AUDIO RESEARCH CORPORATION

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od anawak »

ARC uvadza na trh nasledovnika REF5.

Bude sa volat REF 5 SE alebo REF 5i a su v nom pouzite komponenty z modelu Anniversary.

Cena ide o 1000 Eur hore.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Jednoducho krasa. A moja REF 5 je tym padom na predaj. Ak by niekto mal zaujem.
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od anawak »

A samozrejme nasleduje REF Phono 2 SE

Obrázek
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od lubin »

Před nedávnem jsem čirou náhodou měl možnost vyzkoušet jeden z mírně starších modelů předzesilovače této značky...vždycky mě tak nějak lákala a chtěl jsem ji alespoň slyšet na mé sestavě. Do oka mě z inzerátu padla rozumná cena jetého stroje, první majitel atd...
Výsledkem bylo to, že předzes u mě zůstal. Hledal jsem slušnou náhradu za dosavadní předzes, ale dálku a vícero vstupů, hlavně XLR. Zároveň mě velice lákalo použití lamp na předek.
Nechci slyšet REF5. Okrádal bych rodinu :crazy:
Jsou to zvukově neskutečné strojky. Pozor!! Nutné je 15-20ti minutové zahřátí. Samozřejmě (a bohužel) je vysoká nejen kvalita, ale i cena.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od Tony »

REF5 je vynikajúci predzosík, jeden z najlepších :clap:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od aretax »

Tony, ako asi vieš, nedávno som kúpil AR REF 3 a proti AR LS26 je to obrovský skok. Pritom keď som kupoval LS 26, tak som ju porovnával s Mark Levinsonom 380, Jeff Rowkand Capri a aj ich najvyšší model (zabudol som označenie, stojí 14000€) a Octave HP 300. Môžem povedať, že test bol bez diskusie v prospech AR. A to bola iba LS 26. V predzosilovačoch sú naozaj podľa mňa No.1.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od anawak »

REF 5 SE som si prave objednal. Som zvedavy kde bude posun oproti REF 5 a ako blizko to bude od REF anniversary.
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od Tony »

anawak píše:REF 5 SE som si prave objednal. Som zvedavy kde bude posun oproti REF 5 a ako blizko to bude od REF anniversary.
Anawak,
takto to nezistíš, jedine ak by si mal všetky tri modely vedľa seba ;)
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od anawak »

to mi je uplne jasne Tony. Ved ich aj budem mat vedla seba.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od zappa »

Na tenhle test bych tedy chtěl přijet. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od Tony »

Neverím, že sa takýto test uskutoční..
Ale verím, že každý nový model bude o (väčší, či menší) kúsok ďalej ;)
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od anawak »

Tony, ci veris alebo neveris, nie je podstatne. Podstatne je, ze je to pripravene, naplanovane a dohodnute.
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od anawak »

Tak tu je novy koncak od ARC.

REF 750, cena par 55000 Eur.

Obrázek
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od zappa »

Tony styd se,podívej se na to. :thumbup: Anawak,gratuluji,to je pecka.Slyšel jsem Elenoar Rigby na AR v Mnichově a bylo to s ním užasné,nikdy jsem to tak jěště neslyšel,to cello mělo nádherný plný zvuk,úžasné.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od martinowsky »

šííílenost, to je mašina :shock:
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od bigjoe »

Hmmm..., tak o tomhle vím přesně to, že až budeme v nebi...., tak tohle budeme fasovat do svých garsónek :D
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
davidsound

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od davidsound »

Bigjoe - =))
Uživatelský avatar
feco64
Příspěvky: 36
Registrován: 08 led 2012 20:35

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od feco64 »

Tak to je nádhera, chcel by som to počuť...no k takému niečomu je asi potrebná aj vlastná elektráreň. :eek:
Aurum Cantus, Vincent, Luxman, Revox, Cambridge Audio, Project, Grado, QED, Kimber, VDH.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od Zdeny »

Narazil jsem na tento stroj:

http://aukro.cz/audio-research-vt100mk2 ... 84349.html

Jelikož jsem lampy nikdá doma neměl a tento je na webech hodnocen víc, než dobře, co myslíte, mám to jen tak pro legraci zkusit? Jestli bude pravda to, co se o něm píše? tedy živý bas, malebné střey, vzduch kolem nástrojů, jemnost, obrovský detail?

Cena je víc, než dobrá a lampy snad nejsou zcela po smrti...

Nebo je to zcela out? Byla by to jako taková zkouška, zdali solid state Bryston bude mít třebas nástupce:-)
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od bigjoe »

Pokud by to bylo místo BRYSTONu, tak bych neváhal ani vteřinu :thumbup: (já).
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od Tony »

Zdeny, tento konkrétny model som pred cca 6 rokmi vlastnil.
AR zrovna nie typický "elektrónkový" zvuk. Každopádne hrá výborne.
Lampy - rátaj s tým, že ich musíš meniť tak raz za 2-3 roky.
Tiež rátaj s veľkou spotrebou elektriny - od 0,5kW hore, a v lete s veľkým teplom.
Mal som doma aj Bryston, rozdiel medzi týmito dvomi koncákmi je dosť veľký.
Ja by som ti skôr odporučil od AR predok, a koncák nechať solid-state.
monte

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od monte »

Zdeny píše:Narazil jsem na tento stroj:

http://aukro.cz/audio-research-vt100mk2 ... 84349.html

Jelikož jsem lampy nikdá doma neměl a tento je na webech hodnocen víc, než dobře, co myslíte, mám to jen tak pro legraci zkusit? Jestli bude pravda to, co se o něm píše? tedy živý bas, malebné střey, vzduch kolem nástrojů, jemnost, obrovský detail?

Cena je víc, než dobrá a lampy snad nejsou zcela po smrti...

Nebo je to zcela out? Byla by to jako taková zkouška, zdali solid state Bryston bude mít třebas nástupce:-)


Pro legraci ? Už nikdy nebudeš nic jiného poslouchat :lol: :cool:, ale musíš počítat s rizikem použitého zboží. Na spotřebu se zeptej, můj má 350W a tranzistor Pioneer 550W.
monte

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od monte »

Podle tvaru lampy, tam nejsou KT88, tak nevím.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od Zdeny »

Tak zatím díky za reakce. Po pravdě, nabývám dojmu z odpovědí, že tento konec by asi nebyla správná volba? Až na jednu poiztivní odpověď je zbytek takový rozpačitý, jiný lampy, radši preamp od AR,...
No uvidím, třeba se ještě někdo připojí s ázorem do diskuze.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
eLko
Příspěvky: 107
Registrován: 29 pro 2010 20:19
Bydliště: Bratislava

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od eLko »

Su tam 6550C,ale tie mozu byt nahradene KT88.
Kazdopadne sa priprav na makkotu na basoch. Nikdy som nepocul lampovy koncak AR v kombinacii s Dynaudio tlacit super bas. Vzdy to bolo makke dole. To platilo aj o kombinacii Consequence a REF 610. Na druhej strane stredovyska ma tu svoju klasicku lampovu "auru".

Inac ako pise Tony,ja by som ti tiez odporucil lampy predok a solid state koniec. Ked sa uz chces hrat s lampami :)
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od anawak »

Zdeny píše:Tak zatím díky za reakce. Po pravdě, nabývám dojmu z odpovědí, že tento konec by asi nebyla správná volba? Až na jednu poiztivní odpověď je zbytek takový rozpačitý, jiný lampy, radši preamp od AR,...
No uvidím, třeba se ještě někdo připojí s ázorem do diskuze.

Ahoj Zdeny,

Neviem Ti nejak popisat rozdiely medzi ARC a Bryston, lebo Bryston som nikdy nemal moznost porovnavat. Par krat som Bryston pocul ale vzdy to bolo bez porovnania alebo len niekde na vystave. Hovori sa o nich kadeco, presne tak ako o vsetkych zosilovacoch. sto ludi Sto chuti.
Musim vsak napisat, ze VT 100 MkII je vynikajuci koncak. A za tu cenu, za ktoru ho ponukaju by som taktiez nevahal.

Monte ma pravdu ze tam nie su KT 88 ale su tam 6550C. Pokial si ten zosilovac kupis, doporucujem hned vsetky lampy vymenit. Nikdy nevies, kolko hodin maju povodne a ako sa s tam zaobchadzalo. Nech Ti uz povodny majitel povie hocico, lampy vymen. Koncaky su na lapmy velmi citlive a pri "odfajceni" lampy sa mozu vyskytnut velke a drahe komplikacie.....
Vsetky lampy ( origos od ARC) by ta nemali stat viac ako cca 400 Eur.

Tony ma pravdu tiez, ze elektronkac na konci ( je jedno aky, ci ARC alebo hocaky iny) , dost "kuri", ma vyssiu spotrebu elektriky ( dokonca aj ked je vypnuty do pohotovostneho rezimu ( VT 100 MKII ma napriklad 380 W), je to citlive a treba to sledovat. Lampy vydrzia cca 2000 - 2500 hodin. Potom ich treba vymenit. kolko je to rokov ci mesiacov si musis vyratat podla toho , ako casto pocuvas.

Tieto vsetky "nevyhody" su vsak vratene vo forme ZVUKU, ktory elektronkovy zosilovac dokaze ponuknut a o ARC to plati zvlast. ( toto ber ale trosku s rezervou lebo ja som ARC positive :roll: :roll: ).
Spotrebu elektriky vies obmedzit tak, ze budes koncak vypiinat natvrdo vypinacom na pristroji alebo este lepsie zo zasuvky alebo cez odpojovac celu vetvu. Neviem ako to mas doma spravene.

Ja som "kurenie" vyriesil klimatizaciou a na nove lampy si odkladam drobaky do prasiatka :D


Pravdou je teda aj to, ze s tranzistorovym koncakom nemas ziadne starosti. Zapnes a hras.... Ak ale hladas elektronkovy zvuk, nakoniec tak ci tak pravdepodobne skoncis pri elektronkaci....

Tak dufam, ze som ta moc nedoplietol a zelam spravne rozhodnutie......
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od Tony »

anawak píše:Vsetky lampy ( origos od ARC) by ta nemali stat viac ako cca 400 Eur.
Anawak, v tejto cene sa myslím mýliš, keď som pre časom chcel od Ketosu ponuku na VT100MkII, bolo to podstatne viac, bohužial...:-(
S ostatným sa dá iba súhlasiť.
monte

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od monte »

Anawak vše pěkně popsal, osobně bych šel raději v této ceně do nové PrimaLuna a je vše čistokrevná lampa. Naše Aukro zatracuji, lidi se ani nezačervenají a prodají zmetek. U inzerátu není ani minimální popis !
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od anawak »

Tony píše:
anawak píše:Vsetky lampy ( origos od ARC) by ta nemali stat viac ako cca 400 Eur.
Anawak, v tejto cene sa myslím mýliš, keď som pre časom chcel od Ketosu ponuku na VT100MkII, bolo to podstatne viac, bohužial...:-(
S ostatným sa dá iba súhlasiť.
Ano, sorry. Zblbol som to. Ta cena je pre lapmy pre predzosik.
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od anawak »

monte píše:Anawak vše pěkně popsal, osobně bych šel raději v této ceně do nové PrimaLuna a je vše čistokrevná lampa. Naše Aukro zatracuji, lidi se ani nezačervenají a prodají zmetek. U inzerátu není ani minimální popis !
Ja by som to neodsudzoval. Pokial zainvestuje do novych lamp, ma v podstate novy zosik. Samozrejme ak nie je nieco poskodene.
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od anawak »

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Cena noveho bola okolo 6000 Eur.
monte

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od monte »

anawak píše:A samozrejme nasleduje REF Phono 2 SE

Obrázek
Jen okrajem ohledně vzhledu. Tady je už styl, ale odmyslel bych si průmyslové držáky a raději lehce na jedné straně podsvícený, třeba houslový klíč nebo něco spojené s kvalitní muzikou.
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od anawak »

to Monte:

spartansky design - strategia ARC.

Aj ked boh vie co bude o par rokov ( ak teda nepride ten koniec sveta). Lebo iste designove "naznaky" po spojeni s Sonus Faber, je uz na ARC poznat. Vid nove koncaky REF 250 a REF 750 s ich budikmi.
Aj ked - stare modely ARC mali budiky tiez. Co sa ale "krasy" tyka, tak McIntosh to rozhodne nie je. To je pravda.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od zappa »

Anawak,já myslel,že spartanský design razí hlavně firma Naim. :smile: AR mi připadá spíše jako design PA zesilovačů.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od anawak »

To Zappa

NAIM pochopitelne tiez. Ale tu nebola debata o NAIM. Mne napriklad pride design NAIM krajsi ako ARC. Ale to je jedno. Dolezite je, co sa skryva vo vnutri. A obe tieto znacky su excelentne.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od zappa »

Plně souhlasím.Sorry za offtopic.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od Tony »

...a hlavne je to vec vkusu, niekto rád blondínky, niekto brunety ;)
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od anawak »

martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od martinowsky »

krasne :clap:
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
mac
Příspěvky: 89
Registrován: 03 úno 2011 13:57

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od mac »

Kdybych neměl koncový zesilovač vyřešený (Manley), neváhal bych ani minutu a do AR VT100MKII bych šel, je to už skoro legenda. Když se objeví na prodej na Audiogonu, tak se tam ani neohřeje a je hned pryč.
mac
Příspěvky: 89
Registrován: 03 úno 2011 13:57

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od mac »

Aukro, myslím, taky není problém, pro takovouto věc se jezdí osobně. Konkrétně tento prodejce má docela slušný rating a já osobně mám s ním dobrou zkušenost. Dokonce uvedená cena nemusí být konečná, dá se o ní diskutovat.
Odpovědět