SROLL

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: SROLL

Příspěvek od zappa »

Na Hifi Voice jsem právě objevil rozhovor(ktrý jsem jěště nečetl) s panem Srollem.
Pro pokračování našich letních hi-fi rozhovorů jsme vybrali osobu z nejpovolanějších, úspěšného konstruktéra integrovaného stroje Lyric - Luďka Šrolla. Jeho zesilovač se setkává s úctou a respektem na všech stranách, také v médiích se mu dostává výhradně kladných odezev. Jak se tedy k high fidelity staví jeden z těch, kteří tomuto oboru prošlapávají cestu k budoucnosti?



Co Vás přivedlo k hi-fi technice a kdy to bylo?



To je dlouhá historka. Už v dětství jsem si půjčoval kotoučové magnetofony od otce, stavěl předzesilovače pro gramofon NC470 a reprosoustavy z reproduktorů Tesla a i nějaký zesilovač. V dospělosti jsem tento koníček přesunul na auto-hifi. Kamarád tehdy začal malosériovou výrobu zesilovačů do auta, tak jsem si jeden hodně předělal a budoval na tehdejší poměry skvěle hrající auto. Ale v té době to ještě nebylo výhradné zaměření jen směrem hifi. Měl jsem koníčky ve více technických oborech. Úpravy, vývoj a ladění spalovacích motorů včetně elektroniky, létání na ultralehkých letadlech, atd. Teprve koncem devadesátých let jsem zase začal přemýšlet o pořízení lepší hifi aparatury do bytu. Navštívil jsem nějaká studia, udělal si názor na zvuk a zjistil, že je kam vylepšovat. První úvahy něco koupit byly rychle zapomenuty, protože jsem začal vymýšlet svá nejdříve pokusná zapojení zesilovačů a zjistil,že to dobře konkuruje tehdy dostupným drahým strojům. Vývoj čehokoli mne vždy hodně bavil a tak jsem se do toho pustil naplno. V prvních letech bylo mým záměrem postavit si špičkové hifi pro sebe. Do tajů analogových obvodů jsem rychle začal pronikat hodně do hloubky a ohlasy byly natolik příznivé, že se zrodila myšlenka na sériovou výrobu. To bylo někdy kolem roku 2000. Od té doby jsem přestal limitovat finance do vývoje a naplno se pustil do hledání dokonalého řešení.



Je pro Vás high-fidelity ještě koníčkem, nebo jen prací?



Je to pořád tak velkým koníčkem, že všechny ostatní koníčky šly zatím stranou. K nim se plánuji vrátit teprve, až bude splněn můj sen v tomto oboru. Tím snem je dokončit vývoj všech komponentů řetězce k naprosté dokonalosti. I včetně kabelů a reprosoustav. Je to ale hodně let práce, protože laťku kvality mám úplně nejvýš. Vím, že schopnosti i zázemí na to mám a to mne žene vpřed. Co vše z toho budu vyrábět, se ukáže později. Už několikrát jsem zašel do tak náročných konstrukcí, že by výroba nebyla reálná kvůli pracnosti nebo ceně. Určitě ale budu vyrábět minimálně elektroniku – zesilovače, přehrávače, MC-MM předzesilovače,atd.



Co se za ta léta v oboru změnilo?



Každý vnímá jiné změny. Já spíš ty, které bych si přál urychlit, protože jdou velmi pomalu. Myslím tím to,že mezi zvukem různých komponentů jsou stále velké rozdíly. Jde hlavně o reprosoustavy, ale i zesilovače a přehrávače. A nejde jen o rozdíly v kvalitě z hlediska čistoty nebo zkreslení, ale hlavně kmitočtová nevyváženost. (zjednodušeně poměr basů, středů, a výšek) Kmitočtově vyvážených a tedy alespoň v tomto směru kvalitních komponentů je mezi lidmi stále málo. To lidem hodně stěžuje poskládat opravdu kvalitní a vyváženou sestavu.



Jak vidíte budoucnost hifi a high-endu?



Velmi dobře. Jako jeden z hlavních cílů high-endu vidím poslech v takové kvalitě, že posluchače trvale naprosto uspokojí. To znamená, že se k posluchači dostane z nahrávky všechno, co je zaznamenáno, a nepřidá se k tomu nic, co by posluchače i jen podvědomě stresovalo. To je technologicky a vývojově natolik náročné, že k tomuto cíli se ještě před deseti lety nebylo možno ani přiblížit. A to ani s neomezeným rozpočtem. Budoucnost přinese komponenty které se k tomuto cíli přiblíží. Investice do nich už bude mít trvalejší význam, bude v nich uložena skutečná dlouhodobá hodnota, která se bude dědit z „otce na syna“, a to je skvělá budoucnost.



Máte při své práci ještě čas užívat si hudbu?



To se musím přiznat, že v posledních letech už moc ne. Sbírku nahrávek sice stále rozšiřuji, ale užívat si ji budu,až si splním výše zmíněné sny.



Co říkáte na vývoj hudby a hudebního průmyslu v posledních letech?



Nemám zas takový přehled, ale snažím se poslouchat, když je trochu času. Naštěstí mám kolem sebe lidi, kteří mne kvalitními nahrávkami a hlavně dobrou muzikou zásobují. Dále bych řekl , že těch velmi kvalitních nahrávek by mohlo být procentuálně více.



Jak se změnily preference a požadavky Vašich zákazníků / čtenářů?



Tam změny nevidím, přejí si dokonalou kvalitu zvuku.



Jaké je Vaše vysněné hi-fi?



Samozřejmě moje sestava ;)



Schází Vám něco ve světě věrné reprodukce hudby?



Přál bych si více vyvážených reprosoustav a dokonalých nahrávek.



Jak byste našim čtenářům na základě svých zkušeností doporučili vybírat si systém?



To je téma na samostatný článek. Opravdu trvalé spokojenosti lze dosáhnout jen sestavou, kde všechny komponenty mají vyvážený, přesný a naprosto čistý zvuk. Ale většina posluchačů má sestavu poskládanou z komponentů, které mají někdy dost daleko od kvalitního, vyváženého a přesného zvuku. Jednotlivé komponenty se hledají k sobě tak, aby vzájemné odchylky od neutrality byly nejlépe zrcadlově obrácené a tak se kompenzovaly. Nespokojený majitel často nedokáže správně určit, který komponent vyměnit za vyváženější. Lze využít jen zkušeností s dlouhodobým poslechem různých sestav. Při tom je nebezpečné, když jste zvyklí na jeden komponent, který považujete za neutrální. Používáte k němu další, které ho nějak kompenzují. To je situace, kde je velmi těžké se oprostit od vlastních návyků a tak přetnout začarovaný kruh, který vás nechce pustit dále k ještě lepšímu zvuku. Nejlepší možnost je poslouchat jinou verzi sestavy alespoň týden. Pak už lze usoudit, co je v této verzi lepší, a co horší. Důležité je v této chvíli zamyšlení, jestli to, co se mi zdá na zvuku horší, je opravdu tím komponentem, který jsem před týdnem vyměnil. Může to být jiným, i když se dříve zdál v pořádku. Jeho odchylka od vyváženosti v původní sestavě vhodně kompenzovala nedostatek komponentu, který byl nyní vyměněn. Uvedu příklady z praxe. Sestava s agresivně a synteticky znějícím zesilovačem bude doplněna reproduktory s měkkou membránou s velkým vnitřním tlumením a utlumeným zvukem. Spolu budou hrát přijatelně protože málo rozlišující bedny zamaskují zkreslení zesilovače. Toto zkreslení zároveň oživí nahrávku o další zvuky. Pokud nahradíme zesilovač jiným dokonale čistým, tak to bude málo živé, díky absenci vyváženosti. Pokud nahradíme bedny přesnými a detailními, tak nám zkreslení zesilovače bude trhat uši. (proto dlouhodobě nejsou příliž přesné reprobedny v oblibě) Jiný běžný případ je utlumený zesilovač bez detailů a výšek, doplněný jasnými dynamickými reprosoustavami, které mají ještě přidáno na výškách. Když zesilovač nahradíte dokonalým, tak sice budou výšky čisté, ale bude jich tolik, že vám to bude řezat uši, a basy nenajdete. Když vyměníte bedny, tak to zas bude utlumené bez detailů a výšek. Prostě někdy je jediné možné řešení vyměnit více komponentů najednou. Proto je tolik známé, že se komponenty musí vzájemně hledat k sobě. Jenže čím víc toto pravidlo na některou sestavu platí, tím větší máte důkaz, že se pohybujete v tomto kompromisním začarovaném kruhu.



Máte pro čtenáře nějaký tip na zajímavý výrobek či nahrávku?



Zaujala mne deska Ark od Brendana Perryho (zpěvák Dead Can Dance) http://www.brendan-perry.com/. Je skvělá. A výrobek? Například moje reproduktorové kabely Sroll Purity, kde najdete vynikající poměr kvalita/cena. Pro příznivce analogu mám tip na špičkový předzesilovač pro gramofon, na kterém pracuji už dlouho, ale tuto zimu už konečně bude k dispozici za příznivou cenu.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: SROLL

Příspěvek od pajuna »

Teda, ty ses do te propagace ale dneska pustil ;)
Po letmem precteni clanku se daji potvrdit jiz vyrcena slova, ze sebevedomi a sebeprezentace zde opravdu nechybi :smile:

Rozhodne se vsak da plne souhlasit s nize popsanym! Zajimalo by me vsak, kde je hranice, zejmena financni, kde se uz o toto nebudeme muset zajimat, protoze vsechno bude znit "neutralne a presne" a nebude vlastne dulezite, co ke konkretnimu komponentu pripojime. Obavam se vsak, ze tato hranice nejspise neexistuje, protoze charaktery jakychkoli komponentu jsou dle meho nazoru proste vsude. Nebo ze by to zacinalo Srollem :?:
Co vy zkuseni hifisti na to?


Opravdu trvalé spokojenosti lze dosáhnout jen sestavou, kde všechny komponenty mají vyvážený, přesný a naprosto čistý zvuk. Ale většina posluchačů má sestavu poskládanou z komponentů, které mají někdy dost daleko od kvalitního, vyváženého a přesného zvuku. Jednotlivé komponenty se hledají k sobě tak, aby vzájemné odchylky od neutrality byly nejlépe zrcadlově obrácené a tak se kompenzovaly. Nespokojený majitel často nedokáže správně určit, který komponent vyměnit za vyváženější.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 571
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: SROLL

Příspěvek od PMA »

Ta hranice neexistuje. Je to chiméra. Navíc si troufnu tvrdit, že ve světě existují zesilovače, které stojí nad tím zde diskutovaným.
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: SROLL

Příspěvek od Kokin »

Přidám svůj názor. Myslím si, že to ani nikdo z nás nechce, aby se tato hranice překročila, z celého koníčka by se stala jedna velká nuda, a dovolím si i tvrdit, že to prostě nelze, a to už ze zde několikrát zminovaného důvodu. Nikdo totiž nemá patent na to, aby určil, kde tato hranice leží. A jak bylo řečeno mnohokrát, kolik lidí, tolik uší a zvukových vkusů a preferencí, že....Kdyby hypoteticky existovala celá sestava, myslím celý řetězec komponentů, přesných, nezkreslujících, rovných jako placka, zapojená k sobě, věřím tomu, že by se to spoustě lidem stejně nelíbilo, každý chce a má rád to svoje "zkreslení". Toto forum by mělo sloužit jako vodítko, zdroj informací, ze kterého si každý odnese co chce, nebo potřebuje, nikoliv jako místo, kde se dokazuje, který zesilovač nebo bedny jsou lepší, nebo nejlepší nebo nejmín zkreslující na světě, ikdyž někdo namítne že vše se dá změřit atd atd.
K zesilovači Sroll samotnému nepřidám nic, byt jsem jej zatím neslyšel. Z toho co jsem se zatím dočetl si odnáším to, že to je asi hodně dobrý zesilovač, hodně drahý zesilovač, který si ale nerozumí s kdejakými bednami, ale to je běžné, že komponenty si musí sednout, dále jsem si odnesl poznatek o obchodní strategii a prezentaci u zákazníků pana Srolla, a to, že si jej(zesilovač) vybral jeden z nejzkušenějších hifistů, po tom, jak dlouhou a trnitou prošel cestu v rozvoji svého koníčka. Prostě mu sedl do sestavy a je spokojen. Mirkovi do sestavy nesedl, což neznamená, že je špatný. Tot vše. Zappa ho nikomu nenutí(tedy doufám :silent: ), nic ve zlém Zappo, a pokud se někdo v této diskusi inspiruje a rozhodne se jej zkusit, tak je to v poradku, a tak to ma byt.
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: SROLL

Příspěvek od Maretti »

=> KOKIN
Přesně tak k tomu "nezkreslenému podání", jak jsem už jednomu členovi psal SZ, celé bych to popsal jednoduchým přirovnáním:

V drahé luxusní restauraci šéfkuchař podává hovězí vývar hostovi a komentuje to slovy: " Je možné, že vám nebude chutnat, ale to je proto, že jste zvyklí celé roky vše dochucovat .... Ta moje polévka je bez jakýchkoli dochucovadel, tak jak by měla chutnat správně. A pokud vám po ní bude těžko, tak váš žaludek není dost dobrý " :!:

Mě osobně by takovéto chování šéfkuchaře trochu zarazilo, ale určitě bych si to na zkoušku rád ochutnal. Dělám dlouhé roky v mezinárodním obchodu, kde je důvěra ve své produkty důležitá, ale stále musím kontrolovat konkurenci, porovnávat a učit se zní - a respektovat ji.

Najdou se zákazníci, kteří to ocení a nedají na takovouto polévku dopustit (třeba ZAPPA) - a má na to absolutní právo. Já si ale třeba raději zajdu do vedlejší restaurace, kde si tu polévku pořádně opepřím, doliju MAGGI ....

A není celé Hi-FI právě o tom ?? \m/
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: SROLL

Příspěvek od Peer »

Zvukově se mi to líbilo.
Ale ne za ty peníze.
Navíc je veřejné tajemství, že se to prodává za zcela jiné ceny.
To není dobrá strategie. :thumbdown:
Neseriózní.
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: SROLL

Příspěvek od anawak »

Pred vyse rokom som bol za moje prispevky na temu SROLL u fora vedla, zhovadeny pod ciernu zem a zatrateny. Ze vraj nemam tam co pisat a ze som amater a pako a podobne lichotky. Preto tuto temu viac menej sledujem a nejak sa k nej nevyjadrujem. Ta burliva diskusia, ktora sa kvoli tomuto pristroju rozvirila, ma vsak naozaj prinutila napisat.

Osobne si myslim, ze SROLL nestoji za tolku burlivost aka sa tu prezentuje. Nikdy som ho nepocul, neviem hodnotit zvukovo. Konstrukcne ma vsak tento pristroj nezaujal a to z jedneho prozaickeho dovodu.

Cely zivot ako sa venujem HIFI sa snazim o to aby moje zosilovace boli delene. Pretoze je dokazane zvukovo a technicky, ze na to ziadny integrac nema, nemal a nikdy mat nebude.
Teraz pride pan sroll s integracom za cenu maleho domu a tvrdi, ze je to bomba.

A to sa mi zda nie len arogantne ale hlavne smiesne.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: SROLL

Příspěvek od boxer »

Pretoze je dokazane zvukovo a technicky, ze na to ziadny integrac nema, nemal a nikdy mat nebude.


Požádal bych o upřesnění této jistě zajímavé myšlenky.
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: SROLL

Příspěvek od anawak »

Tato myslenka okrem toho ze je jiste zajimava je aj 100% praviva. A co by si chcel k dokazaniu tohto tvrdenia?? Mam Ti napisat elaborat????
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: SROLL

Příspěvek od boxer »

Elaborát nemusíš. Stačí fakta...


...že jakýkoliv integráč je horší než dělenec.

Na 100% pravdy já moc nejsem.
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: SROLL

Příspěvek od anawak »

Ani nie je mojim zamerom ta presviedcat o opaku. Vyjadril som svoj nazor, ktory je zalozeny na skusenostiach, posluchoch, testovackach mojom sluchu.

Tym samozrejme netvrdim, ze som lepsi ako Ty. Ja si tvoje nazory rad vypocujem, v mnohych pripadoch akceptujem a hlavne sa s nich snazim poucit. Mam ale pochybnosti o tom, ci je to vzajomne.

Ja osobne nepoznam firmu, ktora by svoje top produkty stavala ako INTEGROVANE. A nepoznam ani Hi-Fi nadsenca, ktory by sa pri stavani svojej zostavy zastavil pri integrovanom zosilovaci a nesiel by dalej - do delenca.

Osobne som uz tych interacov a delencov mal doma dost na to, aby som to svoje tvrdenie, ktore som napisal, nemal podkute skusenostou.

No a pokial to chces vyostrovat, tak by sme mohli ist do takych veci akymi su:

- rezonancie
- diskretne zapojenia
- rusenie
- skreslenie
- univerzalost
- vykon
- priestorovost
- detail
- vplyv jednotlivych obvodov na seba navzajom

a milion dasich............

A uvedom si - ja nekritizujem ani Teba ani Srolla. Len tvrdim, ze jeho produkty a jeho tvrdenia su neadekvatne - cene a konkurencii.

ale asi si to zobral moc osobne.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: SROLL

Příspěvek od boxer »

Osobně? Ale kam tě vede slepá vášeň.

To,že se dělají dělence jako top výrobky ještě neznamená,že to automaticky musí integráč projet.

Ale z tvýho prvního napsání to vyznělo,že každý dělenec musí být lepší než integráč. A s tím nesouhlasím na 100%.
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: SROLL

Příspěvek od anawak »

Boxere,

Nehadaj a so mnou. Ja mam toto forum rad.

Moj nazor je 100% pre delence, Tvoj nazor je mozno len 90%. Ja ta za to nekritizujem a nekritizuj ani Ty mna.

Kazdy mame svoju pravdu a rozlustil by to len TEST.

Viem dat nieco dokopy a pripravit to. Prispejes svojim SROLLOM????
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: SROLL

Příspěvek od zappa »

Anawak.To mi připomíná debaty o Naimu na Slovanetu,kdy ani jeden z diskutujících neslyšel hrát vysoké modely,ale už dopředu věděli jak to hraje . :crazy: Nechci se hádat,ale toto se mi jeví jako nepřijatelné.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
eLko
Příspěvky: 107
Registrován: 29 pro 2010 20:19
Bydliště: Bratislava

Re: SROLL

Příspěvek od eLko »

Neni nahodou sroll koncak s variabilnym nastavenim gainu ( to je to ovladanie hlasitosti ) a teda ziadny "predzosik" neobsahuje?
Uz som sa parkrat stretol s takymto riesenim a myslim si, ze to je dokonca "cistejsia" cesta ako delenec. Kazdy komponent v ceste signalu navyse,cim predzosik je, je zbytocny a "upravuje" signal. Predzosik je v podstate potrebny, ked mame viac zdrojov alebo chceme dat aparature urcity sound ( lampove predzosiky hlavne)
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: SROLL

Příspěvek od anawak »

To Zappa
myslim ze sa uz s boxerom ani tak nehadame ci hra alebo nehra Sroll ako skor o to ci hra lepsie delenec alebo integrac.

Ale to je vlastne jedno.... uz sa mi nechce hlbsie sa zatahovat do tejto debaty.

Ja by som si SROLL nekupil a hotovo. To je cele.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: SROLL

Příspěvek od zappa »

Pro ty,které Sroll zajímá, si dovolím do tohoto vlákna zkopírovat jednu část jejich recenze,která se mi mimo jiné velmi líbila.
Jak již mnozí příznivci oboru high-end vědí, autor konstrukce testovaného zesilovače se jmenuje Luděk Šroll. Vsadil bych se, že slovo „kompromis“ je pro jmenovaného konstruktéra, kterého považuji za génia, tím nejméně oblíbeným slovem. Minimálně v oboru věrné reprodukce zvuku. Přestože v každém konstrukčním řešení je nutné pracovat s řadou technických kompromisů a vzájemně protichůdných jevů, tak zesilovač Lyric lze nazvat nekompromisním. Výrobní náklady jsou sice velké, ale přednost má neutralita zvuku.

Přístrojovou skříň, poutající pozornost nekonvečním a zároveň příjemně působícím designem, tvoří velice robustní frézované kompaktní hliníkové šasi, jehož vertikální stěny jsou silné 10 mm a horní část s 620 ventilačními otvory má mocnost (řečeno výstižně geologickým slovníkem) 40 mm. Celá mohutná skříň zároveň slouží jako vnější část nákladného, avšak účinného chladiče. Uvnitř je skříň opatřena potrubím, protože odvod tepla z aktivních částí přístroje zajišťuje kapalný plyn. Samozřejmě bez freonů.

Napájecí části dominuje gigantický toroidní transformátor. Mezi četné a konstrukčně důležité zajímavosti patří řešení jakostních filtračních kondenzátorů, které jsou použity v pěti různých typech a velikostech, čímž vzájemně omezují vliv svých přirozených vedlejších nežádoucích elektrických vlastností.

Přístroj obsahuje velké množství diskrétních součástek s úplným vyloučením integrovaných operačních zesilovačů v signálové cestě. I přes celkovou složitost přístroje je koncová část každého z obou kanálů, pracující v (otevřené) třídě AB, ze zvukových důvodů osazena „pouze“ jedním párem výkonových tranzistorů. Jde však o extrémně výkonné tranzistory s impulzní zatížitelností přes 20 kW! Výstupní výkon zesilovače při impedanci 4 ohm je 2x 350 W (2x 225 W/8 ohm, 2x 530 W/2 ohm).

Přístroj používá vlastní firemní technologii SIL, která je stručně popsána na webových stránkách výrobce: „SIL technologie je námi vyvinutá specifická kombinace materiálového, prostorového a obvodového řešení zesilovacích stupňů s použitím nejnovějších druhů tranzistorů. Z obvodového hlediska jde o zvláštní topologii, která zachovává dobrou linearitu přenosu bez používání obvyklých celkových zpětných vazeb. Linearita je zajištěna složitým ošetřením pracovních podmínek každého signálového tranzistoru tak, aby využíval pouze lineární část své pracovní charakteristiky. Zbytková nelinearita je kompenzována sčítáním se zrcadlově obrácenou nelinearitou, čímž se navzájem ruší.

Nejvýznamnější výhodou této SIL (Stable Immune Linearity) technologie je především stálá Linearita zesilovače. Ta je naprosto Stabilní a Imunní proti vnějším i vnitřním vlivům. Zkreslení zesilovače se nemění se složitostí signálu, nereaguje ani na VF rušení, ani na rušení přes napájecí zdroj, ani na impedanci a složitost reprosoustav, ani na momentální hlasitost reprodukce.“ Tolik citát, více se dočtete na adrese: http://www.sroll.com/cz/technologie-cz.html

Přístroj má extrémně vysoký činitel tlumení (3500/8 ohm/1 kHz na výstupních svorkách), který mj. přispívá k nebývale přesné reprodukci basů. Výstupní reproduktorové terminály jsou tradičně WBT. Stručně se také zmíním o vstupech: 1 analogový symetrický XLR, 3 analogové RCA – cinch a 4 digitální cinch (75 ohm). Dříve zmiňovaný vestavěný D/A převodník (16 - 24 bit / 32 - 192 kHz), který nejen podle výrobce, ale též dle subjektivního poslechového testu umí velmi dobře opravovat jitter signálu, je opět zalitý do hliníkového monolitu.

Líbí se mi také, že hlasitost není regulována potenciometrem, ale rezistory přepínanými pomocí relátek. Součást balení tvoří subtilní dálkový ovladač základních funkcí. Kladně hodnotím možnost nastavení jasu displeje na zesilovači. V aktuální verzi mají zobrazené číslice atraktivně působící světle modrý odstín (anebo šedě modrý – podle konkrétního nastaveného jasu).
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: SROLL

Příspěvek od boxer »

myslim ze sa uz s boxerom ani tak nehadame ci hra alebo nehra Sroll ako skor o to ci hra lepsie delenec alebo integrac.

Anawak

Déle mysli než piš.

Napíšu to naposled.

Nesouhlasím s tvým prvním vstupem,z kterého (pro mne) vyznělo to,že jakýkoliv dělenec je lepší integráče. S tím nelze souhlasit a snad to uznáš sám.

Pokud se jedná o integráče a dělence jedné firmy.Jistě,zde je to jasné.Na dělenci se ukazují,co umí a honí si na tom triko. Proto i ceny jsou takové jaké jsou.

Nicméně pokud by byly oba srovnatelné výkonem,tak krátké cesty integráče budou "přehrány" vzájemným rušením předzesilovací části a konce v jedné bedně proti dělené. (viz PMA a jeho vstup v ve vedlejším vlákně.) A samo z tohoto důvodu by měl být i lepší konec dělený (monoblok) než stereokonec.

V tomto s tebou souhlasím.
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: SROLL

Příspěvek od Maretti »

to BOXER: více čti než piš :shh:

Anawak už se tu na fóru omluvil za špatnou specifikaci a to, že nemyslel že jakýkoli dělenec je lepší než integráč. Asi to myslel tak, že v absolutním měřítku je dělená konstrukce lepší (kvůli oddělení traf od citlivých částí komponentů), bohužel dělená konstrukce je mnohem nákladnější na finance, aby byla dotažena do dokonalého konce.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: SROLL

Příspěvek od boxer »

Já to nikde tady nevidím. Pokud to je někde napsané,tak sorry. Nedočetl jsem to asi ještě.
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: SROLL

Příspěvek od Maretti »

v pohodě .... je to přesunuté do diskuze o koncepci dělenci vs. integráče. ;)
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4224
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: SROLL

Příspěvek od Mark Levinson »

Boxere,
v podstatě totéž jinými slovy. Domívám se, že takto to Anawak myslel, ale chybnou formulaci, za kterou se ve vlákně "Integrované kontra dělené zesilovače" omluvil, to vyznělo trochu jinak.
I když já jsem pochopil, jak to myslel ;).



P.S. Debata na toto téma byla přesunuta do vlákna "Integrované kontra dělené zesilovače".
Mark Levinson
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: SROLL

Příspěvek od boxer »

V tom případě poslední zbytečné kecy z tohoto vlákna smázni. V pohodě. Hlavně že jsme spokojený. NO FLAMEWAR
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 571
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: SROLL

Příspěvek od PMA »

Zappa ad příspěvek
viewtopic.php?p=9425#p9425

Domnívám se, že by sem stačilo dát odkaz na dokument, a že není nutné dělat COPY + PASTE sáhodlouhých pasáží. Číst tu umějí všichni. Mimochodem, ten text nese ve velké míře znaky marketingově-propagačního materiálu, bez konkrétních podkladů.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: SROLL

Příspěvek od zappa »

Jen at si to lidi přečtou nebo ti to vadí? ;) Víš ony ty odkazy někdy nečtou a jelikož se o technické stránce Srolla nikde moc nedozvíš tak alespon troch info,ty neuškodí ne?Navíc je tato recenze s Hifi Voice,kteří jsou nestraní(mají to přeci v kodexu recenzentů) a nemají žádné obchodní aspirace!Doporučoval bych všem aby si ji pozorně přečetli http://www.hifi-voice.com/testy-a-recen ... lyric.html,plně vystihuje zvukové vlastnosti zesilovače s transportem,lépe to nešlo napsat! :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: SROLL

Příspěvek od zappa »

Jěště pro úplnost dodám,dělence jsem v minulosti vlastnil např. Naim,nejvyšší řadu CDS2,NAC 52 a monobloky NAP 135,Audia předzes a stereo koncák,posléze opět Naim CDS2, NAC 82,Nap 250.Slyšel jsem dělence McIntosh,Carry,Audio Research a Bryston(ani jeden systém nebyla jejich nejvyšší řada) u mne doma.Ani jeden systém nedosahoval úrovně Srolla ani náhodou,nevím jak by obstály ty nejvyšší řady těchto a jiných firem.Jedno zjištění ve prospěch brystona,jeho výkon 600w byl kladně oceněn,ale celkový zvuk,vyváženost,přirozenost a prostorovost tam chyběl.Všechny systémy se poslouchaly pěkně,nebylo to špatné,jen Sroll byl prostě jinde.Tot zatím osobní zkušenost s jinými firmami a jejich dělenci.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 500
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: SROLL

Příspěvek od Tony »

Sledujem toto vlákno od začiatku, najskôr som sem nechcel nič napísať, ale ako to tu čítam, nedá mi nevyjadriť sa.

Srolla som počul 4x na rôznych zostavách, z toho 1x na výstave v Phe – to hodnotiť nebudem.
U Zappu s Tannoy Westminster Royal a reproduktorovým káblom Kimber KS-3035 sa mi zvuk páčil – a veľmi.
Myslím, že si to v tejto kombinácii veľmi sadlo.
Druhýkrát som počul Srolla u seba doma na Avalon Ascendant N + reprokábel Kimber KS-3035. Bolo to v dobe, keď som hľadal nový zosilovač.
Zvuk ma vôbec nepresvedčil. Bol síce hladký-čistý, ale povedal by som sterilný, plochý a nezáživný.
Vôbec ma nebavil a nedostavili sa žiadne emócie. Tiež priestorové zobrazenie bolo plochšie.
Tretíkrát som ho počul u kamaráda v kvalitnej, akusticky upravenej miestnosti na Avalon Eidiolonoch – tiež s reproduktorovým káblom Kimber KS-3035.
Taktiež uvažoval nad nejakým novým kvalitným zosilňovačom, tak bol rád, že sme to mohli vyskúšať.
Zvuk bol podobný, ako u mňa doma, kamarádovi sa nepáčil.
Navyše – čo nás dosť prekvapilo – pri hlasnom posluchu (konkrétne Marcus Miller s el. basgitarou) došlo k limitácii a počuteľnému skreslovaniu.

Neberte to pls nikto osobne, je to vlákno o Srollovi a toto je moja skúsenosť s ním.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: SROLL

Příspěvek od zappa »

Tony.tvůj příspěvek beru trochu s nadhledem jelikož jsi si právě zakoupil nové železo,které je velmi dobré a sednul si k těm suchým repro prostě lépe. :thumbup: Co se týže té limitace,ano byl ve své limitaci,když se hrál na plný výkon,více už to nešlo,a tady by určitě byl kladem větší výkon.Ovšem já osobně,i když mám rád hlasitý poslech, jsem nikdy nepřekročil 45 z možných 60 na dispaly!!!!To je čiré bláznoství poslouchat jakkýkoliv zesilovač na plný výkon. :roll:Pokud někdo chce dvojitý výkon od Srolla není to problém,něco kolem 700w na kanál už by neměl mít problém ani z Avalon Eidolon při plném výkonu!!!Jedná se o monobloky v jedné krabici= Ultimátní Sroll.Děkuji majiteli za poskytnuté foto,kteri právě došly emailem(žeby reakce na tu limitaci :lol: ). :thumbup:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 571
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: SROLL

Příspěvek od PMA »

Tony - pak jsi ho slyšel ještě v Praze ve Vršovicích ("ultimátní"), tam jsme byli oba, a řekl bych, že jsme měli podobný dojem.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 571
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: SROLL

Příspěvek od PMA »

Zde:
Obrázek
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 500
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: SROLL

Příspěvek od Tony »

Pavle, na to som úplne zabudol, máš pravdu ;)
durgo
Příspěvky: 6
Registrován: 26 úno 2011 18:34
Bydliště: Zvolen

Re: SROLL

Příspěvek od durgo »

Vie niekto s akým repro bude hrať SROLL na HE Praha 2012?
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: SROLL

Příspěvek od zappa »

No tak to by mne taky zajímalo.Dle L.Srolla.sám neví.Vždyt víte jeho názor na repro.Najít ta správné pro jeho zesilovač je asi nadlidský úkol. :smile:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: SROLL

Příspěvek od zappa »

EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: SROLL

Příspěvek od Mirek »

Trocha provokace ;) vzpomínám si na jeden článek ve Stereoplay, kde redaktor tvrdil, že opravdu dobrý zesilovač umí rozehrát do maxima každé bedny.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: SROLL

Příspěvek od pajuna »

Ja mam trochu obavu, zda ho vubec na HEP uvidime. Kdo vi, jestli je mozne tak dobre bedny vubec najit ;)
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: SROLL

Příspěvek od zappa »

Mirek píše:Trocha provokace ;) vzpomínám si na jeden článek ve Stereoplay, kde redaktor tvrdil, že opravdu dobrý zesilovač umí rozehrát do maxima každé bedny.
Nojo,když to maximum té určité repro stojí za prd?Pokud by tato teorie platila pak většina zesilovačů není dobrých.Ale osobně s tím tvrzením Stereoplay nesouhlasím,nemůžeš dát např. k 30w zesilovači repro s 82db citlivostí a 15inch repráky.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
davidsound

Re: SROLL

Příspěvek od davidsound »

30W zesilovač mi nepřijde jako opravdu dobrý Michale. Takovy kluci ze stereophile asi nemeli na mysli :lol:
vanadoo
Příspěvky: 66
Registrován: 06 led 2012 22:46

Re: SROLL

Příspěvek od vanadoo »

zappa píše:Dle L.Srolla.sám neví.Vždyt víte jeho názor na repro.Najít ta správné pro jeho zesilovač je asi nadlidský úkol. :smile:
Hm, tak to by si mal potom vyrobit aj vlastne bedne ;)
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 571
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: SROLL

Příspěvek od PMA »

Ale to už dávno udělal - repro Sound Garden.

http://www.homesystem.cz/sroll/html/sroll_sg.htm
Odpovědět