SROLL

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
Odar

Re: SROLL

Příspěvek od Odar »

Vlado222 píše:No neviem či Vám nejde práve o to mlátenie prázdnej slamy. :sad:
Na to, o co mu ide, netreba mat IQ genia :lol:
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: SROLL

Příspěvek od Federmann »

Odar píše:
Vlado222 píše:No neviem či Vám nejde práve o to mlátenie prázdnej slamy. :sad:
Na to, o co mu ide, netreba mat IQ genia :lol:
Pokud někdo prodává zesilovač pod názvem Sroll Lyric - zesilovač s novým vestavěným 32bit D/A převodníkem a značná část příznivců je nadšena z dokonalosti zesilovače s 32 bit převodníkem, přičemž dnešní nejlepší audio převodníky světa dosahují jen k 22 bitům, pak je zřejmé, že nejde o nějaký zavádějící marketing, ale spíše o neznalost či dokonce o podvod.

Komunita by měla řešit vlastnosti, na místo toho napadá toho, kdo na to upozornil a mohl bych v technických neznalostech či podvodech ve Srollově textu pokračovat, ale fakta zjevně nechce nikdo slyšet. x_x
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 127
Registrován: 03 lis 2011 12:20
Bydliště: Praha

Re: SROLL

Příspěvek od šeďour »

Komunita určitě nikoho nenapadá, ale mě osobně napadaj takový věci, po kterejch byste mohl napadat na nohu vy [-x

Mimochodem, to, že to s 32bity nejde, budete muset poradit i hochům s Customworks.Bez vaší rady to jinak budou prodávat a veřte/nevěřte...bude jim to hrát skvěle.
Audio mini PC, napájení iFi, DAC Topping D30 PRO, zesilovač HEGEL H300, NextWaveSS PK Audio, reprokabel Kabelguru Reptilian Silver, XLR kabel Kabelguru Ultra
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: SROLL

Příspěvek od Dieter Burmester »

To bude. Ale nic se nezmeni na tom, ze 32bitovy prevodnik neexistuje ;)
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
exaudio
Příspěvky: 132
Registrován: 06 lis 2013 13:06
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SROLL

Příspěvek od exaudio »

Je to jen šikovné hraní se slovíčky. 32bit se obvykle vztahuje k tomu, jaký nejvyšší PCM formát umí DAC zpracovat. Bývá to 32bitů/384kHz.
Dalším faktorem je skutečné rozlišení DACu. Nevím o DACu s více než 26 bity.
Náš e-shop: hifina.cz - iFi Audio, AURALiC, Thrax, AudioSolutions, PerfectSound, Chisto
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: SROLL

Příspěvek od winelover »

Přesně tak to je. A obeznámený člověk tomu také tak rozumí. Se striktním přístupem bychom takto mohli rozcupovat katalogy skoro všech výrobců. win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: SROLL

Příspěvek od sekal »

winelover píše:..Se striktním přístupem bychom takto mohli rozcupovat katalogy skoro všech výrobců. win
Přesně tak.. Mr. Federmanna jsem se již dotazoval, proč má na svém black listu pouze tuzemské malovýrobce a zahraniční komer. značky, kde je těch marketing. výmyslů a mlžení prokazatelně podstatně více, nechává zcela bez povšimnutí.. Dosud mi neodpověděl, možná zareaguje nyní...
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: SROLL

Příspěvek od jimmi »

SROLL kdo chce si kupi.

A na p. Federmanna odporučam , nereagovať.

Dokial prikladáte na ohen drevo tak horí, ked prestanete nemá čo horieť a netreba tam zbytočne prilievať benzín ten Vás dlho neohreje. x(
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: SROLL

Příspěvek od miero »

Čo si myslíte o SIL? Tie spektrá nie sú amplitúdou state-of-the-art, ale to že sa nemenia je pomerne zaujímavé...
BVaudio

Re: SROLL

Příspěvek od BVaudio »

Však sú to merania v 16bit režime..Ukazuje to rozlíšenie merania v takomto režime, nie vlastnosti konca. Ak urobíš loopback zvukovky v 16 bitoch, dostaneš rovnaké "obrázky". Viac by povedali merania v režime 24 bit. Prečo tam nie sú, je otázka. Možno by to už nebolo "SIL"...
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: SROLL

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

sekal píše: ...proč má na svém black listu pouze tuzemské malovýrobce ...
Možno pripavuje prevratné riešenie DA prevodníku aby mohol rozšíriť portfólio na webe "převážně vážně nejen o zesilovačích a počítačích".
K širokému spektru kvalifikovaných "nejen" hifi článkov
"Bezkonkurenční MM/MC předzesilovač"
"Zlatý Rubl světovou měnou nejen pro skupinu států BRICS?"
"Páv modrý Pavo cristatus"
"Parmička červenoploutvá"
"Symetrický předzesilovač HQQF-55-512 bez celkové ZV "
by pribudol "Skutečný DA přerod, aneb převážně vážně s nulou o jedničkách"
Sycak
Příspěvky: 26
Registrován: 13 led 2015 13:32

Re: SROLL

Příspěvek od Sycak »

Po delší době, koncem loňského roku, přišel Luděk Šroll s novým integrovaným zesilovačem a také s DA převodníkem. Nejedná se prý o vylepšení předešlého modelu Lyric, ale o zcela nové zařízení. Výkon je přibližně 2 x 150 W/4 Ohm. DAC, který tentokrát není vestavěný v zesilovači, má zatím jen USB vstup pro připojení počítače. Další informace jistě doplní výrobce. První série zesilovačů je již mezi lidmi, další se připravuje. Já jsem slyšel nový Šroll s pracovním názvem "Lyric mini" v několika sestavách a zvuk se mi moc líbil. Popsal bych ho jako extrémně přesný, dynamický a rozlišený, ale zároveň neagresivní a neúnavný. V závislosti na zdroji signálu a připojených reprosoustavách je tento dojem pouze více, nebo méně patrný. V porovnání s některými zesilovači, které považuji za velmi dobré, byl zvukový náskok nového Šrolla tak velký, že mi to připadalo skoro divné. Nejde o to, že by "Lyric mini" hrál úplně jinak, jako to bývá v případě podivných konstrukcí s x procenty zkreslení, které dokáží některé posluchače zaujmout právě tou jinakostí. Charakter zvuku je stejný, jako u jiných kvalitních tranzistorových zesilovačů, pouze ve všech ohledech lepší. Nejsem ostatně sám, kdo nový "vynález" Luďka Šrolla slyšel, tak snad ještě někdo svoji recenzi přidá.
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: SROLL

Příspěvek od Federmann »

Sycak píše:Charakter zvuku je stejný, jako u jiných kvalitních tranzistorových zesilovačů, pouze ve všech ohledech lepší.

Jaká je definice? ve všech ohledech lepší"
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Sycak
Příspěvky: 26
Registrován: 13 led 2015 13:32

Re: SROLL

Příspěvek od Sycak »

Mám na mysli běžně používané dojmologické parametry. Tedy subjektivně vnímaná dynamika, přesnost, čistota, rozlišení, separace nástrojů, tedy to, čím obvykle slovně popisujeme zvuk sestavy či přístroje.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: SROLL

Příspěvek od lachim »

sycak
mnoho posluchačů by naopak zvuk srolla označilo za nezajímavý, nudný a prázdný.
"sound sroll" je skutečně velmi jiný. osobně bych si jej dovolil přirovnat ke zvuku švýcarských soulution.
na jednom high-endu jsem chodil, s tehdy začínajícím hifistou, mezi vivid audio-sroll a vivid audio-soulution.
bylo zajímavé sledovat reakce začínajícího hifisty.
2. den výstavy byl zvukem srolla totálně nadšen a nachápal, jak mu to včera mohlo připadat nezáživné. (doma majíc densen)
na "sound sroll" je pořeba času a značné poslechové zkušenosti.
bo prostor a glajchšaltung jsou mocné čáry, že?
:-)
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: SROLL

Příspěvek od Jiri »

Velká škoda, že o SROLL Lyric mini není moc info ani na oficiálním webu výrobce včetně ceny. Trochu mi to přijde divné když oznamuje, že již několik kusů bylo prodáno a zákazníci jsou moc spokojení. Pokud je výkon jen 2x150W/4ohm tak to bude konkurovat dalším CZ/SK výrobcům jako BVaudio případně Customworks/SP Audio ale obávám se, že nový mini SROLL bude zcela jiná cenová kategorie. Nechápu strategii utajované prodejní ceny ... :crazy:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: SROLL

Příspěvek od lachim »

Jiri
jelikož sem Luděk Sroll nepíše, tak zareaguji ( bez dovolení) "v zastoupení":
1. Otevři si test L. Vlka a na konci testu najdeš cenovku 450.000 Kč.
proč píšeš o jakémsi utajování ceny? Sroll je výrobce a myslím, že žádný výrobce nemá na svých www ceny.
Pro mě je to logicky pochopitelné.
Model Mini vůbec neznám a nic o něm nevím.
2. Pokud napíšeš ty nebo jiný zájemce o jeho výrobky emailem p. Srollovi, tak se Ti jistě ozve.
Zatím každému kdo o to požádal ( a měl doporučení od známějšího hifisty např. z tohoto fóra) půjčil třeba na týden zesilovač Sroll. jen za pár stovek Kč na benzín.
Osobně jsem zařizoval za x let snad 7 zápůjček. L.S. dovezl poslechl, podebatil o zvuku na té a té sestavě a hotovo. Vyzvedl si po dohodě.
3. Dovolím si tvrdit, že Sroll nemá u žádného českého výrobce konkurenci.
Ač to zní pravděpodobně arogantně, jsem o tom za x let a po mnoha osobních zkušenostech se 3 různými výrobky Sroll zcela přesvědčen.
Cenově je ovšem také bezkonkurenční. Toť fakt " na druhé straně".
:-)
Otázkou je za kolik se Ti podaří Sroll případně koupit a jak si pro sebe oceníš špičkový zesilovač + špičkový D/a převodník v jedné krabici.
Sroll je navíc téměř zcela inertní na kvalitu napájecícho kabelu! Což může být u top zesíku dalších 10 - 50.000 Kč.
4. jedinou výhradu kterou bych k zesíku Sroll Lyric měl je tak nějak nedostatek výkonu. Při symfonické hudbě na hladových bednách chybí tak ( plácnu) 50W na kanál.
Doplním ještě, že LS s teamem nadšenců vyrobil několik kusů zcela ultimativních Sroll Bimottore s výkonem 2 x 450w/8.
Ale to je již na samostatný příběh a debatu u kávy.
:-)
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: SROLL

Příspěvek od Federmann »

lachim píše: 3. Dovolím si tvrdit, že Sroll nemá u žádného českého výrobce konkurenci.
Ač to zní pravděpodobně arogantně, jsem o tom za x let a po mnoha osobních zkušenostech se 3 různými výrobky Sroll zcela přesvědčen.
:-)
Silné tvrzení :mrgreen:
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: SROLL

Příspěvek od lachim »

Jří
k tomu tebou údajnému utajování ceny ještě:
v odkazu na stránkách sroll jsem ihned pod textem našel (http://www.sroll.com/cz/produkty-cz.html,)tučným textem, že
zaváděcí cena u Sroll mini je 165.000 Kč.
takže jsi špatně četl? tebou kritizované utajování ceny lze tedy spíše považovat za nesmyslné vyjádření z nepozornosti.
:-)
Antony
Příspěvky: 47
Registrován: 23 led 2015 09:57

Re: SROLL

Příspěvek od Antony »

Na stránkách Sroll je pod textem o novém zesilovači uvedeno:
"V nejbližší době se dostaneme k aktualizaci těchto stránek a měřených parametrů.
Zaváděcí cena 165 000 Kč."

Cena tedy není tajná, a technické údaje taky budou.

Jinak, SROLL Lyric mini a SROLL DAC 1 vlastním, a poslech si užívám k naprosté spokojenosti.
Je to nejlepší reprodukovaný zvuk, jaký jsem kdy zažil.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: SROLL

Příspěvek od Jiri »

Omlouvám se, opravdu jsem přehlédl tu zaváděcí cenu 165tis na stránkách výrobce.
Doufám, že budu mít možnost si LYRIC MINI někdy v budoucnu poslechnout protože SROLL LYRIC jasně patřil vždy k těm nejlepším expozicím na výstavě HighEnd Praha.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: SROLL

Příspěvek od MB »

Oprava ... Blbne mi asi net
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Machalik
Příspěvky: 73
Registrován: 14 led 2012 10:01

Re: SROLL

Příspěvek od Machalik »

Zdar Lachime,
to jsem si myslel, že Bimotore je silnější :) Počítal jsem s nějakými 1200 W/4 Ohm = 600/8 Ohm. Nakonec je to přitlumené? Ne že by to nebylo jedno :)

Jinak jsem též už na dvou sestavách slyšel nového, malého Šrolla a je to pecka. Srovnával toho už někdo se Soulution, nevíš (viz ten ostravák)?
J.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: SROLL

Příspěvek od Pytell »

Tak to bych chtěl také slyšet ten mini. Normálního Šrolla a double Šrolla jsem slyšel už vícekrát na různých sestavách a vždy se mi to líbilo.

Jen v popisu mini mi chybí vstup XLR ?! Jinak zdravím Brno, už jsem myslel , že hifisti v Brně vymřeli :angel:
Sycak
Příspěvky: 26
Registrován: 13 led 2015 13:32

Re: SROLL

Příspěvek od Sycak »

XLR není a pokud vím, tak není v plánu ani v budoucnu.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: SROLL

Příspěvek od lachim »

machalik
další reinkarnace ??? no já zírám.
( holá cariňo, como estamos? casi perdido? )
add. výkon Sroll Bimottore. Víme, že bylo naměřeno více.
raději jsem však, kvůli odborným technikům, ubral. vynásobil jsem jen výkon Sroll Lyric x 2.
pro jednoduchost.
jsem zvědavý jak ti sroll bimottore bude hrát s fóliovníky z usa!
:-)
Uživatelský avatar
KRAT
Příspěvky: 11
Registrován: 13 lis 2013 09:42

Re: SROLL

Příspěvek od KRAT »

Mám takovou radost,
že se naše malá česká zemička, se k o n e č n ě proslaví po celém světe.
Máme nejlepší zesilovač na této planetě
co na této planetě, ale i v jiných vzdálených galaxiích.
žádný pozemštan ani mimozemštan nikdy nic lepšího nezměřil.
uvidíte, co to bude ve StereoPhille za poprask. No nekecám ! fakt ! na holý pupek !


Jak mi prozradil sám Tvůrce osobně, bude to revoluce
v celé historii audia na této planetě.

No není to úžasné mít tu možnost,
se za života dotknout novodobého Nikola Tesly.

Obrázek

btw. je to prima chlapík a má charisma.
jeho nejoblíbenější věta je
" .. co že to hraje ? aha .. to není Sroll ?
No jasně ! je to strašně zkreslené, komplet rozmazané a všechno zapatlané. "
=))
neříkal to už i p.Dudek ? místo - přeji dobrej den ?

.
Antony píše:
Jinak, SROLL Lyric mini a SROLL DAC 1 vlastním, a poslech si užívám k naprosté spokojenosti.
Je to nejlepší reprodukovaný zvuk, jaký jsem kdy zažil.

Tak to tě čeká v budoucnu ještě spóooousta nejlepších zvuků. Přeju Ti to.
Možná bych doporučil dát tachyon silica disk na bok aby mazlíkovi ošetřil EMP. Ten taky nejlépe měří.

jen pamatuj , že Tvýma repro v podstatě degraduješ a urážíš tento zesilovač [-x
protože pravý zvukový potenciál i ty nejdražší Avalony pouze jen lehce naznačí
a jen repra designované samotným Teslou budou ty pravé ořechové. Budou již brzy.

pozemštané .. zůstantě nalazeni.

Na Pražské výstavě nábytku, bydlení a hifi uslyšíte sami.
Tak potom prosím podejte hlášení.

omlouvám se, ale už jsem to tu musel nějak odlehčit.
Se mnou je to težké, mě jako nenáročného asi jen tak něco nenadchne.

Já budu radši letos v Mnichově poslouchat levný blbě měřící Devialet na Wilsonech :shh:
http://www.audiodrom.cz/recenze/zesilov ... ml?start=2

ps. Sroll mini byl porovnávaný s Ayre v pánském dvoře.
A majitel studia teda není žádný nahluchlý cinkylinky-decibel [-x
já musel odejít, takže jsem u toho nakonec nebyl, takže nic nevím ^#(^ klídek.
No, že hraje dál na Ayre .. to vím.
Set 1/Signalyst HQ DSD Player-USBAudioDGv3 XO,DAC-VLE, RiAudio Preamp103 Class A+2x Power Class A-25W-AB, WLM Coax. 97dB
Set 2/Primaluna 3+SIX (70W-A),Hyperlitz -DiamondX2+EmeraldX3+Forest, A.Revive 1.0,2xCrystal.C. Standart 1m
Headphones/STAX 507
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: SROLL

Příspěvek od PMA »

V zájmu udržení si duševního zdraví je nejlepší na českých fórech nic nečíst :sad: :lol:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: SROLL

Příspěvek od lachim »

PMA
tebe Pavle a též člena Kratta mnoho-letité, pečlivé čtení všech fór duševně poznamenalo, že?
zde je to hned vidět!
:-)
fotolaik
Příspěvky: 80
Registrován: 11 led 2012 19:53

Re: SROLL

Příspěvek od fotolaik »

BK je zpet ! Tak snad budou panove z Brna zase psat :thumbup:
SROLL jsem slysel a poslouchal mnohokrat v obou variantach na ruznych sestavach a rozhodne nejen na vystave - osobne povazuji za top vyrobek - zvukove excelentni - nepochybuji, ze i novy model nebude delat ostudu jeho vetsim bratrum ... rozumim, ze mnozi nemohou překousnout a pripustit , ze by snad existovalo neco lepsiho nez maji nebo nez navrhli ci vyrobili ... to vsak kvalitu SROLLa bohudik nesnizuje a majitele jsou myslim spokojeni :-)

to Krat : skoda, ze z Tvych asi 10 ti prispevku tady na foru ( kde vetsinou jen obecne placas ) nelze poznat Tve zkusenosti ..
takhle se Tvuj prispevek zase radi do kategorie "mlčeti zlato"
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: SROLL

Příspěvek od pajuna »

Rano si vyberu kafe a po vypiti pak budu cely den nadavat a vsem rikat jak bylo hnusne. A co bude druhy den rano? No dam si prece to same kafe a budu ho pomlouvat opet...a u toho cekat zda si nekdo neco koupi.
Musi to byt opravdu frustrujici :???:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
KRAT
Příspěvky: 11
Registrován: 13 lis 2013 09:42

Re: SROLL

Příspěvek od KRAT »

fotolaik píše: to Krat : skoda, ze z Tvych asi 10 ti prispevku tady na foru ( kde vetsinou jen obecne placas ) nelze poznat Tve zkusenosti ..
takhle se Tvuj prispevek zase radi do kategorie "mlčeti zlato"
No zkušenosti ?
Sroll Mini jsem slyšel dvakrát.
A nepochybuj, že ho brzy znova uslyším.

Píšu plácání ?
Jen jsem z 99% procent citoval autora zesilovače.

Ty jsi se Šrollem nikdy nemluvil ?
neříkal Ti,
že to má nejlepší měření na světě, všechno co existuje na trhu - tak to přehraje, cokoliv - stačí porovnat.
Bude to revoluce v audiu na celém světě, nikdo nikdy nic takového nevytvořil.
žádné běžné reprobedny do xxx neukáží plný potenciál ..
jen kompletní Sroll řetězec od A do B .. bla bla .. mám pokračovat ?

Co je špatného na tom citovat Šrolla v jeho vlákně ?

Ty si nemyslíš, že to je nejlepší zesilovač na naší planetě v jakékoliv cenové relaci ?
Máš s tím nějaký problém ?
Set 1/Signalyst HQ DSD Player-USBAudioDGv3 XO,DAC-VLE, RiAudio Preamp103 Class A+2x Power Class A-25W-AB, WLM Coax. 97dB
Set 2/Primaluna 3+SIX (70W-A),Hyperlitz -DiamondX2+EmeraldX3+Forest, A.Revive 1.0,2xCrystal.C. Standart 1m
Headphones/STAX 507
Sycak
Příspěvky: 26
Registrován: 13 led 2015 13:32

Re: SROLL

Příspěvek od Sycak »

Každej konstruktér je přesvědčenej, že to dělá, přinejmenším v rámci cenové kategorie, asi nejlíp na světě. To je normální. Kdo nemá jasný názor na to, jak to "je správně", nemůže nic vyrobit, protože se nedokáže rozhodnout, kterým směrem se vydat. Bejt zlej je zbytečný. Nelíbí se Ti Šroll? Tak napiš proč a co naopak považuješ za dobré.
Uživatelský avatar
KRAT
Příspěvky: 11
Registrován: 13 lis 2013 09:42

Re: SROLL

Příspěvek od KRAT »

Sycak píše: Nelíbí se Ti Šroll? Tak napiš proč a co naopak považuješ za dobré.
Líbí
Luděk S. na tom projektu "Sroll mini" fakt makal .. a dlouho , dal do toho sdrce.
Moc mu fandím
On na rozdíl od jiných konstruktéru má v ruce měření = výsledky . Přesto nejede vlak !

Ty citace a výroky .. ano jsou "dost nekopromisní" že to určitě vypadá jako ironie, ale tak jsem to nemyslel.
On to myslí smrtelně vážně !


Vyjádřit se ke zvuku ..

On to je problém .. cokoliv připojíš ke Srollu a není to Sroll .. je kompromisní,
špatné .. příčinou toho - proč tam slyším problém.
Rozumíš mi .. vždy je problém jinde
Repra za 300k špatně, repra za 500K taky špatně. Kabely USA špatně. To to chápu i nee .

Jak z toho ven .. "a být v rámci možností objektivní ? "
POČKAT až retězec bude komplet ( má být už velmi brzy )
DAC + zesák popř. se z toho lehce dají udělat monobloky a pozor ! SROLL Repra ( Ty možná už budou na výstavě ) + Sroll kabely.
to znamená do puntíku celý řetězec SROLL.

Pak se podívám na cenovku a budu poslouchat, a pak nebude prostor na výmluvy že problém je všude jinde.

Proč jsem teď do diskuze vstoupil. Protože to už zavánělo až sektářstvím až modlářstvím ..
A chodili mi zprávičky že se tu zařezávají Solutiony .. a nejlepší zvuk na světě .. bla bla .. a to spíše myslím, Srollu mini spíše škodí.

Srolla Mini jsem poslouchal a dlouho.
četl tuhle diskuzi, a říkal si že to není moc objektivní pravda vůči majitelům jiných mašin.

Třeba Devialet. Středy v Ačku v kombinaci s D-class. Není to reference ale za ty prachy.
zasuneš flasdisk klikneš .. ups! máš monoblok. Spousta patentů. Sroll pokud vím k dnešnímu dni nemá žádný
díky Áčku - vokály, témbry nástrojů a neskutečná suverenita všeho, dynamika bože jaká razance a kontrola Spodku.
Celková rychlost náběžných hran, luxusní detail .. žádné bedny nejsou problém.
pro mě fakt zajímavý zvuk sice žádná reference, ale do 200k. hmmm

Viktor může klidně spát jeho ML jsou lepší, ale za jiné love že :lol:
Byl borec a Devialet provorozal 6 x v biampu na kanál. DAC MSB Technology no masakr.


No k Solution .. co vím, tak borci co chcou ušetřit tak berou Hegel H30 monobloky ( poměr cena zvuk supr. )

Já mám rád i čisté Áčka tak např. tohle monstrum
http://www.abyssound.com.pl/products/asx-2000-amplifier .. velký zvuk., muzikální detailní .. obrovská holografická 3D scéna cena 160.000 +-
těžko se hledají chyby a vzniká láska na první poslech. Konstrukčně žádná masařina příkladně provedené.

Nebo příklad z Čech konstruktér Král ClearAudio DE ( bývale RiAudio CZ ) čisté áčka monobloky taky 150k
a jako že co nemají co má sroll ? taky detailní rozbudovaná scéna kontrolovaný bass. Čisťoučký zvuk dynamika do sklepa.
Takových příkladů by bylo !

Kdo preferuje drahé kvalitní lampy nikdy do Srolla nepujde. smrdí mu to tuctovým ABčkem. Strojový rytmus
Prostě neskousne dopředný zvuk, malou scénu bez odpovídajího objemu a váhy " chybí gule "
jen detail a dobrý spodek se časem přejí TO NENÍ VŠECHNO. Zappa mi asi rozumí. Já už ho dnes taky chápu.

No a kdo má hooodně hluboko do kapsy a chce spíše ušetřit, tak Anglický Sugden ( Ano ten co dělal ve světě oceňované Áčka )
Má novinku - Sugden Mystro
http://www.sugdenaudio.com/mystro.htm
V evropě vyhrává jednu recenzi za druhou i integrovanou Primalunu přehrál a hodně dalších v kat. do 50k
K tomu DAC NADm51 ( 39k ) za pár šupu není co řešit. ale to už se Srollem nesouvisí takže končím.

stačí tak?

Moc se těším na poslech kompletního řetězce SROLL. Radši si počkám.
Set 1/Signalyst HQ DSD Player-USBAudioDGv3 XO,DAC-VLE, RiAudio Preamp103 Class A+2x Power Class A-25W-AB, WLM Coax. 97dB
Set 2/Primaluna 3+SIX (70W-A),Hyperlitz -DiamondX2+EmeraldX3+Forest, A.Revive 1.0,2xCrystal.C. Standart 1m
Headphones/STAX 507
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: SROLL

Příspěvek od PMA »

Máš to zapotřebí?
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: SROLL

Příspěvek od lachim »

krat
skvělý příspěvek. zajímavý názor.
snad se dočkám (a zůčastním) testu Sroll Bimottore kontra AR Ref5Se/ Mark Levinson 326+MF750k tunning by Grigorescu + top kabeláž/rack.
Třeba se potvrdí Tvůj názor. Jsem na takový test velmi zvědavý.
osobně jsem oneddá na výstavě v praze chodil mezi výstavou vivid/soulution kontra vivid/sroll. ten zvuk si byl ( pro mé uši) hodně podobný.
soulution hrál s vivid určitě lépe. ale zvuk měl shodnou "chuť"
vše ostatní na té výstavě hrálo výrazně hůře. jistě více zdejších si tyto 2 sestavy pamatuje. má podobnou zkušenost?
mít kč, koupím si okamžitě soulution. to je jasné. sroll je holt dostupný.
:-)
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: SROLL

Příspěvek od lachim »

p.s.: nevěřím, že se dočkáme kompletního řetěžce.
ultimativní repro sroll... to je asi jen teoretický sen L.S. a jeho fandů.
:-)
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: SROLL

Příspěvek od jimmi »

KRAT ... máš dobrí matroš co hulíš. Normálne ti závidím. :shh:
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: SROLL

Příspěvek od pajuna »

lachim píše:krat
.......osobně jsem oneddá na výstavě v praze chodil mezi výstavou vivid/soulution kontra vivid/sroll. ten zvuk si byl ( pro mé uši) hodně podobný.
soulution hrál s vivid určitě lépe. ale zvuk měl shodnou "chuť"
vše ostatní na té výstavě hrálo výrazně hůře. jistě více zdejších si tyto 2 sestavy pamatuje. má podobnou zkušenost?
mít kč, koupím si okamžitě soulution. to je jasné. sroll je holt dostupný.
:-)
K tomu se musim pripojit. Take jsem presel parkrat tam a zpet, jelikoz se mi ten zvuk libil. Vivid me prisly na vystave zvukove vzdy nejlepsi.
Sroll znam od Zappy a z vystav, takze blizsi vyjadreni by nebylo uplne fer. Nicmene se mi na techto mistech libil

KRAT
Zajimavy prispevek :thumbup:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: SROLL

Příspěvek od Federmann »

PMA píše:V zájmu udržení si duševního zdraví je nejlepší na českých fórech nic nečíst :sad: :lol:
:thumbup:
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Odpovědět