XAVIAN

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

XAVIAN

Příspěvek od martinowsky »

Zahlédl jsem nový produkt této "naší" značky tak založím vlákno. Jsou mi ty jejich bedýnky sympatické i když jsem je nikdy neslyšel. x_x
Obrázek
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: XAVIAN

Příspěvek od martinowsky »

Něco o Xavian z jejich stránek:
Harmonie jako souhra všech komponentů sladěných do citlivého celku - to je aspekt, charakterizující italský přístup k designu. Snažíme se naše výrobky neustále zdokonalovat hudebně, technologicky a designově.

Na našich soustavách je patrná řemeslná vášeň při tvorbě každého jednotlivého kusu, použití nejkvalitnějších a ověřených skandinávských reproduktorů a v neposlední řadě i citlivost k hudebnímu projevu.

Výroba reprosoustav se již patnáctým rokem stala naším životním posláním, oceňovaným širokou celosvětovou hi-fi veřejností. Všechny naše reprosoustavy jsou vyjádřením mnoha tváří jediného stylu.

Od srpna 2011 se nově připojil k týmu Xavian David Hyka, který úzce spolupracuje s Robertem Barlettou na vývoji a zlepšování produktů Xavian pro reprodukci hudby.

http://www.xavian.cz/cz/uvod
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: XAVIAN

Příspěvek od lubin »

Já slyšel nějaké regálovky od Xavianu, někde kolem cenovky 45000,-. Bylo to velmi dobré. Přesné řekl bych, jemné, ale takové sušší. Stejně jako ale u všech komponentů, je třeba bedny sladit se zbytkem. Myslím, že Xavian umí. Vzhledově jsou pro mne velice dobré.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
johny52
Příspěvky: 94
Registrován: 08 kvě 2011 10:16

Re: XAVIAN

Příspěvek od johny52 »

Koupil jsem z druhé ruky uzavřené regálovky Xavian XN-270.Prodávající je užíval v tristních akustických podmínkách (podlaha dlažba,proti oknu bez záclony,skleněný stolek),takže je absolutně nemohl docenit..int.zesilovač Cambridge...taky asi nebyl to pravý ořechový.Na monoblocích Vincent hrají skvěle prostor s důrazem na vokály.Na uzavřený regál mají i na můj vkus dostatek basů a sedí jim hlavně klasická hudba,akustika a Jazz,což bylo myslím i záměrem výrobce.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: XAVIAN

Příspěvek od efičák »

Již čtvrtým rokem pěstuji poslech stojanových beden.
Nejdříve vyhověly DIY dvoupásma z raritními měniči Seas které si sebou vzal můj koncák do výslužby.
S novým železem jsem stál před rozhodnutím kam dál.

Xavian XN 125 Junior se "skenspíkama" už 30 hodin rozhýbávám. Měniče syrové, přímo sjeté z linky nejdříve kladly integráči tuhý odpor.
Pomáhá nahrávka s šumem který neruší sousedy ale středobasem zapumpovat umí.

Teda kvalita středů z Juniorek je přesvědčující.
Výšečky hedvábné, jemné ale rychlé. Umí přesvědčivě předat těžko uchopitelný zvuk harmonik Honer a jiných nástrojů toho ražení, v činelech se přímo vyžívá a prostor je dík finesy oplývajícímu integráči s DACem prostorem oplývajícím tekutým bazénem.

Výrobce slibuje plné rozehrání po 200 hodinách, to je velký kus cesty přede mnou. Poprvé se mi zdá, že tahle má sestava moc nevybírá žánr co sedí na míru.
Akustická muzika a klasická o menším obsazení je uvěřitelná.

U nových xn se mi líbí napojení výškáče na středobas, je to hladké, jako bezešvé. Zvykl jsem si na to a už to tak musím mít furt.
Ještě zbývá 160 hodin provozu do plného uvolnění a já se těším na postupné zlepšování.
Zvuk dobrý - všechno dobré
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: XAVIAN

Příspěvek od aretax »

Čas min. 200 hod. na rozohranie Scan Speak Ti potvrdzujem. Ten rozdiel bude výrazný, oproti tomu, čo počuješ teraz.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: XAVIAN

Příspěvek od Yngwie »

Tak tak ...podobná zkušenost ... Revelator v Accordo si taky sedl až po dvou měsících. Člověk by neřekl, že takové malé měniče potřebují tolik zahoření.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: XAVIAN

Příspěvek od Dieter Burmester »

Pche, to nic neni. Menice v mych bednach potrebovaly 300 hodin k tomu, abych prestal pozorovat zmeny a mohl je prohlasit za zahorene.
Dieter Burmester
han
Příspěvky: 25
Registrován: 02 pro 2012 17:57

Re: XAVIAN

Příspěvek od han »

Mám nějaký týden Virtuosy a těch 200 hodin tam asi už bude. Zvuk je fantastický, přehrál jsem si nahrávky, které jsem nemohl poslouchat na předešlé sestavě ( mnohem dražší ) a Virtuosy z těch nahrávek vydolovaly maximum. Kombinace Xaviany + CD a zesilovač Van Medevoort + kabely Actinote je zaplatitelná a zvukově sladěná. V druhé sestavě mám Sonus Faber Guarneri Evolution + Van Medevoort a koexistence s Xaviany je výborná. Tím chci říci,že se Xaviany mohou směle postavit vedle reprosoustav téhle kategorie. Je škoda, že v záplavě značek na našem trhu, tato firma trochu zapadá. Znám to ze své zkušenosti, když jsem vybíral bedny, vodítkem mi byla hodnocení v různých časopisech. Až po návštěvě v Hostivicích mi bylo jasné, že jsem v minulosti mohl ušetřit nemalé peníze.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: XAVIAN

Příspěvek od pajuna »

Ja jsem rozehraval JMR pres pul roku nez si to sedlo a Accorda urcite minimalne 4 mesice pri beznem hrani. Byl jsem z toho pekne na nervy co to behem te doby delalo :crazy:

han
to mas pekne sestavy :thumbup: . Nicmene si myslim, ze projev Xavian a Evo je dost odlisny, ze? V jake mistnosti je mas a jak jsi spokojeny? Me se hodne libily.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
han
Příspěvky: 25
Registrován: 02 pro 2012 17:57

Re: XAVIAN

Příspěvek od han »

Xaviany mám v obýváku 4,2 x 5,8 a SF v jídelně 3,7 x 4,2, prostor částečně otevřený do kuchyně (momentálně dodělávám drobné akustické úpravy). Zvukový projev je velmi podobný. Znalci na SF tvrdí, že tato nová řada je odlišná od starších modelů. Oba modely umí zahrát výborně barokní housle, SF zdravě agresivně, což ke zvuku houslí patří, Xaviany nevystrkují detaily tak dopředu ale všechno tam je. Obecně bych řekl, že Xaviany potřebují neutrální zesilovač, což VM je, s rychlými a dobře definovanými basy.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: XAVIAN

Příspěvek od efičák »

aretax píše:Čas min. 200 hod. na rozohranie Scan Speak Ti potvrdzujem. Ten rozdiel bude výrazný, oproti tomu, čo počuješ teraz.
Skenspíky jsou takové temnější s lepší kvalitou basu když to porovnám s středobasem Seas Excel Vintage 17W.
Ty se tlačily do středů taky pletená membrána ze skelných vláken s lakem hraje jinak než lakovaný papír.

Zprvu jsem nad novými bednami měnil barvy, až teď k 50 hodinách provozu to má kvalitu nad níž se užasle pozastavuji.
Protože 125 Junior hrají vyrovnaně a hrají víc hudbu než nějaký svůj vlastní zvuk. Na tom je HiFi těžké, protože návyk na zvuk s zabarvením, třeba líbivým je těžké prolomit.

Stará sestava si vynucovala své cédéčka, jež jsem měl už připravené u CDP, prostě mě zabarvení donutilo vybrat hudbu, které to nevadilo. Teď se u jednoduchého Jazzu trochu nudím, spíše mě to táhne k co nejvícečetným nástrojům a složitější hudbě.
Zvuk dobrý - všechno dobré
horal
Příspěvky: 31
Registrován: 15 říj 2011 06:48

Re: XAVIAN

Příspěvek od horal »

Ze zvědavosti jsem si byl poslechnout starší regálky Xavi XN 185 - 2..
Moc se mi líbyl zvuk tak jsem je odkoupil a v mé sestavičce :
gramo project nebo dac >Lampový předek > konec Marsh > Xavy XN 185 2.
Je to poslouchstelné potichu i nahlas zvuk plný emocí,pohody a nelekne se ani Metallicy .
Dle mého soudu tato sestavička už přehraje kde co ......☺
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: XAVIAN

Příspěvek od efičák »

Výborně horale, ty 185 byly můj dlouholetý sen, mohl bys malinkou fotečku jak jim to sluší?

Lampový předzesilovač a dobrý muzikální koncový zesilovač je i pro mne ideál pro vnímání a soustředěný poslech.

Zkoušel jsem 125 Junior na lampovém buferu s dvojitou triodou 6sn7, s jejím kouzelným sonornějším podáním a velejemném koncáku s pasivní regulací hlasitosti modrým Alpsem.
Oproti mému integrovanému JVC AX 1010 s DAC K2 to ztratilo na dolním pásmu rozlišení a údernost.
Průsvitně hladkým středovýškám přibylo něco hřejivého zkreslení jež se mi tak dobře poslouchá.

Je velmi těžké a pro mne nedosažitelné doladit sestavu do plné spokojenosti.
Když mám extra dynamiku a audiofilské rozlišení, chybí mi potemnělost s podáním basů z větších reproduktorů.
Náročný koníček. :smile:
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: XAVIAN

Příspěvek od Yngwie »

efičák píše:Výborně horale, ty 185 byly můj dlouholetý sen, mohl bys malinkou fotečku jak jim to sluší?

Lampový předzesilovač a dobrý muzikální koncový zesilovač je i pro mne ideál pro vnímání a soustředěný poslech.

Zkoušel jsem 125 Junior na lampovém buferu s dvojitou triodou 6sn7, s jejím kouzelným sonornějším podáním a velejemném koncáku s pasivní regulací hlasitosti modrým Alpsem.
Oproti mému integrovanému JVC AX 1010 s DAC K2 to ztratilo na dolním pásmu rozlišení a údernost.
Průsvitně hladkým středovýškám přibylo něco hřejivého zkreslení jež se mi tak dobře poslouchá.

Je velmi těžké a pro mne nedosažitelné doladit sestavu do plné spokojenosti.
Když mám extra dynamiku a audiofilské rozlišení, chybí mi potemnělost s podáním basů z větších reproduktorů.
Náročný koníček. :smile:
Proč ty Xavy teda prodáváš? Jdeš do něčeho citlivějšího kvůli lamp nebo prostě změna priorit?
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: XAVIAN

Příspěvek od lubin »

efičák píše:Výborně horale, ty 185 byly můj dlouholetý sen, mohl bys malinkou fotečku jak jim to sluší?

Lampový předzesilovač a dobrý muzikální koncový zesilovač je i pro mne ideál pro vnímání a soustředěný poslech.

Zkoušel jsem 125 Junior na lampovém buferu s dvojitou triodou 6sn7, s jejím kouzelným sonornějším podáním a velejemném koncáku s pasivní regulací hlasitosti modrým Alpsem.
Oproti mému integrovanému JVC AX 1010 s DAC K2 to ztratilo na dolním pásmu rozlišení a údernost.
Průsvitně hladkým středovýškám přibylo něco hřejivého zkreslení jež se mi tak dobře poslouchá.

Je velmi těžké a pro mne nedosažitelné doladit sestavu do plné spokojenosti.
Když mám extra dynamiku a audiofilské rozlišení, chybí mi potemnělost s podáním basů z větších reproduktorů.
Náročný koníček. :smile:
Doladit sestavu do plné spokojenosti nelze, neb rozdíl v nahrávkách samotných je tak obrovský, že se nelze nikdy vyhnout kompromisům.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: XAVIAN

Příspěvek od efičák »

Lubin mi rozumí, s JVC a DAC v něm : K2 jsem se dostal tak dovnitř nahrávky až to mnohdy není milé.
Pro milovanou klasickou hudu je ještě možno v preciznosti a rychlosti reprodukce ještě jít dál, ale co "obyčejná" hudba na nahrávkách usyčených zrnitých a tupoostrých?
Xavian nabízí možnost protiúčtu na stránkách FB. Kdybych tedy chtěl XN Picolla kolem kterých kroužím a čas mi utíká mohu se snadno domluvit.

https://www.facebook.com/xavian.cz?fref=nf

cituji : " Oceňujeme věrnost našich zákazníků!
Chcete vylepšit zvuk vaší aparatury?
Vlastníte reproduktory Xavian a uvažujete o zakoupení nového modelu?
Za nejlepší možnou cenu od vás vykoupíme starý model Xavian (na protiúčet) a vy si vyberete z naší nejnovější produkce reproduktorů.
Využijte tuto mimořádnou nabídku a domluvte si u nás návštěvu. Budete se u nás cítit jako doma!
"
konec citátu.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: XAVIAN

Příspěvek od lubin »

Za to Xavianu tleskám!! Výborná služba k perfektnímu zpracování výrobku, je výborným doplněním chování značky směrem k rozmazlenému posluchači.
Osobně mám sestavu teď spíše poladěnou na "teplejší straně". Díky preampu, který vlastním, jsem si namodeloval vlastní zvuk kombinací elektronek. Co na tom, že Nohavica hraje tmavěji, když nová špičková nahrávka je u mě vyvážená. Rozuměj- zní pro můj mozek detailně, prostorově, ale realisticky, tedy jako analog v nejlepším světle.
Hifi je o kompromisech, jako celý život.
Zrovna včera jsem dostal pochvalu od kamarádky, že zvukem je naplněna celá místnost, obklopí Tě, hladí a hýčká, dynamikou nešetří a vtáhne Tě do děje.
Nejdůležitější ovšem není na čem posloucháme, ale co posloucháme. To považuji za podceněnou záležitost.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: XAVIAN

Příspěvek od Yngwie »

lubin píše: Nejdůležitější ovšem není na čem posloucháme, ale co posloucháme. To považuji za podceněnou záležitost.
Tesat do kamene. Vždycky když narazím na někoho s velmi drahou aparaturou a v poličkách se mu válí 5 různých vydaní DARKSIDE OF THE MOON + dalších 50 CD, tak se můžu uválet smíchy. A bohužel to není úplně neobvyklé. Měnit kabely a poslouchat dokola pár desek je cesta do pekel.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: XAVIAN

Příspěvek od aretax »

lubin píše:Za to Xavianu tleskám!! Výborná služba k perfektnímu zpracování výrobku, je výborným doplněním chování značky směrem k rozmazlenému posluchači.
Osobně mám sestavu teď spíše poladěnou na "teplejší straně". Díky preampu, který vlastním, jsem si namodeloval vlastní zvuk kombinací elektronek. Co na tom, že Nohavica hraje tmavěji, když nová špičková nahrávka je u mě vyvážená. Rozuměj- zní pro můj mozek detailně, prostorově, ale realisticky, tedy jako analog v nejlepším světle.
Hifi je o kompromisech, jako celý život.
Zrovna včera jsem dostal pochvalu od kamarádky, že zvukem je naplněna celá místnost, obklopí Tě, hladí a hýčká, dynamikou nešetří a vtáhne Tě do děje.
Nejdůležitější ovšem není na čem posloucháme, ale co posloucháme. To považuji za podceněnou záležitost.
S Tvojou kamarátkou úplne súhlasím. K tomu, čo píšeš iba toľko: najhoršie je, keď počúvaš všetko, klasiku, jazz, rock - ako ja. Keď sa ma niekto opýta, čo počúvam, poviem, že všetko, čo sa mi páči. A tam je naozaj problém zladiť aparatúru a rozhodnúť, čomu dám prednosť.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
johny52
Příspěvky: 94
Registrován: 08 kvě 2011 10:16

Re: XAVIAN

Příspěvek od johny52 »

Kolik a jaká CD musím mít ve sbírce,abych Yngwieho rozplakal? :shock:
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: XAVIAN

Příspěvek od lidumil »

Off topic:
Nejmíň 1000 CD pokud možno prvních vydání. Každej jsme nějakej a máme své priority. Někomu vyhovuje hoblovat na aparátu za 500 mega dokola 3 různá vydání jednoho titulu, někdo poslouchá na aparátu za 20 000 svých 200 000 LP či CD. Divím se panu Yngwiemu za tuto, dle mého názoru, trapnou připomínku. Je to samozřejmě svobodná volba každého soudruha. No flame.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
kodlNAD
Příspěvky: 126
Registrován: 09 úno 2013 21:10

Re: XAVIAN

Příspěvek od kodlNAD »

Yngwie: trefna poznamka. :thumbup: Preci neprestanu poslouchat sveho oblibeneho autora (skupinu) jen proto, ze desku lisovali v Lodenicich, nebo nedej boze, ze nahravka vysla jen v mp3.
han
Příspěvky: 25
Registrován: 02 pro 2012 17:57

Re: XAVIAN

Příspěvek od han »

Yngwie píše:
lubin píše: Nejdůležitější ovšem není na čem posloucháme, ale co posloucháme. To považuji za podceněnou záležitost.
Tesat do kamene. Vždycky když narazím na někoho s velmi drahou aparaturou a v poličkách se mu válí 5 různých vydaní DARKSIDE OF THE MOON + dalších 50 CD, tak se můžu uválet smíchy. A bohužel to není úplně neobvyklé. Měnit kabely a poslouchat dokola pár desek je cesta do pekel.
V tomto se trošku poznávám. Taky jsem měl drahou aparaturu a se zvukem jsem stále nebyl spokojen. Říkal jsem si, že za ty peníze to přece musí hrát, proto i za přesvědčování svého okolí jsem zkoušel různé drahé kabely a stejně to k ničemu nevedlo, akorát jsem utratil nemyslně hodně peněz. A pak přišel ke mně domů Xavian a bylo to jasné.
K těm nahrávkám. Na rokové hudbě se podle mého názoru nedá testovat aparatura. Kvalitu sestavy prověří klasická hudba od zavedených labelů.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: XAVIAN

Příspěvek od Yngwie »

Není bez zajímavosti, že se stoupající kvalitou aparaturu mnoho lidí začne inklinovat ke klasice ... najednou začne mít barvy a přestane být plochá a nezáživná. Já si u testů pouštím všechno od klasiky až po staré rockové nahrávky. :mrgreen:
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: XAVIAN

Příspěvek od pajuna »

Ke me prisel Xavian domu v roce 1997 tusim, a taky mi to bylo jasne, ale asi jinak nez tobe :smile: (ikdyz na akustiku dobre). Ale o tom jsou preference kazdeho z nas. Taky mame kazdy svuj vyvoj. Ja jsem treba opet ve stadiu vyberu kabelu pro doladeni sve sestavy, a vubec nemam pocit, ze by to nikam nevedlo, naopak. Take poustim asi 5 sacd, XRCD, bla bla dokola, ale jen docasne :cool: . Bodejt by ne, kdyz jsou 3 - 4 sestavy xlr a repro kablu.
Vzdyt yngwie taky toci casto dokola to same, kdyz se snazi neco otestovat...
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: XAVIAN

Příspěvek od Yngwie »

pajuna píše:Ke me prisel Xavian domu v roce 1997 tusim, a taky mi to bylo jasne, ale asi jinak nez tobe :smile: (ikdyz na akustiku dobre). Ale o tom jsou preference kazdeho z nas. Taky mame kazdy svuj vyvoj. Ja jsem treba opet ve stadiu vyberu kabelu pro doladeni sve sestavy, a vubec nemam pocit, ze by to nikam nevedlo, naopak. Take poustim asi 5 sacd, XRCD, bla bla dokola, ale jen docasne :cool: . Bodejt by ne, kdyz jsou 3 - 4 sestavy xlr a repro kablu.
Vzdyt yngwie taky toci casto dokola to same, kdyz se snazi neco otestovat...
To ne, to se pleteš ... točím sice vždy nejposlouchanější desky, ale jinak točím v průběhu testu naprosto vše a všechny žánry, abych zjistil, zda se mi to subjektivně líbí i u nich. Obrázky jsou ilustrativní:)
han
Příspěvky: 25
Registrován: 02 pro 2012 17:57

Re: XAVIAN

Příspěvek od han »

Ke mně přišel Xavian v roce 2014 po dlouhém a finančně bolestivém hledání dokonalého zvuku. Je mi přes 50 a už mám opravdu vyřešeno a nehodlám po svých zkušenostech živit stále tučnějící high end průmysl. Když si čtu recenze na statisícové komponenty tak se jenom usmívám a zároveň je mi smutno, kolik lidí zase nachytají. To je opravdu lépe dát ty peníze na charitu. Vrátím se ještě ke Xavianúm. Když se je povede správně spárovat se zbytkem řetězce, trošku pořeší akustika, tak je vystaráno za přijatejné peníze.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: XAVIAN

Příspěvek od pajuna »

han píše:.....Když se je povede správně spárovat se zbytkem řetězce, trošku pořeší akustika, tak je vystaráno za přijatejné peníze.
To plati o kazde aparature. Hlavne ze si spokojeny :thumbup:

Ja muzu posuzovat jen davnou Xaviani historii v zacatcich, jako regaly 225, 235. na me to tenkrat bylo moc suche
a nezazivne. Ale za ty roky nastal posun, kdyz jsem slysel treba ta mrnata u Pytla, hralo to moc dobre. Nicmene, charakter zvuku preferuji trochu jiny.
Btw - na charitu dame obcas neco i tak!
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
han
Příspěvky: 25
Registrován: 02 pro 2012 17:57

Re: XAVIAN

Příspěvek od han »

Starší modely neznám, dobře znám XN 270 a Virtuosy, které mám doma. Právě že jejich projev je úžasně zábavný ale je to asi o té kombinaci se zesilovačem. Abych byl konkrétní, měl jsem doma Wilson Benesch ACT c 60 a ve druhé sestavě mám Sonus Faber Guarneri Evolution. WB jsou esteticky jednička ale zvukem jsou Xaviany lepší. Právě u Benešů jsem se to snažil zachránit kabeláží ale nešlo to a prodal jsem je. SF přišly po Beneších a to je vynikající bedna, srovnatelná s Virtuosy ale 3 x dražší. Nakonec přišly do druhé sestavy XN 270, které jsem vyměnil za Virtuosy a nyní už neřeším kabeláž, pračky a podobné nesmysly, jenom si užívám hudbu.
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: XAVIAN

Příspěvek od slayers »

Tak se chlapi trochu o těch bedýnkách rozepište, pro představu.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: XAVIAN

Příspěvek od PGH »

Soused má Xavian Xn 225, zesilovač a cd Arcam Alpha 8 od roku asi 96-7 a je spokojený ale podle mě ten zvuk je suší a strašně tupej s malou dynamikou. Když si doma pustím Dynaudio tak to je rozdíl neskutečnej! Arcam není špatnej, zkoušeli jsme ho u mě. Ale nové Xavian neznám a věřím že už na tom budou líp, asi tak.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: XAVIAN

Příspěvek od efičák »

pajuna píše: Ja muzu posuzovat jen davnou Xaviani historii v zacatcich, jako regaly 225, 235. na me to tenkrat bylo moc suche
a nezazivne. Ale za ty roky nastal posun, kdyz jsem slysel treba ta mrnata u Pytla, hralo to moc dobre. Nicmene, charakter zvuku preferuji trochu jiny.
Btw - na charitu dame obcas neco i tak!
Pytel měl XN 250 a ty po dobrém nakrmení umí moc!
Mě učarovaly Mia na Elektrocompanietech, prostě hezky hladký a milý zvuk s dobrou dynamikou.

Obrázek
Zvuk dobrý - všechno dobré
horal
Příspěvky: 31
Registrován: 15 říj 2011 06:48

Re: XAVIAN

Příspěvek od horal »

Mám XN 185 dvojky.Jsou to regálky velikostí mezi XN 250 a XN 270.
Mají už 180mm středobas.Testoval jsem zvuk na pár klasických zesilovačích a to Vincent 226mk2 a půjčeném Vincentu 224.Oba zvládly jazzík a měkčí věci ale rostřídit nahrávky a vykreslit vše uměl jistě silnější 224.Ale po zapojení pořádného lampového předzesu a konce Marsh se mohli oba Vincenti schovat do koutka a plakat. Zvuk u všeho zábavný nadýchaný se špičkově podaným prostorem,dynamika u tvrdších žánrú skvělá a tu teprve vidím jak pořádný předek a konec umí bedny rozhýbat bez termínú SUCHÉ A NEZÁŽIVNÉ.
Kdo spojí Xavian s pořádným železem nelituje výsledku . Pro mě na dlouhodobý poslech porazily výrazně dražší soupeře.Ty páskové výškáče a ty kevlarovouhlíkové středobasy už ke mě nepůjdou ☺
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: XAVIAN

Příspěvek od Vlado222 »

Xavian Perrla -> http://audiodrom.cz/recenze/reprosoustavy/531.html
Novinkou už nie sú. tak len pre zaujimavosť sem vkladám ich recenziu.
Xavian-Perla.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: XAVIAN

Příspěvek od efičák »

Zvuk dobrý - všechno dobré
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: XAVIAN

Příspěvek od Vlado222 »

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: XAVIAN

Příspěvek od Vlado222 »

:arrow: http://www.hifi-voice.com/testy-a-recen ... tella.html

..."Model Stella je vlastně sloupovou variací na velkou regálovku Ambra, navazuje na ni svými tvary i použitými měniči, pouze bassreflexový otvor mění za pasivní membránu. Snad to u Xavian není ani nutné zmiňovat, ale práce se dřevem vždy patřila a stále patří mezi jejich silné stránky, Stella tak mají skutečně krásně zpracované ozvučnice a masivní dřevo (před použitím po tři týdny zrající) s povrchovým lakem působí velmi organickým, vřelým dojmem - ostatně to zase napovídá název série Natura."
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: XAVIAN

Příspěvek od aretax »

Je to zaujímavá bedňa, iba v komentári ma zarazila veta: "masivní dřevo (před použitím po tři týdny zrající) " Ktoré drevo dokáže "vyzrieť" za 3 týždne? Na to nestačia ani 3 roky. Drevo, ktoré kúpim v sklade (stolárske rezivo) je v tomto sklade aj niekoľko mesiacov a nikto netvrdí, že vyzrieva. Čo to vlastne znamená, že drevo musí vyzrieť? Je to nejaký syr, prosciuto, alebo cesto na pagáče? Podľa mňa je citovaná veta holý nezmysel.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
johny52
Příspěvky: 94
Registrován: 08 kvě 2011 10:16

Re: XAVIAN

Příspěvek od johny52 »

Zřejmě mají namysli,že dřevo po vytažení ze sušárny leží tři týdny na dílně a vyrovnává vlhkost "dosychá".Taky myslím že je to jen takovej marketink blábol.
Odpovědět