, kdyby ty bass trapy byly až do stropu. To by byl mazec, věř mi.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
TomHifi
Příspěvky: 9
Registrován: 30 dub 2014 17:40
Bydliště: Hať

Re: Klub akustik

Příspěvek od TomHifi »

To teda nevěřím,protože se to měřilo.Každý další už škodil,neboli na 100 Hz přetlumeno,chtěl jsem dosáhnout vyrovnanou frekvenční charakteristiku(dozvuk) nebo se jí aspoň přiblížit,ta místnost má nepravidelné tvary takže množství kompromisu.Ale i přesto jsem spokojený.
Měření prázdná místnost,pak basstrapy a zase měření,pak panely do míst prvých odrazů na stěnách a měření,poté strop a měření ,nakonec zadní stěna a měření.S repro umístěním na delší stranu ,pak na užší,nakonec pokus omyl asi 1m od stěn to hraje nejlépe,3D prostor s neuvěřitelnými detaily.Byl to rok příjemných pokusů a omylů,bavilo mě to.Teď tasím CD které mě kdysi nebavila,říkal jsem tomu bezpohlavní zvuk, a Nohavica-nekterá CD jsou pecka,Jiří Schelinger,nebo CD Vlasta Redl-staré pecky za 50Kč.
Accuphase E460,CD přehrávače Marantz CD5004. Je implementován DAC modul Sirius ,Focal Elektra 1028 BE,Cardas cross link speaker,interconect,Viocustic
Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 70
Registrován: 09 kvě 2014 09:28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Klub akustik

Příspěvek od mrba »

Nemohol by si zverejniť merania?
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REW+DLP\FF)>
>(usb)>(cwDAC1USBm\ToppingE50\SMSL D300>>ToppingPRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE)NA Sunrise>
>(ZEF MAX)>DIY RS52+>(Cu-1mm2)>2xSVS SB-1000Pro+Velodyne SPL-800R
TomHifi
Příspěvky: 9
Registrován: 30 dub 2014 17:40
Bydliště: Hať

Re: Klub akustik

Příspěvek od TomHifi »

Měření prováděl kolega,myslím že obrázky nejsou podstatné,chtěl jsem jen přispět do tohoto vlákna pro inspiraci ostatním.Viděl jsem novostavbyu s plovoucí podlahou bez koberců a záclon,s BW 802 a s accuphase A-65,a asi je jasné že ty drahé komponenty to nezachrání.
V případě realizace poslechové místnosti to stejně bez měření nejde.Uvedu můj případ ,podezříval jsem bedny Focal profile 918 že jsou slabé na basech, a nejen tam jednou jsem je naložil do auta společně s Audiolab MB8200 DQ8200,kabely repro Cardas crosslink ke známému ,kde jsme celý den poslouchali a porovnávali s Noble Audio (ty neuvěřitelně vypadající i hrající-tak jako stěmi panely a manželkami tak to bylo s NA taky se manželce nelíbili ale o to lépe hráli)Focaly nezklamali,tam jsem si uvědomil že je potřeba řešit místnost,než utrácet za síťový filtr,kabely a pod.to až později.
Accuphase E460,CD přehrávače Marantz CD5004. Je implementován DAC modul Sirius ,Focal Elektra 1028 BE,Cardas cross link speaker,interconect,Viocustic
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Klub akustik

Příspěvek od Yngwie »

TomHifi píše:To teda nevěřím,protože se to měřilo.Každý další už škodil,neboli na 100 Hz přetlumeno,chtěl jsem dosáhnout vyrovnanou frekvenční charakteristiku(dozvuk) nebo se jí aspoň přiblížit,ta místnost má nepravidelné tvary takže množství kompromisu.Ale i přesto jsem spokojený.
Měření prázdná místnost,pak basstrapy a zase měření,pak panely do míst prvých odrazů na stěnách a měření,poté strop a měření ,nakonec zadní stěna a měření.S repro umístěním na delší stranu ,pak na užší,nakonec pokus omyl asi 1m od stěn to hraje nejlépe,3D prostor s neuvěřitelnými detaily.Byl to rok příjemných pokusů a omylů,bavilo mě to.Teď tasím CD které mě kdysi nebavila,říkal jsem tomu bezpohlavní zvuk, a Nohavica-nekterá CD jsou pecka,Jiří Schelinger,nebo CD Vlasta Redl-staré pecky za 50Kč.
Super, že jsi to vzal takhle rozumným způsobem. Poslední dobou jsem viděl dvě poslechovky, které byly přetlumené, což je pak ve výsledku horší jak neupravená běžnná místnost. Hrál sis jenom s absorbéry nebo taky s difúzí?
TomHifi
Příspěvky: 9
Registrován: 30 dub 2014 17:40
Bydliště: Hať

Re: Klub akustik

Příspěvek od TomHifi »

I s difůzí viz strop,zadní stěna.
Accuphase E460,CD přehrávače Marantz CD5004. Je implementován DAC modul Sirius ,Focal Elektra 1028 BE,Cardas cross link speaker,interconect,Viocustic
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Klub akustik

Příspěvek od martinowsky »

No to mi povidej z Hlučinska! Dalši soused ;-) ! Tak to asi zajdem pokecat do 56ky nebo do Bětky :-D
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Odpovědět