Klub akustik

Šíření zvuku v polechové místnosti, zkušenosti, problémy a jejich řešení apod..
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Klub akustik

Příspěvek od Mark Levinson »

Tady to je opravdu paráda, Pantere smekám klobouk a blahopřeju :thumbup:.
Taková poslechovka a aparát by zasloužili vlastní vlákno "Pink Panter" ;).
Mark Levinson
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Klub akustik

Příspěvek od sekal »

fox píše:Na první fotce vlevo na stěně je vysoký radiátor ústředního vytápění. Ten s těmi nalepenými kroužky.
Oops.., tak to jsem přehlédl.. Resp. vzhledem k soudkovitému zkreslení snímku jsem si neuvědomil, co to je.. Ale to mě moc neomlouvá, že.. Příště musím býti pozornější...:angel:
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Klub akustik

Příspěvek od pajuna »

sekal píše:
fox píše:Na první fotce vlevo na stěně je vysoký radiátor ústředního vytápění. Ten s těmi nalepenými kroužky.
Oops.., tak to jsem přehlédl.. Resp. vzhledem k soudkovitému zkreslení snímku jsem si neuvědomil, co to je.. Ale to mě moc neomlouvá, že.. Příště musím býti pozornější...:angel:
Ten radiator tam vazne zapada, taky jsem si nevsiml.
Jinak soudkovite zkresleni bych videl jako umyslne a tipnul trochu na "rybi oko" ;)
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Klub akustik

Příspěvek od Tony »

Správne, je to fotené rybim okom, a bol to úmysel fotografa :smile:
PavelN
Příspěvky: 71
Registrován: 26 zář 2012 20:14

Re: Klub akustik

Příspěvek od PavelN »

Nádherné.
To není poslechovka, to je chrám hudby :thumbup:
SUPRA LoRad 2.5 Silver Anniversary, Kabelguru Lapp, Pro-ject napájecí lišta, PC, DAC Chord MOJO, Vincent SV 234, Kabelguru Venom bi-wire, Aurum Cantus V3M, Pro-ject Experience, Sumiko Blue Point 2, Firestone Audio Korora.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Klub akustik

Příspěvek od aretax »

Zvuk je v tej posluchovke naozaj super. Perfektne vyladený, nič neprečnieva, ani výšky, ani basy, výborný priestor. Bedne sú DYI a navrhoval ich majiteľ podľa Avalon.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
davidsound

Re: Klub akustik

Příspěvek od davidsound »

Moc hezke a vyladené do detailu. To ze jsou DIY zaslouží jeste větší obdiv. Gratuluji
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Klub akustik

Příspěvek od slayers »

Zajímaly by mě rozměry místnosti a trochu popsat rohové rezonátory, pokud by šlo a ještě jednou tleskám.
Díky.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Klub akustik

Příspěvek od sekal »

Kdo je autorem návrhu akustických úprav ? Jsou k dispozici i nějaká měření ?
Uživatelský avatar
pink panter
Příspěvky: 34
Registrován: 23 pro 2010 22:05

Re: Klub akustik

Příspěvek od pink panter »

... rozmery miestnosti sú cca 4 x 6 x 2,6 m., basové pasce sú Helmholtzove rezonátory a fungujú pre frekvencie okolo 32Hz a 56Hz, každá má iný objem a dľžku vstupnej štrbiny / v tomto prípade obliny /, bolo to namerané na miesto posluchu, takže absobcie a difúzie sú presne rozložené voči tomuto miestu, merania a návrhy robil jeden pán z Nitry, ktorý sa touto činnosťou už nezaoberá, dodal tri riešenia, ako bolo dohodnuté,
grafy meraní a návrhov mám v listinnej podobe, pre merito veci sú však nepodstatné,
v začiatkoch boli v posluchovke pyramidálne difúzory a nad miestom posluchu ešte jedna basová pasca, tá sa mi časom ako vhodná moc nepozdávala, tak som ju odobral, strop a boky som riešil difúziou od Vicousticu, prebehla výmena podlahy a farebného ladenia stien a kobercov, v oboch priestoroch som sa cítil dobre a viacero z vás, ktorí sem prispievali, tam sedelo, takže ak bude mať Tony chuť, môže doplniť ešte pár foto a ukázať predošlú úpravu.
Ešte raz Vám všetkým ďakujem za pozitívne hodnotenia, viera, že úprimnosť zvíťazí nad závisťou sa naplnila, a to sa dnes tak často nestáva ^:)^
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Klub akustik

Příspěvek od Tony »

Takto to vyzeralo v r. 2011

Obrázek
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Klub akustik

Příspěvek od Zdeny »

Konečně po dlouhý době něco, co se dá nazvat pořádným hifi:-)
Sestava a místnost parádní :thumbup:
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Klub akustik

Příspěvek od timcs »

Po dlhšom čase mi dorazila aj priezvučná látka, tak som akustické panely (možno obrazy, ak sa mi bude chcieť ešte na nich namaľovať siluety hudobníkov) skompletizoval. A tu je postup vznikania a výsledok.
P1010095.JPG
P1010098.JPG
P1010027.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Klub akustik

Příspěvek od slayers »

Obrázek

Nejdřív se mě to sem nechtělo ani dávat, jednak kvůli děsný fotce ale i kvůli nedodělaný úpravě, nakonec mě to ale nedalo :mrgreen: Jsou ještě i díry ve zdi po starých hmoždinkách, v reálu už se na to i nechá dívat.
Materiál dřevotříska a uchu zvuk lahodí.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Klub akustik

Příspěvek od Tinariwen »

Myslim si ze nielen mna potesi v klub akustik kazda fotka,aj s dierami po starych hmoždinkach :smile: :thumbup:
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Klub akustik

Příspěvek od Mark Levinson »

Tinariwen píše:Myslim si ze nielen mna potesi v klub akustik kazda fotka,aj s dierami po starych hmoždinkach :smile: :thumbup:
Moje řeč..... :thumbup:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Klub akustik

Příspěvek od NA-Noble Audio »

ObrázekObrázekObrázekObrázek
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
monte

Re: Klub akustik

Příspěvek od monte »

Strop se mi líbí :thumbup: a co zvuk, byla změna :thumbup:
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Klub akustik

Příspěvek od sekal »

Pěkná poslechovka, ale nejsou ta křesla umístěna příliš blízko bednám ? Nebo je při poslechu posouváš ?
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Klub akustik

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Rád bych také přispěl do tohoto zajímavého vlákna a případně motivoval ostatní.

Nevhodná akustika v poslechové místnosti bezpochyby zničí výsledný dojem z jakkoli kvalitní aparatury.

Po dlouhém studiu nabídky akustických prvků na trhu jsem se nakonec vydal vlastní cestou.
Funkční materiál v panelech tvoří protiprašně upravená minerální vata a z větší části akustický molitan. Jako neviditelné rámy slouží AL profily a dřevotříska, která silně převažuje.
Samotná výroba a instalace mi zabrala několik desítek hodin, přesně jsem to nesledoval. Technickou stránku věci jsem konzultoval s Bohumilem Sýkorou, který mi z dodaných měření ještě vygeneroval grafy dozvuku abych je mohl přiložit pro dostatečnou informační hodnotu příspěvku. Na grafickém ztvárnění jsem spolupracoval s profesionální grafičkou. Materiálové náklady přesáhly 30.000,-

Poslechový prostor se nachází v místnosti o šířce 4,45 a délce 7,8m. Vchod je uprostřed místnosti. V pravé polovině je poslechový prostor, v levé se nachází běžný obývák. Tam je kromě nábytkového zařízení 6 malých akustických panelů 62x52x10cm.
Přesně v polovině stropu je nalepeno 16 kusů molitanových „dlaždic“ o rozměrech 60x60x4,5cm. Povrch je pro barevnou stálost opatřen bílým flockem.
Samotná část poslechového prostoru od stěny za reprobednami až po poslechové místo je přísně symetrická. To se projevilo na mimořádně dobrém zvukovém zobrazení a frekvenční charakteristika pravé a levé bedny jsou téměř naprosto shodné, rozdíly jsou až v basové oblasti. Ty způsobil rozdílný materiál bočních stěn, což se nedalo rozumě vyřešit. Levá zeď je totiž obvodová (dutá cihla 44cm), pravá je jen příčka (15cm pórobeton).
Rozptyl frekvenčního průběhu se v basové oblasti po nainstalování akustických prvků zlepšil na rozumných +- 9dB, a doba dozvuku se snížila prakticky na polovinu původních hodnot. Z 0,8 na 0,5 s v basech a z 0,6 na optimálních 0,3s v základním pásmu.

Frekvenční průběh beden N.A. Chorus v definitivní poloze (čelní deska 130cm od zadní stěny) již v akusticky upraveném prostoru.
Mikrofon v poslechovém místě.
Obrázek




Zde je graf doby dozvuku před a po úpravách. Bohužel nemám je k dispozici ve stejném rastru.
Obrázek

Co přesně udělá s frekvenčním průběhem nainstalování takovéhoto rozsahu akustických prvků si můžete prohlédnout na tomto grafu. Červený průběh je po úpravách. Je to měřeno s umístěním beden ještě o 70 cm dále od zadní stěny než je definitivní místo. Při tomto velkém odstupu hluboké basy vykazovaly již velké potlačení, proto jsem od něj ustoupil. Protože jsem potom již nemohl udělat měření místnosti bez akustických úprav s bednama v definitivní poloze( na stropě jsou totiž panely nalepené, proto nejdou již normálně odstranit) můžu změnu demonstrovat jen s tímto umístěním beden.

Obrázek

Na bočních stěnách poslechového prostoru jsou panely 52x68x11cm, na stěně za bednama jsou basové panely 52x68x20cm. Tyto již solidně fungují i na nižší frekvence. V rozích jsou maxi basové pasti tvořené běžným tvarem rohových basových pastí, ale tyto jsou opravdu velkých rozměrů 50x50x250. Mam je situované obráceně než je běžné -rohem do prostoru. Tímto se na hlubokých frekvencích účinnost ještě zvětšila a zároveň vzrostla viditelná plocha, tedy plocha pro útlum středních a vyšších frekvencí.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Klub akustik

Příspěvek od Ramones »

velice pěkné, pokud bys někdy měnil, rád odkoupím :thumbup:
monte

Re: Klub akustik

Příspěvek od monte »

Můžeš o panelech na stropě napsat víc, dvě vrstvy, šikminy, natáhnout pěkně látku přes hrany je práce hrozná.

Obrázek
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Klub akustik

Příspěvek od Tony »

Pôsobí to veľmi esteticky, pekne farebne zladené a obývačka zostala obývačkou, čo je asi najdôležitejšie.
Vidím, že si to riešil celé iba absorbérmi, žiadne difúzory.
Ak pôsobí miestnosť dostatočne "vzdušne", a netreba pri rozhovore zvyšovať hlas, tak je to fajn.
Rád by som si to vypočul naživo, ale vďaka vydialenosti to asi nebude možné...
Apropo - pekné fotky :thumbup:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Klub akustik

Příspěvek od fox »

Gratuluji. Pěkné a vkusné. :thumbup:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Klub akustik

Příspěvek od Mark Levinson »

Naprosto souhlasím s Foxem.
Je to jedním slovem paráda :thumbup:, to bych jednou rád slyšel (nejen akustiku ;) ).
Mark Levinson
Hopp
Příspěvky: 37
Registrován: 26 črc 2012 13:42

Re: Klub akustik

Příspěvek od Hopp »

Dnes publikovany viacstranovy clanok suvisiaci s temou. Take zakladne, stravitelnou formou napisane pravidla v kocke.
http://www.fairaudio.de/artikel/2013-ar ... her-1.html
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Klub akustik

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Díky za hodnocení, těší mě, že se to líbí nejenom mě.
Úkol byl co nejcitlivěji zasáhnout do obývákové části a aby i na tu poslechovou se koukalo příjemně.

Stropní instalace je tvořena panely z bílého akustického molitanu s povrchovou úpravou bílým flockem, protože holý bílý molitan by časem šel do žluta. Tedy není tam žádná konstrukce.

Poslechovka měla velmi dlouhý dozvuk a jakousi třepotavou ozvěnu kolem 1kHz. Aby se dosáhlo dobrých hodnot dozvuku bylo třeba použití absorpční plochy přes 20m2. Takže proto jsou všechny panely absorbční.

Poslechové místo je na fotce ještě přesně na špičce rovnostranného trojuhelníku. Časem jsem křesla trochu odsunul. Došel jsem k té úpravě poslechem i měřením.
Odborná doporučení jsou od shodné vzdálenosti uší od beden jako je vzdálenost mezi středy beden až po 1,2 násobek vzdálenosti mezi středy beden.

Každý slušný člověk je vítán na návštěvu.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Klub akustik

Příspěvek od slayers »

Krásná práce, normálně mě padá brada :clap: :clap:
S tím rozdílným materiálem bočních stěn to je peklo, znám to z vlastní zkušenosti, trápil jsem se s tím po celou dobu nežli jsem poslechovku přestěhoval jinam.
Díky za přínosné čtení.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
fotolaik
Příspěvky: 80
Registrován: 11 led 2012 19:53

Re: Klub akustik

Příspěvek od fotolaik »

to NA - pekne to mas Pavle !!!
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Klub akustik

Příspěvek od Pytell »

NA - Pavle, krása, až pojedu do Ústí na servis tak by jsem se stavil, jestli mohu, velice rád bych to viděl na vlastní oči a poslechl si nové bedny. Mirek
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Klub akustik

Příspěvek od pajuna »

Pekne sis to tam vysperkoval, Pavle. Musi to byt krasny oddych pri muzice v takove akustice :smile:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Zalán Schuster
Příspěvky: 245
Registrován: 11 říj 2011 23:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Klub akustik

Příspěvek od Zalán Schuster »

Gratulujem Pavle! Pekne si vybral farby panelov. Dalsia ukazka ako sa da pekne akusticky upravit obyvacka. Kazda posluchovna potrebuje akusticku upravu. Prajem aby kazdy mal aspon ciastocne upravenu posluchovu miestnost. Spravnou akustikou sa da velmi zlepsit reprodukciu hudby. Predtym nez kupite alebo svojpomocne vyrobite akusticky element, treba konzultovat s odbornikom aby akusticka uprava bola spravna.
ZS Acoustics
GIK Acoustics pre Česko a Slovensko
Mierová 85
821 05 Bratislava
tel.: +421 905 616 440
zalansch@hotmail.com
http://www.zs-acoustics.com
http://www.gikacoustics.co.uk
http://www.facebook.com/ZalanSchusterAcoustics
DD

Re: Klub akustik

Příspěvek od DD »

NA mas to velmi pekne
1.aku tam mas vysku stropu?
2.B. Sykora sa priamo zucastnil merani alebo bol len ako konzultant?
3.aky mikrofon a program ste pouzili na meranie?

dakujem DD
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Klub akustik

Příspěvek od NA-Noble Audio »

To slayer
Díky za uznání od tak aktivního úpravce své poslechovky. Jsem rád, že sis příjemně početl.

To fotolaik
Těší mě hodnocení od lidí s citem pro design a umění.

To Pytell
Mirku určitě, jsi vítán.


To pajuna
Díky, však až pojedeš na západ se můžeš taky zastavit, rádi Tě zase uvidíme.

To Zalán,
díky za gratulaci.

Mimochodem konzultoval jsem i se Zalánem, a měl bych mu za to ještě veřejně poděkovat. Věnoval mi na začátku mnoho času.

To DD
Díky. Výška místnosti je 2,7m. B. Sýkora u mě osobně nebyl. Pro měření jsem použil mikrofon ze setu ATB PC Pro. Frekvenční charakteristiku jsem měřil přes HolmImpulse. Z naměřených dat v podobě WAV zpracovával Bohouš doby dozvuku pomocí mě neznámého SW.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Odar

Re: Klub akustik

Příspěvek od Odar »

NA-Noble Audio --> Mate to pekne spravene. Nech sa Vam dari.
Uživatelský avatar
TOM
Příspěvky: 94
Registrován: 07 kvě 2011 22:35
Bydliště: Praha

Re: Klub akustik

Příspěvek od TOM »

Pavle máš to moc pěkný.Tvoje fotky mě nakoply k podobný práci.V mém poslechovém prostoru (nudle 3,40x6,60m) je taková kritická frekvence asi 63 HZ a občas mi to trochu zadunívalo.Basstrapy v rozích už dávno
mám,ale poté,co jsem si zakoupil silné Kimber 12 TC(průřez 8,4cm2) se to zase začalo trochu projevovat,tak jsem si vyrobil takový macky,basstrapy na blízké odrazy.Jsou to takové sendviče 100x150 cm tvořené akustickou pěnou
fireflex a minerální vlnou Isover Akustik,na dřevěném rámu,potažené silnou bavlněnou látkou.Tloušťka je asi 20 cm,účinek byl okamžitě slyšitelný.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
rotr
Příspěvky: 26
Registrován: 02 led 2014 09:03

Re: Klub akustik

Příspěvek od rotr »

N.A. : mohu se zeptat, jak silne jsou molitanové desky na stropě a kde jsi nechal dělat tu povrchovou úpravu - flockování? Já zatím našel na webu asi dvě firmy a ani jedna mi neodpověděla na mail.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Klub akustik

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Síla je 45mm,pěna je bílá, a aby časem nezežloutla je na ní bílí flock.

http://www.akusticka-pena.cz/zbozi-ceny ... ke-obklady
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
rotr
Příspěvky: 26
Registrován: 02 led 2014 09:03

Re: Klub akustik

Příspěvek od rotr »

Diky, netušil jsem, že dělají i jiný rozměr těch dlaždic na strop, než mají uvedeno na stránkách, takže mne 60x60 cm zmátlo. Rozhodně velmi pěkně provedene úpravy a myslí,, ze i WAF nebude až tak moc namítat :-)
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Klub akustik

Příspěvek od slayers »

Pokud se chcete podívat na vyrobené, dle mě velmi účinné akustické desky s akustickým molitanem,klikněte na odkaz, jsou to ty poslední tři fotky.
Byla to sice docela fuška ale stojí to za to. Fotky když sem vložím se zobrazují moc velké, proto jen odkaz.

http://slayers.rajce.idnes.cz/Nova_slozka
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Odpovědět