Bowers & Wilkins

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: How It's Made - Vacuum tubes

Příspěvek od Bína »

Zaměstnanec firmy Shanling
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: How It's Made - Vacuum tubes

Příspěvek od anawak »

Bína píše:Jak se vyrábějí BW 802 diamond
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... qJJOiVVc#!

Toto je prekrasne video a mne ako fandovi B&W a stastnemu majitelovi si tym urobil obrovsku radost. Ale daj to kurna do samostatneho vlakna. Toto je o elektronkach. Ostatne si myslim, ze B&W si samostatne vlakno zasluzi.
Bino palec hore. Dakujem.... :thumbup: :thumbup:
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: How It's Made - Vacuum tubes

Příspěvek od anawak »

Kazdy komponent, kazda znacka, kazdy detail...... si tu podla mna zasluzi mat vlastne vlakno. Tvoja idea o zhromazdeni vsetkych HOW IT´S MADE do jedneho, je prekrasna, ale zarovne triestiva pri posudzovani jednotlivych produktov. A o tom ci mat spolocne vlakno "ako sa to robi" pre elektronky, bedne, zosilovace a podone alebo mat vlakno vylozene stavane pre dany produkt alebo skupinu produktov, nech rozhodne Pajuna a ML. Ja som Ti len chcel povedat, ze ako Tvoje video o B&W a taktiez znacka B&W si zasluzi samostatne vlakno. Lebo tuto znacku nadovsetko milujem..... Nehambim sa za to...

A hlavne Ti dakujem, ze si toto video nasiel a upozornil si nan..... :angel:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Bowers & Wilkins

Příspěvek od Mark Levinson »

Je jasné, že tato věhlasná značka si zaslouží mít své vlákno.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od jirie »

Sakra, ale že jim to jde hezky od ruky :thumbup:
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od anawak »

Pre nove 800 series diamond bola postavena fungl nova vyrobna linka.
Zial 800 series a nautilus su jedinymi B&W vyrabanymi v UK. Vsetko ostatne je presunute do china.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od jirie »

To je jeden zdůvodů proč pak vznikají nejrůznější napodobeniny :thumbdown:
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Teti »

Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
samcus
Příspěvky: 174
Registrován: 13 bře 2012 21:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od samcus »

Zdravím, všechny zúčastněné. Asi mě neznáte, nejsem totiž člověk, který by musel ke všemu něco napsat. Ale zcela pravidelně sleduji Vaše diskuze. HiFi se věnuji přes třicet let.
Toť pro představení sebe sama. A teď k věci, která mě donutila napsat tento příspěvek.
Čtyři měsíce čekám na avizovaný test B&W 800 Diamant na Audiodromu.
http://www.audiodrom.cz/recenze/reprosoustavy/420.html
Tototiž uvažuji o koupi ( když bude správná kostalace ;) ) . A po několikaterém, jeho přečtení, nevím co si myslet o textu v 12 stránkovém kolaborátu. Poraďte !
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od MB »

Vykašli sa na recenzie a chod si ich vypočut....
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od lachim »

samcus

pokud by jsi je chtěl doma provozovat na nějakém,
v článku uváděném zesilovači, tak si je určitě nekupuj!
jinak dej na MB!
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od boxer »

Samcus

Vykašli se na všechny a kup si je. Když nic jinýho, je to krása na ně koukat. To mnohdy stačí. \m/
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od tujatuja »

lachim píše:samcus

pokud by jsi je chtěl doma provozovat na nějakém,
v článku uváděném zesilovači, tak si je určitě nekupuj!
jinak dej na MB!
Kdo by taky provozoval reprobedny na takovém šuntu, že? :roll:
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Maretti »

jedna věc je bez debat: Bowers & Wilkins 800 patří ke špičkovým bednám, měl jsem je v hledáčku v užším výběru .... ale

CO JE ALE ZÁSADNÍ: záleží na jaké komponenty je napojíš - pokaždé ti budou hrát jinak, s něčím ti sednou a s něčím ti to prostě bude připadat divné - nebudeš vědět proč ale něco tomu bude chybět.

ŘEŠENÍ: zajdi si tam, kde je mají k poslechu (jsou taková studia), vezmi si sebou svoje zesilovače a zdroj hudby - nechej si to tam zapojit, a poslechni si to .... některá studia ti to i v případě vážného zájmu dopraví k tobě domů a odzkoušíš si je na místě - oproti vratné záloze.

KUPOVAT SI REPRO za 400.000 Kč bez toho, aby jsi je slyšel hrát na tom co máš doma - je sebevražda.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Mirek »

Maretti má naprostou pravdu, přestože bývají tyto bedny v testech vždy hodnoceny jako exeletní, jak jsem měl možnost mnohokrát slyšet, není moc sestav s kterými opravdu, tak dobře, jak se o nich v recenzích píše zahrají.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od lachim »

tajatuja + samcus

tyto, z uváděného článku, zesilovače mi přijdou právě k bw 800 d jako zcela a úplně nevhodné.
(Accuphase A-65 a Accuphase A-60, Accustic Arts AMP II MkII, Classé 5300 a Rotel RB-1582; předzesilovače Accuphase C-2820, Accustic Arts Tube II, Classé CP-800 a Rotel RC-1580 a integrovaný zesilovač Burmester 082)
nejsou šuntem, to určitě nee.
:-)
ovšem posuzovat na nich zrovna tyto repro mi přejde jako ... ehm ... bláhové?.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Dieter Burmester »

lachim píše:...ovšem posuzovat na nich zrovna tyto repro mi přejde jako ... ehm ... bláhové?.
Procpak?
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od aretax »

Aj ja som mal zálusk na B&W 802, prípadne 800. Počul som ich na viacerých zostavách, ale zvuk ma veľmi nepresvedčil. Podľa mňa príliš "cukríkový". Potom som zašiel k známemu, ktorý má B&W 802 N, napája ich koncami Jeff Rowland 201, predzosilovač Audio Research REF3 (CD prehrávač som zabudol). Keď to pustil, ostal som sedieť s otvorenou hubou. Bol to jeden z najlepších zvukov, aký som kedy počul. Okrem toho, že má výbornú akustiku - čiastočne podkrovná izba, asi v polovici je lomená došikma, bez akýchkoľvek zvukových úprav . je to vlastne obývacia jedáleň a hala, zvuku nič nechýbalo, ani basy, ani výšky, krištáľové stredy, proste nádherný čistý zvuk s vynikajúcim priestorom. To je to, o čom sa tu písalo. B&W, ale aj všetky ostatné značky sa musia dopasovať k aparatúre, káblom a pod. Vtedy si dovolím tvrdiť, že každá značka môže hrať excelentne. Absolútne sa mi nepáči zvuk B&W cez Mc Intosh a elektrónkové konce Audio Research, ani s Accuphasom. Ale s tým JR a predzosilovačm AR je to naozaj super.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od lachim »

dieter b

tyto velké bedny potřebují velký zesilovač.
alias monobloky + top preamp.
můj názor. nic přeborného.
další vysvětlení spíše osobně.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ok ;)
Dieter Burmester
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od lachim »

aretax

mám úplně stejné zážitky.
díky.
( a např. neustálé prezentace bw + rotel ... umíráček pro bw asi na všech výstavách)
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od aretax »

Pretože sa mi ozval jeden z majiteľov B&W, tak by som na margo svojho príspevku rád uviedol, že moje postrehy z počúvania B&W sa týkajú výlučne dvoch štúdií a hlavne, že sa jedná o jazz a klasiku. Tým by som chcel povedať toľko, že neviem, ako sa správajú pri počúvaní rockovej hudby, pretože ja ju počúvam iba okrajovo a aj to iba moje srdcovky zo 70-tych rokov. Podľa mňa jazz a rocková hudba vyžadujú diametrálne odlišné bedne. K jazzu a klasike na tých strojoch, o ktorých som písal v predchádzajúcom príspevku mi B&W s uvedenými zosilovačmi nepasujú. Čo sa týka reprosústav, ja preferujem Dynaudio, ktoré podľa mňa majú vernejší prenos akustických nástrojov a hlavne basov. Pri počúvaní rocku mám zas k nim nejaké výhrady. Ale perpetuum mobile zatiaľ neexistuje.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
samcus
Příspěvky: 174
Registrován: 13 bře 2012 21:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od samcus »

Děkuji za reakce. Obojí repro jsem samozřejmě slyšel. 8stovky v Jasyku ( presentace v neupravené místnosti – jen to dunělo a nic víc a navíc naprostý nezájem personálu). Takže zklamání z kterého nejde udělat jakýkoliv závěr, krom názoru na firmu. BW 802 u pana Šimka v Esu – super přístup a presentace v rozumně upravené místnosti. Ale stejně mně zvuk nenadchnul. Za ty peníze očekávám víc. Pořád si řikám, že na těch opěvných ohlasech z celého světa něco musí být, ale já to tam ještě neslyšel.
Byl jsem si poslechnout i Dynaudia C4 ty se mi zvukově líbili podstatně víc ale objem basů mi chybí. Velikost měniče, dle mě, ničím nenahradíš.
Teto týden jsem slyšel Usher 8571 – opět ty 20 basáčky – a opět ten objem tam nebil. Jinak bych řekl řekl že hrajou super.
Teď mám v plánu ještě jednou poslechnout 800 v Praze. A pak ...
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od aretax »

Ak si tam nepočul basy, chyba musí byť niekde inde. C4 majú basov naozaj dosť, sú presné a hlboké. Taktiež V8F-ky. Asi v štúdiách, kde si počúval ich mali zle zladené. podobne aj B&W 800. 802 sú na basy akoby slabšie, ale sú presné a aj dosť hlboké. U všetkých bední záleží predovšetkým na čom hrajú (hlavne Dynaudio) a kde hrajú. K V8F veľmi dobre pasuje Vincent. S Accuphasom sa mi veľmi nepáčili, ani s Luxmanom. Dynaudio a B&W sú zvukovo diametrálne odlišné bedne a naozaj je potrebné k obidvom veľmi citlivo doladiť zosilňovač a kabeláž. Ale to vlastne môžeme tvrdiť o všetkých reprobedniach. Veľmi ťažko je hľadať, čo je lepšie. Ak je všetko dobre zladené, tak môžeme iba vyberať farbu zvuku, ktorá nám vyhovuje. Ak chceš kúpiť bedne a zosilňovač už máš, vykašli sa na predsudky ohľadom B&W, vôbec Ti totiž nemusia pasovať a hľadaj bedne k Tvojmu zosilňovaču medzi viacerými značkami. Ak majú byť základom Tvojej sústavy B&W 800, tak opačne - hľadaj k nim zosilňovač. Nuance doladíš káblami.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Zdeny »

802D jsem slyšel v Brně na Classé, zdroj byl nějaký děs běs Denon. Nicméně, s ohledem na set-up tam náznak zvuku byl, velmi dobré podání výšek a středů, ale bas mě také nepřesvědčil ( a to byl důvod, proč jsem je nekoupil, chětl jsem jimi nahradit Matrix 801mkII).
Jasyko - to je vrchol ignoranství - a nebo dokáží dobře odhalit toho, kdo jde jen "prudit" a nic nekoupí - se mnou se taky nebavili:-) A tam byla prezentace 802 asi nejtragičtější.

O basech Dynaudií nemám pochyb, ty dokáží zahrát neskutečné basy z každého modelu, ale potřebují opravdu slušné zesilovač a vše kolem.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Tony »

Zdeny píše: O basech Dynaudií nemám pochyb, ty dokáží zahrát neskutečné basy z každého modelu, ale potřebují opravdu slušné zesilovač a vše kolem.
Vlastnil som v minulosti Confidence C3, potom Confidence C2, a basy sa mi nikdy moc nepáčili.
A to som skúšal všetko možné železo.
Sto ľudí, sto chutí?
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od aretax »

Tony: C3 a C2 majú naozaj slabšie basy. C3 boli regálovky a C2 sú 2-pásmovky. Ani model C5 basmi neoplýval. Nové 3-pásmové modely sú o niečom inom.
Zdeny: Čo sa týka basov, tak potom B&W 801 D, alebo N. Tie ich majú nadbytok. Až toľko, že podľa mňa basy potláčajú ostatné pásma. Už sa nevyrábajú, ale dajú sa pomerne výhodne zohnať.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
FREDDIE1
Příspěvky: 31
Registrován: 27 úno 2013 10:39

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od FREDDIE1 »

Omlouvám se, že ruším vaši debatu o podle mnohých "nejlepších" bednách pod sluncem. Nedá mi to, než se "nepochlubit" zážitkem se značkou B&W. Mohu vám říct, že hrůznější zážitek jsem ještě nezažil. Chtěl jsem si zakoupit vychvalované 804 S. Poté, co jsem je slyšel se setavou Accuphase v hodnotě kolem 200 000 kč mohu říct, že moje prvotní setkání s highendem dopadlo katastrofálně. Basy žádné, výšky nepříjemné, středy jakbysmet. Celkově divně zabarvené. Určitě ne věrný zvuk. Jsem aktivní hudebník a učitel hudby, za hudebními nástroji sedím skoro denně, tudíž myslím, že vím, jak má znít věrný poslech. Těším se na letošní High-end 2013. Snad si spravím chuť a seženu ke svým Rotelům bedny, kde housle budou znít jako housle a ne jako rozsypávaný písek bez prostoru.
Akai GX-747, Rotel RCD-970BX, Rotel Rc-995, Toshiba SR-B22, Panasonic SA-PM30MD, Iriver E100, Koss Porta Pro
Uživatelský avatar
FREDDIE1
Příspěvky: 31
Registrován: 27 úno 2013 10:39

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od FREDDIE1 »

Rád bych se také omluvil za to, že tento příspěvek přidávám zrovna tady, když o těchto bednách (804 S) tady nediskutujete. Nenašel jsem bohužel vlákno věnované značce B&W. Také za poněkud ohnivou stylizaci, ale rozladění z poslechu těchto beden mě ještě neopustilo. Děkuji. :cool:
Akai GX-747, Rotel RCD-970BX, Rotel Rc-995, Toshiba SR-B22, Panasonic SA-PM30MD, Iriver E100, Koss Porta Pro
monte

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od monte »

FREDDIE1 píše:Omlouvám se, že ruším vaši debatu o podle mnohých "nejlepších" bednách pod sluncem. Nedá mi to, než se "nepochlubit" zážitkem se značkou B&W. Mohu vám říct, že hrůznější zážitek jsem ještě nezažil. Chtěl jsem si zakoupit vychvalované 804 S. Poté, co jsem je slyšel se setavou Accuphase v hodnotě kolem 200 000 kč mohu říct, že moje prvotní setkání s highendem dopadlo katastrofálně. Basy žádné, výšky nepříjemné, středy jakbysmet. Celkově divně zabarvené. Určitě ne věrný zvuk. Jsem aktivní hudebník a učitel hudby, za hudebními nástroji sedím skoro denně, tudíž myslím, že vím, jak má znít věrný poslech. Těším se na letošní High-end 2013. Snad si spravím chuť a seženu ke svým Rotelům bedny, kde housle budou znít jako housle a ne jako rozsypávaný písek bez prostoru.

Pana nebo orel ? Třeba měl tranzistor připálený kondík :lol: , jinak pro mnohé hifisty hozená rukavice :thumbup:
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od martinowsky »

Jo a verny zvuk s Rotelem. To jsou zase kydy. Na kolika strojich jste BW slysel, jen pro srovnani zvuku?
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od pajuna »

FREDDIE1 píše:Omlouvám se, že ruším vaši debatu o podle mnohých "nejlepších" bednách pod sluncem. Nedá mi to, než se "nepochlubit" zážitkem se značkou B&W. Mohu vám říct, že hrůznější zážitek jsem ještě nezažil. Chtěl jsem si zakoupit vychvalované 804 S. Poté, co jsem je slyšel se setavou Accuphase v hodnotě kolem 200 000 kč mohu říct, že moje prvotní setkání s highendem dopadlo katastrofálně. Basy žádné, výšky nepříjemné, středy jakbysmet. Celkově divně zabarvené. Určitě ne věrný zvuk. Jsem aktivní hudebník a učitel hudby, za hudebními nástroji sedím skoro denně, tudíž myslím, že vím, jak má znít věrný poslech. Těším se na letošní High-end 2013. Snad si spravím chuť a seženu ke svým Rotelům bedny, kde housle budou znít jako housle a ne jako rozsypávaný písek bez prostoru.
Muzes nam napsat k jakym Rotelum zvazujes bedny? Je mozne treba dat sestavu do sveho podpisu, aby ostatni vedeli...
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Maretti »

jako nestranný tím, že nemám ani BW ani Accuphase, bych k tomu řekl toto:

Soudit bedny podle toho jak hrály v jednom studiu s nějakým kabelem napojené na nějaký Accuphase není směrodatné.
BW hrají super pokud jsou sladěné s dobrým železem, stejně tak Accuphase má svůj "sound" a hodí se k němu různé bedny ..... ale to neznamená, že budou pasovat zrovna k sobě.

Stačí napojit na jiný zesilovač můžou hrát naprosto jinak.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od jirie »

Nechci někomu kazit radost, ale před rokem jsem slyšel B&W 802 s kombajnem CD/SACD od Denonu kolem 30 tis. spolu s novým děleným Rotelem s výkonem 2x120W za lidových 65 tis. Bylo to ovšem prokáblováno kvalitním Audioquestem a napájení ošetřeno masivní pračkou Furman. Byl jsem velmi překvapen, jak může relativně levná sestava, pokud je sladěná kabeláží a má kvalitní napájení zahrát na velmi vysoké úrovni :clap:
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Veru, hlavne spravna kabelaz to cele zachrani....
Uživatelský avatar
FREDDIE1
Příspěvky: 31
Registrován: 27 úno 2013 10:39

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od FREDDIE1 »

Jak říkám. Jsem začátečník a to nejenom na tomhle fóru. Moc tomu nerozumím. B&W jsem slyšel s Cambridge Audio, Accuphase, Teslou a zvuk mi vždycky přišel naprosto nevěrný. Možná je to tím, že sám aktivně hraju, jak v kapele, tak jednu dobu i v orchestru, takže vím, co to je věrný zvuk. A ten hledám. Moje sestava je Rotel RCD-970BX, Rotel Rc-995 a Rotel RB-991. Neměl jsem být blbec a měl jsem si tam tu sestavu vzít. S Rotelem jsem tyto bedny opravdu ještě neslyšel. :cool:
Akai GX-747, Rotel RCD-970BX, Rotel Rc-995, Toshiba SR-B22, Panasonic SA-PM30MD, Iriver E100, Koss Porta Pro
Uživatelský avatar
FREDDIE1
Příspěvky: 31
Registrován: 27 úno 2013 10:39

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od FREDDIE1 »

S Cambridge Audio jsem slyšel sestavu 805D, s Teslou CM2, a s Accuphase 804 S. Měl jsem smůlu, že věrný zvuk jsem slyšel jenom na koncertě. Snad se dočkám.
Akai GX-747, Rotel RCD-970BX, Rotel Rc-995, Toshiba SR-B22, Panasonic SA-PM30MD, Iriver E100, Koss Porta Pro
forfans

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od forfans »

Přečetl jsem si vaše komentáře ohldně B&W 800, 802 , o Accuphase , Classe. Takže bud jste na tom poslouchali
Slipknot či jiné nesmysly- tak pak to je hrozné. Nebo jste byli "na šrot " .Chápu .Na takovou sračku si kupte Dexony , Ushery , Vincenty atd.
B&W 800 diamond je podle všech časopisů jedna z pěti nejlepších reprosoustavn na svět.
( Audio, Stereoplay, Stereo , What HiFi , atd).
To samé platí i pro Accuphase. . Moc se mi líbí audiofandové , co napíšou , že " Cambridge Audio , Rotel nebo Arcam-
hrají daleko lépe . Na to bych řekl jen větu z jednoho filmu "Míň hlavičkuj !!!"
ff
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od sekal »

Konečně sem zavítal někdo rozumný, věci znalý, prostě kdo má přehled.. Již se těším na další zaručené rady a doporučení..:ymdaydream:
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Zdeny »

Od jisté doby jsem už značně opatrný na to, abych o něčem tvrdil, že patří mezi 5 nejlepších a nebo že to je nejlepší a nebo že to je absolutní a pod.
Věc je neskutečně subjektivní a to, co jeden označí jako div světa, druhému připadá jako propadák a sám se o tom přesvědčuji.
Ale obávám se, že v té nej pětici beden jich asi dost chybí, když 800D zaujímají jedno z míst tam. A co jsou ty zbylé 4? To bych rád viděl, protože jsem si téměř na 100% jist, že toto tvrzení se nezakládá na objektivitě. Možná by se slušelo napsat, že patří mezi 5 nej s danou cenou...
Tyto žebříčky mi připomínají silně hodnocení spolehlivosti aut dle TUV, které má vypovídající schopnost asi jake Stream na seznam.cz:-)

Já už radši nic moc nehodnotím, protože nedávno jsem prošel kolem testů všech modelů Confidence od DA právě v porovnání s 802 a za moji osobu A( ale nejen moji) byl závěr jasný. 802 se DA v řadě Conf. prostě nemohou rovnat.A aparátem to rozhodně nebylo, jak by někdo mohl napsat, protože ty jsem měli celkem 3 v kategorii přesahující minimální částku 500.000Kč až po samotný zesilovač s cenou >1 milion CZK, tak snad dosatečně kvalitní na nějaké základní hodnocení.

Tím ovšem nepopírám, že neexistuje značná množina spokojených posluchačů 802.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Odpovědět