High-End posluchovňa v Pardubiciach v Českej Republike

Šíření zvuku v polechové místnosti, zkušenosti, problémy a jejich řešení apod..
Uživatelský avatar
Zalán Schuster
Příspěvky: 245
Registrován: 11 říj 2011 23:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

High-End posluchovňa v Pardubiciach v Českej Republike

Příspěvek od Zalán Schuster »

Pozrite si a vypočujte posluchovňu High-End Pardubice, ktorá bola s GIK Acoustics akustickými elementami upravená a zároveň aj Certifikovaná.
V posluchovni sú namontované GIK Monster paneli, GIK Soffit, GIK Scopus Tuned Trap (ľadené uzavreté rezonatori), GIK VersiFusor, 1D N13 difuzer a drevený 2D N17.
Špičková posluchovňa, kde si môžete vypočuť komponenty NAIM spoločne s Anglickými reproduktory značky KUDOS, PRO-AC, SPENDOR, HARBETH. Budete počuť v posluchovni audio zariadenie a nie izbu.
Oplatí sa tam cestovat aj z vačšej vzdialenosti za zážitok.

http://youtu.be/D66v5JC0eVk
ZS Acoustics
GIK Acoustics pre Česko a Slovensko
Mierová 85
821 05 Bratislava
tel.: +421 905 616 440
zalansch@hotmail.com
http://www.zs-acoustics.com
http://www.gikacoustics.co.uk
http://www.facebook.com/ZalanSchusterAcoustics
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: High-End posluchovňa v Pardubiciach v Českej Republike

Příspěvek od jirie »

Úžasná práce ^:)^

Doufám, že se mi to ještě letos podaří slyšet :clap: :clap: :clap:
Uživatelský avatar
Zalán Schuster
Příspěvky: 245
Registrován: 11 říj 2011 23:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: High-End posluchovňa v Pardubiciach v Českej Republike

Příspěvek od Zalán Schuster »

Dakujeme. Máme radosť. :smile:

Zalan
ZS Acoustics
GIK Acoustics pre Česko a Slovensko
Mierová 85
821 05 Bratislava
tel.: +421 905 616 440
zalansch@hotmail.com
http://www.zs-acoustics.com
http://www.gikacoustics.co.uk
http://www.facebook.com/ZalanSchusterAcoustics
Uživatelský avatar
Senior
Příspěvky: 43
Registrován: 12 říj 2011 19:42

Re: High-End posluchovňa v Pardubiciach v Českej Republike

Příspěvek od Senior »

Jaké byly celkové náklady na tuto akustickou úpravu?
drvoštěp
Příspěvky: 81
Registrován: 17 led 2012 14:43

Re: High-End posluchovňa v Pardubiciach v Českej Republike

Příspěvek od drvoštěp »

Zakrytí radioátorů se tu už řešilo? Na videu je to jasně vidět,ale jinak ticho po pěšině.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: High-End posluchovňa v Pardubiciach v Českej Republike

Příspěvek od zappa »

je fakt,že když jsem jsem tlesknul slyšel jsem kovový zvuk,chtělo by to jěště malinko doladit,ale jinak to hrálo o 200% lépe než při minulé návštěvě
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Zalán Schuster
Příspěvky: 245
Registrován: 11 říj 2011 23:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: High-End posluchovňa v Pardubiciach v Českej Republike

Příspěvek od Zalán Schuster »

To
Senior
Akustická úprava väčšinou stojí za cenu dobrého komponentu. Stálo to za zlomok ceny celej aparatúry, ale zvuková zmena je najväčšia. Preto je dobrá akustika najlepšou investíciou. Je však dôležitá aj kvalita audio zariadenia. Presnejšie v číslach som ti napísal priamo do schránky.

To Zappa
Testovať posluchovňu tlesknutím na zadnej casti posluchovne je nevhodné.
Posluchovňa je navrhnutá tak, aby zvuk znel z reproduktora najidelálnejšie pri počúvaní z posluchového bodu.
Všetky prvé reflexie vrátane stropu a dôležité plochy sú akusticky upravené. Posluchovňa má velmi neutrálne podanie zvuku.
Tlieskanie vyskúšaj tak, že sedíš v posluchovom bode a tlieskanie bude v pozicií reproduktora. Musíš niekoho poprosiť aby ti tlieskal, alebo budeš počúvať nahrané tlieskanie, alebo podobnú nahrávku priamo z repráku.
Jediné doladovanie je podlaha. V budúcnosti sa vymení na palubovku a bude len čiastočný koberec.

Zalán
ZS Acoustics
GIK Acoustics pre Česko a Slovensko
Mierová 85
821 05 Bratislava
tel.: +421 905 616 440
zalansch@hotmail.com
http://www.zs-acoustics.com
http://www.gikacoustics.co.uk
http://www.facebook.com/ZalanSchusterAcoustics
Uživatelský avatar
Senior
Příspěvky: 43
Registrován: 12 říj 2011 19:42

Re: High-End posluchovňa v Pardubiciach v Českej Republike

Příspěvek od Senior »

Děkuji.
Nicméně nechápu, proč s tou cenou děláte takové tajnosti :thumbdown:
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: High-End posluchovňa v Pardubiciach v Českej Republike

Příspěvek od Pytell »

Zappa : cituji .... je fakt,že když jsem jsem tlesknul slyšel jsem kovový zvuk,........

Michale to bylo po akustických úpravách ? To mi hlava nebere, po takových akustických úpravách,a určitě utracených hodně korunek.
Odar

Re: High-End posluchovňa v Pardubiciach v Českej Republike

Příspěvek od Odar »

Zalán Schuster píše: väčšinou stojí za cenu dobrého komponentu
To je 500, 5000, 50 000 EUR? :crazy:
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: High-End posluchovňa v Pardubiciach v Českej Republike

Příspěvek od boxer »

Na domovské stránce mají i ceny v librách. Takže orientačne stačí.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: High-End posluchovňa v Pardubiciach v Českej Republike

Příspěvek od sekal »

Mě by spíše zajímala kvalifikace p. Schustera v oboru akustiky.. Hned v úvodním příspěvku nám - v odkazu na YT - totiž tvrdí, že je prof. akustik. Tomu však neodpovídají informace v jeho curriculu vitae - http://www.fotenie.sk/..

Mohl by p. Schuster popř. výše uvedený drobný rozpor upřesnit, tedy jaké má dosažené vzdělání, praxi v oboru a reference ?
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: High-End posluchovňa v Pardubiciach v Českej Republike

Příspěvek od boxer »

Sekal.

Taky jsem si všiml již dříve. Přeci jen v oboru akustika není například v ČR mnoho opravdových odborníků.

Nicméně od fotografie k akustice je jen kousek. :idea: :smile:
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: High-End posluchovňa v Pardubiciach v Českej Republike

Příspěvek od miero »

Aktuálny postreh o práci GIK Acoustics z Denveru kde sa práve koná Rocky Mountain Audiofest:

http://www.audiocircle.com/index.php?to ... msg1142293

PS: prezrite si aj vlákna z predchadzajúcich dvoch dní, zaujímave čítanie
Uživatelský avatar
Zalán Schuster
Příspěvky: 245
Registrován: 11 říj 2011 23:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: High-End posluchovňa v Pardubiciach v Českej Republike

Příspěvek od Zalán Schuster »

to Sekal:
Svoje odborné akustické vedomosti som získal najprv zo zahraničnej literatúry a potom od GIK Acoustics. 3 roky robím pre GIK Acoustics ako profesionálny akustik a aj z toho žijem. Meriam akustické vlastnosti v posluchovni, diagnostizujem a na základe toho robím plány akustických úprav. Urobil som okolo 50 akustických plánov. Kvalitu mojej roboty možno vypočuť a posúdiť zo známych prípadov, napríklad v High-End posluchovni Pardubice alebo u Marka Levinsona. Tiež rád pozvem všetkých záujemcov ku mne na posluch do referenčného GIK Acoustics showroom-u v Bratislave.
Tiež si môžete pozriet moje ďalšie videá a realizácie na youtube, alebo na http://www.gikacoustics.com/educational_videos.html

Okrem akustiky a High-End Audia ma zaujíma aj fotografovanie, čo robím tiež profesionálne.

to Senior:
nechcem využiť toto fórum ako reklamu a preto som nechcel písať cenu v číslach.

Zalán
ZS Acoustics
GIK Acoustics pre Česko a Slovensko
Mierová 85
821 05 Bratislava
tel.: +421 905 616 440
zalansch@hotmail.com
http://www.zs-acoustics.com
http://www.gikacoustics.co.uk
http://www.facebook.com/ZalanSchusterAcoustics
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: High-End posluchovňa v Pardubiciach v Českej Republike

Příspěvek od sekal »

Zalán Schuster píše:to Sekal: Svoje odborné akustické vedomosti som získal najprv zo zahraničnej literatúry a potom od GIK Acoustics.
Děkuji za reakci. Něco podobného jsem myslel.. Jak se zdá, boxer měl pravdu.. Od fotografování k akustice je skutečně jen kousek..:???:
fotolaik
Příspěvky: 80
Registrován: 11 led 2012 19:53

Re: High-End posluchovňa v Pardubiciach v Českej Republike

Příspěvek od fotolaik »

to sekal : nevidim nic spatneho na tom, kdyz se clovek nauci cokoliv noveho - dobře a kvalitne a je schopen svou nabytou vedomost prodat ...
Ty ve svem okoli nemas nikoho, kdo vystudoval obor X a je vsak uspesny v oboru Y ??? ja tedy ano ..
a ciste osobne si myslim,, ze to co dela ta vyse zminena firma, stejne presahuje moznosti 85% "hifiku" mysleno ochotou co do "akustiky" vlozit - at uz penize, upravy prostoru atd...)
tedy za me - alespon, ze podobne firmy tu jsou ....
jinak z te firmy nikoho neznam, akustiku me doma neresila tato firma ... dokonce na nich ani neprofituji ..jen me vadi, ze jen tak od stolu je nekdo schopny zpochybnovat kvality a erudovanost teto firmy....
tak asi tak ...
davidsound

Re: High-End posluchovňa v Pardubiciach v Českej Republike

Příspěvek od davidsound »

Fotolaik - Naprosty souhlas. Mne to prijde takova vrozena ceska vada :)
Sam osobne jsem mel moznost se setkat s vyrobky GIK Acoustics u Viktora v jeho poslechovce a mam z jejich vyrobku velice dobry pocit. Svou funkci plni na vybornou a vse pusobi na mne prijemnym dojmem. Tim mam na mysli samotne panely. Podle slov majitele poslechovky, pristup pana Zalana byl vynikajici a profesionalni.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: High-End posluchovňa v Pardubiciach v Českej Republike

Příspěvek od boxer »

Já si myslím, že došlo opět díky webové komunikaci k nedorozumnění.

Nikdo nezpochybňuje práci studia a jeho zaměstnanců. Ani něco podobného. Sekal dle mého , měl na mysli, jen a pouze vzdělání pana Zalána v okruhu akustických věd.
To se učí na katedře fyziky, elektrotechniky a pod. Jednoduše, zda je třeba taky RNDr. jako Velký Bobo.

Zalán odpověděl zcela jasně. Dostal školení a manuál jak měřit a je profesionálním akustikem. Protože se tím živí.
SF
Příspěvky: 2
Registrován: 22 říj 2012 21:29

Re: High-End posluchovňa v Pardubiciach v Českej Republike

Příspěvek od SF »

"Jsem profesionální akustik" ve mně vyvolalo dojem, že pan Schuster má odborné vzdělání v tomto oboru... Slovo akustik je stejného druhu jako slova fyzik, chemik atd., jen určitější. Když o sobě někdo řekne "jsem fyzik", nikoho nenapadne, že nevystudoval fyziku na vysoké škole.

Pravděpodobně by se předešlo nedorozumění, kdyby říkal "zabývám se úpravami poslechových prostorů", i to tak nějak vyvolává dojem, že je alespoň Ing. elekro, ale je to myslím přijatelnější, než říkat "jsem profesionální akustik".

Mám dotaz pro znalé:

Na videu je i po úpravě vidět poměrně výrazná maxima na 30 a 53 Hz. Dají se takovéhle špičky ještě "požrat" nějakými přesně laděnými rezonátory?
Jak se dá akusticky upravovat místnost, pokud výrobce dodává rezonátory pouze na 40, 70 a 100 Hz?

Doteď jsem žil v dojmu, že se akustické úpravy dělají tak, že se místnost změří, případně se to zadá do nějakého simulačního programu, pak se to nějak vyřeší, na míru se vyrobí rezonátory přesně na frekvence, na které je to potřeba, po instalaci se to znova přeměří a doladí.

Nesnižuje namontování difuzeru přímo na zvukopohltivý materiál účinnost tohoto materiálu?

Mimochodem, i někdo, kdo vůbec nerozumí chemii potravin, může vařit podle kuchařky s vynikajícími výsledky.
Na druhou stranu mít teoretické základy je vždycky lepší než je nemít a dává po předpoklad pro lepší celkový výsledek (ale samozřejmě ho to nezaručuje). Vaření výhradně z přesně namíchaných surovin a polotovarů taky nemusí přinést optimální výsledek.
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: High-End posluchovňa v Pardubiciach v Českej Republike

Příspěvek od slayers »

Pro mě je akusticky upravená místnost ta Beryho. :thumbup:
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: High-End posluchovňa v Pardubiciach v Českej Republike

Příspěvek od pajuna »

slayers píše:Pro mě je akusticky upravená místnost ta Beryho. :thumbup:
Myslis z hlediska provedeni, designu nebo efektivity a vysledku?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: High-End posluchovňa v Pardubiciach v Českej Republike

Příspěvek od slayers »

Já myslím úplně ve všem.Mě by zajímalo ani tak ne cena,to je každýho věc ale nevím z čeho GIK firma svoje věci vyrábí,použité myteriály.O tom by se měl Zalán rozepsat,to by hodně pomohlo při rozhodování komu zakázku zadat.
Třeba konkrétně u firmy AVA si můžu vše najít na jejich stránkách.
Třeba to GIK taky někde má,nevím. Ale pokud se jedná pouze o porézní materiály na tlumení,nevím jestli výsledek může být dokonalý, o čemž svědčí i Zappa.Sice to neberu jako bernou minci(tleskot) ale bohužel takováhle ozvěna zvuk rozhodí a ne že ne.
Nechci tady ani za nic zhazovat práci GIK ale být Zalánem tak se více rozepíšu, místo videí a fotek,mělo by to jistě větší přínos a zamezilo by to zbytečným debatám.
Přeci jen jsme na českém fóru a zákazník je mnohdy líný a nechce se mu všemožně hledat a nechávat pracovat překladač,no a i o tom by měla být prodejcova práce,svůj produkt řádně popsat a představit.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
prefabrikator
Příspěvky: 2
Registrován: 24 říj 2012 18:09

Re: High-End posluchovňa v Pardubiciach v Českej Republike

Příspěvek od prefabrikator »

Po precitani vasich nazorov som sa rozhodol pridat aj ten svoj. Mal som problemy s akustikou. Oslovil som viacere firmy aj za hranicami a na zaklade pristupu k mojmu problemu som si vybral firmu Gik acoustics. Stacilo prvych 10 minut profesionalneho pristupu zo strany pana Schustera Zalana a vedel som, ze som urobil dobre. Chlapik vie co robi - upravili sme spolu miestnost respektive rozmiestnenie zariadenia v miestnosti ako aj postavenie reproduktorov, nasiel optimalne posluchove miesto.....bola to obrovska zmena k lepšiemu, bez jediného panelu.
Potom spravil meranie, navrh a upravu akustiky prvkami od gik acoustics. Momentálne mám upravenú miestnost a zvukovo je to obrovský krok vpred. Papier zo skoly nie je vsetko, znalosti a skusenosti robia odborníka.
Vrele doporucujem!!!
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4224
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: High-End posluchovňa v Pardubiciach v Českej Republike

Příspěvek od Mark Levinson »

Z vlastní zkušenosti mohu jen potvrdit slova Prefabrikatora, kterého tímto zdravím a vítám na HEF. Myslím, že navštívit High End Pardubice a poslechnout si jejich techniku v akusticky upravené místnosti, to je ideální příležitost přesvědčit se jak je poslechová místnost udělaná a jak to tam hraje. Já už mám termín dohodnutý ;).

Slayersi,
podrobnosti o panelech se dočteš na originálních stránkách GiK Acoustic zde:
http://www.gikacoustics.co.uk/
Ohledně vlastnosti panelů tam najdeš i měření renomované akustické laboratoře zde:
http://www.alionscience.com/About-Alion ... boratories
Mark Levinson
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: High-End posluchovňa v Pardubiciach v Českej Republike

Příspěvek od slayers »

Pánové pozor, já tady nechci tvrdit že to Zalán dělá špatně, chci jen říct že porézní tlumení má určité meze.
Ono i úpravy s porézním tlumením změní poslechovku, že si člověk sedne na zadek ale ten Bery pro mě stejně vede :D :thumbup: .
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
karol412
Příspěvky: 6
Registrován: 06 led 2012 18:20

Re: High-End posluchovňa v Pardubiciach v Českej Republike

Příspěvek od karol412 »

To slayers, to sekal:
Mali ste už možnosť posluchu v miestnosti, ktorú Zalan upravoval??
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: High-End posluchovňa v Pardubiciach v Českej Republike

Příspěvek od sekal »

Karol412 :
Možnost poslechu v upravené místnosti p. Schusterem jsem dosud neměl, ale - upřímně řečeno - nijak mě neznepokojuje..:cool: Zcela dostačující jsou pro mě informace z jeho prezent. shotu z YT a také z této http://highendforum.cz/posting.php?mode ... 26#pr18272 reakce .. Na základě těchto informací bych si nikdy svou poslech. místnost upravovat p. Schusterem nenechal.. Skutečně sofistikovaně provedená úprava akust. podmínek poslech. prostoru je, jak jsem se sám přesvědčil, velmi náročná práce, kterou nelze provádět pouze na základě znalostí manuálu jednoho vcelku jednoduchého měř. SW..

Tím bych diskusi na toto téma z mé strany ukončil...
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: High-End posluchovňa v Pardubiciach v Českej Republike

Příspěvek od jirie »

Kaviár a šampaňské to je strašný blivajz.
Teda sice jsem to ještě nikdy nejedl, ale asi to tak bude...... ~x(

Co k tomu dodat???

=))
Bery

Re: High-End posluchovňa v Pardubiciach v Českej Republike

Příspěvek od Bery »

slayers píše:Pro mě je akusticky upravená místnost ta Beryho. :thumbup:
Po očku sleduji toto vlákno a když už tu padla o mý akustice nejedna zmínka...

...a protože o akustiku jsem se jednu dobu hóódně zajímal. Dokonce i u RNDr. Sýkory jsem si zaplatil pár konzultačních hodin. Nakonec mi jeden zapálený hifi guru poradil ještě o něco lépe a praktičtěji, než BS.
To vedlo k tomu, že za pomoci pár akustických výpočtů (já je nepočítal) - vyrobil jsem si několik udělátek a přemístil nábytek tak, aby to paní akustice šmakovalo! Výsledek? Super Trouper!

Ale nějak jsem stále tušil, že to není 100%. A opakovaná návštěva u člena Fouse mi to potvrdila. U něj jsem dostal kontakt na ing. Daňka z JH :ugeek: . A už jen první konzultace s ním a měření jím provedené, dávalo tušit bravurní výsledky. Naprosto profesionální práce ve všech ohledech, vystupování a přístup k zákazníkovi, vysvětlení všech mých "proč" a hlavně praktické jeho zkušenosti z mnoha realizací - a získal si mě i s gargantuovskou sumou, která za to vše stála!
Oproti "mým" úpravám to mělo akusticky i optycky moc moc navrch. I když mé DIY úpravy přinesly fajnové výsledky, tak realizovaná akustika od profesionála to vše strčila samozřejmě do kapsy.

Nevím jak moc měří a optimalizuje pro místnost pan akustik, o kterém je toto vlákno, neslyšel jsem jeho "produkt", ale jen jsem se chtěl zmínit, že v Čecháh jsou odborníci na slovo vzatí, je tu jen jeden problém - většina českých hifistů si neuvědomí fakt, že za zesík dají 50-100k, ale za akustiku se jim to zdá moc, přitom parádu to udělá dááleko větší :!:

A když už si tu tak tlachám.. co se týká argumentu: "Ale já mám obývák pro celou rodinu, nemůžu to zaplácat basovejma pastma." (Teď si asi nadrobim, ale budiž) tak odpovídám: Ale pánové, podívejte se jak může obývák vypadat jinak a přesto hezky a ta plazma a sedačka se tam krásně vejde. A nejde rodině z 90% právě o tu telku a místo, kam uvelebí svůj zadek...? :idea:
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: High-End posluchovňa v Pardubiciach v Českej Republike

Příspěvek od boxer »

na ing. Daňka z JH

Předpokládám toto.
Bery

Re: High-End posluchovňa v Pardubiciach v Českej Republike

Příspěvek od Bery »

Zajisté. Nechtěl jsem Mr. Zalánovi vkládat přímou reklamu na konkurenci do jím založeného vlákna :smile:
i tak zadáním "ing. Daněk akustika" strejdovi G - vyjede jako první link právě AVA-JH.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: High-End posluchovňa v Pardubiciach v Českej Republike

Příspěvek od sekal »

Davidhighend :
Žádné trauma jsem v dětství neprožil a tím méně mám potřebu si zde něco léčit.. Nechápu, z jakého důvodu mě takto urážíš ? :shock: To na tomto fóru nemůže člověk napsat svobodně svůj názor, byť odlišný od většiny ostatních, aniž by byl dehonestován ?

Já jsem zde pouze slušně vyjádřil svoje stanovisko, že na základě prezentace p. Schustera a jeho sdělení ohledně jeho kvalifikace bych si od něj optimalizaci akust. podmínek poslech. místnosti dělat nenechal. Toť vše.. Jinak osobně proti němu samozřejmě vůbec nic nemám..

Změna po listopadu 1989 nám kromě jiného přinesla přece možnost volby, a to v nejširším slova smyslu. A tak si prostě vybírám.. A to počínaje kadeřnicí a konče stomatologem. Domnívám se, že jde o zcela legitimní a racionální postoj, a moc nechápu, že to zde někteří členové vnímají jinak...:???:
davidsound

Re: High-End posluchovňa v Pardubiciach v Českej Republike

Příspěvek od davidsound »

Kdyby jsi z to vyjádřil stejně jako ve tvém druhem odstavci tak beru. Ale zpusob vysmivani se mi nepřijde šťastný. Názor měj to je v pořádku.
karol412
Příspěvky: 6
Registrován: 06 led 2012 18:20

Re: High-End posluchovňa v Pardubiciach v Českej Republike

Příspěvek od karol412 »

Mal som možnosť počuť Zalanovu vzorovú posluchovku už niekoľkokrát, musím povedať, že to je trochu návykové, vždy som tam strávil omnoho viac času, ako som si pôvodne zaumienil. CD, či moje prinesené alebo tie, ktoré ma Zalan v posluchovke som si mal možnosť schuti a v pohode vypočuť a v tej miestnosti to bol fakt komplexný zážitok- priestor, nič sa neschováva alebo nevytŕča a to ani v najspodnejšej časti pásma.
Určite môžem doporučiť návštevu, treba si len zo Zalanom dohodnúť termín.
Vtedy som si tak povedal, že škoda že sa alternatívne nedá pustiť aj nejaká iná elektronika, ale aj toto sa možno zmení...
A ešte, nepodceňoval by som Zalanove vedomosti, nie všetko musí byť nutne podložené inžinierskym titulom na to aby sa to robilo veľmi dobre a spolupráca s GIK acoustics by nemohla dobre fungovať bez dostatočných vedomostí.
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 500
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: High-End posluchovňa v Pardubiciach v Českej Republike

Příspěvek od Tony »

Ale akustika sa ti nepokazí zo dňa na deň, takže? ;)
bertram

Re: High-End posluchovňa v Pardubiciach v Českej Republike

Příspěvek od bertram »

Vela poslucháčov si posluchovku upravia svojpomocne a podla svojich poznatkov o akustike. Neviem prečo by to Zalán
nemal vedieť urobiť kvalitne , ak bol ešte aj odborne zaškolený a už aj niečo akusticky upravil.

Ja to skôr vidím v tom , či sa mi takáto úprava páči a budem sa v néj cítiť dobre alebo nie.Mne osobne sa vzhladovo úprava
od Zalána nepáči a aj som mu to pri osobnom stretnutí povedal.To neznamená že to v jeho upravených priestoroch ,hrá zle.

Len to potom nie je priestor , kde by som vedel relaxovať.V tomto je na tom lepšie úprava , ktorú má Bery. Je to teplejší a
príjemnejší priestor na relax.
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 500
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: High-End posluchovňa v Pardubiciach v Českej Republike

Příspěvek od Tony »

bertram píše: Ja to skôr vidím v tom , či sa mi takáto úprava páči a budem sa v néj cítiť dobre alebo nie.Mne osobne sa vzhladovo úprava
od Zalána nepáči a aj som mu to pri osobnom stretnutí povedal.To neznamená že to v jeho upravených priestoroch ,hrá zle.
Tiež to tak vidím. Oveľa krajším a myslím že aj kvalitnejším riešením do bežných obývačiek sú akustické prvky od Vicoustic. Obrovský výber a v mnohých dyhách, či farbách :thumbup:
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: High-End posluchovňa v Pardubiciach v Českej Republike

Příspěvek od slayers »

Já bych ponechal osobu Zalána stranou, spíš bych tady chtěl pořešit jak jdou úpravy s GIK komponenty hluboko na basech. Přeci jen nevím jeli porézní tlumení to pravé.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: High-End posluchovňa v Pardubiciach v Českej Republike

Příspěvek od sekal »

drvoštěp píše:Když tě chytne zub tak půjdeš klidně i ke kovářovi...
To tedy ani náhodou !!
bertram píše:Vela poslucháčov si posluchovku upravia svojpomocne a podla svojich poznatkov o akustike..
Pokud jim přitom nepomůže kvalifikovaná (zdůrazňuji kvalifikovaná) osoba, a to jak radou, tak měřením, tak jsou ty svépomocné úpravy o ničem..

Jinak si uvědomte, že součástí úprav akust. podmínek poslechovky v paneláku je i zvuk. izolace místnosti. A mohu vás ujistit, že to není vůbec jednoduchá záležitost, kterou by zvládl udělat kdekdo...

Co se týče Beryho poslechovky, tak ta je špičková a zcela odpovídá mým představám ohledně kvality provedení...:thumbup: ^:)^
Odpovědět