Bowers & Wilkins

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Bartoli »

Yngwie píše:
Dieter Burmester píše:
element píše:...a opravdu jsem slyšel na vlastni uši značky o kterých mi zde píšete...
No a pri nynejsim vyberu k porovnani Vivid vs. B&W doslo?
Těžko říct, jestli to není nějaká fabulace, protože stěhovat takové bedny na jedno místo a porovnávat je téměř nemožné s ohledem na hmotnost a dostupnost a ochotu prodejců. Nehledě na to, že třeba i výše zmiňované JBL Everest DD67000 a K2 9900 jsou v celé ČR dvoje (a majitelé je nedají z ruky) ... D3 jsou nezpochybnitelně vynikající hifi (tady je dobré klást důraz) bedny ... jestli skutečně nejlepší je otázkou. Podle mě neexistuje nic takové jako nejlepší bedna nebo zesilovač ...

Jako vždy poměrně zvrhlá debata se směsicí závisti a mudrlantství :mrgreen:

To objektivne = dle mereni neni pravda, ty slaby BW 800D za 24 000USD komentuje i Toole v tom videu jako mizerne repro (cas 1: 05: 00). Mozna by neskodilo prestat s fanatickou virou v drahou znacku BW.

U Elemanta je to celkem pikantni, protoze ma absolutne Top zelezo solution a Emm labs ale ty bedny ma objektivne nic moc.

Jen takova mala ukazka k zamysleni - difrakce BW 800 D3 a ty hrany a zlomy co tam ty BW maj, ono je to uz z dalky videt ze to nemysli u BW vubec vazne.....oproti tomu ty vymazleny Vividy jsou dokonale hladke, zaoblene a zadny difrakce nemaji....jednoznacne a ve vsem jsou 4p. vividy lepsi a o hodne a objektivne/meritelne.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Yngwie »

Bartoli píše:
Yngwie píše:
Dieter Burmester píše:
No a pri nynejsim vyberu k porovnani Vivid vs. B&W doslo?
Těžko říct, jestli to není nějaká fabulace, protože stěhovat takové bedny na jedno místo a porovnávat je téměř nemožné s ohledem na hmotnost a dostupnost a ochotu prodejců. Nehledě na to, že třeba i výše zmiňované JBL Everest DD67000 a K2 9900 jsou v celé ČR dvoje (a majitelé je nedají z ruky) ... D3 jsou nezpochybnitelně vynikající hifi (tady je dobré klást důraz) bedny ... jestli skutečně nejlepší je otázkou. Podle mě neexistuje nic takové jako nejlepší bedna nebo zesilovač ...

Jako vždy poměrně zvrhlá debata se směsicí závisti a mudrlantství :mrgreen:

To objektivne = dle mereni neni pravda, ty slaby BW 800D za 24 000USD komentuje i Toole v tom videu jako mizerne repro (cas 1: 05: 00). Mozna by neskodilo prestat s fanatickou virou v drahou znacku BW.

U Elemanta je to celkem pikantni, protoze ma absolutne Top zelezo solution a Emm labs ale ty bedny ma objektivne nic moc.

Jen takova mala ukazka k zamysleni - difrakce BW 800 D3 a ty hrany a zlomy co tam ty BW maj, ono je to uz z dalky videt ze to nemysli u BW vubec vazne.....oproti tomu ty vymazleny Vividy jsou dokonale hladke, zaoblene a zadny difrakce nemaji....jednoznacne a ve vsem jsou 4p. vividy lepsi a o hodne a objektivne/meritelne.
Nečteš mezi řádky :thumbup: Kvalitu Vivid nechci rozporovat (a nemusí to být zrovna velké G1), ale dovedu si k nim představit vhodnější respektive příjemnější železo než Soulution a EMM Labs. Každý máme holt jiné uši a nelze se zavděčit univerzálně všem ... na to věčné ohánění se měřením bych se vykašlal ... samozřejmě tím lze odhalit závažné konstrukční nedostatky, ale v situaci, kdy se ti bedny subjektivně dobře poslouchají, tak co chceš řešit s měřením ... vnímáš zvuk subjektivně a nikoli objektivně :thumbup:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Dieter Burmester »

Yngwie píše:
Dieter Burmester píše:
element píše:...a opravdu jsem slyšel na vlastni uši značky o kterých mi zde píšete...
No a pri nynejsim vyberu k porovnani Vivid vs. B&W doslo?
Těžko říct, jestli to není nějaká fabulace, protože stěhovat takové bedny na jedno místo a porovnávat je téměř nemožné s ohledem na hmotnost a dostupnost a ochotu prodejců. Nehledě na to, že třeba i výše zmiňované JBL Everest DD67000 a K2 9900 jsou v celé ČR dvoje (a majitelé je nedají z ruky) ... D3 jsou nezpochybnitelně vynikající hifi (tady je dobré klást důraz) bedny ... jestli skutečně nejlepší je otázkou. Podle mě neexistuje nic takové jako nejlepší bedna nebo zesilovač ...

Jako vždy poměrně zvrhlá debata se směsicí závisti a mudrlantství :mrgreen:
Porovnani na jednom miste ani nepredpokladam, ale predpokladam, ze ty Vividy element alespon slysel. Zrejme jej ale nezaujaly, rozhodnul se tedy pro B&W, ktere jej pravdepodobne zaujaly vice. Ted jeste, aby to pochopil i Bartoli :smile:
Dieter Burmester
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Bartoli »

To jako Burmestre myslis vazne ze Bartoli ma problem pochopit bias hifistu aneb jak do nakupu repro promlouvaji se zvukem nesouvisejici faktory vyberu reprosoustav - design, laky, tvary, prestiz znacky, PR, reklama?

Na to ze jsi technicky problematiku repro doposud nenastudoval mas docela zajimave sebevedomi :clap:

Jinak ze to Element nekde nahodile na vystave nebo ve studiu tak trochu poslouchal - tak tomu verim :angel:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Dieter Burmester »

Me sebevedomi neni potreba v teto diskuzi resit. Nicmene jsem rad, ze chapes elementovy pohnutky ke koupi budek znacky B&W :thumbup:
Dieter Burmester
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Bartoli »

Yngrie - nevim co mas na mysli tim prijemnejsim zelezem, ale FYI napr solution zesilovace maj prakticky nejlepsi mereni na planete zemekoule, Emm labs jsou taky top merici DACy/SACD playery....hraje to extremne dobre a ciste.

Prakticky ma Element nejlepsi zelezo na svete a ja bych teda solution zesilovac bral hned.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Dieter Burmester »

Zrejme se jedna o to, ze mnoha lidem prijde zvukove prijemnejsi i takove zelezo, ktere nejlepsi mereni na planete zemekouli nema :smile:
Dieter Burmester
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od efičák »

Musí se mi to líbit, měření je věc konstruktérů. Každá bedna je kompromis je na názoru konstruktéra, kudy cukne a kde je "dřevní".
Taky je občas měření různých testů stejného výrobku různé. Taky bych chtěl vidět u beden za 2 miliony plazmové výškáče...

Hráli sme si se šnekama ve Špalíčku, různé krmení Classe, Rotel, Audionet a já bych ty bedny doma nesnesl. Kovové zvonečky má někdo rád. NEvím, jestli to jde změřit, ale já to slyším.
Zato klasické BW třípásma s kevlarovou membránou na Audioresearch lampový hybrid, to mě dostalo a takový zvuk bych chtěl.

Levné řady jsou pro mne nepoužitelné, B&W se musí připlatit. :clap:
2 roky s BW 602-S2 bylo černou můrou a od té doby mi kovový výškáč nepřekročil práh domu.
Zvuk dobrý - všechno dobré
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od whisp »

Bartoli daj to dohromady s Federmanom. To bude Highend Audio Holding ... :thumbup:
analog2001

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od analog2001 »

A mohli byste produkovat fantasticky merici HQQFBA1518..... =))
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Bartoli »

efičák píše:
Hráli sme si se šnekama ve Špalíčku, různé krmení Classe, Rotel, Audionet a já bych ty bedny doma nesnesl. Kovové zvonečky má někdo rád. NEvím, jestli to jde změřit, ale já to slyším.
Zato klasické BW třípásma s kevlarovou membránou na Audioresearch lampový hybrid, to mě dostalo a takový zvuk bych chtěl.

Levné řady jsou pro mne nepoužitelné, B&W se musí připlatit. :clap:
2 roky s BW 602-S2 bylo černou můrou a od té doby mi kovový výškáč nepřekročil práh domu.
Jen kratce k tvym omylum.
Vse co popisujes jsou tvoje subjektivni pocity pri poslechu ocima, nic vic, na slepych poslechovych testech kdy jde jen o usi bys dopadl jinak, to je vybadana oblast, viz Toolleho video.

K BW snekum -je to pravem topmodel od L. Dickieho, dnes stale zlaty standard kaloty i u Vividu, to znamena 1" kalota+2" kalota+6" stredak a pak nejaky basaky - dle velikosti kabibnetu....je za tim fyzika, jakmile se vlnova delka pro danou fr. priblizi rozmeru kaloty/repraku jde vykon do kopru = reprak nefunguje a proto kalotovy reseni nemilostrdne vede na velke 4p. bedny Vivid G1, Sneky a podobne.

Uplne polopate napr. 150mm stredak na frekvenci treba 3kHz znamena ze 150mm menic musi produkovat zvuk o vlnove delce 11cm....to je velmi mizerny reseni a na mereni tech 3p. BW800 XYZ to taky je jasne videt jako vykonova dira.

Oproti tomu U Vivid G1 produkuje zvuk na 3 kHz 50mm kalota, tak to ma byt a tak je to spravne....to stejny ty sneky.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od jimmi »

Bartoli ,asi už stačilo !

Už si Nás poučil tak poprosím ťa nerob to že dokolečka opakuješ mudrosti ako pokazená gramoplatna čo preskakuje na ryhe dokolečka sa opakuje časť pesničky.

Každý má právo si kupiť a radosť robiť vecami ktoré mu zvukovo vyhovuju a robia tu radosť, emocie.
Hudba sa vníma a posudzuje komplexne celý retazec a patrí k tomu aj ten okoposluch a pocity z dizajnu.
Každý počujeme a vnímame zuk inak aj sa každému iné veci páčia.Rozdielne počuvame aj rozne žánre a nahrávky.Zlá muzika nebude žiadna , len býva zle nahratá a každý si vyberie to čo sa mu páči.

Mal som možnosť viackrát v klude vypočuť BW 802 N , 800 N aj 802 D2 a pri zladenom zvukovom retazci hraju všetky excelentne!
Samozrejme posun od hlinika ku diamantu vo výškach a vývoj reproduktorov celkovo je počuť moc.Určite vo firme BW vedia čo robia a ludia kupuju ich výrobky nie len pre dizaj ale aj pre ich zvuk. :thumbup: :cool:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od PavelDosko »

a cimpak asi Bartoli nahrari (jestli se teda vubec nekdy prodaji, ze ...) sve nejlepsi bedny na svete ?

sorry za OT, ale uz mi leze na nervy
neni placka, neni highend
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Bartoli »

Bartoli ma stale stejny zvukovod bedny jen osubeny 4x18" ...projekt B2, ty velke vedle fotek 1518
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Bartoli »

Tady je pekne video o vzniku topmodelu BW - sneky.

Je tam super videt to zaujeti tvurce, L. Dickie umi:

https://www.youtube.com/watch?v=0FKyfTsyYZI
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Dieter Burmester »

Bartoli, neotravuj uz se snekama. My vsichni budeme akceptovat, ze ty jsi spolu s Dickem nejlepsi konstrukter beden, a Federmann nejlepsi konstrukter silicu. Hlavne uz ani jeden neotravujte :roll:
Dieter Burmester
element
Příspěvky: 55
Registrován: 10 pro 2012 21:03

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od element »

Ja bych ty jeho texty ani nekomentoval..prostě bych Bartolíka nebo jak si říká vypustil..jako páru...aby se v klidu rozplynul..
Soulution, Ansuz
element
Příspěvky: 55
Registrován: 10 pro 2012 21:03

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od element »

Fakt si nepleťte staré 800 D a nové 800 D3...odkazujete na videa a články starých beden..a to je úplně někde jinde...Hoši, nebudu odpovídat na ty vaše hloupé otázky typu: a fak jsi..atd..to je pro "autocenzura"...prostě mám co mám . hraje to super, a žádná bedna do 1 mil. nehraje lépe než nové, podotýkám nové tedy 800 D3 (né 800D)..měj te se...
Soulution, Ansuz
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od aretax »

V Bratislave v BIS Audiu majú odvčera nové B&W 800 D3. Počúval som ich, ale hodnotiť ich ešte nedokážem, pretože boli úplne nové, práve vybalené a ešte neboli zladené s aparatúrou (hrali na Audio Research zostave, čo im podľa mňa veľmi nesedí).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Bartoli »

aretax píše:V Bratislave v BIS Audiu majú odvčera nové B&W 800 D3. Počúval som ich, ale hodnotiť ich ešte nedokážem, pretože boli úplne nové, práve vybalené a ešte neboli zladené s aparatúrou (hrali na Audio Research zostave, čo im podľa mňa veľmi nesedí).
Co se presne mysli timto hifistickym popisem ze nejake zelezo si nesedne s bednama?

Dejme tomu u podradnych zesilovacu s extra velkym zkreslenim (lampy) by tyhle uvahy sedne/nesedne smysl davaly a pak bych si dokazal predstavit ze prece jen nejak trochu uspokojive to bude hrat na lamapci jen kdyz budou bedny dostatecne citlive + impedancne "nenarocne".

Nicmene u klasickych beden (civilizovana citlivost i impedance - cca jako ty BW) bych u vykonnych tranzistorovych zesilovacu provozovanych mimo pasmo limitace problemy necekal.....pak se ti zkratka jen ty BW nelibily.

BTW: Ten AR byly flasky nebo tranzistory?

PS: Jinak si tvuj prispevek Aratexi prekladam do srozumitelne reci tak, ze se ti zvuk BW D3 nelibil.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od aretax »

Bartoli, nemaj komplexy. Na Tvoje bedne B&W 800 D3 určite nemajú. Tak niečo "dokonalé", ako si vyrobil Ty - to predsa neznesie žiadnu konkurenciu. Určite to vedia aj páni v B&W. Ozaj, nepredstavíš ich konečne na výstave High End Slovakia v Bratislave? Alebo radšej nie. Keby sa o tom dopočuli ostatní vystavovatelia, určite by odriekli účasť kvôli silnej konkurencii. Ostal by si tam sám so svojimi mršbami.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Bartoli »

aretax píše:Bartoli, nemaj komplexy. Na Tvoje bedne B&W 800 D3 určite nemajú. Tak niečo "dokonalé", ako si vyrobil Ty - to predsa neznesie žiadnu konkurenciu. Určite to vedia aj páni v B&W. Ozaj, nepredstavíš ich konečne na výstave High End Slovakia v Bratislave? Alebo radšej nie. Keby sa o tom dopočuli ostatní vystavovatelia, určite by odriekli účasť kvôli silnej konkurencii. Ostal by si tam sám so svojimi mršbami.
Porusujes pravidla fora.

A spletas nesouvisejici temata, aneb proc jsou BW sneky nebo i 1518 lepsi technicke reseni nez mizerny 3p. BW uz se probralo drive.

Zacni jednoduse tim ze odpovis na otazku zda ty AR byly flasky nebo tranzistory?

Pokud to byly vysokozkreslujici flasky a BW pak by to tvoje expresivni psani zde davalo mozna i smysl.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Vlado222 »

Bartoli ty s tvojimi "múdrosťami" si tu chýbal ako vred na riti.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od aretax »

"Zacni jednoduse tim ze odpovis na otazku zda ty AR byly flasky nebo tranzistory ?"

Bartoli, nepoznám jediný dôvod, prečo mám odpovedať na Tvoje otázky. Ty aj tak vieš všetko...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Dieter Burmester »

V nemeckem Stereoplay otestovali nove B&W 800 D3. Jedna se o nove mizerne tripasmo. Podotykam, ze se jedna o nove 800 D3 a fakt si je neplette s nicim jinym :cool:

https://www.dropbox.com/s/vmj8k6cn7iaxm ... t.pdf?dl=0
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od aretax »

Včera som si bol znovu vypočuť B&W 800 D3 - už boli rozohrané a hrali na najsilnejších koncoch McIntosh s predzosilňovačom Audio Research (asi REF 6).Zvuk bol príjemný, ale nejak zvlášť ma neupútali. Hrali pekne, ale ...(očakával som od nich viac). Na počúvanie vážnej hudby ma viac zaujali Il Cremonese. Zvuk bol podstatne jemnejší, jednotlivé nástroje hrali detailnejšie - jednoducho sa zvuk viac približoval živému orchestru. Tympány naozaj zneli ako tympány a bolo ich počuť tam, kde majú byť, vzadu v orchestri. Triangel bol veľmi jemný a taktiež sa dal lokalizovať vzadu v orchestri. B&W hrali zdanlivo čistejšie, boli "cinkavejšie", ale po chvíli počúvania bolo všetko akési "umelé". Basy boli silnejšie, ale nemali tú správnu hĺbku. Bas jednoducho "udrel", bol správne suchý, ale nemal tú správnu melodičnosť. Pri Cremonese som počul melódiu aj v najnižších frekvenciách. Podotýkam, že je to iba môj názor, inému sa to môže zdať opačne.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od lubin »

aretax píše:Včera som si bol znovu vypočuť B&W 800 D3 - už boli rozohrané a hrali na najsilnejších koncoch McIntosh s predzosilňovačom Audio Research (asi REF 6).Zvuk bol príjemný, ale nejak zvlášť ma neupútali. Hrali pekne, ale ...(očakával som od nich viac). Na počúvanie vážnej hudby ma viac zaujali Il Cremonese. Zvuk bol podstatne jemnejší, jednotlivé nástroje hrali detailnejšie - jednoducho sa zvuk viac približoval živému orchestru. Tympány naozaj zneli ako tympány a bolo ich počuť tam, kde majú byť, vzadu v orchestri. Triangel bol veľmi jemný a taktiež sa dal lokalizovať vzadu v orchestri. B&W hrali zdanlivo čistejšie, boli "cinkavejšie", ale po chvíli počúvania bolo všetko akési "umelé". Basy boli silnejšie, ale nemali tú správnu hĺbku. Bas jednoducho "udrel", bol správne suchý, ale nemal tú správnu melodičnosť. Pri Cremonese som počul melódiu aj v najnižších frekvenciách. Podotýkam, že je to iba môj názor, inému sa to môže zdať opačne.
To co popisuješ, slyším u B&W vždy...jakoby "technicky" relativně správný zvuk, ale nedovede Tě "pohltit".
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od adrian »

Video z vyroby najvyssej rady B&W a to konkretne 803D3

https://www.youtube.com/watch?v=V6r5SiiZbV8
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Jeliman nautilus
Příspěvky: 133
Registrován: 28 čer 2018 13:22

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Jeliman nautilus »

naaaadhera !!! :clap: :thumbup:
kychtax

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od kychtax »

jo, tak tyhle krásky se mi hodně líbí.
https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... -nautilus/
MIchal mi psal že mé ATCčka by sfoukly jak svíčku.. :-?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od aretax »

Never všetkému, čo Ti niekto povie...Ja som ich zvukom vôbec nebol nadšený a to som ich počúval viac ráz na rôznych zostavách.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od T101 »

kychtax: ano, ale aby začali hrát potřebují něco jako 2x Electrocompanient aw 250 :smile:
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Dieter Burmester »

kychtax píše:MIchal mi psal že mé ATCčka by sfoukly jak svíčku.. :-?
Michal ma predevsim velky smysl pro humor :thumbup:
Dieter Burmester
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Jiri »

BW 801D jsem měl možnost slyšet v Č.B. hodně kvalitní sestavě a akusticky upravené místnosti. Na rockovou hudbu se mi to hodně líbilo, velký zvuk s fantasticky kontrolovanou reprodukcí basů. U klasiky a akustické hudby obecně mi tam chybělo rozlišení na středech a výškách jak jsem zvyklý. Těším se na jejich poslech v Mělníku snad ještě během r. 2019 :smile:

Kychtax
ty BW 801D jsou opravdu obrovské "skříně" tak je otázkou jestli by se ti vešli do místnosti místo tvých ATC SCM40. To sfoukávání je otázkou poslechových preferencí :smile:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Yngwie »

kychtax píše:jo, tak tyhle krásky se mi hodně líbí.
https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... -nautilus/
MIchal mi psal že mé ATCčka by sfoukly jak svíčku.. :-?
Nech si ATC ... vždyť o moc lépe to nejde. Jsou to fakt super bedny. Navíc zahrají i menší hlasitosti narozdíl od 801, které na tichý/komorní poslech nejsou.
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Kocmeister »

Tyhle má F. Kraut ve studiu. Kup si nějaký WéBéTéčka a třeba ti je pustí.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od PavelDosko »

mozna jsem je nikdy neslysel s vhodnou ampflikaci, ale nikdy mne nezaujaly natolik, ze by bylo mym snem je mit doma
neni placka, neni highend
Jeliman nautilus
Příspěvky: 133
Registrován: 28 čer 2018 13:22

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Jeliman nautilus »

To treba len počuť , aj keď sú veľké a záberu veľa miesta tak to stojí zato . Dizajnovo nie sú najhoršie ale jeto ako s ľudmi. Ale ten zvuk stojí za to . Prečo ich majú niektoré veľké nahr.spolocnosti al skladatelia . No predsa pre ten zvuk . Je to stará podciva práca ľudí kt sa tomu rozumeli . Dnes je to len o dizajne a peniazoch , zvuk je už len vedľajší produkt. Som rad že som vlastníkom toho čo kedy B&W malo ako vlajkové lode , 801N a slimáky . ^:)^ :thumbup:
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Zdeny »

Jeliman nautilus píše:To treba len počuť , aj keď sú veľké a záberu veľa miesta tak to stojí zato . Dizajnovo nie sú najhoršie ale jeto ako s ľudmi. Ale ten zvuk stojí za to . Prečo ich majú niektoré veľké nahr.spolocnosti al skladatelia . No predsa pre ten zvuk . Je to stará podciva práca ľudí kt sa tomu rozumeli . Dnes je to len o dizajne a peniazoch , zvuk je už len vedľajší produkt. Som rad že som vlastníkom toho čo kedy B&W malo ako vlajkové lode , 801N a slimáky . ^:)^ :thumbup:
Protože kdyby měli lepší, možná by většina CD začala konečně hrát lépe:-) Středy a výšky v tomto modelu jsou liž dávno za zenitem a dnes překonané. O tom žádná.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
kychtax

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od kychtax »

Bych rád slyšel orchestr a 120-ti hlasý sbor, solisty.. v celé parádě.
Jako minulou středu v Smetanově síni.. v páté řadě.. uprostřed.
A to těmhle stokilovým "mrchám" věřím víc, že předvedou.. než mým 40litrovým "sloupečkům"... hihihih :lol:
http://www.obecnidum.cz/koncerty/ceskos ... str-praha/
Obrázek
Odpovědět