Akustika místnosti

Šíření zvuku v polechové místnosti, zkušenosti, problémy a jejich řešení apod..
Odpovědět
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Prečo na BASS Trap udávajú index pohltivosti od 125 Hz? To sú už skoro nižšie stredy, či?
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od fox »

Obrázek

Vyrobil jsem akustické paravany, které rozmisťuji po místnosti. Pokaždé se zvuk mění. Je zajímavé, že i když nejde o basové pastí, deska má tloušťku pouze 12 mm, dochází mimo jiné k podstatnému ovlivňování basů.
Desky jsou rozměru 600/1200/12 mm. Jsou vyrobeny z minerální vlny, potažené textilii. Výrobce Ecophon. Používají se pro akustické podhledy. Pro nožky jsem použil konzoly k poličkám.

Obrázek
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od Guliver »

Len by to chcelo kvantifikovať, ako to tie basy ovplyvňuje (a či len basy), čiže trošku pomerať.

Mimochodom to okno vľavo budeš ako riešiť?
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 500
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od Tony »

Keď sa mu bude chcieť, zatiahne záves.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od fox »

Zazdívat ho nebudu, potřebuji světlo a občas vyvětrat. :lol: jinak než závěsem si pomoct neumím.
Ovlivňuji celé spektrum.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od Guliver »

Ja len či si neskúšal ten panel vložiť aj do okna. Niekde som dokonca videl niečo transparentné presne na tento účel, žiaľ stratil som link.
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od fox »

To jsem nezkoušel. Ale něco na tom může být. Panel je asi o třicet cm vyšší než repro a stejnou délkou zasahuje nad parapetem do okna. To určitě způsobuje to, že se zvuk částečně odráží o paravanu a okenní ostění ho tak neovlivňuje. Zvuk se mi líbí víc, než bez paravanu.
Výhoda je ta, že není nic napevno a dá se zkoušet více variací.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od fox »

V mém případě paravany na basech nepřidávají, spíš je tlumí. Asi odrážejí zvukové vlny jinam, takže se nezesilují v rozích a výklencích.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od fox »

V Guliverově odkazu jsem našel zajímavý návod na výrobu basových pastí. Při troše zručnosti by to nemusel být moc velký problém.
http://www.soundscapes.nu/ng_tubes.htm
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od Guliver »

To už vyzerá lepšie, ale aj tak by som najprv odmeral, čo vlastne riešiš a nestrielal na slepo. Budeš tak môcť aj objektívnejšie zhodnotiť zvukový posun, bez toho aby si si niečo nahováral.
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Uživatelský avatar
Zalán Schuster
Příspěvky: 245
Registrován: 11 říj 2011 23:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od Zalán Schuster »

To Bubuxin-KILBRU power
Prečo na BASS Trap udávajú index pohltivosti od 125 Hz? To sú už skoro nižšie stredy, či?

Penove Bass Trapy pod 125 Hz uz skoro vobec neabsorbuju zvuk. Ak by to uviedli v tabulke hned by ste to videli.
Pozrite si porovnanie - akusticka penova pasca versus GIK244 Bass Trap

http://gikacoustics.com/comparing-foam- ... ass-traps/

dokonca aj na 125Hz mal minimalny ucinok hoci bolo pouzitych 16 kusov

Absorpcny koeficient:
Penove Bass Trapy, GIK244, GIK Monster
80 Hz____-__________2,02______3,00
125 Hz__0,70_______1,64_______2,00

Rozdiel nie je len v nizkych tonoch. Skuste hovorit blizko do penovych akustickych elementov a vypocujte si odraz vasho hlasu, ako sa modifikuje tonalitne vas hlas. Idealne by bolo, keby sa charakter vasho hlasu nezmenil.
125 Hz je uz hlboky ton. Nizke stredy povazujem okolo 500 Hz.
ZS Acoustics
GIK Acoustics pre Česko a Slovensko
Mierová 85
821 05 Bratislava
tel.: +421 905 616 440
zalansch@hotmail.com
http://www.zs-acoustics.com
http://www.gikacoustics.co.uk
http://www.facebook.com/ZalanSchusterAcoustics
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od Teti »

Popsal jsem zde srozumitelne vyrobu akustickych panelu.

http://audiotweak.net/2013/03/16/how-to ... ic-panels/

Obrázek
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od fox »

Martine, tebe je v té Anglii škoda. Není nad "Zlaté České ručičky". :thumbup:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od aretax »

Je to pekne urobené. Ako som čítal, použil si štandardnú minerálnu vatu. Ako vieš, ktoré frekvencie tlmí? Minerálna vata je určená na tepelnú a zvukovú izoláciu, na zvukovú izoláciu v celom spektre. Podľa môjho názoru s takto vyrobenými panelmi môžeš narobiť viac zla, ako dobra. V miestnostiach je potrebné utlmiť presne namerané frekvencie. Takto vyrobené panely asi pohltia predovšetkým výšky a vyššie stredy, čiže veľmi ľahko sa môže stať, že miestnosť pretlmíš, čo je horšie, ako nezatlmiť ju vôbec.
Ďalšiu pripomienku mám k použitiu minerálnej vaty, t.j. "sklennej" vaty. Všimol som si, že si túto vatu iba vložil do rámu a prekryl látkou bez toho, aby si ju dal aspoň do igelitového obalu. Ako materiál je veľmi nebezpečný tým, že sa vlákna lámu na drobné kúsky a cez tkaninu sa dostanú von. Tieto drobné úlomky, ostré ako sklo môžeš potom vdychovať, prípadne sa Ti dostanú do potravy a vlastne do celého tela. To, čo píšem, nie je prehnané. Izolatéri, ktorí pracujú s týmto materiálom sú aj v najväčších horúčavách kompletne oblečený v ochranných odevoch tak, aby im neostal ani 1mm voľného tela, majú ochranné okuliare a rúšky.
Nechcem tým znevážiť Tvoju šikovnosť, ale považoval som za potrebné to napísať. Nech si z toho každý vyberie, čo chce, alebo aj nič.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od slayers »

Takové množství panelů co použil Teti ještě jeho místnost nepřetlumí a věřím že to přineslo klady, které se projevily jako kdyby místnost více zabydlel. S čím však musím souhlasit je škodlivost vaty, která opravdu přes látku proleze.
Já na izolaci vaty používám tkanou zahradní folii, co se používá k zabránění růstu plevele. Je zvukově průdušnější nežli folie, líp se s ní pracuje a netrhá se.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Zalan, ale preco sa to vola BASS trap ked to ucinkuje od 125 Hz vyssie? Ze to dole nefunguje mi je jasne, polemizujem o nazve. Rovnako funguju ( alebo skor nefunguju) aj ine penove srandy do rohov.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od fox »

slayers píše:Takové množství panelů co použil Teti ještě jeho místnost nepřetlumí a věřím že to přineslo klady, které se projevily jako kdyby místnost více zabydlel. S čím však musím souhlasit je škodlivost vaty, která opravdu přes látku proleze.
Já na izolaci vaty používám tkanou zahradní folii, co se používá k zabránění růstu plevele. Je zvukově průdušnější nežli folie, líp se s ní pracuje a netrhá se.
Souhlasím. Já bych izolaci vyjmul obalil do netkané textilie a opětovně vložil zpět do rámů.
Myslím, že Tettimu tato úprava pomohla. Když se nastěhoval, stěžoval si na "ozvěnu". Nakonec zatlumení panely má jednu výhodu. Když je jich mnoho, dají se přebytečné odstranit. :thumbup:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od slayers »

Blbnu, netkaná textilie, pardon :lol: .
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od fox »

timcs píše:
fox píše:A co tato basová past, má nějaký význam ? http://kytary.cz/am-bass-trap-s-protipo ... /HN132290/


Obrázek
Používam 2ks v rohu za repro. Už len položením na voľno v priestore urobilo svoje, testovaním na slepo sa dá pekne rozoznať kedy sú v miestnosti a kedy nie, a to platí pri hudbe a tak isto pri tliesknutí. Znížila sa ozvena a dozvuk na basoch, sú čistejšie resp. presnejšie. Môžem doporučiť. A cena je tiež akceptovateľná. :thumbup:
Vygugloval jsem měření.http://www.akustickematerialy.cz/files/ ... sstrap.pdf

Měření ostatních materiálů http://www.akustickematerialy.cz/ke-stazeni/
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Zalán Schuster
Příspěvky: 245
Registrován: 11 říj 2011 23:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od Zalán Schuster »

To Bubuxin-KILBRU power

Zalan, ale preco sa to vola BASS trap ked to ucinkuje od 125 Hz vyssie? Ze to dole nefunguje mi je jasne, polemizujem o nazve. Rovnako funguju ( alebo skor nefunguju) aj ine penove srandy do rohov.

125 Hz je uz hlboka frekvencia a ostatne penove akusticke panely ucinkuju v najlepsom pripade od 250Hz ale skor od 500Hz, preto sa to vola Bass Trap. Existuju vo svete rozmerovo aj vacsie penove Bass Trapy, ktore dokazu hlboke tony tlmit o nieco viac ako standardne penove Bass Trapy.
Penove akusticke materialy maju vyhodu v cene, alebo ked chceme v skusobni dosiahnut "suchy" zvuk a nasledne pridat v nahravke elektronicky dozvuk.
ZS Acoustics
GIK Acoustics pre Česko a Slovensko
Mierová 85
821 05 Bratislava
tel.: +421 905 616 440
zalansch@hotmail.com
http://www.zs-acoustics.com
http://www.gikacoustics.co.uk
http://www.facebook.com/ZalanSchusterAcoustics
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od Dieter Burmester »

Mne by zajímalo, jaký je Váš názor na ideální dobu dozvuku v hifi poslechovce (třeba jakou má Viktor). Setkal jsem se s různými názory, často protichůdnými :???:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Zalán Schuster
Příspěvky: 245
Registrován: 11 říj 2011 23:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od Zalán Schuster »

Na idealnu dobu dozvuku existuje norma podla velkosti posluchovni, ktora necha pre akustika urcitu volnost. Nemam rad pretlmenu posluchovnu velmi kratkym dozvukom a posluchovnu s dlhym dozvukom. Idealna je stredná hodnota. Ked zapnem hudbu v posluchovni musim mat z hudby zivy dojem s trojdimenzionalnym stereo zvukovym obrazom (sound stage). Ak mam pretlmenu posluchovnu pocujem nastroje, spev s presnejsou lokalizaciou ale so suchym, mrtvym zvukom. Ak mam malo tlmenu posluchovnu s dlhym dozvukom, z hudby mam "chaos" a rusi posluch. Ani to nie je dobre, ked na stredy a vysky mam idealny dozvuk ale na nizke tony mam dlhy dozvuk. A tu rovnomernost nie je tak jednoduche dosiahnut a vyrovnanie frekvencnej krivky miestnosti tiez.
U Viktora som bol aj viac krat. Ma uz idealny dozvuk a teraz som s jeho posluchovnou uplne spokojny. Ma 6ks 1D N13 difuzerov a 8 ks Versifusorov a robil mi problem celoplosny koberec ktory tlmil stredy a vysky az moc. Dokoncili sme jeho posluchovnu pred niekolkymi dnami.

Domace kino treba inak akusticky upravit ako High-End Stereo system. Tam treba mat kratsi dozvuk. Zvuky k filmu su nahrate s dozvukom a preto neznie dobre ak sa miesa do toho este aj dozvuk izby.

Priklad idealneho dozvuku:
rozmer posluchovni: s5,85m x d8,7m x v3,17m
0,3 - 0,4 sec. pri strednych a vysokych
pri nizkych frek. pod 100 Hz moze byt aj dlhsie 0,5 -0,6 sec.
ZS Acoustics
GIK Acoustics pre Česko a Slovensko
Mierová 85
821 05 Bratislava
tel.: +421 905 616 440
zalansch@hotmail.com
http://www.zs-acoustics.com
http://www.gikacoustics.co.uk
http://www.facebook.com/ZalanSchusterAcoustics
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od Dieter Burmester »

Zalán Schuster píše:Priklad idealneho dozvuku:
rozmer posluchovni: s5,85m x d8,7m x v3,17m
0,3 - 0,4 sec. pri strednych a vysokych
pri nizkych frek. pod 100 Hz moze byt aj dlhsie 0,5 -0,6 sec.
To jsou hodnoty, ke kterým jsem taky tak nějak došel. 0,3 sec. je použitelné už i pro účely ''speakrovny'' - žádná ''cimra'' a přitom se tam speaker cítí dobře (ne jako v mrtvé komoře :lol: ) Ale třeba takový prof. Felix Kollmer, velký to akustický pán, dycky razil heslo, že čím menší doba dozvuku (pro hifi poslech), tím lépe. Tak proto jsem se ptal ;)
Dieter Burmester
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od Guliver »

NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od aretax »

A to je v ktorom kostole?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
monte

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od monte »

Pro, Zakka. Použil jsem Pattex fix, třikrát levnější než original. V podstatě stejné lepidlo. Vyzkoušej si přikládání nejprve na sucho, abys to dostal do rukou. Držet za vrchní rohy, pak máš jen pár sekund na korekci. Nakonec minutku přitláčet dlaněmi po ploše, hlavně kde je lepidlo.

Obrázek
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od fox »

Obrázek


Do každého ze čtyř koutů místnosti jsem postavil balík akustických podhledů Euroacostic. Dunění, způsobené nízkými kmitočty, zmizelo a zvuk se rozjasnil.
Podhledy jsou z minerální vaty o vysoké hustotě. Velikost balení je 60x120x24 cm. Nic jiného jsem po ruce neměl. Tak proto. Časem to dám do dřevěných rámů a tkaniny.
Zdá se, že čím tlustší, tím zachycuje nižší frekvence. Určitě by stálo za zkoušku ladění změnou tloušťky.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Zdá sa? Ono to tak naozaj je. Pohlcuje to frekvencie ktorých vlnová dĺžka je 4násobkom hrúbky materiálu.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od fox »

V tom případě izolace o tloušťce 25 cm pohlcuje frekvence 340 Hz. Kdybych potřeboval pohltit frekvence 100 Hz musel bych použít izolací o tloušťce 85 cm ?
Myslím si, že tím pádem jsou trojúhelníkové basové pasti ne moc účinné, protože mají největší tloušťku uprostřed. Spíše fungují širokopásmově.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Je to tak. Preto sa na basové pásmo používa niečo iné, napr. kmitajúce panely alebo Helmholtzove rezonátory. Penová izolácia, alebo sklená vata je pri danej hrúbke dosť nepraktická a tiež tlmí aj vyššie frekvencie kde môže byť už pretlmené.
monte

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od monte »

V neděli jsem navštivíl kamaráda z mladí v jeho novém domečku. Dříve měl rád muziku, hifi, ale jak se oženil THE END :lol: . Novostavba asi dva roky, ale po vstupu do obývacího pokoje a pár slovech jsem se přímo zděsil. Sice doma mám úpravy jen dle možností, jenže u něho je vše jako ve skalnatém údolí :lol: . Těch dutých ozvěn jsem v životě u nikoho neslyšel. Koupit si hifi do neupravené novostavby a pak psát někde o věrném zvuku, přísný zákaz :lol: ....
Odar

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od Odar »

Nemate niekto doma Vicoustic Vari Bass Premium Bass Trap? Ak ano, kolko kusov v ako velkej mistnosti? Pomohlo to?
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 500
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od Tony »

Odar píše:Nemate niekto doma Vicoustic Vari Bass Premium Bass Trap? Ak ano, kolko kusov v ako velkej mistnosti? Pomohlo to?
Na začiatok sa treba držať odporučenia výrobcu, takže do bežnej miestnosti cca 20m2 treba 8ks
Určite to zásadne nevyrieši zdvih napr. na 45Hz, skôr vyššie frekvencie a širokopásmovejšie.
V mojom prípadne pomohli iba veľké ladené Helmholtzove rezonátory - 4ks
Ale rád by som si ich vyskúšal. Problém ovšem je, že to nikto nedrží skladom, ani také veľké firmy
ako napr. Mediatech...
Odar

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od Odar »

Vsak to a "len tak" kupit 4 kusy na skusku mi pride ako dost velky risk.
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od Pytell »

Mám 2 ks v místnosti 12.5 m2, dle měření to trochu pomohlo , ale v budoucnu budu muset koupit ještě 2 ks. Určitě tím jak píše Tony nevyřešíš !!!! zdvih nižší jak 50 Hz, spíše od 55 Hz , tam to je účinné.

Jinak vypadají pěkně v interiéru ( můžeš si vybrat i barvu ), jednou byl u mě kamarád, také se mu to líbilo, ale jeho velitelka by nepřenesla přes srdce, že se na to nedají dát kytky :angel:
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od pajuna »

Odar píše:Vsak to a "len tak" kupit 4 kusy na skusku mi pride ako dost velky risk.
No, zvazuji to same do pokoje jako prechodne reseni. Otazkou je, co opravdu lze ocekavat.

Petr5
muzes nam rict sve poznatky, pripadne co muzeme ocekavat?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Odar

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od Odar »

Pytell --> Nemas nahodou odlozene vysledky merani pred a po? Som si vedomy toho, ze pod 50 to riesenie nie je, je to uvedene aj v speci. Hladam aspon nejake docasne riesenie, ktore sa da realizovat bez stavebnych uprav. Ale zas aby to malo aspon aky-taky zmysel.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od pajuna »

Pytell píše:Mám 2 ks v místnosti 12.5 m2, dle měření to trochu pomohlo , ale v budoucnu budu muset koupit ještě 2 ks..... :angel:
Mirku,
a pozoroval si i nejake pozitivni zmeny subjektivne, bez mereni? To je pro me dulezitejsi.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od Guliver »

Osobne som skôr za toto:
http://www.thomann.de/gb/hofa_basstrap. ... 0344dc33da

viď. priložené meranie a je to aj v iných farbách ako čiernej.
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od Pytell »

Samozřejmě mám měření před a po, ale pozor mám pořešenou akustiku --- basové pasti v rozích, upraven strop, akustické obrazy a hlavně kabeláž laděnou k mému uchu, toto je už takové jemné doladění ( dle uši posluchače ). Dle výrobce určitě do např. mé poslechovky 4 ks, to mohu potvrdit.

Jardo, určitě je to slyšitelné a musím potvrdit pozitivní přínos ( má je nyní půjčeny 2 ks kamarád, a první den mi něco scházelo nebo přebývalo ve zvuku ).
Odpovědět