Akustika místnosti

Šíření zvuku v polechové místnosti, zkušenosti, problémy a jejich řešení apod..
Odpovědět
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od pajuna »

Urcite zajimava stranka, ale Oregon je trosku z ruky. U nas je moznost navrhu a instalace upravy mistnosti pro domaci podminky na slabe urovni, bohuzel stale plati DYI. Malokdo je schopen garantovat cely projekt.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
bh69

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od bh69 »

pajuna píše:Urcite zajimava stranka, ale Oregon je trosku z ruky. U nas je moznost navrhu a instalace upravy mistnosti pro domaci podminky na slabe urovni, bohuzel stale plati DYI.
jako inspiraci pro DIY jsem to taky myslel :-) jsou tam myslim docela zajimavy napady i ruzny varianty reseni.

Horsi problem je jake zvolit materialy (hlavne pokud se nekdo chce radeji vyhnout praci se skelnou/kamennou vlnou a jejimu umisteni v interieru ..)
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od Guliver »

NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od Mark Levinson »

Mohl by někdo poradit tuzemského výrobce akustických panelů, basových pastí apod. pro úpravu poslechové místnosti?
Jaké úpravy poslechovky jste udělali?
Tady je jeden kontakt na Slovensku fa Obifon http://www.obifon.sk
Mark Levinson
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od bigjoe »

Já jsem to vyřešil. Oblékám manželku do tepláků (do mých) a stavím ji na ta správná místa v místnosti a pak se kochám.
Manželka samozřejmě smí poslouchat se mnou - nejsem nelida :ymdevil: .
Zajímavé je, že je slyšitelný rozdíl i v čepicích. Když si napaří "zmijovku", tak jsou lepší středy, než když má rádiovku :-h .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od martinowsky »

Takhle jsem se zas dlouho nezasmál, pěkně od srdce. Fakt jsi mě skvěle pobavil. Pěkný přízpěvek :thumbup: =))

normálně úplně vidím jak tam ta tvoje roba stojí v těch teplákách a zmijovce
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
davidsound

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od davidsound »

Ja se z tebe jednou poseru. :lol:
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od winelover »

No ještě ho v těch jeho pokusech podporujte! Mnohokrát jsem byl přítomen a ten kdo jednou viděl zoufalý výraz jeho manželky nemůže nikdy zapomenout. Pokrývka hlavy a oděv bigjoeovy manželky, stejně jako její umístění v prostoru, se střídaly v podobném tempu jako láhve vína na našem stole. Vzpomínám si na její šťastný úsměv když jsme podobné pokusy dělali u mně a vzhledem k tomu, že nemám stojany pod repro podloženy žulou a nemám ani hroty Soundcare, z čehož vyplývá níže položená optimální poslechová hladina, mohla si chudák i sednout. Jak málo někomu stačí k radosti.
To ML: Sorry za OT.
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od Mark Levinson »

bigjoe píše:Já jsem to vyřešil. Oblékám manželku do tepláků (do mých) a stavím ji na ta správná místa v místnosti a pak se kochám.
Manželka samozřejmě smí poslouchat se mnou - nejsem nelida :ymdevil: .
Zajímavé je, že je slyšitelný rozdíl i v čepicích. Když si napaří "zmijovku", tak jsou lepší středy, než když má rádiovku :-h .
Bigjoe,
to jsem se opravdu zasmál =))

Jinak tady je odkaz na zajímavé stránky ohledně akustiky poslechové místnosti:
http://www.rivesaudio.com
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od pajuna »

bigjoe píše:Já jsem to vyřešil. Oblékám manželku do tepláků (do mých) a stavím ji na ta správná místa v místnosti a pak se kochám.
Manželka samozřejmě smí poslouchat se mnou - nejsem nelida :ymdevil: .
Zajímavé je, že je slyšitelný rozdíl i v čepicích. Když si napaří "zmijovku", tak jsou lepší středy, než když má rádiovku :-h .
Konecne nejake rozptyleni po vsech tech stresovych pracovnich sitiuacich =)) . Uzasny napad. Vrta mi hlavou co s tim udelam doma ja. Manzelku uz nemam, pritelkyne by, jelikoz je to kus zensky, urcite nejake to pohlceni obstarala, ale myslim, ze by me s tim vyhodila :!:
V kazdem pripade me to tady jeste obcas nekdy syci, a jestli zmijovky opravdu toto resi (proc by to jinak byly zmijovky?), zkusim jich par nakoupit a rozmistit do prostoru.
Jak je videt, akustika je v nekterych domacnostech opravdu velke sousto, nicmene to urcite neplati pro bigjoe :lol:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
davidsound

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od davidsound »

Jardo ja bych jeste zkusil misto te zmijovky, ktera pravdepodobne muze za jedovatejsi vysky, pri ostrejsich komponentech hroznyse kolem krku. Ten by to mel trochu priskrtit. Pak by to melo byt OK.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od Mark Levinson »

Návod na ustavení repro v poslechové místnosti dle Audio Physic http://www.audiophysic.de/aufstellung/index_e.html. Je tam pěkný popis jaké jsou odrazy zvuku od stěn, jak daleko by měly bedny stát od stěn, posluchače apod., vše doplněno obrázky.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od bigjoe »

Tímto žádám admina, aby smazal můj příspěvek a navazující. Je to OT a vytrácí se původní téma. Díky

(Edit by ML)
Bigjoe, není třeba mazati. Ať je vidět, že máme i smysl pro humor ;).
Dále už více o akustice.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od Mark Levinson »

Pánové, potřebuji poradit. Vybírám koberec do poslechové místnosti a nevím jaký zvolit. Jedná se mi o zatlumení místnosti kdy koberec bude po celé ploše poslechovky. Na vzhledu nezáleží, prioritou jsou akustické vlastnosti. Poradíte jaký by to měl být materiál? Jakou by měl být výšku chlupu apod.?
Mark Levinson
monte

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od monte »

Sice nerad píši na podobné téma, ale Viktore ber v úvahu udržování a hlavně alergeny. Zdraví je jen jedno, právě jdu zas do lékárny pro kapky. Před 6 roky mi propukla alergie a věčná rýma. Takže raději nízký chlup, něco taky zatlumí. Poradit by mohl i Fox, plovoucí podlaha a zatlumení.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od Mark Levinson »

Vlastíku,
díky :thumbup:. To je taky důležitý aspekt, který musím brát v úvahu.
Mark Levinson
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od Zdeny »

monte píše:Sice nerad píši na podobné téma, ale Viktore ber v úvahu udržování a hlavně alergeny. Zdraví je jen jedno, právě jdu zas do lékárny pro kapky. Před 6 roky mi propukla alergie a věčná rýma. Takže raději nízký chlup, něco taky zatlumí. Poradit by mohl i Fox, plovoucí podlaha a zatlumení.
Tím, že si nedáš do bytu koberec, pro své zdraví neuděláš zhola, ale vůbec nic. Koberec je totiž ve srovnání s tím zbytkem, co máš kolem sebe, to nejzanedbatelnější zlo. Sám, co by alergik (pyly, práce a šéf.-) mám koberce, sice méně, než kdysi v paneláku, ale slušný vysavač (Vorwerk) a je klid klidovský. Koberce se vůbec neboj.

Daleko horší, z pohledu alergií. jsou lůžkoviny, matrace a záclony. věř mi to.
Jinak já mám koberec s podkladovou filcovou vrstvou a PAD vlasem (kvůli stálosti a údržbě ale i odlnosti je třeba se zaměřit i na toto hledisko, PAD je dobrý) a jednak se mi neprošlapává ahlavně, je teplý ake všemu má ještě výborné akustické vlastnosti. Mám ho v poslechovém kamrdlíku. PO 6 letzech jako nový a to byl jednou totálně vyplaven vodou při havárii rozvodu (před rokem a půl).
Cena byla 1200/m2 s pokládkou. PS: nemám ho lepený, kdyby něco.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
monte

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od monte »

Zdeny píše:
monte píše:Sice nerad píši na podobné téma, ale Viktore ber v úvahu udržování a hlavně alergeny. Zdraví je jen jedno, právě jdu zas do lékárny pro kapky. Před 6 roky mi propukla alergie a věčná rýma. Takže raději nízký chlup, něco taky zatlumí. Poradit by mohl i Fox, plovoucí podlaha a zatlumení.
Tím, že si nedáš do bytu koberec, pro své zdraví neuděláš zhola, ale vůbec nic. Koberec je totiž ve srovnání s tím zbytkem, co máš kolem sebe, to nejzanedbatelnější zlo. Sám, co by alergik (pyly, práce a šéf.-) mám koberce, sice méně, než kdysi v paneláku, ale slušný vysavač (Vorwerk) a je klid klidovský. Koberce se vůbec neboj.
Tvůj názor je špatný, koberce jsou jasná věc a prokázána i odborníky. Taky mám super vysavač VAX. Kdysi dávno po vyhození všech koberců se synovi rapidně zlepšilo dýchání. To bylo před dvaceti lety, vše byl neskutečný boj, když ti dítě fialoví. Osobně jsem u sebe žádnou alergií nepozoroval. Koberec je jen jedna skládačka s mnoha. Dnes mám jen jeden malý, před hifi a celý byt jen parkety a dlažbu. Nezakazuji koberce, vše je jen volba každého člověka.
Jenže hifi je hifi a bez koberce ?? :lol: :lol:
Uživatelský avatar
enregistree
Příspěvky: 111
Registrován: 05 led 2011 08:42
Bydliště: Praha

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od enregistree »

ML,
pokud bude ode zdi ke zdi, nemel by byt problem dat pod koberec kobercovou podlozku (neco jako http://www.avanti-koberce.cz/?section=n ... ail&id=308 nebo filc, jak pise Zdeny) nebo mirelon (krocejova izolace, prodava se v ruznych tloustkach v roli sire okolo 1 m). To muze mit vliv vetsi, nez samotny koberec.
Koberec – kdyby nebyl pres celou mistnost, tak urcite indicky (z vlny) skvele zatlumi.
L_u_k_a_s
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od lubin »

Viktore,

u mě leží koberec cca.2,5*3 metry, je silný asi 15-20mm a je spleten z jakýchsi trav či co, prostě ze stvolů. Koupil jsem ho v IKEI a po položení velmi důrazně a slyšitelně snížil dozvuk místnosti na středech a výškách. Pro mě tenkrát, co si pamatuji, docela výrazně a překvapivě. Je velmi příjemný i na chůzi v ponožkách či naboso. Bohužel je háklivý na tekutiny. U nás už je také na něm flek. Ženský si neváží věcí no... [-x Proto mám doma tři, aby mě zlikvidovaly postupně nemovitost. =))
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od fox »

Mark Levinson píše:Pánové, potřebuji poradit. Vybírám koberec do poslechové místnosti a nevím jaký zvolit. Jedná se mi o zatlumení místnosti kdy koberec bude po celé ploše poslechovky. Na vzhledu nezáleží, prioritou jsou akustické vlastnosti. Poradíte jaký by to měl být materiál? Jakou by měl být výšku chlupu apod.?
Plovoucí podlaha je na nic. Zeptej se Mirka. Nedávno plovoučku vyhodil a nahradil ji kobercem. A moc mu to prý pomohlo.
Zítra jdeme na pivko. Přijď taky. Můžeš se ho na to zeptat. Hokej snad ještě není. :smile:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od Mark Levinson »

Kluci díky moc,
plovoučku jsem vůbec neřešil, v podstatě jsem rozhodnut pro koberec po celé ploše poslechovky, jak jsem psal. Nejasno mám pouze v tom, že nevím jaký druh vybrat. Dobře to napsal Enregistree s tím, že tomu mohu ještě pomoct podložkou pod koberec, to budu určitě řešit. Alergie mne v ničem neomezuje, ale zase nechci něco moc náročného na údržbu, myslím tím nějaký pěticentimetrový chlup, který budu denně česat apod., jak jsem psal prioritou jsou akustické vlastnosti.
Mark Levinson
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od martinowsky »

v kobercích se vůbec nevyznám tak jen napíšu, že já použil za bedny s cca 2cm vlasem takový chlupatý načechraný koupený v metráži, mám stejný v ložnici a musím říct že mě překvapil jak dobře se vysává.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od Zdeny »

monte píše:
Zdeny píše:
monte píše:Sice nerad píši na podobné téma, ale Viktore ber v úvahu udržování a hlavně alergeny. Zdraví je jen jedno, právě jdu zas do lékárny pro kapky. Před 6 roky mi propukla alergie a věčná rýma. Takže raději nízký chlup, něco taky zatlumí. Poradit by mohl i Fox, plovoucí podlaha a zatlumení.
Tím, že si nedáš do bytu koberec, pro své zdraví neuděláš zhola, ale vůbec nic. Koberec je totiž ve srovnání s tím zbytkem, co máš kolem sebe, to nejzanedbatelnější zlo. Sám, co by alergik (pyly, práce a šéf.-) mám koberce, sice méně, než kdysi v paneláku, ale slušný vysavač (Vorwerk) a je klid klidovský. Koberce se vůbec neboj.
Tvůj názor je špatný, koberce jsou jasná věc a prokázána i odborníky. Taky mám super vysavač VAX. Kdysi dávno po vyhození všech koberců se synovi rapidně zlepšilo dýchání. To bylo před dvaceti lety, vše byl neskutečný boj, když ti dítě fialoví. Osobně jsem u sebe žádnou alergií nepozoroval. Koberec je jen jedna skládačka s mnoha. Dnes mám jen jeden malý, před hifi a celý byt jen parkety a dlažbu. Nezakazuji koberce, vše je jen volba každého člověka.
Jenže hifi je hifi a bez koberce ?? :lol: :lol:
Monte: sice je to OT a do diskiuze ohifi a vlivu koberce na zvuk to nepatří, ale já mám taky v rodinbě dost silně postižené dítě alergií, navíc, sám jsem alergik. jednoznačné je, že alregie se nemá podceňovat, protože není nic lepšího, než v 50 chytit astma (což je logicky důsledek například pylové alergie a jejího neléčení). Naštěstí, já sám zatím astma ani náběh na něj nemám, ale něco pro to jdem udělal.

Když o tom píšeme: když jsem se v r. 1984 přestěhoval z Ostrova n. Ohří do Jeseníků, mylsel jsem, že to neustojím, Příkopy a louky zapleveléne bršlicí kozí nohou a ta je pro mě silný alergen (to je ta bílá kytka, co vypadá jako kmín a je asi metr vysoká a rostě třeba v propstředku asfaltky, když si vzpmene a nedá se nijak zlikvidovat díky jejímu kořenovému systému a schopnosti přežít vše). Tak mně stačilo vyjít na 5 minut do míst, kde tahle potvora rostla a bylo vymalováno. Oči jak králík, nos ucpaný a k tomu mi z něj teklo jak z kohoutku v koupelně:-(( Pyl (bílý jemňounký) je všude a díky kvantu těchto kytek se před ním nedalo utéct.
Musel jsem to začít řešit - desenzibilující injekce, antihistaminika atd-efekt jen malý. Pak jsem se dostal k jednomu (dnes bych no nzaval "šarlatánovi") a ten mi doporučil jsté byliny a mimo to - jít na to od lesa- a to do písmene. Otužování, chození do lesů, fyzickou kondicí. Musím říct, že během dvou let si jednak orgaizmus trochu sám zvyknulů, ale hlavně, protože v té době jsme neměli ještě potomky, jsem mohli se ženou courat po lesích a horách (Jeseníky), protože v totáči a uprostřed pustiny Jindřichova nebylo stejně co dlěta a to "ono" jsem nevdyrželi dělat celý den:-) Takže jsem chodili léto zima déť nedéšť a výsledek je, že teď, v mém od té doby 2x vyšším věku mi stačí parkrát na jaře Zyrtce, když kvetou kocouři a jinka celý rok mám klid a pokoj. Doktoři tvrdí, že alergie se nedá vyléčit - to jim věřím, ale dá se účinně potlačit. A mně se to podařilo tak na 98%. A tomu vděčím sám sobě a tomu, že mě ten dobrý šarlatán tenkrát řekla - buˇd a nebo. A já voli to "a nebo". Kondice, otužování, pobyt venku - a je klid. Kdo by řekl, že pobyt venku, na který jsem tehdá neměl ani pomyšlení a mnohdy to bylo pro mě utrpením - mi přivodí pravý opak!!!

Takže můj pohled na koberce je neměnný - je to nic, proti zbytku okolí a když bych mě začít vypočítává škdolivé účinky okolí na naše zdraví/alergie, koberce bude asi na 879. místě, v porovnání s tím, co jíme, pijeme, co DÝCHÁME, Avystavujeme se stresu, trpíme nespavostí, žerem tuny zbytečných léků, vysedáváme bez pohybu 12 hopdin u PCv kanclu a když máme jít dělat nějaký pohyb venku, máme z toho kopřivku. A propos, když jsem prodával Vorwerk (asi 3 roky zpět), musel jsem projít marketingovou masáží. Jednu věc jsem si ale zapamatoval - největší zlo v podobě alergenů čeká v POSTELI (nemyslí manželku, na níž má řada z nás už taky alergii), ale mikroskopické fotografie toho, co v posteli máme, mě šokovaly. Skoro jsem uvažoval, že se ze mě stane fakír a budu spát na kusus nerezové desky:-) Koberec, tam je toho taky dost, ale díky tomu, že tneto škodlivý obsah se chůzí minimálně víří do ovzduší, není zdaleka tak škodlivý, jako to, co máš nioc co noc pod nosem a dýcháš to 7-8 hodin denně, pěkně zhluboka a co je horší, dýcháš to pusou, tedy přímo pěkně do plic :-) A nehorší je, že i ve streilním bytě, (za což jsem do té doby svůj byt považoval, díky jeho denodennímu vysávání a úklidu- ano, je to paradox, ale denodenně luxuji, nesnáším prach a smetí na zemi) se tomuto bordelu v lůžkovinách neubráníš a bude tam navěky. Nedostaneš to nijak a reklamní triky výrobců zaručeně nealergickcýh dek a povlečení jsou opravdu jen dobrými vtipy a z ty bych jim hned sekal pazoury.

trochu jsem od hifi odbočil, ale potřeboval jsem říct i svůj protipol vůči tvrzení Monteho. jinak samosebou o vlvi koberce na akustiku asi nikdo z nás nepochybuje.


PS: Monte, nech si udělt nějako renomovanou firmou mikrobiální analýzu toho, co najdou ve sprchové růžici. Co by tam tak asi mohli najít, když tam teče jen čistá, chemicky upravená prvotřídní voda:-)))) Sám jsem valil voči, mám v rodině možnost nechat si "něco udělat boke, v rámci výkonu profese :thumbdown: Čumlě jsem, co piju a čím se sprchuji.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od fox »

Koberec doporučuji celoplošně lepit, tím pádem ničím nepodkládat. Jako prodejce a montážník vím, o čem mluvím. Koberec se nevlní, lépe se čistí a vydrží podstatně déle. Určitě bude vyhovovat "průmyslový" do komerčních prostor s krátkým vlasem, pokud zrovna nepřijdeš v gumákách z pole nemusíš se přezouvat. Kvalitní se dá pořídit za cca 500/m2.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od Mark Levinson »

Koberece asi budu muset podložit, mám podlahu z prken a u předešlého koberce se rýsovaly spoje mezi jednotlivými prkny.
Mark Levinson
eLko
Příspěvky: 107
Registrován: 29 pro 2010 20:19
Bydliště: Bratislava

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od eLko »

ML

ten koberec chces polozit na plavajucu podlahu? Alebo normalne na zem?
Ak tam mas plavajucu podlahu,ja by som si dal najprv premerat miestnost,ci to bude tak zle,ze tam budes musiet dat koberec. To ti vsetko povie dotycny profik,co to bude merat. Ja mam tiez plavajucu a akustika miestnosti je vyborna,nic som nemusel menit. A keby si chcel na to nieco polozit a doladit,tak napriklad v KIKE predavaju take tie kozusiny na podlahu,cca 2x1 m. Pekne to vyzera a co to aj utlmi :)
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od Mark Levinson »

Podlaha není plovoucí, je to klasická dřevěná podlaha z prken. S akustikem jsem se už radil a mám plán na zatlumení místnosti pomocí akustických panelů a součástí je i koberec po celé podlaze místnosti.
Mark Levinson
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 156
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

Viktore,začal bych u basů.To je základ.
Nedávno jsme v jedné podkrovní místnosti ze sádroše a plovoučky o rozměrech cca 6x5m vyřešili problém s prostorovou lokalizací a zahoukáváním aplikací 4 kusů basových pastí pro 5O Hz.Houkání zmizelo a "vyloupl"se předozadní prostor jak víno.Bez nutnosti dalšího dotlumování.

V druhém případě měl zákazník ve velmi podobné podkrovní místnosti poměrně přetlumeno(hustý vysoký koberec ode zdi ke zdi,molitanové absorbční ježky za bednama cca 4m2 a několik Obifon obrázků po bočních stěnách.Hrálo to stále jaksi 2x mono,bez konzistentního prostoru s brutálním hrbem na basech.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od Mark Levinson »

Libore, díky.
Akustické řešení poslechovky mám hotovo, koberec je jen dílek do skládačky. Myslel jsem jen jestli někdo nemá zkušenosti s konkrétním kobercem.
Mark Levinson
monte

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od monte »

Viktore, když buduješ poslechovku, nebyla by marná řízená atmosféra, tlak. :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Uživatelský avatar
enregistree
Příspěvky: 111
Registrován: 05 led 2011 08:42
Bydliště: Praha

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od enregistree »

Monte, .............................................................................................. (smile). Doufam, ze se neurazis. Jde jen o to, ze nekterym tvym prispevkum vubec nerozumim.

(Edit by ML)
Na žádost Enregistree byl příspěvek upraven, pokus o vtip nevyzněl tak jak byl původně zamýšlen. To je od Lukáše fér jednání a věřím, že i Vlastík to přejde s nadhledem.
Ono to psané slovo někdy nevyzní tak jako osobní setkání kdy člověk vidí i mimiku a gesta.
L_u_k_a_s
monte

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od monte »

Protože, ......................... nemáš o vlivu přenosu zvuku potuchy, nebo nevíš jak se zvuk přenáší :thumbdown:

(Edit by ML)
Příspěvek Monteho upraven v návaznosti na předchozí příspěvek Enregistree.
Uživatelský avatar
enregistree
Příspěvky: 111
Registrován: 05 led 2011 08:42
Bydliště: Praha

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od enregistree »

Pardon,
to s tou atmosferou jsem chapal jako vtip,
o prenosu zvuku napis, pokud mas chut.
L_u_k_a_s
monte

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od monte »

Můžeš si číst, třeba zde http://www.analysisprecision.cz/slovnikpojmu.html#0 kolikrát se Ti zdá, dnes to hraje líp než včera.
Uživatelský avatar
enregistree
Příspěvky: 111
Registrován: 05 led 2011 08:42
Bydliště: Praha

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od enregistree »

Jako, ze si mam mistnost pretopit, a bude to rychlejsi?
L_u_k_a_s
monte

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od monte »

Nízký tlak, vysoký tlak, teplo, zima vše má na přenos zvuku vliv. Potřeba testovat :lol:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od fox »

No, s tou teplotou to nemusí být špatný postřeh. Nedávno bylo takové vedro, že jsem měl doma 30 stupňů. Pro zajímavost jsem změřil teplotu na talíři gramofonu, který stojí pod střešním oknem. Bylo tam skoro 32 st. Zvuk gramofonu nebyl nic moc. Až potom jsem si uvědomil, že například Denon u svých přenosek doporučuje teplotu kolem 20 st. K když se počasí opět stabilizovalo, začalo to zase hrát. :D
Chci jenom podotknout, že jsem byl úplně střízlivý. Mariánka doma taky žádná nebyla. Nebo snad proto ? :lol:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od Mark Levinson »

monte píše:Viktore, když buduješ poslechovku, nebyla by marná řízená atmosféra, tlak. :thumbup: :thumbup: :thumbup:
S tím tlakem si nedovedu představit jak by se to řešilo, ale teplota se dá jednoduše stabilizovat automatickou klimatizací. Ovšem problém bude hluk, nemyslím hluk kompresoru, ale svišticí vzduch vycházející z větracích otvorů.
Mark Levinson
Odpovědět