Cambridge Audio

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Cambridge Audio

Příspěvek od martinowsky »

Založím vlákno této mé oblíbené značky. Je tady několik majitelů tak ať se můžeme obohatit o poznatky.
Já dnes objevil jak bude vypadat nástupce 840kové řady tak to jdu hned přelouskat.
Obrázek
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od jirie »

Ano bude to 851 . Zatím byly jen fotky z CES, ani na webu CA není zmínka o horké novince :cry:
Uživatelský avatar
yarda
Příspěvky: 63
Registrován: 11 bře 2011 08:41
Bydliště: Kadaň

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od yarda »

Také jsem moc zvědavý, ale jak píše jirie, zatím žádné info.

Vypadá to zatím na face lift a vstup USB. Snad překvapí a bude v Praze.
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od Pamela »

Jelikož jsem od C.A. vlastnil
CD : 640v2/840
DVD : 86/89/540v2
TUNER : 340/640v2
AMP : 840v2/840 W+E
Tak kdyby měl někdo dotaz na praktické zkušenosti s uvedenými modely,můžu sloužit :thumbup:
Uživatelský avatar
yarda
Příspěvky: 63
Registrován: 11 bře 2011 08:41
Bydliště: Kadaň

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od yarda »

narazil jsem na nějaké info na CA 851, na trhu snad v Březnu...

http://www.whathifi.com/news/ces-2012-c ... accd-playe
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od jirie »

Dost tvrdě tam někdo reagoval na "made in china" . :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4224
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od Mark Levinson »

Mně se líbí ta perforace na vrchní straně skříně. CA vyrábí vše v Číně? Nebo je to novinka, China?

Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 146
Registrován: 06 úno 2011 20:57
Bydliště: Ustí nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od gabik »

Cerna barva displeje tem stribrnejm kouskum slusi. Zajimavej je jejich sitovej prehravac NAP30 - http://cambridgeaudio.com/summary.php?PID=604, viz. video, co to vsechno umi. Umi to i wifi, takze to prehraje hudbu z PC, extereniho (nas) HDD, atd. Do nejaky velikosti souboru to jede pres WiFi, pak je potreba kabel. Uz si tu velikost nepamatuju, ale kdyz kliknete na odkaz, tak se dopatrate.
ProAc Studio 140; Marantz 7001; draty Cable4you
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od Pamela »

Ten sítový přehrávač jsem už někde viděl i ve standardním rozměru.
Vypadají ty nové kousky moooc hezky :thumbup:
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 157
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

Česká premiéra bude na výstavě High End Praha 2012 10.a 11.března.

Bude tam 851A/851C,Stream Magic 6(to je velká NP30) a malý DAC Magic 100.

Všichni jste vítáni :thumbup:
Uživatelský avatar
yarda
Příspěvky: 63
Registrován: 11 bře 2011 08:41
Bydliště: Kadaň

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od yarda »

To je potěšující zpráva, teď jde o to, jestli bude 851 hrát, nebo na ní budem jenom koukat :shock: .
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od Naprach »

Mě se bude stýskat po tom modrém dislayi... Víte jaká je to romantika, když je zhasnuto, hraje moje oblíbená hudba a místnost osvětlují jen ty modré displaye? ..... :thumbup:
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od martinowsky »

Je to tak, ale zvykneš si :-)
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od Naprach »

Zdravím. Viděl je někdo v reálu na High End Praha? Prosím o report. Díky moc. :thumbup:
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od Maretti »

ANO :shh:

Možná trochu ve stínu sestav AUDIA Strumento a AVANTGARDE Acoustic .... proto si jich někteří nevšimli. Nebyli v provozu (zapojené na repro) pouze vystavené. Takže jediné co lze hodnotit je vzhled a zpracování. Mě osobně, jako majiteli řady Azur 840 se nová řada 851 moc líbí - designově ještě více dotáhlé, perforace vypadá super. Teď jen počkat, až bude možnost si je poslechnout .... :ymdaydream:
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od anawak »

to ML:

CA je firma s anglickym vyvojom a managementom. Vyrobu maju ale v Cine. Tam sa vyrabaju vsetky produkty. Ani jeden sa nevyraba v EU. Ide vsak o ( na zelenej luke) total novo postaveny, zavod s najvyssimi technologiami vyroby a montaze, samozrejem toez s najvyssim levelom kontroly, ci uz vystupnej alebo jednotlivych procesov vyroby. Nerobi sa tam nic ine ako vyrobky CA. Je to majetkom ci uz technickym alebo moralnym, vyhradne a len firmy Cambridge Audio England.

Zdoraznujem to najmä preto lebo napriklad Marantz a Denon robia svoje veci na jednom pase v jednej fabrike, ktora ani nie je ich ale si ju prenajimaju od subdodavatela. Taktiez AudioQuest a mnoho dalsich znaciek.

Predne cela su z eloxovaneho hlinika a nie z plastu ako pri M a D, Trafa su vacsinou toroidne a vynikajuco spracovane. Vaha pristrojov je taktiez omnoo vyssia ako pri M a D.

Zvuk - dynamicky, farebny a na svoju treiedu krasne detailny. Vynikajuco si rozumeju s rerpo od Elac ( moj nazor a skusenost), BW, Dynaudio. Trochu horsie je to s repro od Cantonu. Ale to je tiez len moj nazor.

Kvalita spracovania - no comment. Davam 10 bodov z 10tich.

ceny - v porovnani s priamou konkurenciou ponukaju produkty CA omnoho viac. Lepsi zvuk, lepsiu kvalitu, naozaj funkcny a atraktivny design.

Fascinacia - ako cvaka predzosik ked pridavate alebo uberate hlasitos je proste superkrasne. Velmi sa mi to paci. Citatelnost displeya , ci uz z blizka alebo z dialky, je excelentna.
Terminaly na pripojenie repro alebo signalov su kvalitne vypracovane a dostatocne stabilne. Ziadne chudence ako na inych pristrojov cnskej provinencie.

Co sa mi nepacilo bolo pomale prepinanie vstupov. Bola tam akasi , aspon mne sa zdala, dlha prodleva kym sa to preplo. Ale to je detail a zalezotost sekund.

V podtate nie je co tejto znacke vytknut. A ked budu s Ciny chodit takto kvalitne produkty ako je CA, tak budem musiet prehodnotit svoj vztah k cinskym veciam. Skor si ale myslim, ze CA ostane nadlho jednou z mala lastovicek.

CA :clap: :clap: ^:)^
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od Pamela »

anawak
Ty jsi to tak hezky napsal,že my majitelé C.A. tě v přímé volbě prezidenta budeme rozhodně volit.
ANAWAK NA HRAD :thumbup:
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od Maretti »

no tedá ..... kdybychom tě zaplatili za PROPAGACI, tak by jsi to neudělal lépe. :angel:

Ale souhlasím - charakterizoval bych to následovně: hodně muziky za přiměřené/rozumné peníze. Pokud vám vyhovuje čistý muzikální projev, kde nejsou nijak zdůrazňované některá pásma, tak určitě zajímavá volba, stojí alespoň si to poslechnout.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od Pamela »

No zase tak skvělé to není,třeba u koncáku (840W) mě celkem dost sere že mám jenom jeden.
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od Maretti »

no a v čem je problém ??? Jako že nejde dokoupit další ? :?:
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od martinowsky »

Pamelo tys mě pobavil. :clap: Taky jsem si říkal jaké by to bylo v biampu????????????? Dokoupit už nepudou!!!!!!!!!!!!!!!
A hraje fakt kure.... dobře. Je to tak :thumbup:
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od Pamela »

V bi-ampu ani ne,to bych musel zase koupit další reprokabel (už jeden je pro mě ranec jako kráva) a cena by šla zase o kus výš.
Měl jsem spíš na mysli použít dvě 840 v mustku jako monobloky,tam by se mi líbil výkon.Zajímalo by mě jestli to někdy někdo (2x840W) vůbec zkoušel?
Na druhou stranu by už asi začal být problém spotřeba a teplo.
Otázka je jak by 840E+2x840W za nějakých 135 litrů obstály v podobné cenové konkurenci.Vypadalo by to ale naprosto skvěle,hlavně u mě doma :mrgreen:
Jediný problém proč nemám druhou 840W je 50 tisíc. :thumbdown:
martinowsky
Nepůjdou koupit????
No někde jsem taky jenom tak lehounce zaslechl že by se dělenec měl přestat dělat.
Máš nějaké přesnější informace?
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od Naprach »

to Anawak:


Děkuji za skvěle napsaný report. Ty bys vážně mohl dělat mluvčího CA. :clap:
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od tujatuja »

Od CA vlastním pouze jejich CD přehrávač 840, který jsem loni koupil vlastně jen z nouze pouze na přechodnou dobu, ale nyní se ho rozhodně nehodlám zbavit, protože to je skvělý přístroj - nevím o jiném, který by ho za ty peníze byl schopen nahradit.
JarekF71
Příspěvky: 3
Registrován: 07 bře 2012 14:45

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od JarekF71 »

Zdravím všechny příznivce C.A.

taky jsem se zvrhnul a šel do C.A-ček zatím jsem mám pouze zesilovač 840 A2 + Repro AE Radiance 3.V nejbližší době doufám přibude 840C pokud mi ji neprodají pod nosem. A nebo a na to se fakt těším - nový CA Stream magic 6. Mám totiž na NAS disku docela dost muziky ve FLAC a ne a ne ji provětrat. Zatím marně lovím dostupnost. Pánové z Tykonu říkali, že by měli být v březnu, ale jsou rozebraný a daší pak v dubnu. Tak snad. Kdyby náhodou měl někdo zkušenosti se StreM MAGIC 6 - rád uvítám jakékoliv postřehy.

A ke vzhledu C.A. - dělám v letecký fabrice, kde boucháme z leteckého hliníku nádherný éra -- takže volba byla jasná -- Hliník od C.A. se neodstěhoval do Humpolce, ale ke mě do obýváku a doufám, že mu brzy posháním příbuzenstvo :ymdevil:
zes.- Cambridge Audio 840Av2, CD-Technics SL-GP-570A, repro- Acoustic Energy Radiance 3, kabely RG62 mk3-DIY
sháním - CD-Cambridge Audio 840C a Cambridge Audio Stream Magic 6
dkc69
Příspěvky: 65
Registrován: 18 zář 2011 00:37

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od dkc69 »

Docela by mne zajímalo jak by si vedly CA s mýma SF.SF jsem slyšel spolu s Audií a to bylo moc fajn,ale je to zatím nad můj rozpočet.
mám to co mám...a jsem za to rád
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od Peer »

SF + Audie = výborná kombinace!
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od jirie »

Není mezi Vámi nějaký šťastný majitel 751 BD ???

http://www.cambridgeaudio.com/summary.p ... 6%23269%3B

Není nad osobní zkušenost :thumbup:
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od Teti »

jirie píše:Není mezi Vámi nějaký šťastný majitel 751 BD ???

http://www.cambridgeaudio.com/summary.p ... 6%23269%3B

Není nad osobní zkušenost :thumbup:
Jestli chces, tak ti muzu nascanovat recenzi z hifi news, tam se nad tim primo rozplyval (*)
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od jirie »

I ty jeden šprýmaři :D
Dosť bolo recenzí.
Právě proto se ptám fóristů jestli jej nemají doma.
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od Naprach »

Mám zapnuté oficiální stránky a koukám... támhle nová pětka, tady nová šestka, nějaká sedmička ale z osmičkové řady pořád nic. :???: Že by se čekalo až studia doprodají zásoby? Nějak tomu nerozumím.
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
Uživatelský avatar
yarda
Příspěvky: 63
Registrován: 11 bře 2011 08:41
Bydliště: Kadaň

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od yarda »

Zdravím,

o jednotlivých komponentech se všude řeklo celkem dost. Každý, kterého CA zajímá si může udělat jakousi představu. Jak to ale vypadá s kabelama ze stejné stáje. O nich se moc nepíše.

Máte někdo nějaké zkušenosti ?
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od Naprach »

Jasně ale mě zajímají novinky z nejvyšší řady. Jak právě zjišťuji, tak do prodeje by měla jít v květnu. Hmm, a jak koukám na excelii, tak mě moc nepotěšili, protože v době snižování cen, na základě konkurence, přitlačili na pilu a doporučenka je u 851C - 37.900,- a u 851A to samé.
¨
Ale koukám na kombinaci 840C+840V2 a tu tam mají za 50t a to mi za nové kusy přijde sakra pěkná cena. :thumbup:

No, jak se to vezme. Pak se člověk podívá třeba na http://www.richersounds.com a najde tam 840C za 399.95, což je, jestli dobře počítám, nějakých 12t... Ale zase takový frajer, jako jeden můj známý, který sednul na autobus a jel si pro věci od CA do Anglie nejsem. I když ta výsledná cena se mi také líbila. :smile:
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od Naprach »

Kvalitní cajky od CA nemám zase tak dlouho, takže jsem ten můj XLR s ničím neporovnával. Sypu si popel na hlavu...V okolí totiž nikoho podobně postiženého nemám... Ale kdyby někdo chtěl, tak se nebráním přivést někam kablík a porovnat ho s jiným. :smile:
Ohledně kabelů od CA se také nemůžu ničeho pořádně nikde dočíst. Buď jsou tak špatné anebo se tak málo prodávají. ;)
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od martinowsky »

Nemyslím že jsou špatné, jen nejsou tak známé a hlavně oblíbené protože to není drátařská firma.
Já slyšel jejich kabelů hned několik a přímo na mé sestavě. A možná jak se naštvu si tu jejich 9stovku koupím 2x. Ale to jen tak naokraj.
Nemůžu ovšem napsat nějaké rozdíly nebo srovnání protože jsem tak nečinil a ani jsem to neměl prnoplánově v úmyslu vůbe s něčím srovnávat. Takže můžu jen napsat že hrajou pěkně čistě, žádné neduhy jsem nepozoroval a klidně bych je snesl. Myslím za ty peníze moc dobré. Potřebuju ovšem s něčím vyloženě porovnat a potřebuju 2 páry a půjčit si jen tak 2 páry kablíků není zas jen tak jednoduché. Tak se časem uvidí.

ps: přesto že se klidně podepíšu za to že každý kabel hraje jinač a že to slyším, nejsem úplně kablový fanda a přehazovat ty dráty a zkoušet mě celkem ubíjí tak uvidím jak to poladím.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od fox »

900. XLR mám půjčenou od kamaráda. Za ty prachy nehraje vůbec špatně. Zvukově se vyrovná podstatně dražším kabelům. Samozřejmě musí zapadnout do sestavy.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4224
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od Mark Levinson »

Já jsem vůbec nevěděl, že Cambridge Audio vyrábí i nějakou kabeláž. Tady jsou nějaké obrázky XLR serie 900.

Obrázek
Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od Pamela »

V posledním SaV je recenze nových osmistovek od C.A. společně s novým regálem WB.
Uživatelský avatar
yarda
Příspěvky: 63
Registrován: 11 bře 2011 08:41
Bydliště: Kadaň

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od yarda »

Díky za reakce na kabely od CA.
Zdá se, že jsou to slušné kabely, odpovídající své třídě (alespoň podle reakcí zdejších členů).
Jelikož musím kamarádovi vrátit jeho Cardas croslink, uvažuju právě o kabelu od CA. Až k tomu dojde, dám vědět jak si sedne do mé sestavy.

Ještě k nové řadě CA 851. Je opravdu zajímavé, že se stále nic neukazuje na oficiálních stránkách. Trošku to nechápu.
Odpovědět