Artnovion - vzhledově přijatelné řešení akustiky obýváku?

Šíření zvuku v polechové místnosti, zkušenosti, problémy a jejich řešení apod..
Odpovědět
zabiny007

Artnovion - vzhledově přijatelné řešení akustiky obýváku?

Příspěvek od zabiny007 » 04 říj 2019 13:44

Založil jsem toto samostatné vlákno k diskusi a sdílení informací o akustických panelech Artovion, které jsou podle mne pohledově přijatelné pro běžný obývák...

Zde je pár informací a obrázků, převzatých z mého osobního vlákna, kde se začala tato problematika řešit...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

vitek
Sice dneska držíme všichni smutek, k tomu venku prší, tak neutrální téma ARTNOVION - akustické panely.
Na začátek je třeba říct, že to ještě není úplně hotové a je to obývák...né samostatná poslechovka!!! Takže k dotazům:
Ve předu "kostky" 6 ks ALPS,
Obrázek
Obrázek

Vzadu "vlnky" 4ks SAHARA - double-H
Obrázek

Montáž kostky: oproti Vicoustic daleko míň práce. Jeden panel Vicoustic je složený ze 4 pruhů a každý pruh drží dvě dřívka a každé dřívko má dvě dírky. 96 děr!!!!
Obrázek
Zato ALPS je složený ze dvou částí (zajímavě členění pruh 3x7 a 4x7 kostek) a drží pouze na jednom prkénku s dvěma dírkami. 12 děr na 6 čtverců
Obrázek

K Sahaře jsem dostal k jednomu panelu 4 plíšky (každý po dvou dírkách) takže 32 děr, to šlo rychle. Dá se to i lepit, ale vzhledem k tomu, že nevím kde skončím (samostatná poslechovka), tak se mi to pak nebude chtít rvát i s omítkou...
Vše pěkně lícuje a navazuje, jen Sahara se trošku prohýbá (je závislá na vlhkosti), ale vyhnutím plíšku se to víc přichytí ke stěně.
Zakončené to ještě nijak nemám, protože budu přidávat, ale u Sahary musíš jít hodně z boku ke stěně abys viděl co je za ní.

Jiný rozměr jsem řešil jen u ALPS, který díky tomu, že je ze dvou různě velkých částí umožňuje X variant sestavení.

Je třeba mrknout na stránky https://www.artnovion.com a vybrat. Kupováno v Tykonu https://www.tykon.cz/znacky/artnovion.html byli vstřícní a ochotní, dokonce nabízejí i měření a mají celé stěny na "osahání"
Analog 1: Oracle-Graham-Ortofon, Analog 2: Garrard-Dynavector-Miyajima; SME-Ortofon mono;
AMP: Audio Research, PRIMARE, BD/CD: PRIMARE , Repro: Xavian, REL
Napájení: Isotek, Furutech; Propojení: Nordost, AQ, Sroll, VDH, AcousticRevive

zabiny007

Re: Artnovion - vzhledově přijatelné řešení akustiky obýváku?

Příspěvek od zabiny007 » 04 říj 2019 13:46

Vítek
Díky moc za info i foto. :thumbup:
Mohl by jsi prosím poslat boční pohled na Saharu?
Díky moc!
Analog 1: Oracle-Graham-Ortofon, Analog 2: Garrard-Dynavector-Miyajima; SME-Ortofon mono;

vitek

Příspěvek od vitek » 04 říj 2019 14:53

IMG_0225.jpeg
Ještě - praktická výhoda je, že ve stejném dekoru a hloubce, jsou absorbery a i bass trapy, takže můžeš mít celou stěnu zarovnanou panely různých funkcí... Bass trapy se chystám přidat, ale ještě se bude měřit. Dneska mi to už tak nepřipadne, ale když jsem to nainstaloval, tak to bylo jak obrovský obraz... 240x120. Ty fotky drobátko klamou, ale pokud by to nebylo na škodu, tak by se mi líbila zaplněná celá stěna.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

zabiny007

Příspěvek od zabiny007 » 04 říj 2019 19:57

JJ, právě ta možnost kombinace různých druhů se stejný vzhledem mne také zaujala. Jen si říkám, jestli to opravdu funguje, zda ty kompromisy, které se jistě musely dělat při sjednocování vzhledu i síly, nebyly moc velké...
Zvažuji totiž udělat celou stěnu za sestavou o velikosti cca 260x240 a určitě bych to řešil kombinací. Jen budu muset vymyslet, jak začistit boky a jak vyřešit těch 20cm navíc, aby vše bylo pohledově čisté.

Budu rád, až doladíš basstrapy, když se podělíš o grafy měření před a po...

Mimochodem - zajížděcí TV je SUPER řešení! :thumbup:

vitek

Příspěvek od vitek » 04 říj 2019 20:37

Pokud přebývá, tak bych se nebál to uříznout.
Zajížděcí TV mi přišlo elegantnější řešení, než přehazování dekou... Zbyla mi překližka, tak jsem vyrobil "kastlik" na který jsem pak zavěsil jednu řadu kostek - Alps - ono to z té fotky trošku vystupuje díky focení zblízka, ale z poslechového místa ten schůdek není tak vidět... Ještě řeším nožky abych to o 5cm zvedl. Vlezl se tam i "pes" a kabely, takže jdou vidět akorát tkaničky k bedýnkám.
IMG_1843.jpeg

PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha » 04 říj 2019 22:06

Zajimave vlakno, diky ;-) ! O akustice se obecne pise strasne malo, vzhledem k tomu, ze je to zasadni "komponent".

Mas to vse hezky designove ciste. Panely jsou uhledne a temer nepusobi jako akusticke prvky. Zajizdeci TV je super. Taky jsem o tom uvazoval, ale u me diky velikosti TV a centru pod ni nerealizovatelne.

Mas mereni pred a po? Jak vnimas prinos panelu poslechove?
Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208

jirie

Příspěvek od jirie » 04 říj 2019 22:07

Paráda :thumbup:

WaVe_99

Příspěvek od WaVe_99 » 04 říj 2019 22:49

Taky jsem nad tim premyslel, ale nevim, jak bych zaridil u 165cm tv zajizdeni, uz by to u me nevyslo, mam pred tim rack. Tak to resim tak, ze jsem urizl z akustickyho molitanu presnou velikost a vyrobil takovy hacky na to a na TV to jen nasazuju, kdyz na ni necumim, ostatne, ja na ni koukam svatecne, takze je na ni molitan nasazenej porad. Rekl bych, ze to malicko pomohlo...

vitek

Příspěvek od vitek » 05 říj 2019 08:54

PítrsPraha píše:
04 říj 2019 22:06
Zajizdeci TV je super. Taky jsem o tom uvazoval, ale u me diky velikosti TV a centru pod ni nerealizovatelne.

Mas mereni pred a po? Jak vnimas prinos panelu poslechove?
No moje TV má 65 palců a ten "kastlík" má 180cm na délku, takže rezerva tam je, velikost TV není problém... a centr leží u spodní hrany "kostek" - chce to víc místa. S výtahem jsem si taky "pohrál" abych se vyhnul těm panelům, když jede TV nahoru, ale díky několika návštěvám Ferony - božské místo, jsem to pořešil....
Měření před někde bude, po instalaci zatím ne, až bude pošlu. Problém u mne je, že ty grafy mi až tak moc nepomůžou, protože v nich neumím "číst". Přitom jsem se snažil.... celý týden dělal změny, přidával matrace, koberce, polštáře a každou změnu jsem měřil a na grafu milimetrový rozdíl... Gerlachovský štít zůstal...
Zadní stěna je osazená hlavně kvůli dozvuku. Chtěl jsem jen obrazy, ale za pár let jsme s ženou nic nevymysleli, tak přišly vlnky.
Celkově mám zatím pocit, že se zlepšila lokalizace a líp vynikají jednotlivé nástroje a to i při větší hlasitosti, ale když to ohulím, tak je ta akustika ještě "slabá" ale ještě není konec, ale v obýváku to ideální asi nebude nikdy....

vitek

Příspěvek od vitek » 05 říj 2019 09:07

WaVe_99 píše:
04 říj 2019 22:49
Taky jsem nad tim premyslel, ale nevim, jak bych zaridil u 165cm tv zajizdeni, uz by to u me nevyslo, mam pred tim rack. Tak to resim tak, ze jsem urizl z akustickyho molitanu presnou velikost a vyrobil takovy hacky na to a na TV to jen nasazuju, kdyz na ni necumim, ostatne, ja na ni koukam svatecne, takze je na ni molitan nasazenej porad. Rekl bych, ze to malicko pomohlo...
Taky jsem o něčem podobém uvažoval, ale jak byly ještě holčičky malé, tak se dívaly na pohádky a furt něco sundávat... a pak hlavně kam s tím?, dneska už by to šlo. Kdybys na ten molitan dal plátno s obrázkem, nebo nějakou textilii, tak by to mohlo vypadat jako pěkný obraz... Třeba něco takového:
IMG_0231.jpeg

Zdeny

Příspěvek od Zdeny » 05 říj 2019 10:47

Pánové, jak řešíte výsuv TV? Vlastní konstrukce, nebo nějaký profi koupený pohon? Děkuji.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Infiniti G37 4WD, Subaru Outback 2,5i 6MT, Ford Mondeo 1,8i dělník

Jirka33

Příspěvek od Jirka33 » 05 říj 2019 18:59

Hold placatý difuzor = slabá difuze.

vitek

Příspěvek od vitek » 05 říj 2019 19:00

Koupil jsem výtah na TV hotový.

Odpovědět