Akustika místnosti

Šíření zvuku v polechové místnosti, zkušenosti, problémy a jejich řešení apod..
Odpovědět
monte

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od monte »

drvoštěp píše:Monte :thumbup: Jenom otázka pokud to není tajné ,kolik stála kompletní stěna(okolo televize) A další otázka proč máš z pohledu pravou zásuvku výše než ostatní? Samostatný přívod a odrušení od sítě?Děkuji za odpověď
Ceník máš tady a sedí i na faktuře, asi 17000,- http://pphifi.cz/index.php?option=com_c ... &Itemid=95. Elektro síť jsem neupravoval, bylo by vše velmi náročné a moc tomu nevěřím, spíš vůbec. Jen jsem přemístil coax TV a zapojil lan kabel na zásuvku. Udělal pro lan průchod v trubce, vlastně zásuvka lan je v místě kam dostal. Modem mám ve sklepě a od něho tři větve netu a jedna IPTV. Přes sít propojuji i počítače podle potřeby.
monte

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od monte »

aretax píše:Máš to naozaj krásne. Iba sa chcem opýtať, či si neskúšal medzi repro vložiť nejaký difúzny panel (konkrétne nad TV). Mne sa to veľmi osvedčilo. Medzi 4 ks absorpčných som vložil 2 difúzne a zvuk sa mi veľmi spresnil. Ale to je u mňa. Za sebou to mám podobne ako Ty, ale namiesto CD tam mám knihy.
Než jsem potvrdil objednávku, tak jsem zajel k p. Procházkovi do studia. Má asi pět poslechovek a v každé jiný systém akustiky i sádro panely co dělá liška. Poslouchal, osahával, prstíček tlačil tam a hned jinde :lol: atd. Určitě molitan, polyester není takový, jako ve stavebninách. Hustota je desetkrát větší. Víc se mi zvukově líbily absorbery. V žádném případě nedochází k zatlumení síly zvuku, jak jsem psal dříve, úplný opak. Tj. zesílení zvuku a tím detailů a vůbec všeho. Dva panely šedé nad TV jsou určené hlavně pro domácí kino a věřte TV, kde se nedá poslouchat zvuk, najednou i jemně basuje a slyšíte i barvu hlasu. Jsou tam membrány, ala bambus.

Všem děkuji za pochvalu, potěší :D :thumbup: .

Hošani a co tak ladit basy v místnosti, už pokukuji do pravého rohu vedla okna. Jen aby si ho manželka nepletla se stojanem na kvítka....http://www.vicoustic.com/vn/Musicbroadc ... .asp?Id=78
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od fox »

Jako provozovatel podlahového studia hodnotím tvoji podlahu. Vypadá moc hezky. Celá poslechovka se mi líbí. Málo kdo má v regálech tolik muziky. :thumbup: :clap:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
bertram

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od bertram »

Tak po fotke , druhá stena , akustika od prírody , klobúk dole . Už viac nič nekomentujem. To sa mi naozaj velmi páči.
Hromada muziky a regáli vyzerajú naozaj dobre. :thumbup:

Niekde si to objednal ,alebo si si to dal vyrobiť na mieru?
monte

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od monte »

Vše si vymýšlím a kreslím sám. Stolář jen vyrobí. Kupované jsou jen černé vsazené skříňky. CD jsou pod pérem, stačí nazdvihnout a CD vyjede asi 2cm. Rack, vcelku běžná věc, ale zakulacené rohy a masivní dubové nohy už ne. Třetí neviditelná noha je po celé délce, takže udrží i koně :lol: , váží pře sto kg.
monte

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od monte »

fox píše:Monte. Taky se mi to líbí. Možná, že tímto způsobem budu též dolaďovat svoji poslechovku. :thumbup:
Hranoly se mi ale vůbec nelíbí. Cítil bych se pod tím jako v krápníkové jeskyni. Jako stalgmit. :lol:

Ivo, taky jsem měl ze začátku divný pocit, ale až jsem jich uviděl v reálu, tak jsem změnil názor. Nevypadají zas tak zle.


Obrázek
monte

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od monte »

Hotovo, chvilku bude klid

Obrázek
knoflik
Příspěvky: 46
Registrován: 25 dub 2012 20:23

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od knoflik »

Velmi pekne :thumbup: Ako si spokjny s Marantzom?
drvoštěp
Příspěvky: 81
Registrován: 17 led 2012 14:43

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od drvoštěp »

Tak jsem obě fota ukazoval manželce, a když už, tak mě povolí v uvozovkách :crazy: krápníkovou poslechovku.A teď babo raď... :ymdaydream:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od fox »

Obrázek

A co říkáte na mou ruční práci ? Prozatím polotovar.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od fox »

monte píše:
fox píše:Monte. Taky se mi to líbí. Možná, že tímto způsobem budu též dolaďovat svoji poslechovku. :thumbup:
Hranoly se mi ale vůbec nelíbí. Cítil bych se pod tím jako v krápníkové jeskyni. Jako stalgmit. :lol:

Ivo, taky jsem měl ze začátku divný pocit, ale až jsem jich uviděl v reálu, tak jsem změnil názor. Nevypadají zas tak zle.


Obrázek
Na mě to působí depresívním dojmem. :crazy:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od monte »

drvoštěp píše:Tak jsem obě fota ukazoval manželce, a když už, tak mě povolí v uvozovkách :crazy: krápníkovou poslechovku.A teď babo raď... :ymdaydream:

Můžeš být rád, aspoň něco. Stalagmity jen na strop a když nemáš Tv, tak mezi. Jako na mnohých fotkách u výrobce. :thumbup:
monte

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od monte »

knoflik píše:Velmi pekne :thumbup: Ako si spokjny s Marantzom?
Maratz, není nejhorší, ale vyzdvihovat do nebe, ne. Převodník, funkce vynikající, zvuk měl bych výhrady, vzhled vynikající. Horší mechanika a je pomalý, hodně přemýšlí. Možná jsem čekal víc, ale za třicet..... Je to zlatý střed, který nikoho nena-sere. Ještě málo informací na display.
monte

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od monte »

Zajímavá situace muže být i při koupi hifi ze studia. Dnes lepší studia mají akustiku. Zákazník koupí hífi za meloun, doma rozbalí, zapne a chtěl bych vidět jeho obličej :lol: .
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od fox »

Mám doma několik balení podhledů ze sádrokartonu Rigips Giptone o rozměrech 60x60 cm. Určitě by se z nich daly vyrobit akustické panely na stěnu. Stačí vykutit podkladní rámeček, vyplnit minerální vatou a podhled na něj přilepit. Může se taky natřít malířskou barvou.
Obrázek


Mohlo by to vypadat podobně.
Obrázek
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
knoflik
Příspěvky: 46
Registrován: 25 dub 2012 20:23

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od knoflik »

monte píše:
knoflik píše:Velmi pekne :thumbup: Ako si spokjny s Marantzom?
Maratz, není nejhorší, ale vyzdvihovat do nebe, ne. Převodník, funkce vynikající, zvuk měl bych výhrady, vzhled vynikající. Horší mechanika a je pomalý, hodně přemýšlí. Možná jsem čekal víc, ale za třicet..... Je to zlatý střed, který nikoho nena-sere. Ještě málo informací na display.

Hmmm, mam SACD perl lite a som so zvukom velmi spokojny koli jeho muzikalnosti. SACD pouzivam len ako prevodnik. Uvazoval som nad inym prevodnikom, ale asi to bude znova SACD od Marantzu 11s3. Dik za info.
monte

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od monte »

Blbě jsem napsal kritiku na zvuk, jde jen o SACD disky, čekal jsem od tohoto formátu daleko víc. Třeba Gabriel je z vinylu daleko lepší. Mám sice jen pár kusů, ale tím jsem na SACD zanevřel a další nekupuji :thumbdown: .
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od Teti »

Taky uz na tom pracuji 12x panel 120x60 s tloustkou 10 cm

Obrázek
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od fox »

Přeji ti, aby tě to moc nepokousalo. :ymdevil:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od monte »

Teti, budeš zateplovat, u nás dostaneš i dotaci :thumbup: :lol: . Jinak co máš v plánu ?
monte

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od monte »

Martine předpokládám, že chceš vyrobit bedny naplněné vatou a potáhnout látkou ?? Osobně na dobrou účinnost dnes už nevěřím. Vatu beru jako tepelná a částečně protihluková úprava. Odhaduji zvuk jako pod peřinou, budou mít radost akorát sousedi. Pokud budeš mít už nějaký sofistikovaný povrch, myslím změnu ve směru zvuku, tak jo. Je to levnější řešení, ale abys nebyl zklamaný. Huštěný molitan při basech a silném poslechu začne vibrovat, kmitat a nasává jako houba, tady se mi zdá velká výhoda. Taky dát panel sem, tam není kdovíjaké řešení, zaplnit co největší prostot, prázdné plochy. Ivo se směje nad krápníky, jenže je dobré si všechno dobře prohlédnout, směry, stupně ploch atd. Vše je propočítané a hlavně vyzkoušené :clap:. Nedávám žádný návod, jen co si myslím.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od aretax »

Monte má úplnú pravdu. Vata je to najhoršie. Tie "krápniky" mám doma, sú vynikajúce na rozbitie zvukových odrazov, pričom zvuk neabsorbujú. Molitan (ale pozor - nie každý, musí byť akustický) je výborný na tlmenie určitých frekvencií, daných výrobcom. Aj tu sú rozdiely. Niektoré druhy tlmia hlavne výšky, iné začínajú už okolo 350 Hz. Na basy sú ideálne tzv. zvukové pasce do rohov. Ale naozaj nie je riešenie ušetriť a v domácich podmienkach niečo vyrábať bez toho, aby sme vedeli parametre tlmiaceho materiálu. Výsledný efekt môže byť horší, ako keby sme nič neutlmili. Umiestnenie tlmiacich elementov sa dá nájsť aj skúšaním, ak si nechceme nechať zmerať akustiku izby. Z prirodzených tlmiacich materiálov sú najlepšie police s knihami, samozrejme nepresklenné a bez zadných stien. Ak by bola zadný stena z klasického sololitu, mohlo by sa stať, že by začala vibrovať ako basová membrána a na určitej frekvencii by začali dunieť basy. Pri riešení akustiky nemusí byť dôležité samotné utlmenie (absorbcia), ale skôr "rozbitie" zvukových vĺn (difúzia).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
monte

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od monte »

Ještě bych vzpomenul podlahu. Dnes jestli mám koberec, nebo nemám je jedno, ve zvuku nic nepoznám. Dříve byly dubové, nalakované parkety a byla slyšet chůze (vyšší ton), dnes skoro nic. Tady šla investice už k padesáti, ale jsem velmi spokojen. Nová podlaha nebyla záměr ohledně zvuku. Tak IVO, nešetři na podlaze.
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od Guliver »

Monte, aretax, vata je to najhoršie? Odporúčam preštudovať napr. tu: http://www.gearslutz.com/board/bass-tra ... -foam-etc/
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od Pytell »

aretax cituji : Pri riešení akustiky nemusí byť dôležité samotné utlmenie (absorbcia), ale skôr "rozbitie" zvukových vĺn (difúzia).
Plný souhlas, a vata je ne to nejlepší ( slyšel jsem pár poslechovek a buď moc přetlumené na středech nebo skoro žádný kladný celkový výsledek). Já osobně mám na stropě 6 ks multifuzor DC2. Mám na test 2 ks tohoto a asi u mě ostanou ( variabilní možnost nastavení dle měření dané frekvence, vypadá to velice dobře, možnost umístění v interéru, a co se posun ve zvuku :thumbup:
1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od Tony »

Ahoj Pytel!
Vidim ze si dal 1ks do rohu vedla posluchoveho miesta. Netusim kde si umiestnil druhy.
Urcite si laboroval s ich umiestnenim. Kde sa prejavili ako ucinnejsie, v rohoch za boxami,
alebo za posluchovym miestom?
Su ucinne este aj na 45hz? (To je frekvencia, ktora mi robi problemy v mojej posluchovke..)
Stacia 2ks, alebo by bolo idealne ich mat aspon 4ks? Viem, ze sa daju pomocou nadstavca stohovat.
Tony
monte

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od monte »

Dolepeno až k podlaze

Obrázek

Za bedny postavím tyhle mršky, taková náhrada basham.
Round%20Bass%20360fuqe88okuf.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od Guliver »

Tony píše: Su ucinne este aj na 45hz? (To je frekvencia, ktora mi robi problemy v mojej posluchovke..)
Stacia 2ks, alebo by bolo idealne ich mat aspon 4ks? Viem, ze sa daju pomocou nadstavca stohovat.
Tony
Odporúčam túto diskusiu a špeciálne príspevok #58
http://www.gearslutz.com/board/masterin ... -trap.html
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od Pytell »

Tony : ano mám je vedle poslechového místa, u mě asi nejúčinější v rozích za bednama. Dle měření určitě by to chtělo asi další 2 ks, ano dají se pomocí speciálního nástavce dávat na sebe a potom to nezabere tolik místa. V technickém materiálu píší, že to funguje od cca. 40 Hz, ale da se to nastavit v rozmezí 50 Hz -- 96Hz ( ja osobně mám bouly na 53 Hz a výrazný posun).
monte

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od monte »

Viktore a Ty co máš vlastně za materiály v poslechovce ? Jestli můžeš mluvit ? :cool: Přinejhorším vezmi nožík a kukni :lol:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od fox »

monte píše:Ještě bych vzpomenul podlahu. Dnes jestli mám koberec, nebo nemám je jedno, ve zvuku nic nepoznám. Dříve byly dubové, nalakované parkety a byla slyšet chůze (vyšší ton), dnes skoro nic. Tady šla investice už k padesáti, ale jsem velmi spokojen. Nová podlaha nebyla záměr ohledně zvuku. Tak IVO, nešetři na podlaze.
Neboj. Na podlaze bude kvalitní německý koberec. Ja, na rozdíl od tebe, mám s kobercem mnohem lepší zkušenost. V obyváku mám dřevěnou podlahu. S tepichem je zvuk lepší. :thumbup:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od Mark Levinson »

monte píše:Viktore a Ty co máš vlastně za materiály v poslechovce ? Jestli můžeš mluvit ? :cool: Přinejhorším vezmi nožík a kukni :lol:
Vlastíku,
já používám akustické panely od GiK Acoustic rozvrhnuté pro mou poslechovku přímo Zalánem Schusterem. Momentálně čekám na dodávku panelů Scopus Tuned Trap, které se dělají v Anglii na zakázku přímo na mou problematickou frekvenci 33 Hz http://www.zs-acoustics.com/gik-scopus-tuned-trap.html.
Experimentoval jsem i s Vari Bass od Vicoustic, ale bohužel jejich rozsah byl mimo mou problematickou frekvenci, což se prokázalo i při měření. Musím říct, že jsou to velmi povedené výrobky, dobře se s nimi manipuluje i dobře vypadají.
Mark Levinson
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od Guliver »

Mark Levinson píše: Momentálně čekám na dodávku panelů Scopus Tuned Trap, které se dělají v Anglii na zakázku přímo na mou problematickou frekvenci 33 Hz http://www.zs-acoustics.com/gik-scopus-tuned-trap.html.
Koľko kusov panelov by si malo efektívne poradiť s 33 Hz ?
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
monte

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od monte »

Zlatý subsonic filter, vyráběly se různé srandičky http://store.hlabs.com/pk4/store.pl?view_product=11. Právě chci vyzkoušet zatím jen roudbass obyčejné studio, píšou širokopásmové a o dost levnější. Vinu za tyto problémy mají studia, jak je možné, některé nahrávky jsou skvělé a druhé člověku zkazí náladu. Kdo má silné, pořádné bedny musí tyto problémy řešit a někdo to nemusí řešit vůbec. Jenže bez basu od podlahy není muzika :lol: .
monte

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od monte »

Mark Levinson píše:
monte píše:Viktore a Ty co máš vlastně za materiály v poslechovce ? Jestli můžeš mluvit ? :cool: Přinejhorším vezmi nožík a kukni :lol:
Vlastíku,
já používám akustické panely od GiK Acoustic rozvrhnuté pro mou poslechovku přímo Zalánem Schusterem. Momentálně čekám na dodávku panelů Scopus Tuned Trap, které se dělají v Anglii na zakázku přímo na mou problematickou frekvenci 33 Hz http://www.zs-acoustics.com/gik-scopus-tuned-trap.html.
Experimentoval jsem i s Vari Bass od Vicoustic, ale bohužel jejich rozsah byl mimo mou problematickou frekvenci, což se prokázalo i při měření. Musím říct, že jsou to velmi povedené výrobky, dobře se s nimi manipuluje i dobře vypadají.

Viktore a nemáš aš moc nadržený zesilovač pro domácí poslech? 350W a při 4 ohm 700W, vždyť s tímto můžeš ozvučit náměstí a k tomu bedny jako vrata. Pak trošku přidáš a boule jsou na světě. Párkrát jsem toto slyšel a nic nepomohlo, jen výměna hifi. Určitě hrají velmi OK, ale něco všemu chybí.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od lubin »

Monte myslím že Viktor hraje na obvyklou hlasitost...a i v nižších hlasitostech je znát rezerva výkonu....a s tou boulí na 33Hz to Viktor přehání, má to skoro v lajně...hraje mu to vyváženě :D :thumbup:
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
MicroSeiki
Příspěvky: 57
Registrován: 25 říj 2011 23:50

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od MicroSeiki »

Ano, vysoký výkon zesilovače není o hlasitosti, ale o kontrole nad bednami. A naopak, silnější zesilovač bude mít při stejné úrovni hlasitosti v dB daleko lepší kontrolu nad basy než slabší. Ono kolikrát problémy s basy jsou problémem slabého zesilovače... Výkonová rezerva je poznat i při tichém poslechu.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od Dieter Burmester »

monte píše:Viktore a nemáš aš moc nadržený zesilovač pro domácí poslech? 350W a při 4 ohm 700W, vždyť s tímto můžeš ozvučit náměstí a k tomu bedny jako vrata...
Řečeno typickým způsobem pana Macury: ''Další kandidát na Nobelovu cenu'' :lol:
Dieter Burmester
monte

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od monte »

Dieter Burmester píše:
monte píše:Viktore a nemáš aš moc nadržený zesilovač pro domácí poslech? 350W a při 4 ohm 700W, vždyť s tímto můžeš ozvučit náměstí a k tomu bedny jako vrata...
Řečeno typickým způsobem pana Macury: ''Další kandidát na Nobelovu cenu'' :lol:
Víš chlapče, tady je diskuze a většina si ráda pokecá. Dotaz šel na Viktora, ne na tvoje hlášky o osmi slovech. Tvé hifi myšlení jde hlavně přes šrajtofli, ale zkušeností máš asi velmi málo.

Viktore smaž prosím jeho hloupý příspěvek, jelikož neumí ani číst !!
monte

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od monte »

MicroSeiki píše:Ano, vysoký výkon zesilovače není o hlasitosti, ale o kontrole nad bednami. A naopak, silnější zesilovač bude mít při stejné úrovni hlasitosti v dB daleko lepší kontrolu nad basy než slabší. Ono kolikrát problémy s basy jsou problémem slabého zesilovače... Výkonová rezerva je poznat i při tichém poslechu.
Osobně se mi zdá takový výkon pro domácí poslech velký. Byl takový nepsaný zákon ,jen příklad, bedny 100W tak zesilovač někde kolem 120-150W, pak se pěkný poslech objevil někde na 30-40% výkonu. Tím se řídím dodnes.
Odpovědět