Amatéřina - levně, efektivně

Šíření zvuku v polechové místnosti, zkušenosti, problémy a jejich řešení apod..
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Amatéřina - levně, efektivně

Příspěvek od slayers »

Taky zdravím :D ,mrkni na fotku za sedačkou,tam je úprava akust. sádrošem a zvuku to velmi prospělo,slyšeno na vlastní ucho.
https://plus.google.com/110338272167774 ... bout?hl=cs
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
monte

Re: Amatéřina - levně, efektivně

Příspěvek od monte »

Ještě bych dodal, asi bych druhou vrstvu dal dírkový, jak o něm psal FOX. Pohltí zvuk, odrazy.
monte

Re: Amatéřina - levně, efektivně

Příspěvek od monte »

slayers píše:Taky zdravím :D ,mrkni na fotku za sedačkou,tam je úprava akust. sádrošem a zvuku to velmi prospělo,slyšeno na vlastní ucho.
https://plus.google.com/110338272167774 ... bout?hl=cs
Jsme stejně naladění, možná si to takhle udělám v obyvako-poslechovce :thumbup: .
monte

Re: Amatéřina - levně, efektivně

Příspěvek od monte »

Ještě, že tady ta diskuze vznikla. Příští měsíc mám v plánu novou podlahu, tak se stěna za hifi udělá. Líbí se mi i esteticky. Horší bude vymalovat, mnogo dírek.
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Amatéřina - levně, efektivně

Příspěvek od slayers »

Vymalovat to jde v pohodě,válečkem,moc ho nemáchej,vím o čem mluvím mám málířskou firmu :lol:
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
monte

Re: Amatéřina - levně, efektivně

Příspěvek od monte »

Jak brouzdám po sádrokartonech http://www.levnestavebniny.cz/knauf-ins ... mm)-.7493/ Knauf Insulation TI 140 Decibel
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Amatéřina - levně, efektivně

Příspěvek od slayers »

Za sádroš bych nacpal Rockwool ND mám tušení že je označení.Blbě se mě sháněl.Tahle decibelka se mě zdá řídká a nemám potuchu jestli by pomohlo pěchování.Záleží na koeficientu tlumení,ten by měl mít nejlepší právě ten ND.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Amatéřina - levně, efektivně

Příspěvek od fox »

Pokud chcete, aby se zvuk co nejméně šířil ven z místnosti, doporučuji tvrdou izolaci a předsazenou stěnu nebo strop z modré akustické desky Rigips nebo Rigidur. Pokud dodržíte zásady dané v technickém listě, bude výsledek zaručený.
Ale to neřeší vnitřní akustiku místností. Pokud chcete použít "děrovanou desku", jak psal Monte, musíte zachovat mezi ní a stěnou mezeru, aby se zvuk mohl v dutině "utlumil". Vše je uvedeno na stránkách Rigips. Perforovaná deska ale nepomůže v prvním případě.
Doporučoval bych kombinací obojího.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Amatéřina - levně, efektivně

Příspěvek od slayers »

Ano je to takhlejak píšeš, já tady píšu o "širokopásmovém rezonátoru".
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Amatéřina - levně, efektivně

Příspěvek od fox »

Akustické desky jsou vyráběné v několika provedeních. Každá perforace má jinou pohltivost. Taky záleží na dodržení mezery. V grafech je zřejmé, jaká je pohltivost kmitočtů pří tloušťce mezery 50mm, 200mm a 200mm s izolací 50mm.
http://www.rigips.cz/data/USR_001_PDF/A ... _desky.pdf
Jinak to vychází na stropě a jinak na stěně.
Nedávno jsme montovali tyto podhledy v jedné závodní jídelně, kde chtěli utlumit zvuky, které vznikají při cinkání příborů. Kdysi tam byl nesnesitelný kravál. Teď je to celkem v pohodě.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Amatéřina - levně, efektivně

Příspěvek od slayers »

Foxi,mám na tebe otázečku,nevíš kde by šla sehnat různě děrovaná slabá překližka,řekněme 3mm silná?Nebo jak ji vyrobit?
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Amatéřina - levně, efektivně

Příspěvek od lubin »

Je mě jasné, že je to všechno o penězích, ale přesto doporučuji akustiku řešit od základu a poctivě. Je to polovina úspěchu a to je moc na tom, abychom to odflákli. Akustika je poměrně složitá záležitost a vyžaduje stejný přístup. Je potřeba nejen měření, ale i určité zkušenosti v oboru. Osobně jsem akustiku řešil až po několika letech profesionálně a nyní mám na tuhle záležitost jiný náhled. Minimálně si zjisti kmitočtový průběh na svém poslechovém místě včetně dozvuku a urči "problém". Než to však uděláš, postav bedny a poslechové místo dle zažitých "pravidel". Potom teprve přejdi k akustickým úpravám. Čím poctivěji to uděláš, tím lepší bude výsledek za menší sumu zlaťáků. Tak ať Ti to dobře dopadne. Držím place.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Amatéřina - levně, efektivně

Příspěvek od lubin »

Ještě něco...osobně mám místnost upravenou panely GIK akustic. Je velmi důležité, aby tlumící materiál (panely ap.) neměnil barvu zvuku. Jsou materiály, které velmi tlumí středy i výšky, ale "zabarvují" po své "práci" zvuk. V obýváku (poslechovce) mám cca.18-20 m2 akusticky aktivních ploch a místnost není přetlumená!!! Velmi účinné jsou také různé difuzory ap.....je to skutečně složitá problematika....
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Amatéřina - levně, efektivně

Příspěvek od fox »

slayers píše:Foxi,mám na tebe otázečku,nevíš kde by šla sehnat různě děrovaná slabá překližka,řekněme 3mm silná?Nebo jak ji vyrobit?
To nevím, Kdysi se montoval do telefonních ústředen perforovaný sololit. Myslím, že se to jmenovalo Akulit.
Možná, že pomůže vrtačka. :ymdevil: To si ale nedovedu představit. :lol:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Amatéřina - levně, efektivně

Příspěvek od fox »

Ještě se to vyrábí a prodává. http://www.kili.cz/akulit-d-brouseny/d-73092/
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Amatéřina - levně, efektivně

Příspěvek od lubin »

Myslím, že se shání po "různě děrované" překližce....ale vrtačka by pomohla, to jo.... :crazy:
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Amatéřina - levně, efektivně

Příspěvek od slayers »

Tak tak,chci různě děrovanou,ať net brázdím horem dolem nikde nic.Asi bude muset opravdu nastoupit vrtačka.
To bude radost. :mrgreen:
Ještě jsem myslel na frézované drážky :ugeek: ??
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
monte

Re: Amatéřina - levně, efektivně

Příspěvek od monte »

Foxi, měl bych si Tě najat na zakázku, ale z Opavy je to myslím 110 Km. Podlahu musím zadat zeťákovi, není na výběr, povinnost. Ale akustickou stěnu nevím komu. Co jsem posledně dával stěnu do kumbálu, nespolehlivá firma. Nevím jak vyřešit prostor a uchycení televize. Nevím jak pracují Tv reproduktory, mohl by se ztratit zvuk. Uchycení Tv, asi výztuha, fošna a asi pás neděrovaného modrého.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Amatéřina - levně, efektivně

Příspěvek od fox »

Pošli nákres, uvidíme co se dá dělat.
Do konstrukce předsazené stěny se může vložit UA profil, popřípadě fošna.
"Děrovaný" sádrokarton je pouze na objednávku. V malém množství se špatně shání. Pokud budeš mít zájem, snad něco seženu.
Od příštího týdne budeme montovat na kotárech u Vsetína, možná, že by se k tobě dalo zaskočit.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: Amatéřina - levně, efektivně

Příspěvek od monte »

Líbí se mi Rigiton 8-15-20
monte

Re: Amatéřina - levně, efektivně

Příspěvek od monte »

U Procházky v Otrokovicích je pěkný výběr akustických panelů http://www.pphifi.cz/index.php?option=c ... &Itemid=95. Myslím i cenově velmi dobré, oproti jiným výrobcům. Nevíte z čeho je to vyrobené, pravděpodobně se panely lepí. Lepení je, ale jistá nevýhoda.
monte

Re: Amatéřina - levně, efektivně

Příspěvek od monte »

monte píše:U Procházky v Otrokovicích je pěkný výběr akustických panelů http://www.pphifi.cz/index.php?option=c ... &Itemid=95. Myslím i cenově velmi dobré, oproti jiným výrobcům. Nevíte z čeho je to vyrobené, pravděpodobně se panely lepí. Lepení je, ale jistá nevýhoda.

http://www.vicoustic.com/vn/Musicbroadcast/Produtos.asp
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Amatéřina - levně, efektivně

Příspěvek od slayers »

Tak jsem našel,jsem zvědav na ceny.
http://www.akustickematerialy.cz/shop/a ... eta-avs10/
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
monte

Re: Amatéřina - levně, efektivně

Příspěvek od monte »

Na molitanové jsem se díval taky, jenže odstranění prachu nebude žádná zábava, až nemožné. Od děrovaného profilu jsem upustil. Když se podíváme na průběh pásma, tak by hodně narušily středy a to nechci. Chci jen vyrušit možné odrazy za bednami. Probíral jsem to s Foxem a tem má s provedením zkušenost. Na fotu v obchodě, je jen jedna stěna a nikdo jiný v domácím prostředí děrované panely nemá.
monte

Re: Amatéřina - levně, efektivně

Příspěvek od monte »

monte píše:
monte píše:U Procházky v Otrokovicích je pěkný výběr akustických panelů http://www.pphifi.cz/index.php?option=c ... &Itemid=95. Myslím i cenově velmi dobré, oproti jiným výrobcům. Nevíte z čeho je to vyrobené, pravděpodobně se panely lepí. Lepení je, ale jistá nevýhoda.

http://www.vicoustic.com/vn/Musicbroadcast/Produtos.asp

:-| :arrow:
Odpovědět